The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-05-2003   12:55 PM   Ford konečne na Chodníku slávy!

Slávny americký herec Harrison Ford včera po mnohých rokoch konečne získal svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy! Steven Spielberg sa takisto zúčastnil na tejto významnej udalosti a nezabudol podotknúť, že štvrté pokračovanie Indianu Jonesa sa začne nakrúcať už budúci rok! Spielberg svoju hviezdu obdržal 9. januára.

Gratulujem pán Ford! Osobne si myslím, že Harrison Ford mal za svoj jedinečný herecký výkon túto hviezdu obdržať už dávno. Dôležité však samozrejme je, že ju konečne dostal.

Bližšie informácie o tejto udalosti a fotografie z miesta diania nájdete na stránke Story.News.Yahoo.com.31-05-2003   12:55 PM   Všetko najlepšie Denholm Elliott!


Denholm Elliott Britský herec Denholm Elliott by dnes oslávil svoje 81. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho priateľa a kolegu z univerzity, doktora Marcusa Brodyho, ktorý Indymu pomáha hlavne pri pátraní po Svätom grále.


Elliott podľahol zákernej chorobe AIDS 6. októbra 1992, naše srdcia však v podobe Marcusa Brodyho a výborného herca nikdy neopustí...31-05-2003   12:55 PM   Nový Peugeot Partner Indiana !

Strana s reklamou Webmaster stránky TheRaider.net, Gilles Verschuere, objavil v populárnom belgickom magazíne stranu s reklamou na nový automobil od francúzskeho výrobcu Peugeot. Automobil dostal názov Peugeot Partner Indiana, pričom slovo "Indiana" je odkazom na Indianu Jonesa! Svedčí o tom aj reklama, ktorá je paródiou na scénu z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), kde sa Indiana Jones nachádza v obkľúčení hadov v Studni duší. V reklame je totiž tento nový automobil v obkľúčení zelených gumených hadíc.

Indiana Jones je jednoducho stálou zárukou kvality. Reklama na automobil vyvinutý kvalitným výrobcom to len potvrdzuje. ;)

Naskenovanú stranu z magazínu nájdete na stránke TheRaider.net.31-05-2003   12:55 AM   Nová platená súčasť StarWars.com !

Oficiálna stránka StarWars.com bude obsahovať novú súčasť zvanú Hyperspace teda Hyperpriestor. Na tejto novej stránke budú pravidelne uverejňované najčerstvejšie novinky a dokumenty z nakrúcania filmu Star Wars: Episode III (2005), ktorý sa začne nakrúcať už 30. júna 2003 v Austrálii. Nebudú však chýbať ani rôzne zaujímavé články, vystrihnuté scény z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) či mnohé iné špeciálne súčasti, ktoré na klasickej oficiálnej stránke nenájdete. Na klasickej oficiálnej stránke však bude zároveň s uvedením stránky Hyperspace otvorená aj sekcia samotnej Epizódy III, ktorá by mala byť tiež pravidelne aktualizovaná.

Veľkým sklamaním pre každého fanúšika Hviezdnych vojen však určite bude fakt, že nová súčasť bude platená. Stránka Hyperspace bude oficiálne spustená 10. júna, avšak ešte predtým si ju každý bude môcť zdarma otestovať od 5. do 9. júna. Poplatok na 1 rok je približne 20 amerických dolárov a na 1 mesiac asi 4 americké doláre.

Bližšie informácie a upútavku na novú stránku zvanú Hyperspace si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Nájdete tu aj príkladnú zmenšeninu stránky s informáciami o jej obsahu.29-05-2003   8:30 PM   Hlasovanie o sto hrdinov a podliakov!

Na stránke TVGuide.com sa objavilo hlasovanie o 100 najlepších filmových hrdinov a podliakov. Toto hlasovanie možno považovať za predkrm oficiálneho vyhlasovania 100 najlepších hrdinov a podliakov, ktoré organizuje Americký filmový inštitút. Výsledky hlasovania cez Internet budú známe 2. júna a oficiálne vyhlasovanie sa uskutoční už 3. júna.

Nominovaný je okrem iného samozrejme aj Indiana Jones. Preto nenechajte prepadnúť svoj hlas a… vyberajte múdro! ;)

Hlasovať môžete na stránke TVGuide.com. Zoznam nominovaných hrdinov a podliakov nájdete na stránke AFI.com.18-05-2003   10:10 PM   Update stránky: Cheaty!

Stránka s cheatmi k niektorým hrám o Indiana Jonesovi je konečne online. Ak si ju chcete pozrieť, kliknite sem.15-05-2003   5:45 PM   Nové upútavky na hry od LucasArts!

Spoločnosť LucasArts včera na svojej oficiálnej stránke LucasArts.com uverejnila upútavky na všetky pripravované hry, ktoré ju doteraz na svojej oficiálnej stránke neobsahovali. Spoločnosť LucasArts v poslednej dobe ohlásila niekoľko titulov, ktoré sú vo vývoji, a ku každej pripravovanej hre bola zhotovená aj jej oficiálna stránka.

V týchto dňoch (od 14.-16. mája) sa totiž uskutočňuje najväčšia obchodná akcia v oblasti počítačových hier a náučného softwaru, Electronic Entertainment Expo alebo E3, kde sú prezentované pripravované hry. Na tejto akcii sa však majú právo zúčastniť len médiá a samotní ľudia, ktorí pracujú v herných spoločnostiach. Akcia prebieha v Los Angeles.

Viac informácií o upútavkách nájdete na oficiálnej stránke LucasArts.com. Na tejto stránke si už len stačí vybrať oficiálnu stránku hry, na ktorú upútavku máte záujem vidieť.14-05-2003   6:20 PM   Indy na DVD na stránke DVDBest.sk !

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDBest.sk máte možnosť si predobjednať očakávanú kolekciu filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, ktorá obsahuje 4 disky vrátane bonusového. Kolekcia má u nás vyjsť o nejaký čas neskôr ako v USA, a to pravdepodobne už 25. novembra 2003. Jej cena je na spomínanej stránke momentálne 2599 Sk a podľa tímu elektronického predajcu DVDBest.sk by sa už veľmi zmeniť nemala.

Kolekciu si môžete predobjednať priamo na stránke DVDBest.sk. Nájdete tu aj technické informácie či komentáre ku kolekcii.14-05-2003   6:20 PM   Hra Republic Commando vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na ďalšej hre z prostredia Hviezdnych vojen. Nová 3D akčná strieľačka s pracovným názvom Republic Commando (2004) v slovenskom preklade Úderný oddiel Republiky má vyjsť v lete roku 2004 na PC a Xbox.

V hre ovládate elitnú jednotku, ktorá je členom Republikánskeho útvaru pre špeciálne operácie. Jednotka klonovaných vojakov Republiky plní rôzne nebezpečné úlohy a prepadové akcie. Táto hra bude využívať vylepšený engine hry Unreal.

Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si momentálne môžete prečítať aspoň tlačovú správu so stručnými informáciami. Môžete si tu však pozrieť aj minútu a 27 sekúnd trvajúcu upútavku s animáciou, ktorá ukazuje, ako taká prepadová akcia bude asi vyzerať. Upútavka zaberá približne 7.6 MB.14-05-2003   6:20 PM   Všetko najlepšie George Lucas!


George Lucas Slávny americký režisér, producent a scenárista George Lucas dnes oslavuje svoje 59. narodeniny! Lucas sa podieľal na námetoch ku všetkým trom filmom o Indiana Jonesovi. Je otcom ságy Hviezdne vojny. Nakrútil Epizódy I, II a IV a momentálne sa pripravuje na nakrúcanie Epizódy III, ktorá sa dostane do kín v roku 2005.13-05-2003   5:40 PM   Pokračovanie Sam & Max  vo vývoji!


Spoločnosť LucasArts, ktorá pred nedávnom skrátila svoj dlhodobo používaný názov "LucasArts Entertainment Company", včera oficiálne oznámila, že pracuje na pokračovaní úspešnej kreslenej adventúry s neobyčajnou dávkou humoru Sam & Max Hit the Road (1993). Pokračovanie, ktoré bude tentokrát obsahovať 3D grafiku, nesie názov Sam & Max Freelance Police (Sam a Max - Nezávislá polícia, 2004). Hra vyjde "len" na PC pravdepodobne na jar roku 2004.

V hre sa vžijete do role dvoch zvieracích detektívov, psa Sama a zajaca Maxa, ktorí spoločne pracujú ako nezávislá polícia.

Na oficiálnej stránke hry nájdete okrem tlačovej správy aj dva vzácne screenshoty, niekoľko nákresov a malieb, minútu a 38 sekúnd trvajúcu upútavku (8.1 MB) a zatiaľ naozaj len minimálne informácie o príbehu hry. Oficiálnu stránku hry si môžete pozrieť na stránke LucasArts.com.13-05-2003   5:40 PM   Cisárova hrobka  v SCORE  7.8/10!

Obal SCORE č. 111 Nová 3D akčná adventúra Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003) získala v českom časopise o počítačových hrách SCORE podobne ako v časopise LEVEL hodnotenie 78%. Recenzia je rozložená na 3 stranách a podobne ako v LEVELi, kritizuje i vychvaľuje rôzne stránky tejto hry. Hodnotenie opäť nie je zlé a treba znovu poukázať na fakt, že štýl hry Tomb Raider (1996) ostal s menšími zmenami zachovaný. A ako som už spomínal, to ani náhodou neovplyvňuje ostatné kvality tejto hry, ktorá po rozsiahlej dejovej stránke určite nesklame.

Májové číslo časopisu SCORE (č. 111) je v predaji s oneskorením od 12. mája. Cena časopisu s 2 CD je 180 Kč alebo 343 Sk. V cene je zahrnutá aj plná RPG hra Evil Islands: The Curse of the Lost Soul.13-05-2003   5:40 PM   Nová verzia programu ScummVM!


Na stránke MixnMojo.com som objavil informáciu, že konečne vyšla nová verzia programu zvaného ScummVM. Ako som už spomínal v decembri 2002, tento program pracuje ako emulátor umožňujúci hrať početné množstvo starších adventúr nielen od firmy LucasArts pod rôznymi operačnými systémami ako Windows či Linux. Verzia 0.4.0, ktorá bola včera uverejnená na stránke ScummVM.org, prináša okrem iného aj podporu 16-farebných verzií (!) klasických adventúr od firmy LucasArts a experimentálnu podporu známej adventúry The Curse of Monkey Island (1997). Program je k dispozícii na viaceré systémy ako MacOS, Dreamcast či PalmOS. Nová verzia obsahuje samozrejme aj mnoho vylepšení a opráv.

Program ScummVM v0.4.0 si môžete stiahnuť na stránke ScummVM.org (okolo 1 MB), kde nájdete aj kompletný zoznam jednotlivých vylepšení novej verzie programu.13-05-2003   5:40 PM   Otázky pre prezidenta LucasArts!


Na stránke MixnMojo.com máte od včera možnosť položiť otázku prezidentovi hernej spoločnosti LucasArts, Simonovi Jefferyovi! Správcovia tejto stránky budú mať totiž príležitosť sa stretnúť a diskutovať s touto významnou osobnosťou o najnovších herných tituloch a budúcnosti spoločnosti. Navyše spomedzi položených otázok návštevníkov ich stránky vyberú tie najlepšie, ktoré potom položia samotnému prezidentovi spomínanej firmy!

Nečakajte a pokiaľ vás niečo zaujíma ohľadom tejto úspešnej firmy, neváhajte a navštívte stránku MixnMojo.com. Zostáva už len pár dní!10-05-2003   8:15 PM   Slovenskí hokejisti získali bronz!!!


Slovenskí hokejisti bronzoví! Táto stránka je síce venovaná Indiana Jonesovi, avšak keďže som Slovák, musím z celého srdca zagratulovať nášmu hokejovému reprezentačnému tímu, pretože na 67. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji si dnes v Helsinkách vybojoval zaslúžený bronz po víťazstve nad Českom! Česko je tak slovenskými hokejistami prvýkrát po mnohých rokoch na majstrovstvách sveta porazené gólovým pomerom 4:2! V špičkovom dueli naši ukázali, že si vedia udržať skvelú fyzickú i psychickú formu a takticky spolupracovať aj po včerajšej prehre so Švédmi. Slovenskí hokejisti tak vo svojej zbierke majú z majstrovstiev už všetky tri medaily!

Ešte raz ďakujem všetkým našim hokejistom za skvelý výkon, ktorý preukázali počas celého šampionátu a dúfam, že budúci rok to dopadne minimálne ako teraz! Zaznamenali celkom 7 víťazstiev, 1 remízu (tiež s Českom) a iba 1 prehru (s najdrahším mužstvom)! ;)

Viac aktuálnych informácií o majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji nájdete napríklad na stránke Hokej.sk.06-05-2003   5:15 PM   Indiana Jones na DVD už onedlho!!!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Tak a je to tu! Spoločnosti Paramount Home Entertainment a Lucasfilm Ltd. len pred pár hodinami po dlhoročných špekuláciách oficiálne oznámili termín vydania trilógie o dobrodružstvách Indianu Jonesa na DVD! Dlho očakávaná kolekcia nesie názov The Adventures of Indiana Jones - The Complete DVD Movie Collection v slovenskom preklade Dobrodružstvá Indianu Jonesa - Kompletná DVD kolekcia filmov. Oficiálny dátum vydania tejto kolekcie je 4. november 2003 a objaví sa v celoobrazovkovej i v širokouhlej verzii. Filmy na DVD sa budú predávať len vo forme kolekcie a jej cena by sa mala pohybovať okolo 50 amerických dolárov, čo je v prepočte menej ako 2000 Sk.

Kolekcia bude obsahovať 4 disky. Na prvých 3 diskoch sa budú samozrejme nachádzať všetky 3 filmy dôkladne (digitálne) upravené ako po obrazovej, tak aj po zvukovej stránke. Zvuková stopa by mala tentokrát dosahovať kvality systému Dolby Digital 5.1 a k filmom nebudú chýbať ani titulky. K filmom bude však priložený aj 1 špeciálny disk s vyše 3 hodinami bonusového materiálu, ktorý budú tvoriť napríklad celkom nové rozhovory s tvorcami, exkluzívne dokumenty a mnoho ďalších prekvapení. Bonusový disk zároveň zahŕňa obal, ktorý namaľoval známy maliar kinoplagátov, Drew Struzan.

Táto informácia je bezpochyby historickým momentom pre každého fanúšika Indianu Jonesa! Nenahraditeľné Indyho dobrodružstvá si onedlho bude môcť vychutnať každý naplno, teraz už v perfektnom obrazovom i zvukovom prevedení.

Na krásnej reklamnej stránke, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky IndianaJones.com, nájdete okrem fotografií DVD obalov jednotlivých filmov aj oficiálnu upútavku na túto DVD kolekciu so zábermi z filmov vo formáte QuickTime, ktorá stojí za pozornosť. Trvá 1 minútu a 45 sekúnd a zaberá takmer 9.8 MB. Oficiálnu tlačovú správu si môžete prečítať tiež na oficiálnej stránke IndianaJones.com.

Update (06-05-03): Ak sa chcete lepšie pozrieť na jednotlivé obaly, ich fotografie nájdete na stránke R2-DVD.org.

Update (09-05-03): Ak sa chcete ešte lepšie pozrieť na obal pre bonusový disk, jeho fotografiu nájdete opäť na stránke R2-DVD.org.05-05-2003   6:20 PM   Všetko najlepšie John Rhys-Davies!


John Rhys-Davies Britský herec John Rhys-Davies dnes oslavuje svoje 59. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho verného priateľa Sallaha, ktorý Indymu pomáha ako pri hľadaní Archy zmluvy, tak aj pri pátraní po Svätom grále.01-05-2003   3:00 PM   Update stránky: Obrázky!

Sekcia "OBRÁZKY" je obohatená o screenshoty z hry Indiana Jones a zánik Atlantídy (1992), ale aj o fotografiu krabice k tejto hre. Tiež sem bol pridaný naskenovaný československý kinoplagát k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorý je už v dnešnej dobe bezpochyby raritou.

Ak si chcete pozrieť spomínané screenshoty či fotografie, kliknite sem.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net