The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


24-04-2003   7:40 PM   Chewbacca sa vráti v Epizóde III!


Chewbacca Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera zverejnený článok, ktorý potvrdzuje, že Chewbacca, verný chlpatý priateľ Hana Sola, sa opäť objaví o pár rokov mladší v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005). Chewbaccu opäť stvárni herec Peter Mayhew. Práce na tretej epizóde sú už naplno rozbehnuté a začiatok nakrúcania filmu je naplánovaný na 30. jún 2003. Vo filme by sa tiež mali objaviť niektoré známe tváre a miesta zo starej trilógie, hlavne kvôli nevyhnutnému dejovému prepojeniu so štvrtou epizódou - Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977). Film sa dostane do kín v máji roku 2005.

Pôvodné oznámenie o návrate Wookieeho Chewbaccu, ale aj robotov R2-D2 a C-3PO, ktorých opäť stvárnia herci Anthony Daniels a Kenny Baker, v Epizóde III, si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.24-04-2003   6:00 PM   Pokračovanie Full Throttle  vo vývoji!


Spoločnosť LucasArts Entertainment Company včera oficiálne oznámila, že pracuje na pokračovaní úspešnej akčnej adventúry Full Throttle (1995). Pokračovanie nesie názov Full Throttle: Hell on Wheels (Na plný plyn: Peklo na kolesách, 2003). Hra vyjde na PC a konzoly PlayStation 2 a Xbox a jej vydanie je zatiaľ naplánované na zimu 2003.

V hre ovládate postavu tvrdého motorkára Bena, ktorý spolu so svojou vernou partiou bojuje proti ich nepriateľom. Dej sa odohráva zväčša v púštnom prostredí s dlhými diaľnicami.

Na oficiálnej stránke hry nájdete okrem tlačovej správy aj štyri vzácne screenshoty, niekoľko nákresov a malieb či informácie o príbehu hry. Oficiálnu stránku hry si môžete pozrieť na stránke LucasArts.com.22-04-2003   8:05 PM   Prvý patch na Cisárovu hrobku !


Na stránke 3DGamers.com bol uverejnený prvý oficiálny patch na hru Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Tento program opravuje chyby, ktoré boli nájdené počas testovania hry. Patch opravuje napríklad:

- poruchu systému, ktorá sa objavila pri spustení hry s kartou Matrox Parhelia
- poruchu systému pri použití rozšírených grafických nastavení na niektorých kartách
- rôzne občasné poruchy v hre
- rôzne problémy s grafikou pri použití kariet VS/PS nekompatibilných
- rôzne problémy s grafikou, ktoré sa vyskytli na niektorých kartách
- rôzne problémy s ovládaním hry
- problém s hudbou znejúcou počas prepnutia na pracovnú plochu
- problém so zvukom znejúcim počas používania určitých predmetov
- nastavenia citlivosti pre zariadenia na ovládanie hry
- problémy s konfiguráciou niektorých zariadení na ovládanie hry


Oficiálny patch v1.01 na túto hru si môžete stiahnuť na stránke 3DGamers.com (13.2 MB). Na tejto stránke nájdete aj stručný návod, ako patch správne nainštalovať.18-04-2003   9:50 AM   Súťaž na stránke MixnMojo.com !


Na stránke MixnMojo.com máte možnosť vyhrať kópiu novej hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) na PC! Stačí, ak od soboty 19. apríla zodpoviete niekoľko otázok týkajúcich sa hier o Indiana Jonesovi. V hre je len jedna kópia, preto sa žiadna strieborná medaila tentokrát neudeľuje!

Bližšie informácie nájdete medzi novinkami na stránke MixnMojo.com.16-04-2003   11:05 PM   AFI nominoval aj Indianu Jonesa!

Americký filmový inštitút vyhlásil na počesť 100. výročia svojho vzniku súťaž o 100 najlepších hrdinov a podliakov teda 50 hrdinov a 50 podliakov z amerických televíznych filmov ako hlavnú náplň programu osláv 100. výročia. Medzi nominovanými sa ocitol samozrejme aj svetoznámy archeológ Indiana Jones. Nominované boli aj postavy ságy Star Wars - Han Solo, Obi-Wan Kenobi, princezná Leia, Luke Skywalker a Darth Vader. Nominovaných bolo aj 6 postáv, ktoré stvárnil Harrison Ford. Celkovo bolo nominovaných 400 postáv, známych z televíznych obrazoviek. Tie budú posudzované mnohými odborníkmi na filmy.

O umiestnenie spomenutých postáv v rebríčku obavy nemám, určite sa všetky umiestnia niekde dobre vysoko. Veď kto už môže len prekonať takého hrdinu s veľkým H, akým je Indy! ;)

Trojhodinový program s vyhlasovaním víťazov bude odvysielaný v júni 2003 na americkej televíznej stanici CBS.

Zoznam nominovaných hrdinov a podliakov nájdete spolu s bližšími informáciami na oficiálnej stránke AFI.com.16-04-2003   10:25 PM   Plagát k Hollywood Homicide !

Kinoplagát Včera bol uverejnený kinoplagát k očakávanému filmu režiséra Rona Sheltona s Harrisonom Fordom a Joshom Hartnettom, Hollywood Homicide (2003). Táto akčná komédia, rozprávajúca príbeh o dvoch detektívoch, ktorí sa snažia nájsť a rozbiť vražedný gang, sa dostane do kín v USA už 13. júna 2003. Na Slovensku môžeme premiéru filmu očakávať asi 4. septembra.

Väčšiu fotografiu klasického kinoplagátu k tomuto filmu nájdete napríklad na stránke HarrisonFordWeb.com.15-04-2003   7:45 PM   Nominácie na cenu MTV!

Druhá epizóda ságy Hviezdne vojny - Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) ani Spielbergove snímky Minority Report (2002) či Catch Me If You Can (2002) síce Oscara nezískali, zato však boli všetky tri tieto snímky nominované v štyroch kategóriách na cenu "MTV Movie Award". Tu je zoznam nominácií, ktorý bol zverejnený len včera:

BEST MALE PERFORMANCE (Najlepší mužský herecký výkon)
Eminem - "8 Mile"
Vin Diesel - "XXX"
Leonardo DiCaprio - "Catch Me If You Can"
Tobey Maguire - "Spider-Man"
Viggo Mortensen - "The Lord of the Rings: The Two Towers"

BEST FIGHT (Najlepší súboj)
Yoda proti Christopherovi Leemu - "Star Wars: Episode II"
Jet Li proti Najväčším bojovníkom - "Crade 2: The Grave"
Johnny Knoxville proti Butterbeanovi - "Jackass: The Movie"
Fann Wong proti Strážcom paláca - "Shanghai Knights"

BEST ACTION SEQUENCE (Najlepšia akčná sekvencia)
Kolízia na diaľnici č. 23 - "Final Destination 2"
Bitka o Helmovu žľab - "The Lord of the Rings: The Two Towers"
Útek - "Minority Report"
Konflikt v aréne - "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones"

BEST VIRTUAL PERFORMANCE (Najlepší virtuálny výkon)
Yoda - "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones"
Kangaroo Jack - "Kangaroo Jack"
Gollum - "The Lord of the Rings: The Two Towers"
Dobby - "Harry Potter and the Chamber of Secrets"
Scooby-Doo - "Scooby-Doo"


Dúfam, že Epizóda II aj filmy Minority Report a Catch Me If You Can získajú minimálne jedno ocenenie ako odškodné za neobdržanie Oscara. Pevne držím palce!

Výsledok môže ovplyvniť každý, kto bude hlasovať na stránke MTV.com alebo prostredníctvom telefónu. Už 12. slávnostné odovzdávanie cien "MTV Movie Awards" sa uskutoční 31. mája 2003 v Los Angeles a bude odvysielané 5. júna.

Kompletný zoznam nominovaných filmov, hercov a herečiek v jednotlivých kategóriách si spolu s bližšími informáciami môžete pozrieť na oficiálnej stránke MTV.com.15-04-2003   6:20 PM   Pokračovanie hry Zak McKracken !

Na stránke MixnMojo.com som našiel informáciu, že na stránke BrinkSter.com/LucasFanGames bolo predvčerom uverejnené neoficiálne ale kvalitné pokračovanie úspešnej klasickej adventúry od firmy LucasArts Entertainment Company zvanej Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988), ktoré vytvorila skupinka talentovaných fanúšikov hier od tejto firmy. Pokračovanie nesie názov The New Adventures of Zak McKracken a obsahuje kompletne prerobenú grafiku a prepracovaný príbeh. Okrem toho však fanúšikovia do hry zakomponovali aj mnoho nových narážok napr. na filmy, teda podobne ako tak zvyknú činiť zamestnanci firmy LucasArts. Hra je tiež preložená do rôznych svetových jazykov.

V pôvodnej hre sa vžijete do role novinára Zaka McKrackena, ktorý sa po zistení, že mimozemšťania chystajú spiknutie proti ľuďom, vydáva na dôležitú misiu, aby zachránil ľudstvo pred veľkou pohromou mimozemšťanov, ktorí chcú celému ľudstvu znížiť IQ na hranicu hlúposti a spraviť z ľudí nemysliacich.

Všetkým nostalgickým hráčom, ale aj hráčom, ktorých omrzeli moderné interaktívne hry, túto hru jednoznačne odporúčam si stiahnuť. Je podobne zábavná ako všetky ostatné klasické adventúry od spomínanej firmy!

Hru si môžete stiahnuť na stránke BrinkSter.com/LucasFanGames (7.2 MB), na ktorej nájdete aj mnoho informácií o nej. Spomínaná stránka je však skoro stále preplnená a tak nefunkčná, preto si hru môžete stiahnuť aj na nemeckej stránke Adventure-Treff.de.13-04-2003   1:25 PM   Trailer na film Hollywood Homicide !

Na oficiálnej stránke SonyPictures.com sa včera objavil prvý trailer na očakávanú akčnú komédiu s Harrisonom Fordom a Joshom Hartnettom zvanú Hollywood Homicide (2003) alebo Detektívi z Hollywoodu. K dispozícii sú 4 verzie traileru s rozdielnou kvalitou - dve verzie na Windows Media Player a dve na RealPlayer. Upútavka na film trvá 2 minúty a 41 sekúnd.

Film bude mať v USA premiéru už 13. júna 2003 a do našich kín sa dostane pravdepodobne 4. septembra.

Túto upútavku si môžete pozrieť na oficiálnej stránke SonyPictures.com alebo tiež na stránke ComingSoon.net.12-04-2003   8:10 PM   Demo Cisárovej hrobky  na PC!

Spoločnosť LucasArts Entertainment Company včera konečne po necelých troch týždňoch od vydania hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) na PC zverejnila aj jej hrateľnú demo verziu. Pozostáva z 3 levelov a jej inštalačný súbor zaberá neuveriteľných 224 MB!

Predovšetkým tí, ktorí váhajú, či si hru kúpiť alebo nie, by si mali túto skušobnú verziu jednoznačne stiahnuť. Samozrejme pokiaľ vlastnia rýchle pripojenie na Internet. Ostatní si budú musieť počkať na vydanie dema na CD niektorého časopisu o počítačových hrách.

Demo si môžete stiahnuť na stránke LucasArts.com. Odkaz z oficiálnej stránky potom vedie na stránku s priamym downloadom Gigex.com.09-04-2003   8:50 PM   Cisárova hrobka  v LEVELi  7.6/10!

Obal LEVELu č. 99 Nová 3D akčná adventúra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) získala v českom časopise o počítačových hrách LEVEL hodnotenie 7.6 boda z 10 možných. 3-stranová recenzia popisuje zväčša dej hry, no rozoberá však aj jej technickú stránku vrátane grafiky. Hodnotenie rozhodne nie je zlé a bolo by dobré vziať do úvahy aj fakt, že štýl hry Tomb Raider (1996) ostal s menšími zmenami zachovaný. To však neovplyvňuje ostatné kvality tejto hry, ktorá po rozsiahlej dejovej stránke určite nesklame.

Okrem recenzie hry nájdete v časopise aj vynikajúci článok s množstvom faktov či obrázkov, ktorý podrobne popisuje filmovú trilógiu o Indiana Jonesovi (1981-1989). V zmenšenej verzii LEVELu má tento článok rovných 5 strán!

Aprílové číslo časopisu LEVEL (č. 99) je v predaji od 3. apríla. Časopis s 2 CD stojí 179 Kč alebo 279 Sk. Našťastie pre bežných čitateľov je k dispozícii aj zmenšená verzia časopisu. Tá stojí presne 34.50 Kč alebo 59.50 Sk (!), a to za kompletné číslo rozhodne nie je veľa.04-04-2003   9:40 PM   Nový Rytier Jedi vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts Entertainment Company včera oficiálne oznámila, že pracuje na novom dieli známej série 3D akčných hier z prostredia Hviezdnych vojen, ktorej všetky diely zaznamenali veľký úspech. Tento v poradí už tretí diel série Jedi Knight má názov Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (2003) v slovenskom preklade Hviezdne vojny - Rytier Jedi: Akadémia Jediov. Odohráva sa krátko po udalostiach v predošlom dieli zvanom Jedi Knight II: Jedi Outcast (2002) a má vyjsť na konci tohto roka na počítače PC a Xbox.

Lahôdkou hry bude jednoznačne možnosť vytvoriť si celkom vlastnú postavu, alebo skonštruovať svoj vlastný svetelný meč. Herný engine vyvíja známa ostrieľaná firma na poli 3D akčných hier Raven Software.

Táto hra už má aj svoju oficiálnu stránku, kde okrem tlačovej správy nájdete aj prvých desať vzácnych screenshotov či informácie o príbehu hry. Oficiálnu stránku hry si môžete pozrieť na stránke LucasArts.com.04-04-2003   8:20 PM   Cisárova hrobka  už aj na Slovensku!

Krabica k PC verzii Dlho očakávaná 3D akčná adventúra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) alebo Indiana Jones a Cisárova hrobka sa asi po týždni od vydania v USA konečne objavila aj v slovenských predajniach. PC verziu tejto hry v pôvodnom anglickom balení dostať kúpiť už aj v známej predajni nielen s počítačovými hrami Brloh, kde sa hra objavila asi pred dvomi dňami. Pokiaľ máte počítač minimálne s procesorom Pentium III 733 MHz neváhajte a čo najskôr si hru zožente. Ďalšie skvelé Indyho dobrodružstvo sa opäť začína!

Hru v pôvodnom anglickom balení si môžete objednať za cenu 1890 Sk na stránke Brloh.sk.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net