The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


25-08-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie Sean Connery!


Sean Connery Škótsky herec Sir Sean Connery dnes oslavuje svoje 74. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho sentimentálneho otca, profesora Henryho Jonesa staršieho, ktorý sa po zachránení svojím synom vyberá spolu s ním hľadať tajuplný Svätý grál.23-08-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie River Phoenix!


River Phoenix Americký herec River Phoenix by dnes oslávil svoje 34. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) mladého Indianu Jonesa, ktorému sa v roku 1912 ako členovi skautov podarí v Utahu vziať zlodejom vzácny Koronádov kríž. Indy tu získava aj svoj klobúk, prvú skúsenosť s bičom i jazvu na brade.


Mladý Phoenix zomrel 31. októbra 1993, kedy mal ešte len 23 rokov, na predávkovanie drogami. Naše srdcia však v podobe mladého Indyho a výborného herca nikdy neopustí...21-08-2004   2:30 PM   Soundtracky k Hviezdnym vojnám !!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, že vydavateľstvo Sony Classical vydá 2-diskové zberateľské edície pôvodných soundtrackov k jednotlivým filmom starej trilógie Hviezdnych vojen ! Soundtracky budú vydané v rámci vydania dlho očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie spomínanej ságy, ktorá vyjde už 21. septembra!

Nové edície týchto soundtrackov budú predstavovať v podstate všetku pôvodnú hudbu legendárneho skladateľa filmovej hudby Johna Williamsa, ktorú nahral s Londýnskym symfonickým orchestrom. Hudba však tentokrát bude digitálne upravená použitím systému Direct Stream Digital. Každý jeden booklet, ktorý je súčasťou obalu každého soundtracku, bude navyše obsahovať aj dramatické 3-D lentikulárne obrázky či dosiaľ neuverejnené fotografie z filmu. Každý booklet bude zároveň pozostávať z plagátu k filmu, ktorý bol zhotovený špeciálne pre toto vydanie. Jednotlivé kompaktné disky budú okrem hudby obsahovať aj screensavery s naskenovanými prednými stranami obalov jedinečných kníh na motívy Hviezdnych vojen, ktoré boli predtým k dispozícii len v Japonsku.

Pôvodnú správu nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com. Nachádza sa tu aj naskenovaná predná strana hlavného obalu kolekcie soundtrackov a naskenované predné strany spomínaných bookletov.21-08-2004   2:25 PM   Siedmy dokument o Epizóde III!


Siedmy webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Epic Designs for an Expanding Universe" alebo "Epické návrhy pre rozpínajúci sa vesmír" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 5. júna 2004.

Dokument trvá 5 minút 41 sekúnd a poskytuje pohľad na kostýmy návrhárky kostýmov Trishy Biggar, ktoré boli použité počas nakrúcania Epizódy III, a ich výrobu. Obsahuje aj niekoľko záberov z nakrúcania, pohľad na náčrty, kresby a fotografie postáv z filmu v ich kostýmoch či komentáre členov filmového štábu vrátane hercov.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (20.7 MB).21-08-2004   1:55 PM   Článok o vedúcom výroby Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok s názvom "Dave Elsey: Monster Maker" alebo "Dave Elsey: Tvorca príšer", ktorý predstavuje vedúceho pracoviska na výrobu tvorov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Davea Elseyho. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Elseyho, jeho fotografie i zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj jeho komentáre k procesu vyvíjania klasických postáv zo starej trilógie - Dartha Vadera, imperátora a Wookieeov, ktoré si pre ich účinkovanie v Epizóde III vyžadovali isté zmeny.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.20-08-2004   4:35 PM   Všetko najlepšie Corey Carrier!


Corey Carrier Najmladší predstaviteľ Indianu Jonesa, americký herec Corey Carrier, dnes oslavuje svoje 24. narodeniny! Tento herec stvárnil mladého Indyho v prvých 5 epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993). Indy bol v nich 8-10 rokov starý a samotné epizódy boli zamerané predovšetkým na Indyho spoznávanie svetových kultúr.20-08-2004   4:35 PM   Všetko najlepšie Jonathan Ke Quan!


Jonathan Ke Quan (Ke Huy Quan) Vietnamský herec Jonathan Ke Quan, rod. menom Ke Huy Quan, dnes oslavuje svoje 33. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho 11-ročného čínskeho priateľa Shorta Rounda, ktorý Indyho zachraňuje pri klube Obi-Wan v Shanghaii a ktorý ho sprevádza aj na výprave do Pankotského paláca v Indii.18-08-2004   11:50 PM   Náčrty a kresby prvkov Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola predvčerom uverejnená správa, ktorá oznamuje, že už od budúceho týždňa, presnejšie od 23. augusta, sa tu budú objavovať vybrané náčrty a kresby prvkov záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Prezentácia týchto náčrtov a kresieb bude mať názov "The Art of Revenge" alebo "Umenie pomsty". Nové budú uverejňované každý týždeň a prezerať si ich budú môcť všetci návštevníci oficiálnej stránky!

Pôvodné oznámenie nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.17-08-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie Roshan Seth!


Roshan Seth Indický herec Roshan Seth dnes oslavuje svoje 62. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) ministerského predsedu jeho výsosti maharadžu z Pankotu, Chattara Lala, ktorý Indyho, Willie a Shortyho víta v Pankotskom paláci v Indii a pozýva ich na slávnostnú večeru na počesť maharadžu.12-08-2004   7:15 PM   Vojna svetov  pred Pomstou...


Na stránke HollywoodReporter.com sa dnes objavila informácia, že herec Tom Cruise kvôli komplikáciam spätých s réžiou opúšťa projekt Mission: Impossible 3 (2005), a preto je pripravený na účinkovanie v pripravovanom filme Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov. Spielberg začne tento film nakrúcať s najväčšou pravdepodobnosťou už v novembri, teda ešte pred zahájením nakrúcania jeho ďalšieho plánovaného projektu o tragédii z letných olympijských hier z roku 1972, ktorého názov je momentálne Vengeance (2006) alebo Pomsta. Podľa správy uverejnenej 9. augusta na stránke Variety.com bolo nakrúcanie tohto filmu, ktoré malo začať už toto leto, kvôli nespokojnosti Stevena Spielberga so súčasnou podobou scenára Erica Rotha odložené. Scenár preto už čoskoro začne zdokonaľovať nový scenárista, Tony Kushner. Potvrdil to sám Spielberg. Film by sa mal potom začať nakrúcať v júni 2005. Spielberg by mal do roku 2006 takisto produkovať zhruba 10 filmov, z toho aj vyššie uvedené 2.

A ako to ovplyvní nakrúcanie už tak dlho očakávaného, štvrtého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa? Zatiaľ zrejme nijako. Všetko skôr závisí od pokroku na dokončovaní scenára, na ktorého zdokonaľovanie bol už najatý nový, dosiaľ nemenovaný scenárista. Ako povedali tvorcovia - pokiaľ scenár nebude perfektný po všetkých stránkach, film jednoducho nakrútený nebude. Pevne teda dúfajme, že to už ďalšie tie roky nepotrvá...

Pôvodnú správu o pripravovanom nakrúcaní filmu War of the Worlds (2005) nájdete na stránke HollywoodReporter.com. Pôvodnú správu o odklade nakrúcania filmu Vengeance (2006) zasa nájdete na stránke Variety.com.

Update (13-08-04): Pokiaľ nie ste na stránke Variety.com zaregistrovaný, prepis pôvodnej správy o odklade nakrúcania spomínaného filmu si môžete prečítať tiež na stránke News.Yahoo.com.

Update (19-08-04): Krátku tlačovú správu spoločností Paramount Pictures a DreamWorks SKG, ktorá potvrdzuje plánované nakrúcanie filmu War of the Worlds (2005), si môžete prečítať na stránke SpielbergFilms.com.07-08-2004   5:40 PM   Článok o Epizóde V v Total Filme !

Obal Total Filmu č. 92 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film bol uverejnený 6-stranový článok zvaný "I Won't Fail You" alebo "Nesklamem ťa". Exkluzívny článok zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby piatej epizódy ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980), a navyše obsahuje aj nové komentáre tvorcov či príklady klasických mýtov, ktorými sa George Lucas inšpiroval pri zhotovovaní tejto epizódy. Článok obsahuje aj fotografie z filmu či jeho nakrúcania alebo zaujímavosti týkajúce sa nakrúcania scény, kde jednotky Impéria útočia na tajnú základňu povstalcov na ľadovej planéte Hoth.

Cena augustového čísla časopisu Total Film (č. 92) u nás je okolo 352 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier.07-08-2004   12:55 PM   Článok o vedúcej výroby Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Lou Elsey" alebo "Zachytená na kamere: Lou Elsey", ktorý predstavuje vedúcu výroby pre oddelenie tvorov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Lou Elsey. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Lou Elsey, jej fotografiu i zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Lou Elsey pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.04-08-2004   7:15 PM   Indy na 2. mieste v PREMIERE !


Obal časopisu PREMIERE č. 50 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE sa objavil článok s názvom "50 nejoblíbenějších filmových hrdinů podle čtenářů PREMIERE". Tento článok predstavuje rebríček 50 najobľúbenejších filmových hrdinov podľa čitateľov časopisu PREMIERE, ktorí sa zapojili do ankety vyhlásenej koncom mája 2004. Takmer na vrchole rebríčka skončil Indiana Jones - získal vynikajúce 2. miesto! Zo samotného vrcholu ho však tentokrát vytlačil hrdina trilógie The Matrix, Neo. Na 47. mieste potom skončil Rick Deckard z kultového sci-fi filmu Blade Runner (1982), ktorého stvárnil Harrison Ford. 42. miesto obhájil majster Yoda zo ságy Hviezdne vojny, na 32. mieste skončil E.T. z filmu E.T. Mimozemšťan (1982), 24. miesto získal temný lord Darth Vader tiež zo ságy Hviezdne vojny a napokon 4. miesto obdržal James Bond, ktorého ako prvý stvárnil Sean Connery. Súčasťou článku sú aj fotografie hrdinov, komentáre k týmto hrdinom či najlepšie komentáre spomedzi ocenených účastníkov spomínanej ankety. Medzi nimi sa nachádza aj naozaj výstižný komentár Ondreja Kubjáta k Indymu. Tu je jeho slovenský preklad:

Klobúk smradľavý a prepotený ako tchorove ponožky, handry špinavé ako rugbyové mužstvo po zápase a zmysel pre humor ostrý ako šľahnutie bičom do tváre. "

Cena českého vydania augustového čísla časopisu PREMIERE (č. 50) je 85 Kč alebo 119 Sk. Cena zmenšenej verzie časopisu je 29 Kč alebo 39 Sk.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net