The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


28-12-2002   7:20 PM   Update stránky: Chyby!

Stránka s chybami, ktoré boli objavené vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981), je konečne online. Nájdete tu rozpis objavených chýb rôzneho druhu vrátane anachronizmov s vysvetlením. Ak si chcete pozrieť túto novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.28-12-2002   7:20 PM   Ford na 4. a Connery na 5. mieste!

V dnešnom denníku Pravda som našiel tento úryvok:

Americký herec Tom Hanks zosadil z trónu najobľúbenejšej hereckej hviezdy kolegyňu Juliu Robertsovú. Tá v tomto rebríčku kraľovala niekoľko uplynulých rokov. Herec, ktorý v súčasnosti hrá vo filme Stevena Spielberga Catch Me If You Can, suverénne vedie v zozname zostavenom prieskumom verejnej mienky. Na druhom mieste sa umiestnil Mel Gibson a na tretej priečke Julia Robertsová. O tom, že v prvej desiatke jasne dominujú muži, svedčí aj štvrté miesto Harrisona Forda, piate miesto Seana Conneryho, šieste Johna Wayna, aj napriek tomu, že zomrel už v roku 1979. Ako siedmy v poradí skončil Denzel Washington, nasledovaný Clintom Eastwoodom a Tomom Cruisom. Desiatku uzatvára Sandra Bullocková. "

Musím uznať, že Tom Hanks je vo svojom remesle absolútna špička. Legendy ako Harrison Ford či Sean Connery sú však na tom tiež veľmi slušne a svoje posty si v rebríčku Top 10 obhájili zaslúžene...22-12-2002   1:50 PM   Klasiky od LucasArts pod Windows!?

Na stránke AdventureGamers.com som medzi staršími novinkami objavil správu o vydaní najnovšej verzie neznámeho programu ScummVM, ktorý prvýkrát vyšiel v roku 2001. Tento vynikajúci program pracuje ako emulátor, a tak umožňuje hrať určité množstvo klasických adventúr, hlavne od firmy LucasArts, pod operačnými systémami ako Windows či Linux aj na moderných počítačoch. Jedinou väčšou nevýhodou programu je, že zatiaľ nepodporuje 16-farebné verzie hier. Podporuje však zobrazenie hier použitím rozhrania OpenGL, čo tvorí základ pre 3D grafiku s rozmazanými textúrami! Docela dobre zvláda aj prehrávanie hudby použitím klasickej FM syntézy zvukovej karty Sound Blaster.

Všetci hráči, ktorí majú nostalgické cítenie ku klasickým adventúram od firmy LucasArts a svoju obľúbenú hru si nemôžu naplno vychutnať na moderných počítačoch, by si mali program ScummVM v0.3.0b stiahnuť na stránke ScummVM.SourceForge.net (asi 1 MB). Určite vás nesklame!21-12-2002   4:40 PM   Veselé Vianoce a šťastný Nový rok!

Yoda - Santa Claus Všetkým návštevníkom tejto stránky prajem príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov, mnoho darčekov a zároveň veľa zdravia, šťastia a úspechov do nového roku.

Na oficiálnej stránke firmy LucasArts Entertainment Company LucasArts.com sa vám v novom okne otvorí perfektný obrázok s hrdinami z hier od tejto firmy, riadiacich motorku z hry Full Throttle (1995), naplnenú darčekmi, vrátane Indianu Jonesa v polohe, ktorá pripomína jednu známu scénu z prvého filmu… Na stránke IndianaJones.de zas nájdete elektronické pohľadnice k Vianociam na motívy Indianu Jonesa. Stojí zato to omrknúť! ;)

Mimochodom, TV Markíza vysiela večer 26. decembra úspešný film S. Spielberga Jurský park (1993). Nepremeškajte!21-12-2002   9:30 AM   Spielberg kúpil Oscara!

V dnešnom denníku Pravda som našiel tento úryvok:

Hollywoodsky režisér a producent Steven Spielberg vydražil Oscara herečky Betty Davisovej, ktorého plánuje vrátiť Americkej filmovej akadémii. Oscar za film Nebezpečný ho stál 207 500 dolárov. Minulý rok zaplatil Spielberg za druhého Davisovej Oscara za film Jezebel - zlomyseľná lady z roku 1938 sumu 578 000 dolárov. Neúnavný zberateľ Spielberg vydražil už v roku 1996 za 607 500 dolárov Oscara Clarka Gablea, ktorý ho dostal roku 1934 ako najlepší herec za film Stalo sa jednej noci. "

Jedna z činností, ktorá človeka drží pri živote, je zberateľstvo :)).20-12-2002   7:40 PM   LucasArts OST CD aj v Európe!


Predný obal CD Na stránke AdventureGamers.com sa objavila správa, že po niekoľkých týždňoch od vydania v USA sa výberové CD zvané The Best of LucasArts Original Soundtracks objavilo aj v Európe. CD bolo vydané v rámci osláv 20. výročia, ktoré firma tento rok oslavuje, a bolo k dispozícii iba pre zákazníkov žijúcich v USA. Kompaktný disk obsahuje 23 vybraných skladieb z hier ako Monkey Island, The Dig, Outlaws či Grim Fandango vrátane bonusových skladieb z hier RTX Red Rock a Gladius. Celkovo zahŕňa viac ako 50 minút hudby.

Ukážky niektorých skladieb z CD v MP3 formáte sú k dispozícii na oficiálnej stránke LucasArts.com. Soundtrack sa tu dá tiež objednať za cenu asi 16 amerických dolárov (okolo 650 Sk). Vyváža sa však len do Ameriky.

Toto CD sa dá momentálne objednať na stránke nemeckého elektronického predajcu synSONIQ.de za cenu približne 36 EUR (okolo 1500 Sk).

Pôvodná správa pochádza zo stránky Adventure-Treff.GameSurf.Tiscali.de.18-12-2002   6:15 PM   Sean Connery v Indiana Jonesovi 4 !

V dnešnom denníku Pravda som našiel tento úryvok:

Hollywoodsky režisér svetového mena Steven Spielberg potvrdil účinkovanie herca Seana Conneryho v novom filme o slávnom Indiana Jonesovi. Connery si v ďalšej časti série opäť zahrá otca Indiana Jonesa. Režisér chce opätovne obsadiť do filmu aj Karen Allenovú, ktorá si zahrala Marion v časti s názvom Dobyvatelia stratenej archy. "

Túto informáciu som videl už na viacerých stránkach, no plnú dôveru som získal až po jej uverejnení v novinách...18-12-2002   0:00 AM   Všetko najlepšie Steven Spielberg!


Steven Spielberg Slávny americký režisér Steven Spielberg dnes oslavuje svoje 56. narodeniny! Spielberg nakrútil okrem iného všetky časti trilógie o Indiana Jonesovi a momentálne sa pripravuje na nakrúcanie očakáveného štvrtého pokračovania, ktoré sa má do kín dostať v júli roku 2005... Tak teda všetko najlepšie Steven Spielberg!16-12-2002   6:25 PM   Upútavka na Cisárovu hrobku !

Na oficiálnej stránke firmy LucasArts sa zároveň objavila ďalšia upútavka na očakávanú hru Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Nachádzajú sa tu dve verzie. Prvá s nižším rozlíšením zaberá okolo 4 MB a ďalšia kvalitnejšia asi 12 MB.

Pôjde pravdepodobne o rovnaký trailer či úputavku, ktorá bola pred niekoľkými dňami uverejnená na stránke Xbox.com. Potvrdiť to budem môcť v najbližších dňoch.

Na prezretie tejto hernej upútavky budete potrebovať najnovšiu verziu prehrávača videa Apple QuickTime v6.02. Stiahnuť si ho môžete na oficiálnej stránke Apple.com (10.5 MB). Samotnú upútavku na hru potom nájdete priamo na stránke LucasArts.com.

Update (20-12-02): Upútavka je naozaj zhodná s tou, ktorá bola dočasne uverejnená na spomínanej stránke Xbox.com. Video ukazuje jedinečné akčné scény, kde sú prezentované hlavne Indyho bojové schopnosti. Vyzerá to skvele. Ukážka trvá presne minútu a dvadsať sekúnd. Jej kvalitnejšiu verziu (ZIP súbor, 11 MB) si môžete stiahnuť na stránke LucasFiles.com.16-12-2002   6:25 PM   Update stránky firmy LucasArts!

Spoločnosť LucasArts Entertainment Company konečne dokončila sekciu venovanú svojej histórii, ktorá bola po prvýkrát uverejnená v júli tohto roku na oficiálnej stránke LucasArts.com. Sekcia bola vytvorená na počesť 20. výročia firmy a postupne aktualizovaná o nové články. Nájdete tu podrobnú históriu spoločnosti vrátane popisu hier z rokov 1984-2002 s presnými dátumami vydania, rozhovory a údaje o hlavných tvorcoch a dlhodobých pracovníkoch a mnoho iného.

Sekciu o histórii firmy LucasArts v angličtine nájdete na oficiálnej stránke firmy LucasArts.com.13-12-2002   11:35 PM   Spielbergov milión pre obete!

V dnešnom denníku SME som našiel tento úryvok:

Nadácia Šo'a amerického režiséra Stevena Spielberga darovala milión dolárov piatim izraelským organizáciám, ktoré sa zameriavajú na pomoc obetiam palestínskych atentátnikov. Informoval o tom včera izraelský denník Ma'ariv. Steven Spielberg, ktorého nadácia so sídlom v Nemecku je financovaná zo zisku z filmu Schindlerov zoznam, odôvodnil svoj dar "tragickou" bezpečtnostnou situáciou v Izraeli, ktorá sa v blízkej budúcnosti nezmení k lepšiemu. Okrem pomoci obetiam atentátov a ich rodinám sa časť finančného daru použije na vytvorenie deviatich štipendií, z ktorých každé ponesie meno jednej z obetí júlového atentátu v študentskej jedálni jeruzalemskej Hebrejskej univerzity. "

Som rád, že aj Spielberg prispieva na dobročinné účely…13-12-2002   7:55 PM   Scenár k Indymu 4 je hotový!

Na stránke TheForce.net som objavil správu, že scenár k pripravovanému, štvrtému filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa je hotový. Vraj to potvrdil sám režisér Steven Spielberg spoločnosti Access Hollywood. Zároveň dodal, že Harrison Ford je na nový film pripravený a samotná produkcia filmu je zatiaľ naplánovaná na rok 2004 s premiérou v roku 2005.

Počas rozhovoru o jeho najnovšom filme Catch Me If You Can (2002) alebo Chyť ma, ak to dokážeš, sa Spielberg zdôveril Patovi O'Brienovi, že nový scenár je napísaný a schválený. Svoj post režiséra tiež potvrdil samozrejme.

Pôvodná správa pochádza zo stránky Zap2It.com.12-12-2002   11:25 PM   Upútavka na Cisárovu hrobku !

Na stránke TheRaider.net sa objavila informácia, že opäť vyšiel nový trailer na očakávanú hru Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Trailer sa objavil na oficiálnej stránke konzoly Xbox.

Video však nie je možné stiahnuť, prezrieť sa dá len počas pripojenia na Internet. Nájdete ho priamo na spomínanej stránke Xbox.com.

Zároveň producent firmy LucasArts, Jim Tso, znovu zodpovedal niekoľko otázok týkajúcich sa tejto hry. Interview s ním spolu s niekoľkými novými screenshotmi z hry nájdete na stránke ActionVault.ign.com.12-12-2002   6:40 PM   Update stránky: Miesta!

Stránka s miestami, ktoré sú späté s filmom Dobyvatelia stratenej archy (1981), je konečne online. Nájdete tu niečo o Tunisku, Šalamúnovom chráme a odchode Židov z Egypta. Ak si chcete pozrieť túto novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.

Ďakujem Adamovi Plesníkovi za naskenovanie obrázkov.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net