The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


Peter Baláž .: webmaster :.

.: Základné údaje :.

Peter Baláž (13. júl 2003)
 • Rodné meno: Peter Baláž
 • Dátum narodenia: 14. november 1984
 • Miesto narodenia: Bratislava, Slovensko
 • Vek: 23 rokov
 • Slnečné znamenie: Škorpión
 • Profesie: študent na vysokej škole
 • Rodinný stav: slobodný


 • .: Tvorba stránky (2000-2002) :.


      Nápad vytvoriť túto stránku sa v mojej hlave zrodil už v októbri roku 2000. Do filmov o Indiana Jonesovi, ktoré boli režírované svetoznámym režisérom Stevenom Spielbergom, som sa však zamiloval už v podobnom čase ako do Hviezdnych vojen, teda niekedy v roku 1998. Príčinou bola okrem veľmi zaujímavého príbehu samozrejme i jedinečná, takmer dokonalá atmosféra plná dobrodružstiev. Keď som sa dozvedel, že o Indiana Jonesovi vznikli i výborné hry, okamžite som sa snažil zohnať aspoň jednu z nich… mala názov Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992) teda Indiana Jones a zánik Atlantídy a podobne ako filmy obsahovala tú najfantastickejšiu atmosféru, akú som dosiaľ v hrách videl. Táto hra ma natoľko chytila, že som pri nej sedel celé dni až kým so ju nedohral do konca. Po jej dohraní som dospel k záveru, že pojem Indiana Jones predstavuje ďaleko viac než "iba" jeho účinkovanie v spomínaných filmoch či hrách. S touto myšlienkou som sa teda rozhodol, že za každú cenu vybudujem svoju stránku o Indiana Jonesovi (ktorá je mimochodom zatiaľ jediná na Slovensku), pretože si to tento jedinečný hrdina a celý jeho svet bezpochyby zaslúži.
      Lenže Internet bol pre mňa vtedy ešte dosť neznámym pojmom, a tak som ani s tvorbou HTML stránok nemal žiadne skúsenosti. Prvýkrát som surfoval na Internete u otca v robote, čo bolo ešte v roku 1999, ale s budovaním mojej prvej stránky v HTML kóde som začal až v škole o rok neskôr. Moja predstava o stránke bola najprv načrtnutá na papier, ale na monitore vyzeralo všetko inak. Prvú verziu stránky som dával dokopy veľmi dlho, avšak neskôr s narastajúcou skúsenosťou som zistil, že jednoducho treba ísť na to úplne inak, pretože to, čo som dosiaľ tvoril, bolo nepremyslené a neefektívne, no spočiatku sa to dalo očakávať.
      A tak som v júli roku 2001 začal budovať úplne novú stránku už "natvrdo" s úplne inou konštrukciou. Bola to v podstate dnešná, na začiatku trochu zjednodušená forma, lebo išlo vlastne len o vytvorenie vhodného designu. S novou stránkou a hlavne s jej designom som bol spokojný a spokojnosť pravdupovediac pretrváva dodnes. Práca na nej však v žiadnom prípade nebola, a ani nie je jednoduchá, i keď na samotný design často stačí len zopár "dlhších" dní. To si však vyžaduje okrem potrebného materiálu hlavne trpezlivosť, pozitívne myslenie a celkovo veľa času, ktorého som v priebehu roka nemal dostatok. Nechcem povedať, že môže za to len škola, no bez nej by táto stránka už určite bola dávno na Internete...
      Napokon som jej prvú verziu, ktorá už obsahovala pár článkov, dal na net na konci októbra 2002. Práca na nej ešte stále neskončila a asi ani neskončí, pretože okrem pridávania nových článkov a noviniek týkajúcich sa Indianu Jonesa (a niekedy i Hviezdnych vojen), sa ju budem snažiť stále opravovať a zdokonaľovať - čo je môj hlavný cieľ.


  ______________.oOo.______________

  .: Kontakt: rexx@nextra.sk :.


  NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

  "The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
  Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
  Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
  Peter Baláž
  Základné Info
  Použitý software
  Obľúbené hry
  Poďakovanie

  Indiana Jones
  Základné Info
  Časová priamka

  Ostatné
  Poznámky  MovieHeadLines.net/Indy20

  IndianaJones.de

  TheForce.net

  TheRaider.net