The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-11-2003   1:40 AM   Všetko najlepšie Jeffrey Boam!


Jeffrey Boam Americký scenárista Jeffrey Boam by dnes oslávil svoje 54. narodeniny. Tento scenárista je autorom scenára k filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989). Boam zomrel 24. januára 2000 na zlyhanie srdca spôsobené zriedkavou pľúcnou chorobou. Na jeho kus majstrovského diela však nikdy nezabudneme...27-11-2003   6:40 PM   Prvý dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený prvý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "Two Worlds, One Movie" alebo "Dva svety, jeden film". Dokumentov, ktoré približujú vytváranie jednotlivých zložiek spomínaného filmu, by malo byť celkovo 12 ako pri predošlých epizódach. Všetky sa odteraz budú postupne objavovať na spomínanej stránke a budú samozrejme zahrnuté aj v DVD edícii Epizódy III.

Dokument si na oficiálnej stránke StarWars.com môžu pozrieť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.26-11-2003   7:10 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok s názvom "Art of the Adventure: An Indiana Jones Poster Retrospective" alebo "Umenie dobrodružstva: Pohľad späť na plagáty na motívy Indianu Jonesa". Článok približuje 12 plagátov k filmom o Indiana Jonesovi, teda 4 plagáty ku každému filmu. Nie sú tu síce obsiahnuté všetky existujúce plagáty, no okrem zmenšených verzií naskenovaných plagátov sa tu však nachádza aj množstvo informácií vrátane mena autora každého plagátu, ktorý je v článku zahrnutý. Nachádza sa tu tiež dokonca aj československý plagát k filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984), na ktorého pohľad je v dnešnej dobe naozaj veľmi cenný.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke IndianaJones.com.25-11-2003   6:15 PM   Hlasovanie o sto najlepších filmov!

Na stránke EmpireOnline.co.uk sa objavilo hlasovanie o 100 najlepších filmov všetkých čias. Váš hlas môžete predať celkovo 10 ľubovoľným filmom, ktoré treba zoradiť podľa obľúbenosti. Hlasovanie zahŕňa všetky filmy, ktoré boli nakrútené počas uplynulých 100 rokov, takže je z čoho vyberať. Navyše každý, kto vyplní aj stručný formulár s údajmi, bude zaradený do žrebovania o knihu zvanú 2004 Radio Times Guide to Films alebo 2004 Radio Times: Sprievodca filmov.

Osobne najviac držím palce prirodzene filmom o slávnom staromódnom archeológovi v koženej bunde s klobúkom a bičom... a čo vy? ;)

Hlasovať môžete na stránke EmpireOnline.co.uk.19-11-2003   8:30 PM   Indy na DVD prvýkrát nominovaný!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že DVD kolekcia filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, ktorá zaznamenala mimoriadny úspech v predajnosti už v súčasnej dobe, získala 2 nominácie na cenu "DVD Exclusive Award", ktoré sú odovzdávané mesačníkom DVD Exclusive. Kolekcia bola nominovaná v kategórii "Best Overall DVD, Classic Movie" alebo "Najlepšie celkové DVD, klasický film" a hlavný dokument z tejto kolekcie o výrobe jednotlivých filmov, Indiana Jones: Making the Trilogy, bol nominovaný v kategórii "Best Behind-the-Scenes Program" alebo "Najlepší program o zákulisí".

V poradí 3. slávnostné odovzdávanie cien "DVD Exclusive Awards" sa uskutoční 2. decembra v Los Angeles v Kalifornii. Záznam bude odvysielaný 10. decembra na televíznej stanici FX Network.

Pôvodnú správu nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com a kompletný zoznam nominovaných DVD edícií filmov a ich kolekcií v rôznych kategóriách si môžete vyhľadať na stránke DVDExclusive.com.17-11-2003   0:10 AM   Súťaž na TheIndyExperience.com !

Na stránke TheIndyExperience.com bola včera vyhlásená zaujímavá súťaž, v ktorej môžete vyhrať kompletnú kolekciu figúrok postáv z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981) od spoločnosti Disney spolu s podpisom výtvarníka Harryho Moorea, ktorý je autorom designu krabíc a tiež sponzorom tejto súťaže! Tými postavami sú Indiana Jones, Marion Ravenwood, nemecký vojak, nemecký mechanik a káhirsky šermiar. Vašou úlohou je nasledovať prvú stopu vedúcu k miestu, kde sa nachádza prekladová tabuľka a následne preložiť rukopis. Toto miesto predstavuje súčasť spomínanej stránky. Hneď ako nájdete skrytý odkaz na túto súčasť spomínanej stránky, dostanete sa do tajnej oblasti, kde sa nachádza prekladač. Ten je potrebný na rozlúštenie spomínaného rukopisu. Potom už len stačí rozlúštený rukopis spolu s vašim menom odoslať e-mailom organizátorom súťaže, najneskôr však do 7. decembra 2003, pretože ešte v rovnaký deň bude vyhlásený náhodne vylosovaný víťaz.

Ak sa chcete zapojiť do súťaže, podrobnejšie informácie o podmienkach súťaže v angličtine nájdete na stránke TheIndyExperience.com.11-11-2003   11:40 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa dnes objavil článok s názvom "The Last Crusade Facts and Trivia" alebo "Fakty a zaujímavosti poslednej krížovej výpravy". Článok obsahuje zoznam faktov a zaujímavostí či zvláštností, ktoré sa týkajú filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989). Článok zahŕňa aj niekoľko fotografií z filmu.

Článok nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.07-11-2003   3:00 PM   Všetko najlepšie Michael Byrne!


Michael Byrne Britský herec Michael Byrne dnes oslavuje svoje 60. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) krutého nacistického plukovníka Vogela, ktorý nacistom pomáha pri hľadaní tajuplného Svätého grálu. Plukovník Vogel tiež zápasí s Indym na tanku počas hľadania miesta, kde Grál leží.05-11-2003   4:30 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok s názvom "Temple of Doom Facts and Trivia" alebo "Fakty a zaujímavosti chrámu skazy". Článok obsahuje zoznam faktov a zaujímavostí či zvláštností, ktoré sa týkajú filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984). Článok zahŕňa aj niekoľko fotografií z filmu.

Článok nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.03-11-2003   6:05 PM   Všetko najlepšie Kate Capshaw!


Kate Capshaw Manželka Stevena Spielberga, americká herečka Kate Capshaw, dnes oslavuje svoje 50. narodeniny! Predstaviteľka barovej speváčky a partnerky Indianu Jonesa vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984), Willie Scott, si má vedľajšiu rolu zopakovať i v jednej zo scén v očakávanom Indiana Jonesovi 4 (2005).02-11-2003   1:05 PM   Update stránky: Recenzie!

Stránka so zoznamom adries stránok s recenziou DVD kolekcie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones, je online. Ak si chcete pozrieť túto novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net