The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -



Dočasne nefunkčná!




  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


28-02-2003   9:05 PM   Stránka víťazom Cerebra 2003!

Dnes sa stránka The Light of Indiana Jones stala víťazom v školskej súťaži pod názvom Cerebrum. Súťaž sa každoročne uskutočňuje na Gymnáziu Jána Papánka - Vazovova, ktoré navštevujem. Stránka sa prebojovala až na prvé miesto spolu so stránkou RegEdit.sk. Blahoželám všetkým šiestim účastníkom súťaže.

Chcel by som osobne srdečne poďakovať aj všetkým členom hodnotiacej poroty za ocenenie a podporu.

Špeciálna vďaka patrí Adamovi Plesníkovi hlavne za výpomoc pri budovaní systému fungovania celej tejto stránky.

Bližšie informácie o Cerebre nájdete na stránke Vazka.sk.



28-02-2003   9:05 PM   Indiana Jones na TV Markíza!

Na TV Markíza budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť kompletnú trilógiu Stevena Spielberga a Georgea Lucasa o Indiana Jonesovi. Už 8. marca zaháji dobrodružnú jazdu prvý film s názvom Dobyvatelia stratenej archy (1981). O 3 týždne neskôr, 29. marca, zavíta na televízne obrazovky nemenej úspešné, trochu drsnejšie pokračovanie s názvom Indiana Jones a chrám skazy (1984). Trilógiu ukončí triumfom komerčne najúspešnejší, tretí film, Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), dňa 12. apríla.

Všetky filmy budú postupne odvysielané v rovnakom čase, o 20:00, pravdepodobne so slovenským dabingom. Nenechajte si ujsť jednu z najúspešnejších trilógií všetkých čias!



23-02-2003   3:55 PM   Update stránky: Časová priamka!

Stránka s časovou priamkou, ktorá predstavuje stručný popis Indyho dobrodružstiev a udalostí, ktoré sa odohrali v jeho živote, v chronologickom poradí, je rozšírená o roky 1912-1914. Ak si chcete prečítať Indyho životopis, rozšírený o vyššie uvedené roky, kliknite sem.



14-02-2003   7:50 PM   Update stránky Cisárovej hrobky !

Firma LucasArts Entertainment Company včera taktiež aktualizovala celkom novú oficiálnu stránku hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Stránka nielenže nadobudla nový vzhľad, ale boli sem pridané aj dosiaľ neuverejnené sekcie. V pozadí úvodnej stránky zároveň počuť hlavnú znelku Indianu Jonesa.

Čo sa týka informácií o hre, nájdete tu napríklad technické údaje a systémové požiadavky na hru, históriu, krátky článok o nahrávaní hudby s fotografiami alebo odpovede na často kladené otázky. V galérii si môžete pozrieť screenshoty (fotografie) zo všetkých verzií hry, televíznu upútavku či trailer na hru. Nájdete tu aj popisy hlavných postáv, animované ukážky Indyho pohybov, popis zbraní či informácie o krajinách, v ktorých sa táto hra odohráva.

Napokon je tu možnosť si stiahnuť 3 wallpapery (tapety) na pracovnú plochu v 3 rozlíšeniach, dávnejšie uverejnený screensaver (šetrič obrazovky) a ako lahôdku na záver aj (zatiaľ) 2 skladby z hry s akčnými motívmi vo formáte MP3.

Novú oficiálnu stránku tejto hry jednoznačne treba vidieť už len kvôli jej výbornému designu a spracovaniu s použitím programu Macromedia Flash. Nájdete ju na oficiálnej stránke LucasArts.com.



14-02-2003   7:50 PM   Cisárova hrobka  na Xbox hotová!

Firma LucasArts Entertainment Company včera oznámila, že hra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) alebo Indiana Jones a Cisárova hrobka na konzolu Xbox je hotová a schválená na uvedenie na trh. Xbox verzia tejto hry sa do predajní v USA dostane už 25. februára 2003.



12-02-2003   6:55 PM   Tvorba manuálu k Cisárovej hrobke !

Na stránke TheRaider.net som objavil správu, že na stránke IGN.com bol uverejnený článok, kde Gregory Harsh, hlavný dizajnér a ilustrátor v spoločnosti Beeline Group, prezrádza, ako vytvoril veľmi príťažlivý manuál k hre Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003), ktorej verzia na konzolu Xbox vyjde v USA už 25. februára. Tento manuál bude dodávaný ku všetkým verziám hry.

Vzhľadom na bežné manuály k počítačovým hrám, vyzerá tento manuál naozaj veľmi originálne. Dokonca sa svojím staromódnym vzhľadom a štýlom zostavenia veľmi podobá na zápisník o Grále, ktorý vlastnil Indyho otec vo filme Indiana Jones and the Last Crusade (Indiana Jones a posledná krížová výprava, 1989).

Článok Gregoryho Harsha v angličtine nájdete spolu s niekoľkými fotografiami samotného manuálnu na stránke IGN.com.

Update (12-02-03): Na stránke MixnMojo.com sa objavili štyri ďalšie celkom iné fotografie stránok manuálu s čitateľným anglickým textom! Na jednej zo stránok manuálu je dokonca zobrazená obálka, ktorá bola zaslaná do Československa! Vrele odporúčam každému fanúšikovi!



11-02-2003   6:15 PM   Nominácie na sošku Oscara!

Dnes bol konečne zverejnený zoznam hercov, herečiek a filmov, ktoré sa budú uchádzať o sošku Oscara v rôznych kategóriách na konci marca tohto roka. Nominovaná bola aj druhá epizóda ságy Georgea Lucasa Hviezdne vojny, Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) alebo Hviezdne vojny: Epizóda II - Klonovaní útočia, konkurujúca dvom snímkam, za vizuálne efekty. Spielbergove filmy obdržali tri nominácie. Nová Spielbergova snímka Catch Me If You Can (Chyť ma, ak to dokážeš, 2002) bola nominovaný za pôvodnú hudbu Johna Williamsa a za herecký výkon vo vedľajšej úlohe Christophera Walkena. Minuloročný Spielbergov hit Minority Report (2002) získal nomináciu za strih zvukových efektov. Tu je prehľad hercov a filmov, ktoré sa budú uchádzať o sošku Oscara vo vyššie uvedených kategóriách:

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE (Herec vo vedľajšej úlohe)
Chris Cooper
Ed Harris
Paul Newman
John C. Reilly
Christopher Walken

MUSIC (ORIGINAL SCORE) (Pôvodná hudba)
Catch Me If You Can
Far from Heaven
Frida
The Hours
Road to Perdition

SOUND EFFECTS EDITING (Strih zvukových efektov)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Minority Report
Road to Perdition

VISUAL EFFECTS (Vizuálne efeky)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Spider-Man
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones


Christopherovi Walkenovi, Johnovi Williamsovi, Epizóde II aj filmu Minority Report pevne držím palce a verím, že sa z pomedzi nominovaných dostanú až na samotný vrchol! ;)

Už 75. slávnostné udeľovanie cien Americkej filmovej akadémie sa uskutoční 23. marca 2003 v Hollywoode. Kompletný zoznam nominovaných filmov, hercov a herečiek v rôznych kategóriách nájdete spolu s ich popisom na oficiálnej stránke Oscar.com.



08-02-2003   1:05 PM   Všetko najlepšie John Williams!


John Williams Americký skladateľ filmovej hudby John Williams dnes oslavuje svoje 71. narodeniny! K najvydarenejším dielam Williamsa jednoznačne patria soundtracky k filmom ságy Hviezdne vojny a trilógie o Indiana Jonesovi. Williams má skomponovať aj hudbu k Indiana Jonesovi 4 (2005) a samozrejme k filmu Star Wars: Episode III (2005).



04-02-2003   5:35 PM   Dátumy vydania Cisárovej hrobky !

Firma LucasArts Entertainment Company konečne po dlhom čase oznámila oficiálne dátumy uvedenia očakávanej 3D akčnej adventúry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) na trh. Hra vyjde najprv na konzolu Xbox, potom na PC a napokon na konzolu PlayStation 2. Dátumy vydania hry platia samozrejme zatiaľ len pre USA, takže čo sa týka jej dovozu do strednej Európy, treba počítať zhruba s mesačným oneskorením. Tu je zoznam dátumov vydania hry na jednotlivé typy počítačov:

Xbox:
PC:
PlayStation 2:
  25. február 2003 (02/25/03)
  18. marec 2003 (03/18/03)
  Máj 2003


Myslím, že sa už teraz každý Indyho fanúšik môže pokojne tešiť na vydanie tejto hry, lebo vyzerá to, že sa dátumy už nezmenia.

Potvrdené dátumy vydania nájdete aj na oficiálnej stránke LucasArts.com.



01-02-2003   7:55 PM   Update stránky: Indy IV !

Stránka s popisom akčnej, disketovej a CD-ROM verzie hry Indiana Jones a zánik Atlantídy je konečne online. Nájdete tu detailný popis všetkých verzií tejto hry, technické údaje a iné. Ak si chcete pozrieť túto novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.



01-02-2003   3:45 PM   PC screenshoty z Cisárovej hrobky !

Na oficiálnej stránke firmy LucasArts Entertainment Company, LucasArts.com, boli uverejnené historicky prvé screenshoty (fotografie) z PC verzie očakávanej hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Pre začiatok boli uverejnené len 3 screenshoty, zachytávajúce Indyho v súboji s tromi rôznymi nepriateľmi, no s blížiacim sa vydaním tejto hry určite čoskoro pribudnú i ďalšie.

Tieto celkom nové a vzácne screenshoty si môžete pozrieť na oficiálnej stránke LucasArts.com.



NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -



MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net