The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


George Lucas .: vedúci výroby, námet :.

.: Základné údaje :.

George Lucas
 • Rodné meno: George Walton Lucas
 • Dátum narodenia: 14. máj 1944
 • Miesto narodenia: Modesto, Kalifornia, USA
 • Vek: 64 rokov
 • Slnečné znamenie: Býk
 • Profesie: režisér, producent, scenárista
 • Rodinný stav: rozvedený, 3 deti


 • .: Stručný životopis :.


      Svetoznámy americký režisér, producent a scenárista George Lucas je preslávený hlavne svojou vesmírnou ságou o večnom boji dobra a zla, Hviezdne vojny. Sága pozostáva z dvoch trilógií, ktoré tvoria 6 na seba nadväzujúcich epizód. Lucas však režíroval len prvú, druhú a štvrtú epizódu, ale režisérskej stoličky sa ujal aj pri tretej epizóde. Pôvodná trilógia zaznamenala podobne ako trilógia o Indiana Jonesovi obrovský divácky a kasový úspech a získala si srdcia mnohých fanúšikov z rôznych generácií hlavne pre jej nezabudnuteľné magické momenty.
      Lucas sa chcel v detstve stať profesionálnym pretekárom, ale vážna dopravná nehoda na aute navždy ovplyvnila jeho život. Vydal sa na cestu filmu. Zo začiatku nakrútil zopár krátkych amatérskych filmov, neskôr na niektorých filmoch spolupracoval s režisérom Francisom Fordom Coppolom. Ten sa stal podobne ako Steven Spielberg jeho dlhoročným priateľom.
      Prvým väčším filmom Georgea Lucasa bola snímka Americké nápisy na stenách (1973). Tá zaznamenala prvý veľký úspech. Nasledujúcich 10 rokov sa Lucas venoval Hviezdnym vojnám, ktoré dosiahli mimoriadny úspech a prijatie u divákov všetkých vekových kategórií. Lucas režíroval len niečo vyše 10 filmov, ale po nakrútení 3 epizód Hviezdnych vojen sa venoval aj produkovaniu veľkého množstva filmov a písaniu námetov či scenárov. Okrem Hviezdnych vojen napísal príbeh aj ku všetkým 3 filmom o Indiana Jonesovi, ktoré Steven Spielberg režíroval, pričom pracoval tiež ako vedúci výroby. Po vyše 10 rokoch sa Lucas pustil do prác na ďalších 3 epizódach, ktoré rozprávajú príbeh pred epizódami starej trilógie.
      Georgea Lucasa, oceneného cenou Irvinga G. Thalberga, možno podobne ako Stevena Spielberga považovať za jednu z najvplyvnejších osobností filmového priemyslu. Zaslúžila sa o to hlavne jeho očarujúca vesmírna sága, Hviezdne vojny. Lucas je momentálne zahĺbený do prác na záverečnej epizóde novej trilógie tejto ságy, ktorú zatiaľ možno označiť len ako Epizóda III (2005). Epizóda III sa začala nakrúcať 30. júna 2003 a do kín sa dostane v máji roku 2005. Lucas je tiež zakladateľom obrovskej produkčnej spoločnosti Lucasfilm Ltd., ktorá sa rozdeľuje na niekoľko ďalších, dcérskych spoločností, a tiež založil svetoznámu spoločnosť na vývoj počítačových hier LucasArts Entertainment Company...  Filmografia | 1944-1973 | 1973-1983 | 1981-1992 | 1994-2005 |

  "The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
  Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
  Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
  Základné Info
  Filmografia

  Životopis
  1944-1973
  1973-1983
  1981-1992
  1994-2005  MovieHeadLines.net/Indy20

  IndianaJones.de

  TheForce.net

  TheRaider.net