The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


15-11-2001   00:00 PM   Tretí trailer na nové Star Wars !

Ešte sme si ani poriadne nepozreli dve upútavky na nové Hviezdne vojny a už sa na oficiálnej stránke StarWars.com objavila tretia, oficiálna upútavka, zvaná Forbidden Love teda Zakázaná láska. Ukážka zobrazuje okrem iného hlavne vzťah Anakina Skywalkera a Padmé Amidaly. Musím uznať, že táto v poradí tretia upútavka je oprávnene oficiálna, pretože trvá niečo cez 2 minúty a navyše sú scény pekne zostrihané. Môj osobný názor je, že Epizóda II vyzerá celkovo viac než veľmi dobre. Myslím si, že sa režisér George Lucas už poučil z predošlej, menej vydarenej Epizódy I... i keď celková kvalita filmu bola naozaj vysoká, prvá epizóda už nemala taký podmanivý efekt ako staršia trilógia teda Epizódy IV-VI.

Držím(e) teda palce Lucasovi i jeho štábu, aby sa mu Epizóda II vydarila, a aby naplnila všetky očakávania verných fanúšikov :). Dovtedy nás však ešte čaká jeden, už kinotrailer, ktorý sa objaví v kinách pred predstaveniami, ale aj na internete niekedy v marci 2002.

Túto upútavku si môžete stiahnuť na stránke TrailersWorld.com spolu s ostatnými videami, ktoré sa týkajú tejto epizódy.12-11-2001   00:00 PM   Klony budú útočiť 16. mája 2002!

Dnes bol na oficiálnej stránke StarWars.com uverejnený zoznam dátumov premiér druhej epizódy ságy Hviezdne vojny v jednotlivých krajinách sveta. Premiéra tejto novej epizódy pripadá na 16. máj 2002, pričom tento dátum sa netýka len USA a Kanady, ale aj Slovenska, Česka a iných krajín. :)) To znamená, že sa pravdepodobne nestane to, čo sa stalo v roku 1999, kedy k nám prvá epizóda Star Wars dorazila až 16. septembra, teda skoro štyri mesiace po premiére v USA.

Dúfam, že tento predbežný termín sa už veľmi nezmení a že si nové Hviezdne vojny vychutnáme práve 16. mája. Držím palce.

Kompletný zoznam dátumov premiér tohto filmu v jednotlivých krajinách nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.09-11-2001   00:00 PM   Druhý trailer na nové Star Wars !

Druhá upútavka, zvaná The Mystery teda Záhada, prináša okrem záberov z filmu aj prvé dialógy a celkom nové scény. Treba povedať, že i napriek minutáži tejto ukážky, ktorá je iba o 10 sekúnd väčšia ako minutáž prvej upútavky The Breathing, trailer poskytuje trocha širší pohľad na celú epizódu. V pozadí počuť konečne hudbu, ktorá je však prevzatá z predošlých epizód. Samotné zábery z filmu trvajú minútu a zo scén, ktoré sa tu vyskytujú, môžem spomenúť napríklad naháňačku v speederoch na planéte Coruscant či naháňanie Obi-Wana Kenobiho lovcom odmien Jangom Fettom v poli asteroidov. Scény sa prepínajú naozaj rýchlo, ale nie sú také bezduché, ako v predošlej upútavke.

Túto upútavku si môžete stiahnuť na stránke TrailersWorld.com spolu s ostatnými videami, ktoré sa týkajú tejto epizódy.05-11-2001   00:00 PM   Prvý trailer na nové Star Wars !

Prvá upútavka (teaser) na novú, druhú epizódu ságy Georgea Lucasa Star Wars: Episode II - Attack of the Clones alebo Hviezdne vojny: Epizóda II - Útok klonov, zvaná The Breathing, je konečne na svete. Dňa 2. novembra 2001 sa táto upútavka premietala v amerických kinách pred filmom Walta Disneyho Monsters, Inc. (Príšery, s.r.o.) a od 5. novembra je k dispozícii na stiahnutie na oficiálnej stránke StarWars.com. Sú tu celkom tri videá vo formáte Apple QuickTime, pričom najmenšie má 3.64 MB, stredne veľké vyše 5 MB a najvačšie zaberá niečo nad 12 MB. Ukážka trvá niečo cez jednu minútu, avšak samotné zábery z filmu majú necelých 40 sekúnd.

Záblesky scén v upútavke tvoria v podstate hlavné postavy a prostredia, v ktorých sa táto epizóda odohráva. Zvukovú stopu videa tvorí zvuk dýchania Dartha Vadara, ktorý v priebehu ukážky splíva s tichím orchestrom a vrcholí typickým Williamsovym zakončením skladby, teda dynamickým splynutím bicích nástrojov s husľami, kontrabasom a podobne.

Ak si chcete stiahnuť túto upútavku, nájdete ju na stránke TrailersWorld.com. Na stiahnutie tu zároveň nájdete všetky existujúce videá, ktoré boli uverejnené na oficiálnej stránke, a ktoré sa samozrejme týkajú tejto novej epizódy ságy Hviezdne vojny.

Nezabudnite však, že pokiaľ nemáte nainštalovanú najnovšiu verziu Apple QuickTime v5.02, z ukážky si vypočujete len zvukovú stopu alebo vôbec nič. Nová verzia je k dispozícii na oficiálnej stránke Apple.com (9,5 MB).NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net