The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-12-2004   8:10 PM   Indy na DVD na 19. mieste!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke TheIndyExperience.com bola dnes uverejnená správa, že na stránke UGO.com bol uverejnený zoznam 50 najlepších DVD edícií filmov a ich kolekcií všetkých čias s názvom "UGO's Top 50 DVDs of All Time". V rebríčku je zahrnutá aj DVD kolekcia filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones (2003), ktorá obdržala 19. miesto! Je tu zahrnutá i DVD kolekcia filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny, ktorá získala 11. miesto, a okrem nej aj niekoľko DVD edícií filmov Stevena Spielberga a Georgea Lucasa! Tu je poradie DVD edícií filmov alebo DVD kolekcií filmov oboch spomínaných režisérov:

STEVEN SPIELBERG
45. Saving Private Ryan (1999)
23. Close Encounters of the Third Kind (2001)
19. The Adventures of Indiana Jones (2003)
05. E.T. the Extra-Terrestrial (2002)

GEORGE LUCAS
38. THX 1138 (2004)
26. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (2001)
11. Star Wars Trilogy (2004)


Rebríček teda potvrdzuje, že tieto jedinečné filmy a trilógie sú jedinečne zhotovené aj ako DVD edície či DVD kolekcie. Umiestnenie DVD kolekcie filmov o Indiana Jonesovi je vzhľadom na to obrovské množstvo doteraz vydaných DVD edícií filmov a ich kolekcií stále obdivuhodné. Ešte dodám, že v zátvorkách umiestnených za názvami spomínaných filmov nie sú uvedené roky ich uvedenia do kín, ale roky, v ktorých boli vydané na DVD.

Kompletný zoznam 50 najlepších DVD edícií filmov a ich kolekcií všetkých čias nájdete na stránke UGO.com. Ku každej DVD edícii filmu alebo DVD kolekcii filmov zahrnutej v rebríčku je priradený aj popis či fotografie z filmu alebo filmov. Nechýbajú tu ani komentáre k jednotlivým filmov a kolekciám, technické informácie či fotografie DVD obalov diskov s filmami alebo obalov DVD kolekcií zahrnutých v rebríčku.30-12-2004   4:00 PM   Článok o Molinovi v Cineme !

Obal Cinemy č. 165 V najnovšom čísle českého časopisu o filmoch Cinema  bol uverejnený 4-stranový článok o hercovi, ktorý stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho spoločníka Satipa na ceste cez peruánsku džungľu v úvodnej scéne filmu, Alfredovi Molinovi. Článok zahŕňa jeho biografiu aj filmografiu. Navyše osahuje i zmienku o 5 známych filmoch, v ktorých Molina účinkoval. Nechýbajú ani zmenšené verzie naskenovaných predných strán obalov videokaziet s týmito filmami alebo naskenovaných plagátov k nim či fotografie samotného Molinu.

Cena januárového čísla časopisu Cinema (č. 165) u nás je 149 Sk, i keď v Českej republike časopis stojí len 98 Kč.29-12-2004   11:15 PM   Ford medzi najlepšie vyzerajúcimi!

Na viacerých stránkach sa v posledných dňoch objavila informácia, že v týždenníku PARADE  bol uverejnený zoznam najlepšie vyzerajúcich hercov a herečiek. V rebríčku je zahrnutý aj Harrison Ford - získal 3. miesto! Anketa, ktorá bola zameraná nielen na rozmanité oblasti filmového priemyslu, pozostáva z viacerých kategórií a prebiehala v období od 29. októbra do 2. novembra 2004. Celkovo hlasovalo vyše 3000 účastníkov.

Zoznam prvých 4 najlepšie vyzerajúcich hercov nájdete napríklad na stránke Cyperus.com. Okrem podrobnejších informácií ohľadom ankety tu nájdete aj výsledky ankety v ostatných kategóriách.

Update (30-12-04): V rebríčku najdesivejších filmov všetkých čias, ktorý je takisto súčasťou výsledkov spomínanej ankety, bol zahrnutý aj film Stevena Spielberga Čeľuste (1975). Získal 4. miesto.29-12-2004   9:15 PM   Scéna z Epizódy V na 2. mieste!

Na viacerých stránkach bola v posledných dňoch uverejnená informácia, že spoločnosť UCI Cinemas uverejnila zoznam najlepších filmových momentov za posledných 50 rokov. V rebríčku je zahrnutá aj legendárna scéna z filmu Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980), kde jednotky Impéria útočia na tajnú základňu povstalcov na ľadovej planéte Hoth. Scéna obdržala vynikajúce 2. miesto. Rebríček bol zostavený na základe hlasov približne 500 účastníkov ankety.

Zoznam prvých 4 najlepších filmových momentov alebo scén za posledných 50 rokov nájdete napríklad na stránke News.Scotsman.com.25-12-2004   3:50 PM   Nová verzia programu ScummVM!


Na stránke MixnMojo.com sa objavila informácia, že konečne vyšla nová verzia programu zvaného ScummVM. Tento program pracuje ako emulátor umožňujúci hrať početné množstvo starších adventúr nielen od firmy LucasArts pod rôznymi operačnými systémami ako Windows či Linux. Verzia 0.7.0, ktorá bola včera uverejnená na stránke ScummVM.org, prináša okrem zlepšenej podpory v oblasti zvuku alebo hudby aj plynulé posúvanie pozadia v hrách Full Throttle (1995), The Dig (1995) a The Curse of Monkey Island (1997), podporu verzií niektorých adventúr od LucasArts na Macintosh či predbežnú podporu 26 adventúr pre deti od spoločnosti Humongous Entertainment. Program je k dispozícii na viaceré systémy ako Mac OS X, Fedora Core či PalmOS. Nová verzia obsahuje samozrejme aj mnoho ďalších vylepšení a opráv.

Program ScummVM v0.7.0 si môžete stiahnuť na stránke ScummVM.org (takmer 1.5 MB), kde nájdete aj kompletný zoznam jednotlivých vylepšení novej verzie programu.23-12-2004   8:20 PM   Udalosti zo sveta Hviezdnych vojen !

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok s názvom "Star Wars: The Best of 2004" alebo "Hviezdne vojny: To najlepšie z roku 2004", ktorý rozoberá 10 najvýznamnejších udalostí súvisiacich so svetom ságy Hviezdne vojny, ktoré sa odohrali v roku 2004. Okrem rozsiahlych textov venovaných zvlášť každej jednej udalosti nechýba ani množstvo fotografií či obrázkov spätých s týmito jedinečnými udalosťami.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.23-12-2004   8:15 PM   Trinásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už trinásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Ten Gallons of Buildings" alebo "Desať galónov budov".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.22-12-2004   11:55 PM   Veselé Vianoce a šťastný Nový rok!

Všetkým návštevníkom tejto stránky prajem príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia, šťastia a úspechov v novom roku. Všetkým zároveň ďakujem za prejavenú priazeň i záujem a verím, že (nielen) nasledujúci rok bude pre túto stránku úspešný vo všetkých oblastiach.18-12-2004   2:10 PM   Všetko najlepšie Steven Spielberg!


Steven Spielberg Slávny americký režisér, producent a scenárista Steven Spielberg dnes oslavuje svoje 58. narodeniny! Spielberg nakrútil okrem iného všetky filmy trilógie o Indiana Jonesovi a v súčasnosti sa pripravuje na nakrúcanie dlho očakávaného, štvrtého filmu o Indym, Indiana Jones 4 (2005-2006), ktoré by sa definitívne malo začať už v roku 2005!18-12-2004   2:00 PM   Deviaty dokument o Epizóde III!


Deviaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "C-3PO: His Moment to Shine" alebo "C-3PO: Jeho chvíľa zažiariť" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa dokument objavil už 2. septembra 2004.

Dokument trvá presne 7 minút 2 sekundy a v podstate poskytuje pohľad na známeho robota C-3PO počas nakrúcania Epizódy III a rozoberá jeho účinkovanie v tejto epizóde. Zahŕňa aj niekoľko záberov zo samotného nakrúcania filmu alebo komentáre členov filmového štábu či hercov, ako aj herca Anthonyho Danielsa, ktorý robota C-3PO stvárnil. Nechýba však ani pohľad na úseky scén z ostatných epizód ságy, kde robota C-3PO vidieť, a napokon ani pohľad na pár exkluzívnych záberov priamo z Epizódy III!

Tento webový dokument je zhotovený naozaj s citom. Je taktiež podfarbený jedinečnou hudbou k filmom starej trilógie spomínanej ságy, ktorá spolu so zábermi z týchto filmov len dopomáha navodiť nostalgické pocity...

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (14.8 MB).18-12-2004   1:40 PM   Článok o vedúcom modelov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok zvaný "World-Building: An Interview with Brian Gernand" alebo "Budovanie sveta: Rozhovor s Brianom Gernandom", ktorý predstavuje vedúceho skutočných modelov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Briana Gernanda. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Briana Gernanda, jeho fotografiu, ale aj fotografie zachytávajúce časť procesu výroby niektorých zo skutočných modelov alebo miniatúr vyvíjaných pre Epizódu III! V článku sú prezradené aj názvy 3 planét, ktoré sa po prvýkrát objavia práve v Epizóde III.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (21-12-04): Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavila ďalšia časť spomínaného článku, ktorá rozoberá ďalší zo spomínaných skutočných modelov alebo miniatúr. Už samotný názov tejto ďalšej časti článku prezrádza názov predmetu, ktorý táto miniatúra predstavuje. Ďalšia časť článku opäť zahŕňa aj komentáre Briana Gernanda, ako aj zopár fotografií zachytávajúcich časť procesu výroby tejto miniatúry. Jej súčasťou sú taktiež odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú časť procesu výroby spomínanej miniatúry. Tie si však budú môct pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.17-12-2004   5:20 PM   Prvý plagát k filmu Vojna svetov !

Prvý plagát k filmu Vojna svetov Na stránke ComingSoon.net sa včera objavil naskenovaný prvý plagát alebo teaser poster k očakávanému filmu Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! Prvý oficiálny plagát k tomuto filmu bol autorom spomínanej stránky exkluzívne poskytnutý priamo spoločnosťou Paramount Pictures.

Naskenovaný prvý plagát k spomínanému filmu si môžete pozrieť napríklad na stránke ComingSoon.net.

Update (17-12-04): Pokiaľ si chcete pozrieť o niečo kvalitnejšiu verziu naskenovaného prvého plagátu k spomínanému filmu, vo vyššom rozlíšení, nájdete ju na stránke SpielbergFilms.com, kde sa objavila práve dnes.16-12-2004   11:20 PM   Článok o Hviezdnych vojnách !

Obal BLOKBASTERu č. 10 V najnovšom čísle nového slovenského časopisu o filmoch, BLOKBASTER, bol uverejnený 10-stranový článok s názvom "Hviezdne vojny a ich svet", ktorý zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby jednotlivých filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny. Článok obsahuje aj stručné informácie o príbehu doteraz nakrútených 5 epizód tejto ságy, popisy niekoľkých hlavných postáv ságy, popisy DVD verzií filmov starej trilógie spomínanej ságy, ako aj popis obsahu bonusového disku, ktorý je súčasťou kolekcie DVD verzií týchto filmov, a napokon zoznam niekoľkých zaujímavostí týkajúcich sa filmov tejto ságy. Článok zahŕňa aj zmienku o filmoch novej trilógie Hviezdnych vojen. Súčasťou článku sú i fotografie z doteraz nakrútených 5 epizód spomínanej ságy, zmenšené verzie naskenovaných kinoplagátov k týmto epizódam či zmenšené verzie naskenovaných predných strán obalov diskov spomínanej DVD kolekcie.

Decembrové číslo nového časopisu BLOKBASTER (č. 10) je v predaji od 7. decembra. Cena časopisu je 69 Sk/Kč. Časopis s DVD stojí 299 Sk/Kč.

Ďakujem Renému Špódovi, že ma na spomínaný článok upozornil.16-12-2004   5:45 PM   Hry na motívy Hviezdnych vojen !

Na stránke TheForce.net sa včera objavila informácia, že na stránke UGO.com bol uverejnený článok o hrách na motívy sveta ságy Hviezdne vojny s názvom "Star Wars: A Video Games Saga" alebo "Hviezdne vojny: Sága počítačových hier". Konkrétne zahŕňa komplexnú históriu počítačových hier na motívy Hviezdnych vojen, ktoré boli vydané od roku 1982 až po súčasnú dobu na počítače i konzoly všetkého druhu. Článok v podstate predstavujú stručné popisy týchto hier. K takmer každému popisu hry je zároveň priradený aj screenshot z príslušnej hry.

Článok si môžete prečítať na stránke UGO.com.12-12-2004   4:30 PM   Hviezdne vojny  opäť na TV Markíza!

Na TV Markíza budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť 4 epizódy ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny. Už 27. decembra bude odvysielaný film Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). O deň neskôr, 28. decembra, zavíta na televízne obrazovky bezpohyby temnejšie pokračovanie s názvom Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980) a 29. decembra trilógiu ukončí záverečná epizóda celej ságy, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983). Dodatočne bude 30. decembra odvysielaná aj úvodná epizóda novej trilógie Hviezdnych vojen, Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba (1999).

Všetky filmy budú postupne odvysielané približne v rovnakom čase, a to medzi 11:10 a 11:40. Nenechajte si teda ujsť tieto 4 epizódy jednej z najúspešnejších ság všetkých čias!10-12-2004   4:50 PM   Prvá upútavka na film Vojna svetov !

Na oficiálnej stránke Apple.com bola dnes uverejnená prvá upútavka alebo teaser trailer na očakávaný film Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! K dispozícii je malá, stredne veľká, veľká a celoobrazovková verzia upútavky. Všetky 4 verzie tejto pomerne krátkej upútavky sú k dispozícii vo formáte Apple QuickTime 6.

Spomínaný film je ešte stále vo fáze nakrúcania, no v kinách ležiacich v USA bude mať premiéru už 29. júna 2005.

Prvú upútavku na spomínaný film si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Apple.com. Odkaz na túto stránku nájdete aj na samotnej oficiálnej stránke filmu, WarOfTheWorlds.com.09-12-2004   6:35 PM   Článok o asistentke publicity!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok zvaný "Caught on the Cam: Lisa Shaunessy" alebo "Zachytená na kamere: Lisa Shaunessy", ktorý predstavuje asistentku publicity spojenej s nakrúcaním záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Lisu Shaunessy. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Lisy Shaunessy, jej fotografiu i zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Lisu Shaunessy pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.08-12-2004   4:25 PM   John Williams prevzal cenu!


Na viacerých stránkach sa v posledných dňoch objavila informácia, že svetoznámy americký skladateľ filmovej hudby John Williams, ktorý skomponoval hudbu takmer ku všetkým filmom Stevena Spielberga, 4. decembra prevzal cenu zvanú "The Kennedy Center Honor" alebo "Pocta Kennedyho centra", udeľovanú za celoživotný prínos v oblasti americkej kultúry prostredníctvom výkonných umení. Cena mu bola odovzdaná v rámci večere zorganizovanej ministerstvom zahraničných vecí USA, na ktorej bol prítomný i bývalý americký minister zahraničných vecí Colin Powell. Okrem Williamsa bolo touto cestou poctených aj ďalších 5 osobností filmového priemyslu či inej oblasti kultúry. Jednotliví príjemcovia spomínaného ocenenia sú každoročne volení správnou radou Centra Johna F. Kennedyho pre výkonné umenia, ktorý sa nachádza vo Washingtone. Mená tohtoročných príjemcov boli uverejnené už v septembri.

Záznam z následného 27. ročníka slávnostného večera Kennedyho centra, oslavujúceho tohtoročných príjemcov spomínanej ceny, ktorý sa uskutočnil 5. decembra v opernom dome Kennedyho centra, bude odvysielaný 21. decembra 2004 na televíznej stanici CBS. Zúčastnil sa na ňom aj samotný americký prezident George Bush spolu so svojou manželkou.

Gratulujem! Snáď už ani nie je potrebný bližší komentár k jedinečnému, hlbokému veľdielu spomínaného hudobného velikána...

Podrobnejšie informácie o celej tejto významnej udalosti si môžete prečítať na oficiálnej stránke Kennedy-Center.org.

Update (10-12-04): Na stránke SpielbergFilms.com sa ešte predvčerom objavila informácia, že na spomínanom slávnostnom večeri bol prítomný aj Steven Spielberg. Prepis niekoľkých výrokov, ktoré na slávnostnom večeri Spielberg vyslovil o Johnovi Williamsovi a svojej dlhodobej spolupráci s ním, nájdete napríklad na stránke WashingtonTimes.com.08-12-2004   4:20 PM   Všetko najlepšie Michael Kahn!


Americký strihač filmov Michael Kahn dnes oslavuje svoje 69. narodeniny! Michael Kahn mal hlavnú úlohu pri zostrihovaní všetkých filmov o Indiana Jonesovi a takmer všetkých filmov Stevena Spielberga.01-12-2004   3:45 PM   Dvanásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už dvanásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "The Wookiees Are Back!" alebo "Wookieeovia sú späť!".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net