The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


28-06-2003   11:55 PM   Zomrel herec Philip Stone.


Philip StonePrvé smutné správy na tejto stránke: Britský herec Philip Stone zomrel 15. júna vo veku 79 rokov. Stone stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) kapitána Blumburtta, ktorý velí 11. púnskemu streleckému regimentu. Na herca teda v podobe Blumburtta určite nezabudneme...

Stručné informácie o zosnulom hercovi spolu s jeho filmografiou nájdete na stránke IMDb.com.26-06-2003   3:40 PM   Ďalšie postavy späť v Epizóde III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa dnes objavil zoznam ďalších 10 hercov a herečiek, ktoré sa objavia v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005). Objavili sa medzi nimi aj celkom noví herci, ktorí stvárnia celkom nové postavy, no tie sú však zväčša vedľajšie. Čo je podstatnejšie, celkom iste sa vráti herec Joel Edgerton v role farmára a budúceho opatrovníka Lukea Skywalkera, Owena Larsa. Opäť sa objaví aj herec Jay Laga'aia, ktorý znova stvárni verného ochrancu Padmé, kapitána Typha. Napokon sa vráti aj herečka Rena Owen, zatiaľ však ešte nie je známe, koho stvárni. Spomínaní herci účinkovali aj v druhej epizóde - Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002). Zvyšných 7 hercov a herečiek stvárni senátorov a iné menej významné postavy. Do začiatku nakrúcania Epizódy III v Sydney chýbajú už len 4 dni!

Pôvodné oznámenie o návrate pôvodných hercov a herečiek a objavení nových hercov a herečiek v Epizóde III nájdete spolu s ich fotografiami na oficiálnej stránke StarWars.com. Celkový zoznam zatiaľ uverejnených členov filmového štábu a účinkujúcich hercov nájdete tiež na oficiálnej stránke StarWars.com.26-06-2003   3:40 PM   Upgrade webhostingu Host.sk...


Webhosting Host.sk bol a ešte v nasledujúcich týždňoch aj bude upgradovaný o nový systém a nové komponenty, ktoré majú zefektívniť prístup i prezeranie stránok umiestnených na serveri tohto webhostingu, kde je umiestnená aj táto stránka. Preto ospravedlnte občasné výpadky, nakoľko už od 23. júna postupne prebiehajú spomínané zmeny.

O niekoľko týždňov by mal byť rozšírený aj počet miest pre užívateľov, ktorí chcú používať databázu, takže je veľmi pravdepodobné, že akonáhle bude možnosť si databázu vytvoriť, objaví sa na tejto stránke aj očakávané hlasovanie alebo anketa! ;)

Viac informácií o webhostingu Host.sk a jeho modernizácii nájdete na stránke Host.sk.20-06-2003   10:20 PM   Mon Mothma sa vráti v Epizóde III!


Mon Mothma Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera zverejnený článok, ktorý potvrdzuje, že Mon Mothma, mladá idealistická senátorka počas pádu Republiky a neskôr vodkyňa povstania proti Impériu, sa opäť objaví o pár rokov mladšia v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen - Star Wars: Episode III (2005). Mon Mothmu, ktorá sa po prvýkrát objavila v Epizóde VI, Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983), tentokrát stvárni herečka Genevieve O'Reilly. Mimochodom, Epizóda III sa začne nakrúcať už o 10 dní!

Pôvodné oznámenie aj fotografiu herečky, ktorá stvárni mladú Mon Mothmu, nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.14-06-2003   9:20 PM   Cisárova hrobka  na PS2 hotová!

Spoločnosť LucasArts včera oznámila, že hra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) alebo Indiana Jones a Cisárova hrobka na konzolu PlayStation 2 je hotová a schválená na uvedenie na trh. PS2 verzia tejto hry sa do predajní v USA dostane už 26. júna 2003.

Update (21-06-03): Ak si chcete pozrieť upútavku na verziu hry na PlayStation 2, nájdete ju na oficiálnej stránke LucasArts.com. Označená je ako "Trailer 2".14-06-2003   8:45 PM   Update stránky: Indy na DVD!

Stránka s informáciami o očakávanej DVD kolekcii filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, je online. Ak si chcete pozrieť stránku plnú oficiálnych a neoficiálnych informácií, kliknite sem.

Update (15-06-03): Na stránku s informáciami o tejto kolekcii boli pridané zmenšené fotografie DVD obalov jednotlivých filmov vrátane DVD obalu disku s bonusovým materiálom.12-06-2003   10:40 PM   Update stránky: Indy 4 !

Stránka s informáciami o pripravovanom filme Indiana Jones 4 (2005) je online. Ak si chcete prečítať viac-menej pravdivé informácie, kliknite sem.11-06-2003   6:30 PM   Nová vystrihnutá scéna z Epizódy II!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je od 5. júna 2003 súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavila hrubá podoba doteraz neuverejnenej vystrihnutej scény z druhej epizódy ságy Hviezdne vojny - Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002). Scéna s názvom Droid Control Ship Raid alebo Napadnutie riadiacej lode droidov sa odohráva v priebehu veľkej bitky na planéte Geonosis, kde dvaja rytieri Jedi, Ki-Adi-Mundi a Plo Koon, vedú útok na riadiaciu loď droidov, aby deaktivovali bitevných droidov, ktorí v aréne bojujú s rytiermi Jedi. Dostávajú sa až k mostu lode Obchodnej federácie, kde sa im podarí droidov deaktivovať, ale nakoniec zisťujú, že ich snaha bola márna. Na DVD nebola táto scéna zaradená medzi vystrihnuté scény.

Článok o tejto po prvýkrát uverejnenej vystrihnutej scéne si môže každý prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.

Samotnú scénu si však budú môcť pozrieť len užívatelia, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace investovať 4 americké doláre mesačne až 20 amerických dolárov ročne. Ak patríte medzi nich, video si v prípade členstva môžete pozrieť tiež na oficiálnej stránke StarWars.com.06-06-2003   10:30 PM   Harrison Ford včera chatoval!

Včera poobede sa na stránke AccessHollywood.MSN.com uskutočnil chat alebo rozhovor prostredníctvom Internetu so svetoznámym americkým hercom Harrisonom Fordom! Zúčastnilo sa tu veľké množstvo ľudí, ale len niektorí z nich mali to šťastie a dostali od Forda odpoveď. Celý rozhovor sa väčšinou týkal jeho najnovšieho filmu Hollywood Homicide (2003), ktorý sa dostane do kín už 13. júna 2003. Ford okrem iného spomenul, že pred nakrúcaním filmu Indiana Jones 4 (2005) v roku 2004 nakrúti ešte jednu drámu… to je prakticky všetko.

Textový prepis tohto neobyčajne cenného chatu si môžete prečítať v angličtine na stránke AngelFire.com.05-06-2003   6:20 PM   Indy na DVD s českým dabingom!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDBase.cz sa včera objavila informácia, že všetky 3 filmy o Indiana Jonesovi, ktoré sú sučasťou dlho očakávanej kolekcie The Adventures of Indiana Jones, budú vo svojej DVD verzii obsahovať aj český dabing! Jedná sa o tú istú verziu českého dabingu, akú obsahovali aj videokazety distribuované spoločnosťou Hollywood Classic Entertainment. Zvuková stopa dabingu by mala byť v systéme Dolby Digital 2.0 a originálna zvuková stopa v kvalitnejšom systéme Dolby Digital 5.1. Nebudú samozrejme chýbať ani české titulky, a to dokonca ani pri bonusových materiáloch! Kolekcia filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa na DVD vyjde 4. novembra 2003 v USA. U nás by sa mala objaviť už 25. novembra 2003.

Kolekciu si môžete predobjednať napríklad na stránke DVDBest.sk za cenu 2599 Sk (plná cena je 2799 Sk). Aj tu nájdete technické informácie, ktoré pri tomto titule potvrdzujú český dabing či titulky.04-06-2003   6:30 PM   Indiana Jones získal 2. miesto!

Včera večer sa uskutočnilo očakávané vyhlasovanie 100 najlepších filmových hrdinov a podliakov všetkých čias. 3 hodiny trvajúci program včera odvysielala americká televízna stanica CBS. Organizoval ho Americký filmový inštitút na počesť 100. výročia svojho vzniku a výsledný rebríček zostavovalo väčšie množstvo odborníkov na filmy. Tu je poradie tých zaujímavejších postáv:

HEROES (Hrdinovia)
37. Obi-Wan Kenobi - "Star Wars: Episode IV - A New Hope"
14. Han Solo - "Star Wars: Episode IV - A New Hope"
13. Oskar Schindler - "Schindler's List"
03. James Bond - "Dr. No"
02. Indiana Jones - "Raiders of the Lost Ark"

VILLAINS (Podliaci)
18. Žralok - "Jaws"
15. Amon Goeth - "Schindler's List"
03. Darth Vader - "Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back"


Osobne ma trochu šokovalo, že hrdina, o ktorom som ešte vôbec nepočul, obhájil 1. miesto. Hrdina menom Atticus Finch z filmu To Kill A Mockingbird vytlačil Indyho z postu najlepšieho hrdinu. 2. miesto je však zo 400 (!) nominovaných tiež výborné, a preto som na umiestnenie Indianu Jonesa v rebríčku hrdý. Jednoznačne to možno označiť za veľký úspech. Všetkým nielen vyššie spomínaným víťazným postavám gratulujem!

Rebríček 50 najlepších hrdinov a 50 najlepších podliakov si môžete pozrieť na stránke AFI.com. Nájdete tu samozrejme aj bližšie informácie, kritériá či pôvodný zoznam 400 nominovaných postáv z filmov.02-06-2003   6:35 PM   Indiana Jones je opäť najlepší!

Indiana Jones sa stal najobľúbenejším hrdinom v hlasovaní cez Internet o najlepších hrdinov a podliakov z filmov, ktoré prebehlo na stránke TVGuide.com. Vďaka hlasom návštevníkov, ktorí mohli dať svoj hlas jednej zo 100 nominovaných postáv, získal Indy rovných 15% z celkového počtu hlasov, pričom nechal za sebou takých hrdinov, akými sú napr. T-800, Superman, William Wallace, Neo či James Bond. Luke Skywalker a Han Solo získali po 3% a Obi-Wan Kenobi získal 1% z celkového počtu hlasov. Spomínaní 3 hrdinovia sú zo ságy Hviezdne vojny. Najobľúbenejším podliakom sa stal samozrejme temný lord Darth Vader tiež zo ságy Hviezdne vojny. Ten získal 26% hlasov.

Toto hlasovanie však bolo len malou predohrou pred oficiálnym vyhlasovaním 100 najlepších hrdinov a podliakov z asi 400 nominovaných postáv. Prilbližne trojhodinový program s vyhlasovaním, ktoré organizuje Americký filmový inštitút na počesť svojho 100. výročia, zajtra odvysiela americká televízna stanica CBS.

Teraz zostáva už len pevne držať palce hrdinovi hrdinov, aby sa umiestnil v rebríčku čo najvyššie! ;)

Výsledky hlasovania nájdete na stránke TVGuide.com.01-06-2003   7:45 PM   Najkratší súboj je z Indyho 1 !

V júnovom čísle časopisu o filmoch PREMIERE bol uverejnený článok zvaný "Kto z koho", ktorý predstavuje 25 najlepších súbojov z rôznych filmov. Medzi nimi sa objavil aj nezabudnuteľný súboj Indianu Jonesa s arabským šermiarom na trhovisku v Káhire z filmu Raiders of the Lost Ark (1981) alebo Dobyvatelia stratenej archy. Tento súboj sa v rebríčku nachádza pod číslom 1, avšak poradie pravdepodobne nerozhoduje o tom, ktorá scéna je lepšia. Spomínaný súboj dostal označenie "Najkratší súboj", no pôvodne mal byť oveľa dlhší a komplikovanejší. Harrison Ford si však kvôli žalúdočným ťažkostiam scénu vyžiadal skrátiť a… rozhodnutie bolo jednoznačné. Výslednú scénu možno považovať za jednu z najoriginálnejších a najhumornejších scén v histórii filmu. Pod číslom 22 sa umiestnil veľkolepý súboj majstra Yodu s grófom Dookuom z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), ktorý dostal označenie "Súboj dvoch strán Sily".

V časopise bola dokonca hra Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992) zaradená medzi 4 tituly, ktoré by sa bezpochyby mohli stať plnohodnotnými filmami alebo ich pokračovaniami. Spomínaná hra bola v časopise označená ako "míľnik" či "zlomový okamih".

Je k tomu treba niečo dodať? Myslím, že teraz už len stačí si scénu pripomenúť. Ak si chcete stiahnuť video so súbojom, kliknite sem.01-06-2003   7:45 PM   Epizóda II získala ocenenie MTV!

Druhá epizóda ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), bola na 12. odovzdávaní cien "MTV Movie Awards", ktoré sa uskutočnilo 31. mája v Los Angeles, ocenená v kategórii "Best Fight" alebo "Najlepší súboj"! Jedná sa o veľkolepý súboj majstra Yodu s temným grófom Dookuom. Spielbergove snímky Minority Report (2002) a Catch Me If You Can (2002) ostali len nominované.

Konečne už aj Epizóda II získala ocenenie! Gratulujem!

Záznam z 12. odovzdávania cien "MTV Movie Awards" bude odvysielaný 5. júna 2003.

Viac informácií nájdete na stránke Biz.Yahoo.com.

Update (03-06-03): Ak si chcete prečítať článok o tejto udalosti, nájdete ho na stránke MTV.com. Na stránke MTV.com by sa v najbližších dňoch mali objaviť aj výsledky zo spomínanej udalosti, zatiaľ tu však nájdete len nominácie. Ocenenie, ktoré získal majster Yoda v kategórii "Najlepší súboj", bolo okomentované samozrejme aj na oficiálnej stránke StarWars.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net