The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


24-04-2004   6:45 PM   Pomocný režisér Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok s názvom "Direct from Sydney: Colin Fletcher" alebo "Priamo zo Sydney: Colin Fletcher", ktorý predstavuje hlavného pomocného režiséra záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Colina Fletchera. Okrem informácií o práci Fletchera a jeho tímu pomocných režisérov na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Colina Fletchera a 3. pomocnej režisérky Samanthy Smith. Článok tiež obsahuje fotografiu zachytávajúcu Fletchera pri práci, fotografiu Samanthy Smith a tiež spoločnú fotografiu Georgea Lucasa a tímu jeho pomocných režisérov. Nachádzajú sa tu aj naskenované vývesky a niektoré ich časti s časovým plánom na prvý a druhý deň nakrúcania a informáciami potrebnými na samotné nakrútenie jednotlivých scén spolu s popisom.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.23-04-2004   4:50 PM   Spielberg nakrúti film podľa udalosti!

Na viacerých stránkach sa počas uplynulých 3 dní objavila informácia, že svetoznámy americký režisér Steven Spielberg sa chystá nakrútiť film inšpirovaný skutočnou tragickou udalosťou z letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1972 v Mníchove, kedy palestínski militanti uniesli a zavraždili 11 izraelských športovcov. Potvrdila to hovorkyňa Spielbergovho filmového štúdia, DreamWorks SKG. Scenáristom by sa mal stať Eric Roth a jedna z hlavných úloh by mala byť pridelená hercovi Benovi Kingsleymu. Film by sa mal začať nakrúcať už v júni 2004 pravdepodobne v Európe. Názov zatiaľ ešte nedostal a nebol stanovený ani dátum jeho premiéry.

Nakrúcanie spomínaného filmu by však mohlo mať za následok odklad nakrúcania dlho pripravovaného a ešte dlhšie očakávaného, štvrtého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa, čo by rozhodne nebola príjemná správa. V súčasnosti ale nezostáva nič iné, ako dúfať, že čoskoro sa takisto aj Indiana Jones 4 (2005) stane stredobodom záujmu jeho momentálne inými projektami zaneprázdnených hlavných tvorcov...

Správu s podrobnejšími informáciami si môžete prečítať napríklad na oficiálnej stránke Reuters.com.22-04-2004   2:55 PM   Trailer na film The Terminal !

Na Internete bola približne pred týždňom uverejnená oficiálna stránka očakávaného filmu Stevena Spielberga The Terminal (2004) alebo Terminál, TheTerminal-TheMovie.com. Momentálne poskytuje možnosť si na spomínaný film pozrieť prvý trailer a televíznu upútavku vôbec! Trailer je k dispozícii v 3 formátoch, QuickTime 5, Windows Media 9 a RealVideo 8, a každý formát traileru zase v 4 verziách s rozdielnou kvalitou. Upútavka trvá 2 minúty a 27 sekúnd. Takisto sa tu nachádza aj kratšia, minútu dlhá televízna upútavka. Tú je možné si pozrieť tiež v 3 spomínaných formátoch, ale každý jej formát je už len v 2 rôznych verziách s vyššou kvalitou.

Romanticko-komediálna dráma The Terminal  bude mať v USA premiéru už 18. júna 2004 a do našich kín sa dostane pravdepodobne 9. septembra.

Prvý trailer a televíznu upútavku na spomínaný film si môžete pozrieť na oficiálnej stránke TheTerminal-TheMovie.com. Obidve upútavky si môžete stiahnuť na stránke ComingSoon.net. Informácie o deji samotného filmu nájdete aj na tejto stránke. Ak si ich chcete prečítať, kliknite sem.21-04-2004   5:30 PM   Bonusy k Hviezdnym vojnám  na DVD!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera konečne uverejnený zoznam jednotlivých zložiek bonusového materiálu, ktorý sa bude nachádzať na bonusovom disku dlho očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny ! Tá vyjde 21. septembra 2004, teda už o 5 mesiacov!

Bonusový disk bude obsahovať vyše 10 hodín bonusového materiálu, ktorý bude okrem iného zahŕňať hlavný, 2 a pol hodiny dlhý dokument o vzniku a evolúcii celej ságy. Hlavný dokument obsahuje aj komentáre asi 40 členov filmového štábu či dosiaľ nikdy neuverejnené zábery z nakrúcania filmov. Disk bude takisto obsahovať aj menšie dokumenty, a to dokument o pôvode a vytváraní svetelných mečov, dokument o vývine jednotlivých postáv ságy, dokument o mimoriadnom vplyvu ságy na svet filmu i zábavy a dokument o tom, ako sa z mladého rytiera Jedi Anakina Skywalkera zrodí krutý lord Darth Vader, ktorý bude taktiež obsahovať aj niekoľko exkluzívnych záberov priamo z nakrúcania očakávanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). Bonusový disk bude ďalej obsahovať aj originálne upútavky, kinotrailery, televízne upútavky, stovky dnes už vzácnych fotografií z nakrúcania či výroby jednotlivých filmov, naskenované kinoplagáty a výtvory reklamných kampaní. Disk bude takisto zahŕňať aj upútavku na počítačovú hru Star Wars: Battlefront (2004), demo verziu tejto hry na Xbox a napokon aj upútavku na pripravovanú hru na motívy Epizódy III, ktorá vyjde na jar roku 2005. Nebude chýbať ani webová linka na stránku s exkluzívnym obsahom či iné prekvapenia.

Kompletný zoznam jednotlivých zložiek bonusového materiálu nájdete spolu s ich popisom na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (21-04-04): Podrobnejší popis jednotlivých zložiek spomínaného bonusového materiálu si môžete prečítať v tlačovej správe na oficiálnej stránke Home.BusinessWire.com.19-04-2004   4:55 PM   Všetko najlepšie Peter McConnell!


Peter McConnell Americký skladateľ hudby k počítačovým hrám Peter McConnell dnes oslavuje svoje 44. narodeniny! V rokoch 1991-2000 tento skladateľ skomponoval hudbu k veľkému množstvu hier od firmy LucasArts. Podieľal sa dokonca aj na komponovaní vynikajúceho soundtracku k slávnej adventúre Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992).17-04-2004   10:20 PM   Tretí dokument o Epizóde III!


Tretí webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "We Still Do A Little Bit" alebo "Stále robíme malý kúsok" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 30. januára 2004.

Dokument trvá 5 minút 31 sekúnd a predstavuje pohľad na nakrúcanie niekoľkých scén filmu a relatívne staromódny spôsob výroby zvláštnych efektov, ktoré boli pri ich nakrúcaní použité. Takisto obsahuje aj komentáre členov filmového štábu vrátane vedúceho zvláštnych efektov Davea Younga.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (takmer 16 MB).14-04-2004   10:25 PM   Spielberg získal titul rytiera!

Na viacerých stránkach sa objavila informácia, že slávnemu americkému režisérovi Stevenovi Spielbergovi dnes ráno taliansky prezident Carlo Azeglio Ciampi udelil titul "Cavaliere di Gran Croce dell'Ordine al Merito della Repubblica Italiana", čo v preklade znamená "Rytier Veľkého kríža Rádu za zásluhy Talianskej republiky". Tento titul je veľmi vzácny, pretože len zriedka býva udeľovaný netalianskym osobnostiam.

Spielberg si v Taliansku takisto prevezme aj cenu "Special David Award" ako zvláštny hosť v 48. vydaní programu David di Donatello 2004, v ktorom sa udeľujú ceny talianskym filmom. Túto cenu získal už minulý rok.

Samotný titul hovorí za všetko… Stevenovi Spielbergovi nielen tento titul dáva znovu najavo, že si plným právom zasluhuje hlbokú poctu minimálne za svoj neobyčajne významný prínos v oblasti filmu.

Správu si môžete prečítať aj v taliančine na stránke Cinema.CastleRock.it.14-04-2004   3:30 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bol včera uverejnený článok zvaný "Read-Along Adventures" alebo "Dobrodružstvá čítané mimo". Článok zahŕňa popis farebných knižiek určených pre deti, ktoré predstavovali adaptácie príbehov všetkých filmov trilógie o dobrodružstvách Indianu Jonesa. Ku každej knižke bola zároveň priložená aj magnetofónová páska s nahrávkou, ktorá obsahovala v podstate prerozprávanie celého napísaného textu rozprávačom a dialógov hercami s hlasmi podobnými tým pôvodným. Okrem iného článok zahŕňa aj rôzne zaujímavosti týkajúce sa spomínaných knižiek či naskenované predné strany ich obalov.

Článok nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.14-04-2004   3:15 PM   Všetko najlepšie Philip Stone!


Philip Stone Britský herec Philip Stone by dnes oslávil svoje 80. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) kapitána Blumburtta, ktorý velí 11. púnskemu streleckému regimentu. Stone zomrel 15. júna 2003. Naše srdcia však v podobe Blumburtta nikdy neopustí...09-04-2004   12:05 AM   Indy 2  medzi nedocenenými!

Na stránke CHUD.com bol takmer pred 3 týždňami uverejnený zoznam 100 nedocenených filmov s názvom "100 Underrated Movies". Časť zoznamu s prvými 25 filmami bola uverejnená 22. marca, časť s ďalšími 50 filmami 23. marca a napokon časť s poslednými 25 filmami 24. marca. Je v ňom zahrnutý samozrejme aj často kritizovaný druhý film o Indiana Jonesovi, Indiana Jones a chrám skazy (1984), ktorý obdržal 41. miesto. Zoznam je prebratý z najnovšieho čísla časopisu o filmoch Movie Insider.

Aj keď bol druhý film o dobrodružstvách Indianu Jonesa kritizovaný pre svoju dosiaľ nevídanú brutalitu, minimálne tá zvláštna, divoká a tajomná atmosféra je to, čo je na ňom obdivuhodné...

Zoznam 100 nedocenených filmov nájdete na stránke CHUD.com.08-04-2004   11:20 PM   Nová verzia Lucasfilm.com !

Oficiálna stránka produkčnej spoločnosti Lucasfilm Ltd., Lucasfilm.com, bola po dlhšom čase konečne renovovaná a jej nová verzia sa na Internete objavila len pred niekoľkými dňami! Stránka bola kompletne prerobená a z väčšej časti je zhotovená s použitím systému Macromedia Flash. Okrem iného sa tu nachádza aj podrobná história spomínanej firmy, biografia Georgea Lucasa a pracovníkov stojacich spolu s ním na čele firmy či jednej z jej dcérskych spoločností, novinky, informácie o jednotlivých filmoch vrátane filmov o Indiana Jonesovi a filmov ságy Hviezdne vojny, stručný popis dcérskych spoločností či informácie o pracovných príležitostiach. Informácie o filmoch zahŕňajú stručné informácie o ich príbehu, zoznam hlavných hercov alebo členov filmového štábu či zoznam ocenení. Stránka zároveň obsahuje aj fotografie či nádherné kresby niekoľkých elementov filmov produkovaných spomínanou firmou vrátane kresby Indianu Jonesa.

Ak si chcete pozrieť novú verziu oficiálnej stránky firmy Lucasfilm Ltd., stačí zájsť na adresu Lucasfilm.com!06-04-2004   6:55 PM   Dátum premiéry Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, ktorá konečne oznamuje presný dátum premiéry záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005)! Je ním 19. máj 2005, čo je ten istý deň v mesiaci, kedy mala premiéru prvá epizóda, Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999). Tento dátum však platí zatiaľ len pre USA a Kanadu. V krajinách Európy bude potom film do kín uvedený krátko po premiére v USA a Kanade. V Japonsku bude mať film premiéru až v júli 2005. Presné dátumy premiéry filmu v jednotlivých krajinách sveta budú postupne uverejňované na oficiálnej stránke StarWars.com.

Pôvodné oznámenie nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com. Nachádza sa tu aj zoznam presných dátumov premiér predošlých piatich epizód.02-04-2004   9:35 PM   Zomrel Peter Diamond.


Peter Diamond Na viacerých stránkach sa pred niekoľkými dňami objavila smutná správa, že britský koordinátor kaskadérskych kúskov z mnohých filmov, Peter Diamond, zomrel 27. marca po tom, čo utrpel niekoľko mozgových príhod po sebe. Diamond sa narodil v roku 1929 a pôsobil hlavne ako koordinátor kaskadérskych kúskov okrem iného aj počas nakrúcania filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa Dobyvatelia stratenej archy (1981) či všetkých filmov starej trilógie vesmírnej ságy Hviezdne vojny. Diamond pracoval tiež ako herec či režisér. Takisto stvárnil aj nemeckého vojaka vo filme Dobyvatelia stratenej archy či niekoľko postáv vo štvrtej epizóde Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977). Za jeho významnú prácu mu teda patrí minimálne pocta.

Pôvodnú správu s bližšími informáciami si môžete prečítať na stránke PeterDiamond.co.uk. Podrobnejšie informácie o zosnulej osobnosti nájdete napríklad na oficiálnej stránke Users.GlobalNet.co.uk.01-04-2004   8:30 PM   Piaty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený piaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), zvaný "This Weapon Is Your Life" alebo "Táto zbraň je tvoj život".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net