The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-03-2003   4:30 PM   Článok o adventúrach v SCORE !

Obal SCORE č. 110 V aprílovom čísle českého časopisu o počítačových hrách SCORE sa objavil vynikajúci 4-stranový článok zvaný "Adventúry LucasArts", ktorý analyzuje adventúry viac-menej zo všeobecného uhla pohľadu, ale zároveň stručne približuje 14 najpopulárnejších adventúr od firmy LucasArts Entertainment Company. Nechýba tu však ani mnoho faktov či zaujímavostí ani screenshoty z týchto hier. Nájdete tu aj citáty autorov týchto hier či útržok zo slovného šermiarskeho súboja plného humoru z klasickej adventúry The Secret of Monkey Island (1990).

Aprílové číslo časopisu SCORE (č. 110) je v predaji od 27. marca 2003. V stánkoch ho bežne dostať kúpiť za naozaj veľmi vysokú cenu 343 Sk, ale pokiaľ ho kupujete v Českej Republike, zaplatíte len 180 Kč (okolo 250 Sk). V cene je zahrnutá aj plná hra - snowboardová simulácia Supreme Snowboarding alebo tiež Boarder Zone.27-03-2003   3:25 PM   Update stránky: Obrázky!

Sekcia "OBRÁZKY" je po dlhom čase konečne online! Pre začiatok tu nájdete množstvo obrázkov týkajúcich sa filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981) vrátane fotografií z filmu a nakrúcania. Ak si chcete pozrieť túto celkom novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.27-03-2003   0:00 AM   Všetko najlepšie Julian Glover!


Julian Glover Britský herec Julian Glover dnes oslavuje svoje 68. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho nepriateľského konkurenta, zberateľa vzácnych pamiatok a nacistického špióna Waltera Donovana, ktorý Indianu Jonesa využíva, aby objavil čo najviac stôp vedúcich k nájdeniu Svätého grálu.24-03-2003   4:05 PM   Spielberg i Lucas bez Oscara.

Nominácie na sošku Oscara, ktoré získali filmy Stevena Spielberga a Georgea Lucasa, ostali po noci odovzdávania sošiek Oscara len nomináciami. Spielbergova snímka Catch Me If You Can (2002) bola nominovaný dvakrát, ďalší jeho film Minority Report (2002) raz a druhá epizóda Lucasovej ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), získala jednu nomináciu.

Treba však uznať, že minulý rok bola v kinách omnoho väčšia konkurencia často veľmi nákladných filmov. A to malo samozrejme vplyv aj na vyhodnocovanie ich kvalít.

Zoznam víťazov v jednotlivých kategóriách nájdete na stránke Oscar.com.23-03-2003   10:55 PM   Víťazi súťaže na TheRaider.net !

Na stránke TheRaider.net bol dnes uverejnený zoznam piatich výhercov súťaže o najlepšie umelecké výtvory na motívy hry Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003). Boli uverejnené aj naskenované práce všetkých ostatných účastníkov, ktorí sa uchádzali o cenu sponzorovanú firmou LucasArts Entertainment Company - kópiu oficiálneho plagátu k tejto hre. Oficiálny plagát namaľoval známy maliar Drew Struzan. Prvú cenu predstavoval tiež plagát, ale podpísaný samotným Drewom Struzanom.

Práce víťazov vyzerajú naozaj perfektne, ale okrem kvality majú aj patričnú dávku originality, hlavne umelecký výtvor, ktorý sa umiestnil na prvom mieste. A tomu nechýba ani príznačná atmosféra...

Pár slov hlavného webmastera stránky Gillesa k súťaži si môžete prečítať na stránke TheRaider.net.

Výnimočné naskenované práce výhercov, ale aj všetky ostatné umelecké výtvory, či už digitálne alebo klasicky spracované, si môžete pozrieť tiež na stránke TheRaider.net.14-03-2003   7:40 PM   Cisárova hrobka  na PC hotová!

Firma LucasArts Entertainment Company včera oznámila, že hra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) alebo Indiana Jones a Cisárova hrobka na PC je hotová a schválená na uvedenie na trh. Dlho očakávaná PC verzia tejto hry sa do predajní v USA dostane 26. marca 2003. Pôvodný dátum uvedenia hry na PC bol však 18. marec.11-03-2003   5:10 PM   Ford získal cenu za ekológiu!

V dnešnom denníku Pravda som našiel tento úryvok:

Americký herec Harrison Ford (60) získal ocenenie Úradu na ochranu prírodných zdrojov za dlhoročné úsilie v oblasti ochrany životného prostredia. Sigourney Weaverová, Bobby Kennedy junior a Fordova partnerka Calista Flockhartová boli takisto hosťami galavečera tejto organizácie, ktorá vzdala hold nestarnúcemu hercovi. Vlani Ford získal cenenie Harvardskej univerzity a stal sa občanom roka v environmentálnej oblasti. "

Som nesmierne hrdý na všetky činy uskutočnené v oblasti ochrany životného prostredia (ktoré sú v tejto dobe obzvlášť nutné) a pánovi Fordovi srdečne blahoželám!NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net