The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-01-2004   5:00 PM   Tretí dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený tretí webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "We Still Do A Little Bit" alebo "Stále robíme malý kúsok".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.30-01-2004   11:00 PM   Scenár k Indymu 4  hotový!

Na stránke Variety.com sa objavila informácia, že scenárista Frank Darabont konečne dokončil scenár k dlho očakávanému, štvrtému filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Indiana Jones 4 (2005)! Potvrdzuje to samotné jeho vyjadrenie, ktorého prepis sa nachádza na spomínanej stránke. Tu je preklad jeho vyjadrenia:

Moju prácu som dokončil, takže teraz je to v rukách Boha alebo Spielberga a Lucasa, ak chcete. "

I keď podľa slov Darabonta je scenár hotový, čo je bezpochyby významnou udalosťou, určite bude ešte musieť prejsť dôkladnou analýzou, na ktorej sa budú podieľať samozrejme hlavne Steven Spielberg, George Lucas a Harrison Ford. Každopádne je to ale znamenie, ktoré čiastočne dáva blížiacemu sa začiatku nakrúcania filmu zelenú.

Článok s vyjadrením Franka Darabonta nájdete na stránke Variety.com. Článok zahŕňa hlavne informácie týkajúce sa 3-ročnej dohody o produkcii medzi jeho firmou, Darkwoods Productions, a filmovým štúdiom Paramount Pictures. Pred prezretím článku je však potrebné sa zaregistrovať.

Update (05-02-04): Na stránke Variety.com sa dnes objavila nie veľmi potešujúca informácia, že George Lucas so súčasnou podobou scenára plne spokojný nebol, takže momentálne sa hľadá ďalší scenárista, ktorý by pôvodný scenár Franka Darabonta zdokonaľoval.

Update (09-02-04): Opäť na stránke Variety.com sa včera objavila naopak príjemnejšia správa, že Steven Spielberg bol na rozdiel od Lucasa so scenárom spokojný!30-01-2004   11:00 PM   Anketa zatiaľ nefunkčná.

Anketa, ktorá sa nachádza na tejto stránke, je už niekoľko dní nefunkčná, ako ste si niektorí už iste všimli. Problém spočíva v tom, že do kódu relatívne každej stránky umiestnenej na serveri webhostingu Host.sk, kde je umiestnená aj táto stránka, je počas jej otvárania zapisovaný nežiadaný skript, ktorý narúša činnosť niektorých súčastí tejto stránky. Medzi nimi je s najväčšou pravdepodobnosťou zahrnutá aj anketa. Preto záleží len na spomínanom webhostingu, kedy bude všetko fungovať ako zvyčajne.

Ďakujem za pochopenie a verím, že anketa bude funkčná čo najskôr.23-01-2004   10:30 PM   Popis vily Stevena Spielberga!

V najnovšom čísle týždenníka nielen s televíznym programom Eurotelevízia bol uverejnený stručný popis vily režiséra Stevena Spielberga a jeho manželky, herečky Kate Capshaw. Tento popis tvorí súčasť článku zvaného "Legendárne vily hviezd" a zahŕňa fakty, históriu vily, zoznam bývalých majiteľov i mená susediacich známych hercov. Okrem popisu Spielbergovej vily článok obsahuje aj popis ďalších 3 víl známych hercov. Nachádzajú sa tu takisto fotografie všetkých 4 víl a ich súčasných majiteľov.

Cena týždenníka Eurotelevízia (č. 5) je 19.50 Sk.21-01-2004   10:40 PM    Nepoužité prvky Indyho IV !

Na stránke fanúšikov tvoriacich neoficiálne pokračovanie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), AmberFishArts.com, bola dnes uverejnená jej nová súčasť s názvom "The Fate of Atlantis Shrine" alebo "Svätyňa zániku Atlantídy". Táto veľmi originálna súčasť zahŕňa zoznam rôznych prvkov produkčnej verzie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992) spolu s komentárom. Počas vývoja hry boli totiž niektoré jej pôvodné prvky upravené alebo nahradené inými. Nachádzajú sa tu tiež príslušné screenshoty pre porovnanie a fotografia skutočného miesta ležiaceho na Azoroch, ktoré je takmer zhodné s tým vyskytujúcim sa v hre.

Vzácny zoznam nepoužitých alebo upravených prvkov spomínanej hry nájdete na stránke AmberFishArts.com.18-01-2004   1:15 PM   Všetko najlepšie Paul Freeman!


Paul Freeman Britský herec Paul Freeman dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Freeman stvárnil v prvom filme o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981), Indyho nepriateľského konkurenta, francúzskeho archeológa Reného Belloqa, ktorý sa spája s nacistami, aby spoločne našli tajomnú Archu zmluvy.14-01-2004   4:10 PM   Všetko najlepšie Lawrence Kasdan!


Lawrence Kasdan Americký scenárista a režisér Lawrence Kasdan dnes oslavuje svoje 55. narodeniny! Kasdan napísal scenár nielen k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ale podieľal sa aj na príprave scenárov k dvom epizódam ságy Hviezdne vojny - Epizóda V: Impérium vracia úder (1980) a Epizóda VI: Návrat Jediho (1983).14-01-2004   3:55 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok zvaný "The Urban Legends of Indiana Jones" alebo "Urbánne legendy Indianu Jonesa". Článok obsahuje prakticky popis najvýznamnejších zaujímavostí týkajúcich sa obdobia pred nakrúcaním a počas nakrúcania filmov o Indiana Jonesovi. K niektorým zaujímavostiam je pridelená aj patričná fotografia a nechýbajú tu ani komentáre tvorcov a hercov z filmov o Indiana Jonesovi.

Článok nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.13-01-2004   7:35 PM   Hra Battlefront  vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts dnes oficiálne oznámila, že pracuje na ďalšej hre z prostredia Hviezdnych vojen. Nová 3D akčná strieľačka s názvom Battlefront (2004) v slovenskom preklade Bojové pásmo má vyjsť na konci tohto roka na PC, PlayStation 2 a Xbox.

V hre ovládate vojaka zvoleného zo 4 rozličných armád, s ktorým môžete bojovať v ostrých súbojoch až 32 hráčov. Bojovať budete môcť až na 10 legendárnych planétach. K dispozícii bude široký výber zbraní a vozidiel. Hru vyvíja firma Pandemic Studios.

Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si momentálne môžete prečítať tlačovú správu s bližšími informáciami, alebo si tiež pozrieť prvých 12 screenshotov z hry.12-01-2004   8:45 PM   Narážky z Indyho IV !

Na stránke fanúšikov tvoriacich neoficiálne pokračovanie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), AmberFishArts.com, bola uverejnená prvá časť veľmi originálneho článku zvaného "Fun Facts and Trivia About Fate of Atlantis" alebo "Zábavné fakty a zaujímavosti o zániku Atlantídy" s podtitulom "Part I: Spoofs, Cameos, References" alebo "Časť I.: Paródie, menšie úlohy, narážky". Prvá časť článku predstavuje zoznam narážok grafickej, textovej i hudobnej podoby na mnohé filmy a počítačové hry, ktoré sú zakomponované do deja hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992). Nachádza sa tu aj doslovný preklad francúzskych názvov ulíc Monte Carla do anglického jazyka, ktoré okrem iného v sebe skrývajú aj narážky na významné historické osobnosti. Zahrnutý je tu aj ich stručný popis.

Jedinečný zoznam narážok rôznych podôb zo spomínanej hry nájdete na stránke AmberFishArts.com.08-01-2004   10:00 PM   Harrison Ford sa rozviedol!

Na teletexte TV Markíza som našiel tento úryvok:

Americký herec Harrison Ford (61) a scenáristka Melissa Mathisonová (51) sa po 20-ročnom manželstve definitívne rozišli. Ako oznámili médiá, v utorok nadobudol ich rozvod platnosť. Manželia sa skúšobne rozišli už pred tromi rokmi. V roku 2001 podala Mathisonová žiadosť o rozvod a požiadala o starostlivosť o ich dve deti. Z prvého manželstva má Ford dvoch dospelých synov. Už dva roky sa priatelí s herečkou Calistou Flockhartovou (39). "

Čo k tomu dodať… smutné, ale žiaľ v dnešnej dobe nič neobvyklé.

Update (09-01-04): Podrobnejšie informácie o rozvode Harrisona Forda s Melissou Mathison nájdete napríklad na stránke Kultura.SME.sk.07-01-2004   8:45 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok s názvom "Sean Patrick Flanery: Young Indy Speaks" alebo "Sean Patrick Flanery: Mladý Indy rozpráva". Článok predstavuje prepis rozhovoru s hercom Seanom Patrickom Flanerym, ktorý sa preslávil hlavne stvárnením mladého Indianu Jonesa takmer vo všetkých epizódach televízneho seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992). Rozhovor bol zhotovený fanklubom spoločnosti Lucasfilm Ltd. ešte v čase, keď bol Flanery uprostred nakrúcania prvej a druhej etapy spomínaného seriálu. Okrem samotného rozhovoru a niekoľkých fotografií spomínaného herca z niektorých epizód seriálu článok zahŕňa aj stručné informácie o účinkovaní tohto herca v spomínanom seriáli a zároveň sa tu nachádza aj jeho stručný životopis.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke IndianaJones.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net