The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-12-2003   11:25 PM   Demo verzie hier od LucasArts!

Na stránke MixnMojo.com bola včera uverejnená informácia, že na stránke GamersHell.com sa objavila kolekcia takmer všetkých demo verzií hier od firmy LucasArts zvaná "LucasArts Ultimate Demo Collection" alebo "Definitívna kolekcia demo verzií od LucasArts" v podobe downloadov hrateľných aj nehrateľných demo verzií. Konkrétne sa tu nachádzajú demo verzie vyše 30 hier od spomínanej firmy, ktoré vyšli v rokoch 1989-2003, vrátane klasických adventúr a hier na motívy Indianu Jonesa.

Takmer všetky doteraz uverejnené demo verzie hier od firmy LucasArts si môžete stiahnuť na stránke GamersHell.com.24-12-2003   8:50 PM   Druhý dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený druhý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "One World, Two Movies" alebo "Jeden svet, dva filmy".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.23-12-2003   9:10 PM   Veselé Vianoce a šťastný Nový rok!

Všetkým návštevníkom tejto stránky prajem príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia, šťastia a úspechov v novom roku. Všetkým zároveň ďakujem za prejavenú priazeň i záujem a verím, že (nielen) nasledujúci rok bude pre túto stránku úspešný vo všetkých oblastiach.23-12-2003   9:10 PM   Update stránky: Obrázky!

Sekcia "OBRÁZKY" je obohatená o fotografie z filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984) a kinoplagáty na motívy tohto filmu. Tiež sem boli pridané ďalšie screenshoty z hry Indiana Jones a zánik Atlantídy (1992).

Ak si chcete pozrieť fotografie zo spomínaného filmu, kinoplagáty na motívy spomínaného filmu či screenshoty zo spomínanej hry, kliknite sem.22-12-2003   00:05 AM   Pieseň z Indyho 2  nominovaná!

Americký filmový inštitút zhruba pred mesiacom vyhlásil na počesť 100. výročia svojho vzniku súťaž o 100 najlepších filmových piesní ako hlavnú náplň programu osláv 100. výročia na rok 2004. Medzi nominované piesne boli zaradené aj 2 piesne z filmov Stevena Spielberga. Jedná sa o legendárnu pieseň z filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984) zvanú "Anything Goes" a pieseň z filmu Purpurová farba (1985) zvanú "Miss Celie's Blues (Sister)". Celkovo bolo nominovaných 400 piesní z amerických filmov. Tie budú posudzované mnohými odborníkmi na filmy.

Trojhodinový program s vyhlasovaním víťazných piesní bude odvysielaný v júni 2004 na americkej televíznej stanici CBS.

Zoznam nominovaných piesní nájdete spolu s bližšími informáciami na oficiálnej stránke AFI.com.18-12-2003   4:40 PM   Všetko najlepšie Steven Spielberg!


Steven Spielberg Slávny americký režisér, producent a scenárista Steven Spielberg dnes oslavuje svoje 57. narodeniny! Spielberg nakrútil okrem iného všetky filmy trilógie o Indiana Jonesovi a momentálne sa pripravuje na nakrúcanie dlho očakávaného, štvrtého filmu, Indiana Jones 4 (2005), ktoré by sa s najväčšou pravdepodobnosťou malo začať v lete roku 2004...17-12-2003   6:10 PM   Cisárova hrobka  na Macintosh!

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bol včera uverejnený článok, ktorý oznamuje, že verzia hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) na Macintosh už vyšla. Článok zahŕňa aj stručné informácie o príbehu hry.

Verziu spomínanej hry na Macintosh je možné si objednať napríklad na stránke Aspyr.com za cenu približne 40 amerických dolárov. Nájdete tu aj informácie o príbehu hry, systémové požiadavky, screenshoty a v neposlednom rade aj upútavku na hru (približne 26 MB) alebo dokonca jej hrateľnú demo verziu (takmer 208 MB).

Článok s oznámením vydania spomínanej hry na Macintosh nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.16-12-2003   6:00 PM   Článok o renovácii filmov pre DVD!

Na oficiálnej stránke Apple.com sa objavil článok o digitálnej úprave a renovácii filmov firmou Lowry Digital Images pre ich vydanie na DVD. Článok je rozdelený na 2 časti. Prvá časť článku zvaná "Restoration Software" alebo "Software na renováciu" približuje históriu firmy a fakty týkajúce sa pôsobenia firmy. Druhá časť článku s názvom "Removing the Veil" alebo "Stiahnutie závoja" podrobne popisuje proces digitálnej úpravy a renovácie filmov pre ich vydanie na DVD. V obidvoch častiach článku sa nachádza aj niekoľko faktov týkajúcich sa priamo digitálnej úpravy a renovácie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa pre ich vydanie na DVD v kolekcii The Adventures of Indiana Jones. Článok zároveň obsahuje aj komentáre priamo od zakladateľa spomínanej spoločnosti, Johna Lowryho, spolu s jeho fotografiami, fotografiu Indianu Jonesa, popis technického vybavenia spoločnosti Lowry Digital Images, popis vád najpoškodenejších filmov a ich veľmi úspešného odstránenia a napokon stručný popis bežných typov vád vyskytujúcich sa vo filmoch.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke Apple.com.15-12-2003   7:20 PM   Články o Fordovi a Indym v Pevnosti !

Obal Pevnosti č. 20 V najnovšom čísle českého časopisu o fantasy, mystike a histórii Pevnost boli uverejnené 2 články, jeden venovaný Harrisonovi Fordovi a druhý Indiana Jonesovi, z ktorých sa každý nachádza na 2 stranách. Prvý článok zahŕňa podrobnú biografiu a filmografiu herca Harrisona Forda. Druhý článok približuje históriu vzniku a výroby prvého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Dobyvatelia stratenej archy (1981). Prvý článok zahŕňa tiež zopár fotografií Harrisona Forda a druhý navyše aj stručný popis DVD kolekcie filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, a napokon niekoľko fotografií z filmov o Indiana Jonesovi spolu s fotografiami predných strán obalov diskov s ich časťami, ktoré sú súčasťou spomínanej kolekcie.

Cena decembrového čísla časopisu Pevnost (č. 20) je 59 Kč alebo 79 Sk.14-12-2003   6:00 PM   Stojan na Indyho na DVD z Polusu!

Prinášam vám naozaj exkluzívne fotografie nádherného stojanu na kópie DVD kolekcie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones. Tento stojan som zatiaľ videl len v predajni DATART, ktorá sa nachádza v obchodnom dome Polus City Center v Bratislave. Tu sú fotografie stojanu z predajne DATART a jeho jednotlivých častí:

Stojan na kópie kolekcie Logo stojanu Časť stojanu s kópiami kolekcie a popisom Časť stojanu s Indym


Cena spomínanej kolekcie, ako ste si už iste všimli, je v predajni DATART 2599 Sk, čo je mimochodom pravdepodobne zatiaľ najnižšia cena, za akú možno túto kolekciu dostať u nás kúpiť.

Ďakujem pracovníkom predajne DATART za povolenie fotografovať.13-12-2003   8:55 PM   Indy 1  najvplyvnejším filmom!

Obal PREMIERE č. December 2003/Január 2004 V najnovšom čísle časopisu o filmoch PREMIERE bol uverejnený článok zvaný "75 Most Influential Movies on DVD", ktorý predstavuje 75 najvýznamnejších alebo najvplyvnejších filmov na DVD. Medzi nimi je samozrejme zahrnutý aj film Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorý je umiestnený pod číslom 62. Nachádzajú sa tu aj filmy Čeľuste (1975) pod číslom 52 a Jurský park (1993) pod číslom 72. Medzi 75 najvplyvnejšími filmami na DVD sa teda nachádzajú spolu 3 filmy režiséra Stevena Spielberga.

Cena časopisu PREMIERE (č. December 2003/Január 2004) je okolo 280 Sk. V USA však časopis stojí len necelé 4 doláre (momentálne asi 140 Sk).06-12-2003   5:30 PM   Indy na DVD zatiaľ bez ocenenia.

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) DVD kolekcia filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, ostala po slávnostnom odovzdávaní cien "DVD Exclusive Awards", ktoré sa uskutočnilo 2. decembra v Los Angeles v Kalifornii, bez ocenenia. Spomínaná kolekcia bola nominovaná v 2 kategóriách, ale v obidvoch bola nakoniec vytlačená z 1. miesta. To však v žiadnom prípade nemôže vyvrátiť fakt, akú má táto kolekcia hlavne pre fanúšikov Indianu Jonesa obrovskú hodnotu. A to je rozhodne omnoho dôležitejšie.

Podrobnejšie informácie a zoznam víťazov v rôznych kategóriách nájdete na stránke DVDAnswers.com.06-12-2003   5:05 PM   Oddelenie animácií Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol predvčerom uverejnený článok s názvom "Meet the Episode III Animatics Department" alebo "Zoznámte sa s oddelením animácií Epizódy III". Článok predstavuje 12 členov animátorského tímu, ktorý bude pracovať na vizuálnej stránke záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). V článku je okrem stručnej histórie každého člena animátorského tímu Epizódy III spomenutá tiež aj ich obľúbená akčná alebo neakčná scéna zo starej trilógie Hviezdnych vojen.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.03-12-2003   8:40 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok s názvom "Outfitted for Adventure" alebo "Vybavený na dobrodružstvo". Tento veľmi zaujímavý a originálny článok obsahuje detailný popis jednotlivých súčastí kompletnej výbavy Indianu Jonesa. Nachádza sa tu popis jeho povestného klobúka, košele, opasku, biča, nohavíc, bundy, kapsy, zbrane, púzdra na zbraň a napokon aj popis topánok. Popis zahŕňa okrem iného aj samotné rozmery a celé názvy jednotlivých predmetov či ich výrobcov. Článok je prebratý z časopisu Star Wars Insider (č. 54, Júl/August 2001).

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke IndianaJones.com.02-12-2003   7:40 PM   Epizóda III v postprodukcii!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok, ktorý oznamuje, že záverečná časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), je už v postprodukcii, ktorá sa v súčasnosti postupne rozbieha. Postprodukcia zahŕňa všetky úpravy a dodatky, ktoré do hrubej podoby filmu musia byť zakomponované do uvedenia hotovej verzie filmu do kín. Po zostrihaní hrubej podoby filmu do jeho prvého strihu sem bude pridaných vyše 2000 vizuálnych efektov vrátane pozadí k jednotlivým záberom. Niektoré scény sa budú v roku 2004 ešte dokrúcať, kedy okrem iného začne John Williams komponovať aj hudbu k tomuto filmu. Dokončenie prvého strihu filmu sa očakáva v januári 2004. Režisér George Lucas a jeho tím majú teda najťažšiu prácu ešte len pred sebou.

Pôvodný článok nájdete spolu s podrobnejšími informáciami na oficiálnej stránke StarWars.com.01-12-2003   8:35 PM   Skladby z hier od LucasArts!

Na stránke MixnMojo.com bola včera uverejnená informácia, že na adrese ScummBar.com sa objavila stránka zvaná "LucasArts Soundtracks", kde sa nachádza obrovské množstvo MP3 verzií skladieb, ktoré sú súčasťou soundtrackov k hrám od firmy LucasArts. Konkrétne sa tu nachádza 295 skladieb (!) zo všetkých 4 dielov adventúr ságy Monkey Island (1990-2000), a to 251 z verzií hier na PC, 39 z verzií prvých 2 dielov na Amigu a 5 z verzie druhého dielu na Macintosh. Zahrnuté sú tu aj 2 remixy od fanúšikov a neoficiálne časti obalov na CD. Ďalej sa tu nachádza 22 skladieb z adventúry Sam & Max Hit the Road (1993) a 16 skladieb z 3D akčnej strieľačky Dark Forces (1995). Onedlho pribudnú aj MP3 verzie skladieb z adventúry Day of the Tentacle (1993). Čo je však podstatnejšie, nechýba tu 42 skladieb z vynikajúceho soundtracku k adventúre Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), a dokonca ani 24 skladieb zo soundtracku k 3D akčnej adventúre Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Všetky MP3 verzie MIDI skladieb boli vytvorené s použitím syntetických hudobných nástrojov vysokej kvality.

Neoficiálne MP3 verzie skladieb zo soundtrackov k spomínaným hrám si môžete stiahnuť na stránke ScummBar.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net