The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


Herné dobrodružstvá Indianu Jonesa (1989-2003)


    Tak, ako aj filmy aj počítačové hry, konkrétne adventúry inšpirované dobrodružstvami Indianu Jonesa, patria medzi veľmi zábavné a kvalitné produkty. Všetky oficiálne hry o Indiana Jonesovi vyvinula známa americká firma LucasArts Entertainment Company, ktorá má na svedomí také pecky ako sériu adventúr Monkey Island  či hry zo sveta ságy Hviezdne vojny - letecké simulátory X-Wing  a TIE Fighter  či 3D strieľačku Dark Forces.
    
Veľký záujem u hráčov však mali práve hry na motívy Indianu Jonesa, a to hlavne tretie nesfilmované pokračovanie s názvom Indiana Jones and the Fate of Atlantis (Indiana Jones a zánik Atlantídy, 1992). Táto hra dodnes patrí medzi najvydarenejšie adventúry, aké boli kedy stvorené, hlavne vďaka jedinečnej atmosfére a nelineárnemu priebehu deja.
    
Ešte predtým však vyšla hra Indiana Jones and the Last Crusade (Indiana Jones a posledná krížová výprava, 1989), adventúra s rovnakým dejom ako film. Na rozdiel od filmu je tu však mnohonásobne viac prekážok a hra je preto nabitá skvelou zábavou a humorom.
    
O dlhší čas neskôr vyšla 3D akčná adventúra v štýle hry Tomb Raider (1996) zvaná Indiana Jones and the Infernal Machine (Indiana Jones a pekelný stroj, 1999). Indy sa v období Studenej vojny opäť stretáva so svojou bývalou kolegyňou Sophiou Hapgood (s ktorou našiel Atlantídu), ktorá teraz pracuje pre CIA, aby spoločne zistili, čo hľadajú Rusi v oblasti Babylonskej veže. Po zistení, že sa jedná o záhadný "pekelný stroj", sa Indiana Jones Jr. vyberá na dlhú a náročnú cestu. Tentokrát sa okrem iného postaví aj samotnej Ruskej armáde.
    
Zatiaľ poslednou hrou o dobrodružstvách Indianu Jonesa je 3D akčná adventúra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (Indiana Jones a Cisárova hrobka, 2003). Dej hry sa tentokrát odohráva v roku 1935, kedy sa Indy vyberá hľadať časti Dračej pečate, roztrúsené po rôznych častiach sveta. Táto pečať je kľúčom k hrobke, v ktorej ležia pozostatky prvého čínskeho cisára. V hrobke sa tiež ukrýva cenná relikvia zvaná Dračie srdce - čierna perla, umožňujúca ovládať ľudskú myseľ. Okrem fašistov vedených žoldnierom Albrechtom von Beckom stojí Indymu v ceste aj ázijská organizácia menom Triáda čierneho draka. Indyho na dobrodružnej výprave sprevádza aj očarujúca aziatka Mei Ying.

    
Toto je však len malé množstvo informácií z toho, čo nájdete na tejto stránke. Ak sa chcete dozvedieť viac o adventúrach na motívy Indianu Jonesa, potom kliknite na ľubovoľný z obrázkov predstavujúcich krabice hier, ktoré sú uvedené nižšie, alebo na tlačítka napravo v "MENU". Obrázky sú zoradené v chronologickom poradí, teda prvý je Indy III (1989), druhý Indy IV (1992) a tretí Indy V (1999).


______________.oOo.______________

Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989)
Indiana Jones a zánik Atlantídy (1992)
Indiana Jones a pekelný stroj (1999)

TM & © 1989-1999 LucasArts Entertainment Company. Všetky práva vyhradené.
"Indiana Jones" je registrovaná ochranná známka Lucasfilm Ltd.


NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Základné Info
LucasArts: História

Oficiálne hry (PC)
Indiana Jones III
Indiana Jones IV
Indiana Jones V

Ostatné hry
CheatyMovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net