The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


Životopis Georgea Lucasa


.: Mimo Hviezdnych vojen (1981-1992) :.


    Lucas však nie je zodpovedný "len" za vznik ságy Star Wars, s Philipom Kaufmanom totiž napísal aj námet k prvému filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Raiders of the Lost Ark (Dobyvatelia stratenej archy, 1981), ktorý potom režíroval Lucasov výborný priateľ a spolupracovník, Steven Spielberg. Lucas bol spolu s Howardom Kazanjianom aj vedúcim výroby. Neskôr napísal temnejší námet aj k pokračovaniu nazvanému Indiana Jones and the Temple of Doom (Indiana Jones a chrám skazy, 1984). V roku 1982 George Lucas založil spoločnosť Lucasfilm Games, ktorá mala za úlohu podieľať sa na revolučnom vývoji herného a náučného softwaru pre počítače. V roku 1990 bola spoločnosť premenovaná na LucasArts Entertainment Company a dodnes patrí k najúspešnejším firmám na poli počítačových hier a zábavných produktov. V roku 1983 sa Lucas rozviedol so svojou manželkou Marciou Griffin. V roku 1988 sa podieľal na fantastickom dobrodružnom filme Willow (1988). Režíroval ho Ron Howard, Lucas však k nemu napísal námet a pracoval na ňom aj ako vedúci výroby. Film získal tri nominácie na Oscara. V tom istom roku bol Lucas aj vedúcim výroby filmu Tucker: The Man and His Dream (Tucker: Muž a jeho sen, 1988). Film Francisa Forda Coppolu obdržal tri nominácie na Oscara. Okrem spomínaných filmov však Lucas samozrejme produkoval aj mnoho ďalších. Neskôr spolu s Mennom Meyjesom napísal aj námet k filmu Indiana Jones and the Last Crusade (Indiana Jones a posledná krížová výprava, 1989). Lucas si v obidvoch pokračovaniach dobrodružstiev Indianu Jonesa ponechal miesto vedúceho výroby spolu s Frankom Marshallom.
    V roku 1990 začal Lucas pracovať na televíznom seriáli o bohatej minulosti slávneho archeológa Indianu Jonesa, aby tak prerozprával jeho životopis od začiatku a zároveň prostredníctvom jeho dobrodružstiev predstavil hlavne americkej mládeži významné osobnosti zo začiatku 20. storočia. Seriál dostal názov The Young Indiana Jones Chronicles (Kronika mladého Indianu Jonesa) a prvá epizóda mala premiéru v roku 1992. Lucas bol po celý čas vedúcim výroby. Seriál začína rokom 1908, kedy mal Indy ešte len 9 rokov a končí rokom 1922. Zahŕňa vyše 20 epizód a získal spolu 12 cien Emmy a 26 nominácií na cenu Emmy. V roku 1992 Lucas získal i cenu Irvinga G. Thalberga.
    George Lucas patrí k najvplyvnejším a najuznávanejším ľuďom Hollywoodu a okrem spoločností Lucasfilm Ltd. (filmová produkčná spoločnosť) a LucasArts Entertainment Company (spoločnosť na vývoj softwaru) vlastní aj dcérske spoločnosti, Lucas Digital Ltd., Lucas Licensing Ltd. a Lucas Learning Ltd.. Všetky spomínané spoločnosti boli v roku 2003 zjednotené do jednej obrovskej spoločnosti, ktorá nesie pôvodný názov Lucasfilm Limited. Lucas sa tiež podieľal na revolúcii v oblasti premietania filmov v kinách, keď vznikol systém zvaný "THX", čo má slúžiť ako certifikát alebo známka vysokej obrazovej i zvukovej kvality filmov. Lucas zároveň disponuje obrovským majetkom, ktorý má hodnotu niekoľkých miliárd amerických dolárov. Je majiteľom obrovského ranča zvaného Skywalker Ranch. Ten sídli v jeho rodnej Kalifornii (Marin County). Tu Lucas väčšinou v nikým nerušenej atmosfére pracuje na svojich scenároch. Lucas má aj tri adoptované deti - Amandu (1981), Katie (1988) a Jetta (1993).Základné Info | Filmografia | 1944-1973 | 1973-1983 | 1994-2005 |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Základné Info
Filmografia

Životopis
1944-1973
1973-1983
1981-1992
1994-2005MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net