The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-10-2002   3:00 PM   Vitajte na mojej prvej stránke!


Som veľmi rád, že vás môžem konečne privítať na mojej novej a zároveň jedinej stránke týkajúcej sa dobrodruha Indianu Jonesa na Slovenskom Internete. Stránku bolo veľmi náročné spraviť podľa mojich (prehnaných) predstáv, a teraz je konečne (po dlhom trápení) na svete. Musím sa však priznať, že bez podpory niektorých ľudí a bez ich občasnej pomoci by som bol od cieľa možno veľmi ďaleko. Nebol ani taký veľký problém v obsahu ako v designu a konštrukcii tejto stránky. No ale ak sa chcete dozvedieť viac o jej vzniku, v hlavnom menu kliknite na tlačítko "O MNE".

Túto stránku budem podľa možností pravidelne aktualizovať, pridávať nové články, a keď bude dokončené hlasovanie, uskutoční sa každý mesiac (vľavo od tohto textu). Chcem vás všetkých poprosiť, aby ste mi posielali na moju e-mailovú adresu čo najviac listov týkajúcich sa chýb v designe, gramatike, konštrukcii či v iných technických oblastiach tejto stránky. Bol by som rád, keby sme spolu vychytali čo najviac chýb, aby stránka pôsobila čo najpríjemnejšie.

Dúfam, že tu nájdete veľa zaujímavých článkov a že sa informujete o možno dosiaľ pre vás neznámych veciach. Tak teda pustite sa do prezerania mojich prvých stránok...21-07-2001   7:30 PM   Tvorba stránky zahájená.


Po beznádejných pokusoch urobiť túto stránku som sa dnes konečne naštval a dal som do tejto práce skutočne veľa. Aspoň dúfam, že som to nerobil zbytočne. Budem sa ju snažiť dokončiť do konca augusta tohto roka. ;)25-10-2002   6:45 PM   Harrison Ford posiluje!


V čerstvom vydaní týždenníka TV Komplet sa objavil úryvok, ktorý vraví, že slávny 60-ročný herec Harrison Ford, ktorý stvárni Indianu Jonesa už po štvrtýkrát, sa na nakrúcanie filmu v roku 2004 usilovne pripravuje posilovaním. Tu je krátke vyjadrenie samotného Harrisona Forda:

Stratil som pružnosť, ale myslím si, že ju rýchlo získam späť. Dennodenne na tom pracujem v posilňovni. Nechcem, aby ma v náročnejších akčných scénach nahradil kaskadér. To by som pripustil, že som už starý. "

Vidno, že sa Harrison chce na plátna vrátiť v čo najlepšej forme, aby jeho postava bola rovnako výkonná ako v predošlých filmoch. Držím mu palce!25-10-2002   6:45 PM   James Earl Jones sa vráti!


Známy 71-ročný herec James Earl Jones sa vráti v poslednej epizóde novej trilógie Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005), a teda znovu prepožičia svoj prenikavý hlas krutému lordovi Darthovi Vaderovi. Potvrdil to aj úryvok v čerstvom vydaní týždenníka Eurotelevízia, kde je napísané i vyjadrenie herca:

George Lucas mi povedal, že v posledných piatich minútach filmu sa z Anakina, ktorý podľahol temnej strane Sily, stane Darth Vader, a preto znovu potrebuje môj hlas. Jemu sa nedá povedať nie. "

Asi by bolo dobré zmieniť sa, že herec nadaboval Dartha Vadera vo všetkých epizódach starej trilógie.19-10-2002   9:30 PM   Fiktívný trailer na Epizódu III!


Odvážna a nadaná skupina fanúšikov vytvorila fiktívny trailer na pripravovanú epizódu Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005). Intuitívne nesie podtitul "Rise of the Empire" teda Vzostup Impéria. Na stvárnenie celého prostredia boli použité jedinečné pomôcky - stavebnice LEGO s motívmy Star Wars vrátane figúrok hlavných postáv. Všetko je teda úplne LEGOvé, no veľmi dobre zanimované. LEGOvé figúrky sú nadabované a v pozadí počuť hudbu z Epizódy I (Duel of the Fates), z Epizódy II (Trade Federation March) i zo starej trilógie (The Imperial March). Dej je v podstate zhodný s tým, čo sa v tejto záverečnej epizóde novej trilógie musí nevyhnutne stať, avšak na zhotovenie niektorých záberov boli samozrejme použité aj nepotvrdené fakty z falošných "scenárov" pre film.

Všetci fanúšikovia Hviezdnych vojen by si však mali dobre rozmyslieť, či si tento fiktívny trailer pozrieť alebo nie, pretože obsahuje aj scény, ktoré predbežný obsah tretieho filmu až PRÍLIŠ prezrádzajú. A to by sa nie každému páčilo... :))

Ak si však chcete tento jedinečný trailer naozaj pozrieť, odkaz na download nájdete medzi novinkami na stránke TheForce.net. Video je vo formáte QuickTime, zaberá 14 MB a trvá okolo 3 minút.15-10-2002   6:00 PM   Spielbergov syn nakrútil prvý film.


Dňa 7. októbra som objavil v denníku Pravda tento úryvok:

Najstarší syn amerického režiséra Stevena Spielberga ide po stopách svojho slávneho otca. V 17 rokoch nakrútil Max Spielberg svoj prvý film, krátky thriller Snap Shot. Rozpráva o dvojici turistov, ktorá sa pre vymenenú kameru zapletie do série vrážd. Max je aj autor scenára a podieľal sa na strihu. Verejné projekcie filmu však nie sú plánované. Syn režiséra pochádza zo Spielbergovho manželstva s herečkou Amy Irvingovou. "

No vyzerá to, že režisérske gény S. Spielberga sú naozaj dedičné...NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net