The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-08-2003   1:00 PM   Darabont oficiálne o Indym 4 !


Obal časopisu Cinepremiere Na stránke TheRaider.net sa dnes objavila správa, že najnovšie číslo mexického vydania časopisu Cinepremiere obsahuje 9-stranový článok venovaný filmom o Indiana Jonesovi a ich vydaniu na DVD. Obsahuje v podstate všetky známe informácie. Obal časopisu, na ktorom sa nachádza Indiana Jones na koni, po prvýkrát obsahuje fotografiu z filmu, ktorý sa momentálne nepremieta v kinách. Časopis zároveň obsahuje stranu s propagačnou reklamou na DVD kolekciu filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones. Tá v Mexiku vyjde 24. októbra 2003 a ako darček je pre objednávateľov ku kolekcii priložená aj kapsa podobná tej, akú Indy nosí vo filmoch.

Čo je však zaujímavejšie, v samotnom 9-stranovom článku sa nachádza aj drobná, ale v podstate veľmi dôležitá poznámka k pripravovanému, štvrtému filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa. Je to reakcia priamo od scenáristu Franka Darabonta, ktorý nižšie uvedeným odkazom reagoval na dopis od novinárky Very Anderson, ktorá ho požiadala, či by jej vzhľadom na veľmi málo faktov o Indiana Jonesovi 4 (2005) nemohol poskytnúť ďalšie informácie. Tu je to, čo Darabont odkázal:

Som si istý, že rozumiete, že projekt je práve teraz prísne tajný. Sľúbil som Stevenovi Spielbergovi a Georgeovi Lucasovi, že nebudem prezrádzať žiadne konkrétne detaily týkajúce sa príbehu. Všetko, čo môžem povedať, sú tie isté veci, ktoré už boli uverejnené. Príbeh sa odohráva v 50. rokoch, Harrison Ford bude znovu hrať Indyho a Sean Connery sa opäť objaví ako Indyho otec. Steven bude režisérom a George Lucas producentom. Nakrúcanie začne v júli 2004 a film bude mať premiéru niekedy v lete 2005. Mimo tohto žiadne nezaručené správy na Internete nemajú zmysel (obvykle Internet nemá zmysel!). "

Darabont ďalej spomínal len, že odvtedy, čo videl film Dobyvatelia stratenej archy (1981), je veľkým fanúšikom Indianu Jonesa i jeho sveta a že cíti neopísateľné dojatie z toho, že môže pre Spielberga písať scenár a takisto komentoval svoju účasť na písaní scenárov k niektorým epizódam seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993). Poslednou vetou vo vyššie uvedenom úryvku dáva Darabont teda jasne najavo, že okrem týchto skromných faktov týkajúcich sa Indianu Jonesa 4 (2005) možno všetko ostatné zatiaľ považovať len za nepotvrdené správy či výmysly.

Pôvodnú správu si môžete prečítať na stránke TheRaider.net, kde nájdete aj naskenovanú prednú stranu časopisu spolu so stranou obsahujúcou reklamu na DVD kolekciu The Adventures of Indiana Jones.31-08-2003   1:00 PM   Hviezdne vojny  opäť na TV Markíza!

Na TV Markíza budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť 4 epizódy ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny. Už 6. septembra bude odvysielaný film Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). O týždeň neskôr, 13. septembra, zavíta na televízne obrazovky temnejšie pokračovanie s názvom Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980) a 20. septembra trilógiu ukončí záverečná epizóda celej ságy, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983). Dodatočne bude 27. septembra odvysielaná aj úvodná epizóda novej trilógie Hviezdnych vojen, Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba (1999).

Všetky filmy budú postupne odvysielané v rovnakom čase, o 15:10. Nenechajte si teda ujsť tieto 4 epizódy jednej z najúspešnejších ság všetkých čias!30-08-2003   4:20 PM   Indiana Jones opäť na TV Nova!

Na TV Nova budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť kompletnú trilógiu Stevena Spielberga a Georgea Lucasa o dobrodružstvách Indianu Jonesa. Už 15. septembra zaháji dobrodružnú jazdu prvý film s názvom Dobyvatelia stratenej archy (1981). O týždeň neskôr, 22. septembra, zavíta na televízne obrazovky nemenej úspešné, trochu drsnejšie pokračovanie s názvom Indiana Jones a chrám skazy (1984). Trilógiu ukončí triumfom komerčne najúspešnejší, tretí film, Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), dňa 29. septembra.

Všetky filmy budú postupne odvysielané v rovnakom čase, o 20:50. Nenechajte si ujsť jednu z najúspešnejších trilógií všetkých čias!30-08-2003   4:20 PM   Ďalšie postavy späť v Epizóde III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že 3 členovia rodiny senátorky Padmé Amidaly sa vrátia aj v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). Konkrétne sa vráti herečka Claudia Karvan ako sestra Padmé Amidaly, Sola Naberrie, a 2 detské herečky, Hayley Mooy a Keira Wingate, ako dcéry Soly Naberrie, Pooja a Ryoo. Spomínané herečky sa však objavili len vo vystrihnutej rodinnej scéne z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), ktorá sa nachádza iba na bonusovom disku zahrnutom v DVD edícii filmu.

Pôvodné oznámenie o návrate spomínaných herečiek v Epizóde III nájdete spolu s ich fotografiami na oficiálnej stránke StarWars.com.26-08-2003   11:55 PM   Poradie najlepších soundtrackov!

Na stránke ClassicFM.com bolo zhruba pred mesiacom vyhlásené hlasovanie o 50 najlepších soundtrackov všetkých čias. Každý návštevník spomínanej stránky mal možnosť predať hlas svojmu obľúbenému soundtracku a napokon jednotlivé skladby z 50 víťazných soundtrackov odzneli 25. augusta na britskej rádiovej stanici Classic FM. Celkovo hlasovalo asi 44 000 ľudí. Tu je poradie filmov, ku ktorým soundtracky skomponoval John Williams, stály spolupracovník Stevena Spielberga a Georgea Lucasa:

29. E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
24. filmy o Indiana Jonesovi (1981-1989)
19. Saving Private Ryan (1998)
12. filmy o Harrym Potterovi (2001-2002)
10. Jurrasic Park (1993)
04. Schindler's List (1993)
03. sága Star Wars (1977-2002)


Majster filmovej hudby John Williams teda opäť získal najviac ocenení, no trochu ma zaskočilo, že až tak úspešné soundtracky k filmom o Indiana Jonesovi dosiahli podľa účastníkov hlasovania len kvality 24. miesta. Nie je to zlé umiestnenie, ale pravdepodobne je to spôsobené aj tým, že soundtracky k starším filmom sú dnes veľmi ťažko zohnateľné, hlavne tie k prvým 2 filmom o Indiana Jonesovi...

Kompletný zoznam 50 najlepších soundtrackov všetkých čias nájdete na stránke ClassicFM.com.25-08-2003   12:10 PM   Všetko najlepšie Sean Connery!


Sean Connery Škótsky herec Sir Sean Connery dnes oslavuje svoje 73. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho sentimentálneho otca, profesora Henryho Jonesa staršieho, ktorý sa po zachránení svojím synom vyberá spolu s ním hľadať tajuplný Svätý grál.23-08-2003   12:20 PM   Všetko najlepšie River Phoenix!


River Phoenix Americký herec River Phoenix by dnes oslávil svoje 33. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) mladého Indianu Jonesa, ktorému sa v roku 1912 ako členovi skautov podarí v Utahu vziať zlodejom vzácny Koronádov kríž. Indy tu získava aj svoj klobúk, prvú skúsenosť s bičom i jazvu na brade.


Mladý Phoenix zomrel 31. októbra 1993, kedy mal ešte len 23 rokov, na predávkovanie drogami. Naše srdcia však v podobe mladého Indyho a výborného herca nikdy neopustí...20-08-2003   11:50 AM   Všetko najlepšie Jonathan Ke Quan!


Jonathan Ke Quan (Ke Huy Quan) Vietnamský herec Jonathan Ke Quan, rod. menom Ke Huy Quan, dnes oslavuje svoje 32. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho 11-ročného čínskeho priateľa Shorta Rounda, ktorý Indyho zachraňuje pri klube Obi-Wan v Shanghaii a ktorý ho sprevádza aj na výprave do Pankotského paláca v Indii.17-08-2003   5:35 PM   Všetko najlepšie Roshan Seth!


Roshan Seth Indický herec Roshan Seth dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) ministerského predsedu jeho výsosti maharadžu z Pankotu, Chattara Lala, ktorý Indyho, Willie a Shortyho víta v Pankotskom paláci v Indii a pozýva ich na slávnostnú večeru na počesť maharadžu.15-08-2003   9:45 PM   Update stránky: Filmy v TV!

Stránka so zoznamom filmov, v ktorých účinkujú herci, ktorí hrali aj vo filmoch o Indiana Jonesovi, je online! Ku každému filmu tu nájdete pripísaný dátum jeho odvysielania, názov televíznej stanice, na ktorej bude odvysielaný a samozrejme meno známej tváre, ktorá v ňom účinkuje. Aktualizácia stránky bude prebiehať začiatkom každého mesiaca, pričom filmy budú priebežne dopĺňané.

Ak si chcete pozrieť zoznam filmov so známymi tvárami, ktoré budú odvysielané tento mesiac, kliknite sem.14-08-2003   10:50 PM   Indy na DVD v Británii o deň skôr!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDBase.cz sa objavila ďalšia tlačová správa, ktorá potvrdzuje dátum vydania DVD kolekcie The Adventures of Indiana Jones vo Veľkej Británii, a to 20. októbra 2003. To je o deň skôr ako v USA! Presne taká istá situácia sa vyskytla napríklad aj pri vydaní filmu Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) na DVD, ktorý vyšiel vo Veľkej Británii tiež o deň skôr ako v USA.

Film Indiana Jones a chrám skazy (1984), ktorý je zahrnutý v tejto kolekcii, však na rozdiel od ostatných častí sveta vo Veľkej Británii vyjde ochudobnený o niektoré "brutálne" zábery, a tak sa dĺžka filmu skráti z pôvodných 114 minút na 112 minút. Doslova znehodnotená bude hlavne scéna, kde veľkňaz Mola Ram vyberá srdce z hrude ľudskej obete. Doba je však iná ako pred 20 rokmi, a preto neviem pochopiť, prečo majú distribučné spoločnosti stále taký neúctivý prístup k filmom, ako je tento. I keď sa to týka zatiaľ len Veľkej Británie...

Tlačovú správu pre Veľkú Britániu nájdete na stránke DVDBase.cz.13-08-2003   11:25 AM   Ďalšie odchody hercov!


Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že herečka Natalie Portman a herci Anthony Daniels a Jay Laga'aia dokončili svoju prácu na nakrúcaní záverečnej epizódy ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III (2005). Natalie Portman stvárnila Padmé Amidalu, Anthony Daniels robota C-3PO a Jay Laga'aia kapitána Typha.

Ak patríte medzi zaregistrovaných užívateľov platenej stránky Hyperspace, celý článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.09-08-2003   9:50 PM   Nová tlačová správa o Indym na DVD!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na niektorých stránkach sa včera objavila rozšírená oficiálna tlačová správa, ktorá takisto potvrdzuje nový dátum vydania DVD kolekcie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, 21. októbra 2003, a zároveň schvaľuje niektoré súčasti bonusového materiálu, ktoré boli doteraz považované za neoficiálne. Dátum na úvodnej reklamnej stránke na oficiálnej stránke IndianaJones.com bol tiež aktualizovaný a zmenený z novembra na október 2003.

Nie je mi však jasné, prečo sa nová, rozšírená tlačová správa na oficiálnej stránke stále neobjavila. Malo by sa tak stať v nasledujúcich dňoch.

Novú tlačovú správu nájdete napríklad na stránke TheRaider.net. Ak si chcete pozrieť informácie o bonusovom materiáli, kliknite sem.

Update (23-08-03): Po vyše 2 týždňoch bol už aj na samotnej oficiálnej stránke IndianaJones.com zmenený dátum vydania kolekcie zo 4. novembra na 21. október. Nová tlačová správa sa tu však ešte stále neobjavila.09-08-2003   9:05 PM   Epizóda III je z polovice hotová!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že nakrúcanie záverečnej epizódy ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III (2005), je dátumom 8. augusta 2003 zhruba z polovice dokončené a že niektorí herci a herečky už dokončili svoju prácu. S nakrúcaním skončili Samuel L. Jackson ako rytier Jedi Mace Windu, Ahmed Best ako Jar Jar Binks, Jimmy Smits ako Bail Organa a Christopher Lee ako gróf Dooku. Ako senátori svoju úlohu ukončili aj Kee Chan, Rena Owen, Genevieve O'Reilly, Christopher Kirby a Warren Owens. Herečka Rebecca Jackson Mendoza svoju úlohu ukončila tiež. Herec Peter Mayhew dokončil testy kostýmu a scény, v ktorých stvárni Chewbaccu, bude nakrúcať až budúci rok. Natalie Portman ako Padmé Amidala, Anthony Daniels ako robot C-3PO a Jay Laga'aia ako kapitán Typho dokončia svoju prácu už budúci týždeň. Nakrúcanie však v štúdiách v Sydney stále prebieha a potrvá približne do konca septembra 2003. Potom nasleduje fáza upravovania vizuálnej stránky filmu a pridávania vizuálnych efektov. V roku 2004 sa však niektoré scény budú ešte dokrúcať.

Pokiaľ ste veľmi netrpezliví ohľadom deja Epizódy III (ako ja), určite navštívte stránky TheForce.net alebo CSWU.cz, kde okrem iného nájdete aj prvé (neoficiálne) informácie o deji filmu.

Pôvodný článok o stave nakrúcania Epizódy III a odchode hercov si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.08-08-2003   10:10 PM   Pokračovanie Full Throttle  zrušené!


Na oficiálnej stránke LucasArts.com bola včera uverejnená veľmi smutná správa pre fanúšikov hry Full Throttle (1995), že práca na plánovanom pokračovaní Full Throttle: Hell on Wheels (2003) sa končí a projekt je tak definitívne zastavený. Simon Jeffery, prezident firmy LucasArts, to odôvodnil tým, že pracovníci firmy nechcú sklamať to množstvo fanúšikov pôvodnej hry a zároveň verí, že každý pochopí, ako veľmi sú zaviazaní prinášať len prvotriedny herný zážitok.

Pôvodnú informáciu nájdete na oficiálnej stránke LucasArts.com.08-08-2003   9:40 PM   Indiana Jones na DVD už v októbri!!!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Je to tak! Na stránke ComingSoon.net sa včera objavila zaručená informácia, že dlho očakávaná DVD kolekcia filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, vyjde už 21. októbra 2003, teda o 2 týždne skôr, ako bolo pôvodne naplánované! Spoločnosť Paramount Home Entertainment posun dátumu vydania zo 4. novembra na 21. október odôvodnila vydaním filmu Finding Nemo na DVD v rovnaký deň, aby tak nevznikla konkurencia. Tento už oficiálny dátum vydania by mal dokonca platiť nielen pre USA, ale aj pre mnohé iné krajiny sveta, takže veľké posuny ohľadom dátumu vydania tejto kolekcie sa pravdepodobne robiť nebudú!

Táto informácia sa na niektorých stránkach objavila už začiatkom tohto týždňa, ale len včera bola definitívne potvrdená napríklad na vyššie uvedenej stránke.

Pôvodnú správu o zmene dátumu vydania spomínanej kolekcie si môžete prečítať na stránke ComingSoon.net. Zmenený dátum vydania nájdete samozrejme aj na oficiálnej stránke HomeVideo.Paramount.com.03-08-2003   9:50 PM   Nová verzia programu ScummVM!


Na stránke MixnMojo.com som objavil informáciu, že konečne vyšla nová verzia programu zvaného ScummVM. Tento program pracuje ako emulátor umožňujúci hrať početné množstvo starších adventúr nielen od firmy LucasArts pod rôznymi operačnými systémami ako Windows či Linux. Verzia 0.5.0, ktorá bola včera uverejnená na stránke ScummVM.org, prináša okrem iného aj zlepšenú podporu hudby vo viacerých hrách, podporu rozšírených verzií hier Maniac Mansion (1988) a Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988) a napokon aj podporu hry Beneath a Steel Sky, ktorej plnú verziu si môžete stiahnuť priamo na stránke programu ScummVM! Program je k dispozícii na viaceré systémy ako MacOS, Dreamcast či PalmOS. Nová verzia obsahuje samozrejme aj mnoho ďalších vylepšení a opráv.

Program ScummVM v0.5.0 si môžete stiahnuť na stránke ScummVM.org (okolo 1 MB), kde nájdete aj kompletný zoznam jednotlivých vylepšení novej verzie programu.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net