The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-09-2003   7:00 PM   Indy na DVD u nás už v októbri!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na sklade elektronického predajcu DVDBest.sk sa dlho očakávaná DVD kolekcia filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa objaví s najväčšou pravdepodobnosťou už 24. októbra 2003! To sú len 3 dni po vydaní kolekcie v USA. Podľa tímu DVDBest.sk by mala kolekcia na Slovensko doraziť dokonca už pár dní pred oficiálnym vydaním.

Kolekciu si môžete predobjednať priamo na stránke DVDBest.sk za cenu 2599 Sk. Jej plná cena po vydaní bude 2799 Sk.29-09-2003   11:10 PM   Update stránky: Indy 2 !

Sekcia s informáciami o filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) je konečne online! Pre začiatok tu nájdete základné informácie, zaujímavosti, príbeh, zoznam chýb a download. Ak si chcete pozrieť novú súčasť tejto stránky, kliknite sem.28-09-2003   10:20 AM   Všetko najlepšie Ronald Lacey!


Ronald Lacey Britský herec Ronald Lacey by dnes oslávil svoje 68. narodeniny. Lacey stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu majora Tohta, ktorý sa pokúša od Marion Ravenwood v jej bare v Nepále získať Hlavicu ku kamennej barle boha Ra, ktorá je potrebná na objavenie presného miesta, kde leží Archa zmluvy.


Čo asi nevie každý, Ronald Lacey na okamih účinkoval aj vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), kde stvárnil ríšskeho vodcu nacistických jednotiek SS a šéfa nemeckej polície Heinricha Himmlera.

Lacey zomrel 15. mája 1991 na zlyhanie pečene, naše srdcia však v podobe majora Tohta a výborného herca nikdy neopustí...27-09-2003   10:50 AM   Hal Barwood opúšťa LucasArts!

Na stránke AdventureGamers.com sa včera objavila informácia, že ostrieľaný projektant a producent hier na PC Hal Barwood opúšťa firmu LucasArts. Hal Barwood pracoval pre firmu od roku 1990 a okrem iného bol aj vedúcim projektu Indiana Jones and the Infernal Machine (1999) a producentom a zároveň vedúcim projektu Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), hry, ktorá do dnešnej doby patrí medzi najlepšie adventúry všetkých čias. Barwood sa takisto podieľal na písaní scenára k filmu Stevena Spielberga Blízke stretnutia tretieho druhu (1977).

Pôvodnú správu nájdete spolu s podrobnejšími informáciami na stránke AdventureGamers.com. Starší rozhovor s Halom Barwoodom si môžete prečítať tiež na stránke AdventureGamers.com.23-09-2003   11:30 PM   Nová verzia IndianaJones.com !

Oficiálna stránka IndianaJones.com bola po dlhšom čase konečne renovovaná a jej nová verzia sa na Internete objavila práve dnes! Stránka bola kompletne prerobená na počesť vydania slávnej filmovej trilógie o dobrodružstvách Indianu Jonesa na DVD v kolekcii The Adventures of Indiana Jones, ktorá vyjde 21. októbra 2003, čiže už o necelý mesiac!

Stránka má naozaj veľmi pekný design v pozadí s jednoduchou mapou časti sveta. Okrem úvodného privítacieho článku stránka obsahuje aj základné informácie o očakávanej DVD kolekcii The Adventures of Indiana Jones vrátane popisu bonusového materiálu, príbehy filmov, titulky a ocenenia, stručnejšie články o výrobe jednotlivých filmov s fotografiami, týždenné ankety a iné. V budúcnosti sa objavia aj články o fiktívnych i skutočných postavách, relikviách, miestach, udalostiach, počítačových hrách, literatúre, zberateľstve a napokon nebude onedlho chýbať ani časová priamka so životopisom Indianu Jonesa či download. Na stránke budú tiež samozrejme uverejňované aj najnovšie informácie o pripravovanom Indiana Jonesovi 4 (2005) a objaví sa i DVD-ROM stránka s exkluzívnym obsahom, ku ktorej kľúčom bude práve spomínaná kolekcia.

Ak si chcete pozrieť novú verziu oficiálnej stránky venovanej Indiana Jonesovi, stačí zájsť na adresu IndianaJones.com!19-09-2003   4:00 PM   Vnútorné kartičky k Indymu na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDAnswers.com sa včera objavili naskenované vnútorné kartičky obsiahnuté v obaloch diskov očakávanej DVD kolekcie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones. Predné strany vnútorných kartičiek k jednotlivým diskom s filmami sú v podstate zhodné s prednými stranami obalov diskov, ale na zadných stranách sa okrem 3 fotografií z filmov nachádza aj zoznam názvov kapitol. Prvé 2 filmy sú rozdelené na 31 kapitol a tretí film na 36 kapitol. K bonusovému disku je priložená vnútorná kartička s popisom jednotlivých zložiek bonusového materiálu. Tým pádom ich možno už definitívne považovať za oficiálne.

Na zadnej strane vnútornej kartičky k bonusovému disku sa tiež nachádza aj nádherná fotografia z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), kde Indy a jeho pomocníci kopú v prekrásnej scenérii zapadajúceho slnka. :)

Naskenované vnútorné kartičky priložené k jednotlivým diskom nájdete na stránke DVDAnswers.com.

Fotografie predných strán hlavných obalov kolekcie s uzavretou bočnou hranou a predných strán obalov s časťami diskov širokouhlej i celoobrazovkovej verzie kolekcie nájdete na stránke DVDTown.com. A napokon ak si chcete pozrieť menšie, ale stále kvalitné verzie fotografií všetkých hlavných obalov kolekcie s uzavretou a otvorenou bočnou hranou a kvalitné verzie naskenovaných celých obalov všetkých diskov (okrem tretieho filmu) a celých vnútorných kartičiek širokouhlej i celoobrazovkovej verzie, nájdete ich na stránke DVDDebate.com!18-09-2003   4:45 PM   Nakrúcanie Epizódy III dokončené!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že nakrúcanie záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), je dokončené! Záverečná klapka padla v podaní producenta Ricka McCalluma 17. septembra o 18:42 miestneho času v austrálskych štúdiách Fox Studios v Sydney. Pôvodne naplánované 12-týždňové nakrúcanie, ktoré začalo 30. júna 2003, teda skončilo o 5 dní skôr. Nakrúcanie Epizódy III síce skončilo, avšak hrubá podoba filmu sa však práve v tomto čase začne upravovať, zostrihovať a postupne budú tiež pridané všetky vizuálne efekty, ktoré samozrejme tvoria obrovskú časť filmu. V marci 2004 by sa niektoré scény mali tiež dokrúcať. Postprodukcia skončí zhruba do mája 2005, kedy bude mať film premiéru.

Pôvodné oznámenie o dokončení nakrúcania Epizódy III nájdete spolu s podrobnejšími informáciami na oficiálnej stránke StarWars.com.17-09-2003   7:30 PM   Živočíchy pomenované po Fordovi!

Na teletexte TV Markíza som našiel tento úryvok:

Ako Indiana Jones bojoval americký herec Harrison Ford (61) so všelijakým zverstvom, avšak teraz po ňom pomenovali druh mravca a pavúka vyskytujúceho sa v strednej časti Ameriky. Ford v rozhovore pre magazín Playboy uviedol, že mravec nového druhu sa volá Peidole Harrisonfordi a druh pavúka pomenovali na Calponia Harrisonfordi. Nový druh motýľa zas nesie meno jeho dcéry Georgie. Takéhoto uznania a ocenenia sa Fordovi dostalo za päťmiliónový príspevok organizácii Conservation International, ktorá bojuje za ochranu životného prostredia. "

Nie je to prvýkrát, čo bola Harrisonovi Fordovi udelená pocta takýmto výnimočným spôsobom a veľmi si vážim, že práve Harrison Ford finančne prispieva na ochranu prírody. Správa bola dokonca oznámená aj v Televíznych novinách TV Markíza.17-09-2003   4:30 PM   Ďalší herci z Epizódy III odhalení!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý odhaľuje ďalšie 2 postavy, ktoré sa objavia v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). Konkrétne sa vráti herec Graeme Blundell ako patriarcha rodiny Padmé Amidaly, Ruwee Naberrie, a po prvýkrát sa objaví herečka Keisha Castle-Hughes ako kráľovská čelná predstaviteľka. Herec Graeme Blundell sa objavil opäť len vo vystrihnutej rodinnej scéne z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), ktorá sa nachádza iba na bonusovom disku zahrnutom v DVD edícii filmu.

Pôvodné oznámenie o objavení sa spomínaných hercov v Epizóde III nájdete spolu s ich fotografiami na oficiálnej stránke StarWars.com.09-09-2003   4:00 PM   Pohľad na menu z Indyho na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke R2-DVD.org sa dnes objavilo niekoľko amatérskych fotografií nádherných častí menu z disku s filmom Dobyvatelia stratenej archy (1981) a bonusového disku, ktoré sú súčasťou dlho očakávanej DVD kolekcie The Adventures of Indiana Jones. Niekoľko častí menu zo spomínaných diskov bolo odhalených na tlačovej prezentácii, ktorá sa včera uskutočnila v Londýne. Kvalita jednotlivých fotografií častí menu nie je najlepšia, pretože fotografie boli robené priamo počas premietania. Okrem fotografií niekoľkých častí menu sa na spomínanej stránke objavili aj 2 amatérske fotografie hlavného obalu kolekcie The Adventures of Indiana Jones, na ktorých sa nachádza predná a po prvýkrát aj jej zadná strana.

Na fotografiách častí menu jasne vidieť, že okrem staromódneho designu v pozadí so starodávnou mapou nebude samozrejme chýbať ani výber kapitol či nastavenie technických parametrov.

Celkovo 7 amatérskych fotografií niekoľkých častí menu z prezentácie nájdete spolu s fotografiami prednej a zadnej strany hlavného obalu kolekcie na stránke R2-DVD.org.

Update (10-09-03): Na fotografii, kde sa nachádza časť menu s nastavením zvuku a tituliek, vidieť, že na výber bude naozaj i český dabing a z tituliek navyše aj angličtina pre ľudí s poškodeným sluchom!

Update (11-09-03): Všetky fotografie boli z vyššie uvedenej stránky z neznámych príčin stiahnuté, ale fotografie častí menu máte ešte stále možnosť uvidieť napríklad na stránke DVDBase.cz.05-09-2003   3:30 PM   Ďalšie postavy späť v Epizóde III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý oznamuje, že ďalšie 2 postavy z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) sa vrátia aj v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). Konkrétne sa vrátia herečky Trisha Noble ako matka Padmé Amidaly, Jobal Naberrie, a Bonnie Maree Piesse ako mladšia nevlastná teta Lukea Skywalkera, Beru Whitesun. Herečka Trisha Noble sa však objavila len vo vystrihnutej rodinnej scéne z filmu Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002), ktorá sa nachádza iba na bonusovom disku zahrnutom v DVD edícii filmu.

Pôvodné oznámenie o návrate spomínaných herečiek v Epizóde III nájdete spolu s ich fotografiami na oficiálnej stránke StarWars.com.03-09-2003   3:40 PM   Obaly na filmy o Indym na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DavisDVD.com sa objavili naskenované zadné strany obalov jednotlivých diskov očakávanej DVD kolekcie filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa, The Adventures of Indiana Jones ! Na zadných stranách obalov sa okrem stručného popisu deja a tituliek z filmu nachádzajú aj 3 fotografie z jednotlivých filmov o Indiana Jonesovi.

Naskenované zadné strany obalov jednotlivých diskov vrátane bonusového disku nájdete na stránke DavisDVD.com. Zmenšené verzie obalov nájdete aj na tejto stránke. Ak si ich chcete pozrieť, kliknite sem.

Update (04-09-03): Ak si chcete pozrieť kvalitnejšie verzie predných i zadných strán obalov, nájdete ich na stránke DVDAnswers.com. Zmenšené verzie predných strán obalov boli pridané aj na túto stránku. Ak si ich chcete pozrieť spolu s ostatnými, kliknite sem.02-09-2003   12:10 AM   Update stránky: Časová priamka!

Stránka s časovou priamkou, ktorá predstavuje stručný popis Indyho dobrodružstiev a udalostí, ktoré sa odohrali v jeho živote, v chronologickom poradí, je rozšírená o pre Indyho bohatý rok 1916. Ak si chcete prečítať Indyho životopis, rozšírený o tento rok, kliknite sem.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net