The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


Indiana Jones .: archeológ, profesor :.

.: Základné údaje :.

Indiana Jones (1936)
 • Rodné meno: Henry Jones Jr.
 • Dátum narodenia: 1. júl 1899
 • Miesto narodenia: Princeton, New Jersey
 • Vek: 109 rokov
 • Slnečné znamenie: Rak
 • Profesie: archeológ, vysokoškolský profesor
 • Rodinný stav: slobodný


 • .: Stručný životopis :.


      Henry Jones mladší, prezývaný tiež "Indiana" po svojom psovi, sa narodil 1. júla 1899 ako syn Henryho a Anny Jonesovcov. Počas svojich skorých rokoch života cestoval spolu s jeho rodičmi a domácou učiteľkou pani Helen Seymourovou po Európe, Ázii a Afrike. Počas týchto ciest sa Indy veľmi veľa naučil o rôznych krajinách a kultúrach, a tak čoraz viac nadobúdal záľubu do dobrodružstiev v cudzine.
      Počas skautskej vychádzky v Utahu roku 1912 sa Indy pokúsil prekaziť plány vykrádačom hrobov, ktorí mali v úmysle ukradnúť staré španielsko-americké relikvie z tejto oblasti vrátane Koronádovho kríža. Počas jeho stretnutia so zlodejmi Indy obdržal i nejaké zo svojich najviac nápadných vlastností: spríbuznenosť s bičom, jazvu na brade, silný strach z hadov a v neposlednom rade aj svoj charakteristický hnedý klobúk.
      V roku 1916 sa Indiana Jones rozhodol nasledovať dobrodružstvá svojho priateľa T. E. Lawrencea a zapísal sa do Belgickej armády, aby pomohol bojovať proti Nemcom. Tu stretol svojho priateľa Remyho Badiona, belgického občana. Indy videl boje vo Francúzsku a v Afrike, potom pracoval pre tajnú službu v celej Európe vrátane Rakúska, Španielska a Turecka. Po 1. svetovej vojne Indiana navštevoval školu na Univerzite v Chicagu, študujúc históriu a archeológiu s profesorom Abnerom Ravenwoodom. I keď bol Indy jeden z najbystrejších študentov profesora Ravenwooda, o dva roky neskôr sa obaja dostali do ostrého konfliktu, keď sa Indiana začal zaujímať o Ravenwoodovu dcéru Marion (ktorá nim bola tiež omámená). Po úspešnom skončení štúdia na Univerzite v Chicagu Indiana Jones študoval na Sorbonne v Paríži. Od vtedy učil na viacerých univerzitách vrátane Univerzity v Londýne, Princetonskej univerzity a jeho starej známej Univerzity v Chicagu. Jones momentálne učí históriu a archeológiu na Marshallovej univerzite, malej škole v Connecticute.
      V priebehu všetkých svojich dobrodružstiev si Indy získal niekoľko celoživotných priateľov. Jeho podporovateľ a dobrý priateľ jeho otca Marcus Brody je správcom archeologického múzea v New York City, ale i častým návštevníkom Indyho vyučovacích hodín na severovýchode Spojených štátov. Sallah, Indyho priateľ z Egypta, veľmi pomohol pri Indyho činoch na Strednom Východe. Kým Abner Ravenwood bol Indyho dobrým priateľom počas jeho rokoch štúdia, obaja sa nikdy nezhodli v ich rozdielnych názoroch okolo Ravenwoodovej dcéry a roky spolu nehovorili, čo nakoniec viedlo k smrti Ravenwooda.


      Zdroj: The World of Indiana Jones  (kniha z kartovej hry)


  Peter Baláž | Použitý software | Obľúbené hry | Vďaka | Časová priamka |

  "The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
  Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
  Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
  Peter Baláž
  Základné Info
  Použitý software
  Obľúbené hry
  Poďakovanie

  Indiana Jones
  Základné Info
  Časová priamka

  Ostatné
  Poznámky  MovieHeadLines.net/Indy20

  IndianaJones.de

  TheForce.net

  TheRaider.net