The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


28-02-2004   7:40 PM   Štvrtý dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený štvrtý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), ktorého názov prezrádza meno a hodnosť jednej z nových postáv.

Dokument približuje spomínanú postavu a rozoberá jej vznik aj minulosť.

Celý obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť zatiaľ len všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.25-02-2004   2:00 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bol včera po viac ako mesiaci uverejnený ďalší článok, ktorý má názov "Hats off to Indy: The Many Awards of Indiana Jones" alebo "Klobúk dole pred Indym: Množstvo cien Indianu Jonesa". Článok predstavuje detailný pohľad na rôzne ocenenia, ktoré doteraz obdržali jednotlivé filmy o dobrodružstvách Indianu Jonesa. Nachádza sa tu tiež pár fotografií z filmov o Indiana Jonesovi.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke IndianaJones.com.22-02-2004   12:10 PM   Indy na DVD opäť nominovaný!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) DVD kolekcia filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, bola opäť nominovaná, tentokrát na cenu "Saturn Award", ktoré sú odovzdávané Akadémiou vedecko-fantastických, fantazijných a horrorových filmov. Kolekcia bola nominovaná v kategórii "Best DVD Collection" alebo "Najlepšia DVD kolekcia" spolu s ďalšími piatimi DVD kolekciami filmov. Taktiež svetoznámy skladateľ filmovej hudby John Williams bude poctený osobitnou cenou "Lifetime Achievement Award" za svoj celoživotný výkon.

Spomínaná DVD kolekcia svoju nomináciu na cenu "DVD Exclusive Award" na samotné ocenenie v decembri 2003 nepremenila, ale pevne držím palce, aby sa tentokrát opak stal skutočnosťou.

V poradí už 30. slávnostné udeľovanie cien "Saturn Awards" sa uskutoční 5. mája. Kompletný zoznam nominovaných filmov, hercov, herečiek, hlavných členov filmového štábu a DVD edícií filmov a ich kolekcií v rôznych kategóriách nájdete na oficiálnej stránke SaturnAwards.org.16-02-2004   5:50 PM   Súhrn faktov o Epizóde III!


Na stránke TheForce.net sa dnes objavil článok zvaný "Just the Facts: Story & Characters" alebo "Len fakty: Príbeh a postavy", ktorý predstavuje súhrn oficiálnych informácií o záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), potvrdených priamo členmi filmového štábu, na oficiálnej stránke StarWars.com či inde. Nachádzajú sa tu teda fakty či komentáre, ktoré potvrdzujú mnohé skutočnosti týkajúce sa príbehu alebo postáv z Epizódy III.

Súhrn faktov o spomínanom filme nájdete na stránke TheForce.net.14-02-2004   10:15 PM   Prvý dokument o Epizóde III!


Prvý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "Two Worlds, One Movie" alebo "Dva svety, jeden film" bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 26. novembra 2003.

Dokument trvá 5 minút 27 sekúnd a predstavuje v podstate pohľad na posledné týždne príprav na nakrúcanie Epizódy III v lete 2003. Zábery okrem iného zahŕňajú aj pohľad na výstavbu kulís, náčrty a kresby rôznych prvkov filmu, výrobu kostýmov, trénovanie súboja so svetelnými mečmi či úpravu výzoru hercov. Nechýbajú ani komentáre členov filmového štábu či historický okamih, keď George Lucas prichádza do pracovne členov štábu s dokončeným prvým náčrtom scenára k Epizóde III.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (9.85 MB).10-02-2004   5:25 PM   Hviezdne vojny  na DVD už onedlho!!!


Je to tak! Na oficiálnej stránke StarWars.com sa dnes objavila správa, že spoločnosti Twentieth Century Fox a Lucasfilm Ltd. oficiálne oznámili termín vydania starej trilógie vesmírnej ságy Star Wars alebo Hviezdne vojny na DVD! Filmy sa na DVD budú predávať len vo forme kolekcie, teda rovnako ako tomu bolo pri vydaní filmov o Indiana Jonesovi na DVD. Dátum vydania tejto dlho očakávanej kolekcie v USA a Kanade je 21. september 2004. V ostatných krajinách sveta by mala kolekcia vyjsť krátko po tomto dátume.

Kolekcia bude obsahovať 4 disky. Na prvých 3 diskoch sa budú nachádzať všetky 3 filmy starej trilógie spomínanej ságy, Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977), Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) a Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983), dôkladne (digitálne) upravené ako po obrazovej, tak aj po zvukovej stránke. Zvuková stopa by mala tentokrát dosahovať kvality systému Dolby Digital 5.1 Surround EX a k filmom nebudú chýbať ani titulky. K filmom bude takisto priložený aj 1 špeciálny disk s bonusovým materiálom, ktorý budú tvoriť napríklad celkom nové exkluzívne dokumenty, dosiaľ nikdy neuverejnené zábery z nakrúcania alebo výroby všetkých 3 filmov a mnoho ďalších prekvapení.

Táto informácia je bezpochyby historickým momentom pre každého fanúšika spomínanej ságy! Nezabudnuteľné filmy si onedlho bude môcť vychutnať každý naplno, teraz už v perfektnom obrazovom i zvukovom prevedení, teda podobne ako v súčasnosti filmy o Indiana Jonesovi.

Oficiálnu správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com. Správa takisto zahŕňa aj zopár komentárov priamo od viceprezidenta marketingu a distribúcie pre spoločnosť Lucasfilm Ltd. a vedúceho výroby spomínanej DVD kolekcie, Jima Warda.

Update (14-02-04): Treba ešte dodať jeden dôležitý fakt, že kolekcia nebude zahŕňať originálne verzie spomínaných filmov, ale ich špeciálne, upravené verzie, ktoré boli uvedené do kín v roku 1997. Ak však chcete podporiť vydanie originálnych, neupravených verzií týchto filmov na DVD, môžete na stránke OriginalTrilogy.com podpísať petíciu. Túto petíciu doteraz podpísalo už vyše 50 000 návštevníkov, takže nádej tu stále je...10-02-2004   4:05 PM   Všetko najlepšie Douglas Slocombe!


Britský kameraman Douglas Slocombe dnes oslavuje svoje 91. narodeniny! Slocombe bol hlavným kameramanom pri nakrúcaní všetkých 3 filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa.09-02-2004   6:15 PM   Willie Scott najnenávidenejšia!


Obal Total Filmu č. 86 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film bol uverejnený článok s názvom "Hollywood Blackmail" alebo "Hollywoodske vydieračstvo", ktorý oslavuje to najhoršie, čo len môže Hollywood poskytnúť. Súčasť tohto článku zvaná "Most Hated" alebo "Najviac nenávidení" predstavuje 10 najnenávidenejších postáv z rôznych filmov. Medzi nimi sa objavila aj Indyho partnerka z filmu Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) alebo Indiana Jones a chrám skazy, barová speváčka Willie Scott. Willie sa v rebríčku nachádza pod číslom 8. Je tu zahrnutá aj postava z filmov novej trilógie ságy Star Wars alebo Hviezdne vojny Jar Jar Binks pod číslom 7. Súčasť článku "Hollywood Blackmail" zvaná "Hall of Wrong #1" alebo "Sieň ukrivdených" zasa obsahuje fotografie 11 filmových osobností z ich detstva alebo čerstvej dospelosti spolu s prezývkami, ktoré im niektorí ľudia pripisovali z rôznych dôvodov. Sú tu zahrnuté i fotografie Stevena Spielberga a Harrisona Forda.

V časopise sa taktiež nachádza 5-stranový článok, ktorý zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby známeho filmu Stevena Spielberga Hook (1991). Článok takisto obsahuje aj zoznam filmov a postáv, ktoré tento film inšpirovali alebo ním boli inšpirované, fotografie z filmu či jeho nakrúcania a podrobný rozbor scény, ktorej nakrúcanie bolo veľmi komplikované.

Ako vraví Indiana Jones, na Willie je najhorší ten krik, ale je to predsa tiež súčasť jej charakteru, ktorá ju robí originálnou. :)

Cena marcového čísla časopisu Total Film (č. 86) u nás je okolo 375 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier (asi 200 Sk).08-02-2004   11:55 AM   Všetko najlepšie John Williams!


John Williams Americký skladateľ filmovej hudby John Williams dnes oslavuje svoje 72. narodeniny! K najvydarenejším dielam Williamsa jednoznačne patria soundtracky k filmom ságy Hviezdne vojny a trilógie o Indiana Jonesovi. Williams má skomponovať aj hudbu k filmu Star Wars: Episode III (2005) a samozrejme k Indiana Jonesovi 4 (2005).07-02-2004   6:20 PM   Článok o vedúcom strihu Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "A Cut Above: Roger Barton, Editor" alebo "Strih nad: Rogerom Bartonom, vedúcim strihu", ktorý predstavuje vedúceho strihu záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Rogera Bartona. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Bartona. Článok takisto obsahuje jeho fotografiu a fotografie zachytávajúce jeho pracovnú činnosť.

V jednom zo svojich komentárov Barton tiež spomína, čo bude hlavnou náplňou úvodných 20 minút filmu, takže pokiaľ sa chcete tejto informácii vyhnúť, treba odstavec s týmto komentárom jednoducho vynechať.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.05-02-2004   4:20 PM   Spielberg bude odovzdávať Oscara!


Na oficiálnej stránke Oscars.org bola včera uverejnená tlačová správa, ktorá oznamuje, že svetoznámy americký režisér Steven Spielberg bude na slávnostnom večeri 76. ročníka udeľovania cien Americkej filmovej akadémie odovzdávať jedného z Oscarov. Odovzdávanie Oscarov sa uskutoční 29. februára v Hollywoode.

Tlačovú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke Oscars.org.04-02-2004   7:35 PM   Zomrel Andrew J. Kuehn.


Na viacerých stránkach sa predvčerom objavila smutná správa, že americký tvorca trailerov alebo upútaviek na mnohé americké filmy, Andrew J. Kuehn, zomrel 29. januára vo veku 66 rokov na rakovinu pľúc. Kuehn je takisto autorom trailerov na viaceré filmy Stevena Spielberga, filmy o Indiana Jonesovi či filmy ságy Hviezdne vojny. Svojou významnou prácou teda práve Kuehn, pre mnohých určite neznáma osobnosť, roky lákal milióny divákov na nové filmy, za čo mu patrí minimálne pocta.

Stručné informácie o zosnulej osobnosti nájdete na stránke IMDb.com.03-02-2004   7:25 PM   Anketa opäť funkčná!

Anketa, ktorá je súčasťou tejto stránky, je konečne opäť funkčná! Znovu teda máte možnosť predať svoj hlas, takže neváhajte a hlasujte! Už len dúfam, že v budúcnosti sa podobný problém vo fungovaní jednotlivých súčastí tejto stránky už nevyskytne.

Ďakujem pracovníkom webhostingu Host.sk za pomoc pri riešení celého problému a odstránenie konfliktného elementu.01-02-2004   5:30 PM   Update stránky: Časová priamka!

Stránka s časovou priamkou, ktorá predstavuje stručný popis Indyho dobrodružstiev a udalostí, ktoré sa odohrali v jeho živote, v chronologickom poradí, je rozšírená o roky 1922-1930. Ak si chcete prečítať Indyho životopis, rozšírený o vyššie uvedené roky, kliknite sem.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net