The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


Indiana Jones® a Dobyvatelia stratenej archyTM
(Raiders of the Lost ArkTM © 1981 Lucasfilm Ltd.)


.: Základné údaje :.

Indiana Jones je povolaný nájsť vzácnu starožitnosť
 • Rok udalostí: 1936
 • Miesta: Peru, USA, Nepál, Egypt, Grécko
 • Indy hľadá: Archa zmluvy
 • Indyho žena: Marion Ravenwood
 • Indyho priatelia: Marcus Brody, Sallah
 • Hlavný nepriateľ: René Belloq


 • .: Príbeh a obsah filmu :.


      Rok 1936 - Krátko po tom, čo si Indyho konkurent, francúzsky archeológ René Belloq, privlastnil vzácnu zlatú sošku plodnosti, ktorú sa Indymu podarilo "ukradnúť" z chrámu Chachapoyánov v Peru, je Indiana Jones poverený vládou Spojených štátov amerických, aby našiel vzácnu a údajne mystickú truhlicu s Desiatimi božími prikázaniami, zvanú Archa zmluvy. Po tejto pamiatke však pátrajú pre svoje nekalé ciele i nacisti a chcú ju získať pre ich vodcu za každú cenu. Indy po dohode s agentami armády Spojených štátov odchádza do Nepálu za svojou bývalou priateľkou Marion Ravenwood. S nádejou dúfa, že má ornament, ktorý kedysi vlastnil jej otec vo svojej zbierke. Ornament je dôležitý predmet potrebný na objavenie presného miesta v Káhire, kde má byť Archa zmluvy uložená.
      V Nepále po rozhovore s Mary zisťuje, že jej otec je mŕtvy. Indy vysvetľuje, že ornament veľmi nutne potrebuje a tvrdohlavej Mary ponúka tritisíc dolárov a ďalších dvetisíc v USA. Mary však váha, a tak žiada Indyho o dva dni na rozmyslenie. Indy teda opúšťa jej bar, avšak vzápätí Marion prepadávajú ďalší záujemcovia ornamentu, a tak Indy zasahuje. Po náročnom boji o vzácny predmet s nacistom majorom Tohtom a jeho posilami sa Indy spolu s Mary, ktorá sa mu zaväzuje k spolupráci, vyberajú do Káhiry. Po príchode do Káhiry sa stretávajú s bývalým priateľom Sallahom, ktorý ich pohostinne víta. Sallah sa po rozhovore s Indym o vzácnej Arche zaväzuje, že mu ju pomôže nájsť. Pri prechádzke Indyho a Marion káhirskym trhoviskom sa znova stávajú obeťami útoku nacistov. Indy ochraňuje Mary a obaja utekajú kadiaľ sa len dá. Marion však unášajú v plátenom koši a Indy ju nervózne hľadá. Nakoniec po prenasledovaní únoscovia nakladajú kôš, v ktorom mala byť Mary, do nákladného auta a Indy vzápätí strieľa na jeho vodiča. Nákladné auto vybuchuje a Indy si uvedomuje, že pripravil Mary o život. Po tejto traumatickej situácii v bare opäť stretáva Reného Belloqa, francúzskeho archeológa a hlavného organizátora archeologických vykopávok v Káhire, ktoré sa taktiež sústreďujú na objavenie Archy zmluvy. Pracuje však pre nacistov a Belloqovu ponuku spolupracovať Indy okamžite odmieta a v doprovode detí bar opúšťa.
      Následne sa Indy spolu so Sallahom vyberá k starému mužovi, ktorý im pomáha v prekladaní a správnom pochopení nápisu na ornamente. Onedlho zisťujú z údajov vyrytých na ornamente správnu veľkosť tyče, na ktorej má byť ornament umiestnený. Indyho sa znova niekto pokúša otráviť tým, že zalieva ďatle prudkým jedom. Vďaka Sallahovi sa však našťastie nestáva obeťou jedu, a tak sa na druhý deň vyberajú priamo do centra Belloqových vykopávok, aby pomocou ornamentu a barle so správnou dĺžkou stratenú Archu našli… Podarí sa im to? A čo je s Mary?! Pozrite si film! ;)  Základné Info | Vznik nápadu | Výroba filmu | Zvláštnosti |
  Chyby | Miesta | Rekvizity | Download |

  "The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
  Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
  Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
  Základné Info
  Vznik nápadu
  Výroba filmu
  Zvláštnosti
  Príbeh
  Chyby
  Miesta
  Rekvizity
  Download  MovieHeadLines.net/Indy20

  IndianaJones.de

  TheForce.net

  TheRaider.net