The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-07-2003   11:55 PM   Víťaz súťaže o komiks!

Na stránke TheIndyExperience.com bolo dnes uverejnené meno výhercu súťaže o najlepší komiks na motívy Indianu Jonesa. Zo 6 najlepších komiksov bol vybraný 1 víťazný. V hre bolo vzácne 4. číslo komiksu The Further Adventures of Indiana Jones od vydavateľstva Marvel.

Víťazný komiks si spolu s ďalšími 5 najlepšími komiksami môžete pozrieť na stránke TheIndyExperience.com.31-07-2003   6:20 PM   Hlasovanie o najlepšie soundtracky!

Na stránke ClassicFM.com sa objavilo hlasovanie o 50 najlepších soundtrackov všetkých čias. Na spomínanej stránke bol uverejnený aj zoznam 100 najlepších soundtrackov rádiovej stanice Classic FM. Sú medzi nimi zahrnuté aj soundtracky k filmom Stevena Spielberga, ktoré skomponoval John Williams. Medzi nimi sa nachádzajú samozrejme aj úspešné soundtracky k filmom o Indiana Jonesovi! Výsledky tohto hlasovania budú známe 25. augusta 2003, kedy postupne odznejú skladby z jednotlivých soundtrackov v poradí, v akom boli soundtracky zvolené.

Hlasovať môžete na stránke ClassicFM.com. Navyše máte možnosť vyhrať aj veľkú krabicu s niekoľkými CD kolekciami najlepšej filmovej hudby od vydavateľstva Silva Screen Records.31-07-2003   4:45 PM   Spielberg bude produkovať western!

V dnešnom denníku Pravda som našiel tento úryvok:

Režisér Steven Spielberg bude produkovať prvý western svojej kariéry. Dobrodružná snímka zachytáva súbežne sa odvíjajúce životy dvoch rodín v osade na západe Spojených štátov v 19. storočí. Jedna z rodín je belošská, druhá indiánska. Seriál začnú vysielať v lete 2005. "

Táto správa sa v médiách objavila už v pondelok a ja len dodám, že tento zatiaľ nemenovaný 12-hodinový seriál, ktorý pozostáva z niekoľkých epizód, bude produkovať spoločnosť DreamWorks Television v spolupráci s televíznou stanicou TNT a nakrúcať sa začne v lete 2004.

Podrobnejšie informácie o pripravovanom seriáli nájdete napríklad na stránke HollywoodReporter.com.30-07-2003   8:55 PM   Cisárova hrobka  na Macintosh!

Hra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) vyjde aj na počítače typu Macintosh! Na stránke Aspyr.com už boli uverejnené aj systémové požiadavky na verziu tejto hry na Macintosh. Spomínaná stránka je oficiálnou stránkou firmy Aspyr Media, Inc., ktorá vytvára všetky konverzie hier od firmy LucasArts na Macintosh. Dátum vydania hry zatiaľ ešte známy nie je. Tu je zoznam jednotlivých požadovaných komponentov:

MINIMÁLNA KONFIGURÁCIA
Operačný systém: Mac OS X 10.2.6
CPU: PowerPC G4 800 MHz
Pamäť: 256 MB RAM
Pevný disk: 750 MB
Grafická karta: Radeon 7500 (32 MB) / trieda GeForce 2

DOPORUČENÁ KONFIGURÁCIA
Pevný disk: 1 GB
Grafická karta: Radeon 9000 (64 MB) / GeForce 4 Titanium


Spomínané systémové požiadavky na verziu hry na Macintosh sa však v priebehu vývoja môžu do jej vydania ešte zmeniť, hlavne požiadavky na procesor (CPU).

Pôvodný zoznam systémových požiadaviek na túto hru nájdete spolu so stručnými informáciami na oficiálnej stránke Aspyr.com. Tu si zároveň môžete samotnú hru aj predobjednať.19-07-2003   10:55 PM   Súťaž o komiks predĺžená!


Súťaž o vzácny komiks, ktorá prebieha na stránke TheIndyExperience.com, bola na žiadosť niekoľkých účastníkov predĺžená do 30. júla 2003. Mená víťazov budú potom na tejto stránke uverejnené 31. júla. Súťaž bola vyhlásená 4. júla 2003.

Viac informácií nájdete medzi júlovými novinkami na tejto stránke. Podrobné informácie nájdete na stránke TheIndyExperience.com.19-07-2003   5:40 PM   Kreslené Klonové vojny  v novembri!


Na oficiálnej stránke StarWars.com som našiel informáciu, že očakávaná séria kreslených seriálov Star Wars: The Clone Wars alebo Hviezdne vojny: Klonové vojny sa začne vysielať už od 7. novembra na televíznej stanici Cartoon Network. Séria predstavuje predkrm pred uvedením filmu Star Wars: Episode III (2005) do kín a pozostáva z 20 krátkych seriálov, ktoré majú dĺžku približne 5 minút. Pre začiatok bude počas víkendov odvysielaných 10 z týchto seriálov. Dej série sa odohráva medzi Epizódou II a Epizódou III a približuje dianie okolo veľkých Klonových vojen medzi Republikou a separatistami, ktoré sú naplno rozbehnuté. Jednotlivé seriály si budú môcť pozrieť aj zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Prvé informácie o spomínanej sérii boli uverejnené už 20. februára 2003 na oficiálnej stránke StarWars.com, ale až teraz je známy presný dátum uvedenia série do televízneho vysielania.

Pôvodnú správu si spolu s podrobnejšími informáciami môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.16-07-2003   10:35 PM   Kniha s dielami Drewa Struzana!


Na oficiálnej stránke DrewStruzan.com sa 10. júla objavila správa, že firma Dreamwave vydá historicky prvú knihu venovanú dielam svetoznámeho maliara (nielen) plagátov k filmom, Drewa Struzana. Približne 300-stranová kniha s názvom Drew Struzan/Oeuvre alebo Drew Struzan/Životné dielo bude okrem plagátov, ktoré tento vynikajúci a uznávaný maliar namaľoval, obsahovať aj predhovor Georgea Lucasa, článok o jeho kariére, komentáre známych tvárí a mnoho iného. Medzi plagátmi budú samozrejme zahrnuté aj kinoplagáty k filmom ságy Hviezdne vojny a tiež k filmom o Indiana Jonesovi! Kniha vyjde už v novembri 2003.

Na oficiálnej stránke DrewStruzan.com sa zároveň objavil aj celkom nový plagát na motívy Indianu Jonesa! Rozhodne odporúčam si ho pozrieť...

Pôvodnú tlačovú správu nájdete spolu s bližšími informáciami tiež na oficiálnej stránke DrewStruzan.com.13-07-2003   1:50 AM   Všetko najlepšie Harrison Ford!


Harrison Ford Slávny americký herec Harrison Ford dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Ford stvárnil svetoznámeho archeológa Indianu Jonesa vo všetkých 3 filmoch Stevena Spielberga. Klobúk si znovu nasadí a bič opäť uchopí už v roku 2004, kedy sa začne nakrúcať Indiana Jones 4 (2005)! Kuriozitou je, že Ford je narodený v rovnakom znamení ako Indy. :)12-07-2003   12:50 PM   Bonusový materiál až v septembri!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke FilmCity.cz som našiel informáciu, že oficiálne a plné informácie o bonusovom materiáli, ktorý sa bude nachádzať na bonusovom disku očakávanej DVD kolekcie The Adventures of Indiana Jones, budú oficiálne odhalené až po tlačovej konferencii spoločnosti Paramount Home Entertainment v septembri 2003. Preto všetky informácie doteraz uverejnené na rôznych stránkach, ktoré sú často špekulatívne, ešte nemožno považovať za oficiálne ani kompletné.

Pôvodnú informáciu nájdete na stránke FilmCity.cz, kde si môžete spomínanú kolekciu aj objednať.08-07-2003   11:20 PM   Update stránky: George Lucas!

Sekcia s rozsiahlou biografiou režiséra, producenta a scenáristu Georgea Lucasa je konečne online! Okrem iného tu nájdete aj podrobný popis jednotlivých epizód Lucasovej vesmírnej ságy, Hviezdne vojny ! Ak si chcete pozrieť túto celkom novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.

Veľmi rád uvítam všetky vaše komentáre, postrehy či návrhy.04-07-2003   12:35 PM   Súťaž na TheIndyExperience.com !

Vzácny komiks č. 4 Na stránke TheIndyExperience.com bola včera vyhlásená súťaž o najlepší komický kreslený seriál. Vašou úlohou je nakresliť ľubovoľný komiks na motívy Indianu Jonesa, ktorý pozostáva maximálne z 3 okienok. Ak nemáte umelecký talent, nevadí, máte možnosť nakresliť aj komiks, ktorý vyniká ako paródia či komédia. Súťažiť teda môžete v 2 kategóriách, v umeleckej a komediálnej, pričom komediálna je bez obmedzení. Vyhrať môžete výtlačok vzácneho 4. čísla komiksu na motívy Indianu Jonesa od vydavateľstva Marvel s názvom The Further Adventures of Indiana Jones alebo Ďalšie dobrodružstvá Indianu Jonesa. Všetky výtvory musia byť organizátorom súťaže odoslané najneskôr do 20. júla 2003, pretože už 21. júla bude vyhlásený víťaz.

Ak sa chcete zapojiť do súťaže, podrobnejšie informácie o podmienkach súťaže v angličtine nájdete na stránke TheIndyExperience.com.01-07-2003   10:25 PM   Update stránky: Epizóda III!

Exkluzívna stránka s informáciami o záverečnej epizóde novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), ktorá sa práve nakrúca, je online. Ak si chcete prečítať informácie či fakty, kliknite sem.01-07-2003   7:20 PM   Všetko najlepšie Indy!


Indiana Jones Indiana Jones dnes oslavuje svoje 104. narodeniny! Dr. Henry Jones mladší sa narodil v znamení Raka 1. júla 1899 Henrymu a Anne Jonesovcom. Archeológ so zaprášeným klobúkom a neodlučiteľným bičom už síce má vek hodný oddychu od bláznivých dobrodružstiev, avšak ako päťdesiatnik prežije ešte minimálne jedno filmové dobrodružstvo… aspoň vo svojich spomienkach.


Indiana Jones a jeho dobrodružstvá zostanú s nami navždy, či už vo filmovej, počítačovej alebo knižnej podobe. Všetko najlepšie Indy! ;)01-07-2003   4:30 PM   Všetko najlepšie Dan Aykroyd!


Dan Aykroyd Kanadský herec Dan Aykroyd dnes oslavuje svoje 51. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho priateľa Angličana Webera, ktorý Indymu, barovej speváčke Willie Scott a miestnemu chlapcovi Shortymu Roundovi zabezpečuje prepravné lietadlo plné živej hydiny zo Shanghaia do Dillí.01-07-2003   9:55 AM   A ďalšie postavy späť v Epizóde III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil zoznam ďalších 3 hercov a herečiek, ktoré sa objavia v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005). Herec Silas Carson opäť stvárni postavy z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002). Sú nimi člen Koncilu rytierov Jedi Ki-Adi-Mundi a zbabelý predstaviteľ Obchodnej federácie, Nute Gunray. Vo filme sa objaví aj herečka čínskeho pôvodu Bai Ling, ktorá stvárni senátorku. Posledným z prezradených hercov je Bodie Taylor. Ten stvárni klonovaného vojaka bez helmy, ktorý bude rozmnožený na stovky trénujúcich vojakov. Z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) sa teda vracia ako klon. Epizóda III sa nakrúca už od 30. júna 2003!

Pôvodné oznámenie o návrate pôvodných hercov a objavení novej herečky v Epizóde III nájdete spolu s ich fotografiami na oficiálnej stránke StarWars.com. Celkový zoznam zatiaľ uverejnených členov filmového štábu a účinkujúcich hercov nájdete tiež na oficiálnej stránke StarWars.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net