The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


28-07-2004   4:15 PM   Hra na motívy Epizódy III vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na 3D akčnej adventúre na motívy záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Pripravovaná upútavka na hru, ktorá bude poskytovať pohľad na časť procesu vývoja hry, bude zahrnutá aj na bonusovom disku očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Samotná hra vyjde 5. mája 2005, čiže 2 týždne pred uvedením Epizódy III do svetových kín. Konkrétne na ktoré počítače či konzoly hra vyjde zatiaľ ešte známe nie je.

V hre ovládate asi najvýznamnejšie postavy spomínanej ságy, Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, ktorí spolu v ostrých súbojoch čelia smrtiacim nástrahám separatistov a nielen im…

Hra momentálne ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si môžete prečítať aspoň tlačovú správu, kde nájdete aj podrobnejšie informácie o hre.25-07-2004   1:10 PM   Podtitul Epizódy III potvrdený!!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok, ktorý oznamuje, že podtitul záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), bude "Revenge of the Sith", čo v slovenskom preklade znamená "Pomsta Sithov"! Sithovia sú majstrami temnej strany Sily a hlavnými nepriateľmi rytierov rádu Jedi. Podtitul Epizódy III včera odhalil riaditeľ obsahového managementu a vedúci styku s verejnosťou pre spoločnosť Lucasfilm Ltd., Steve Sansweet, na sci-fi konvencii Comic-Con International v San Diegu vyzlečením baseballového dresu, pod ktorým mal oblečené čierne tričko s týmto podtitulom. Súčasťou spomínaného článku je aj stručná charakteristika Sithov, komentáre Stevea Sansweeta, stručné informácie o spomínanom tričku i o samotnom deji Epizódy III či fotografia spomínaného trička. Tu je zoznam plných názvov všetkých epizód:

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)


Nad podtitulom Epizódy III sa špekulovalo už dlhý čas. Medzi fanúšikmi Hviezdnych vojen sa však za najpopulárnejšie považovali podtituly "Rise of the Empire" alebo "Vzostup Impéria" a práve "Revenge of the Sith"!

Pôvodné oznámenie nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.25-07-2004   0:50 AM   Článok o zrušenej hre o Indym!


Na stránke MixnMojo.com sa 20. júla objavil článok o kedysi zrušenom pokračovaní legendárnej klasickej adventúry od firmy LucasArts Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), Indiana Jones and the Iron Phoenix alebo Indiana Jones a železný fénix ! Hra bola vyvíjaná v rokoch 1993-1995. Namiesto hry však v roku 1994 spoločnosť Dark Horse Comics vydala 4-dielny komiks. Spomínaný článok zahŕňa aj naskenovanú prednú stranu tohto komiksu, zoznam hlavných dôvodov, prečo bola vyvíjaná hra nakoniec zrušená, ale aj detailné zhrnutie príbehu spomínaného komiksu.

Príbeh hry sa mal odohrávať v roku 1947 v Nemecku, kedy sa nacisti pokúšajú nájsť Mudrcov kameň za účelom vzkriesiť Adolfa Hitlera.

Článok o spomínanej zrušenej hre nájdete na stránke MixnMojo.com.24-07-2004   11:40 PM   Fotky z Hviezdnych vojen  na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDTown.com boli 16. júla uverejnené vôbec prvé fotografie hlavných menu z diskov s filmami očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny. Na stránke StarWars-Union.de sa dnes navyše objavilo aj 8 fotografií z DVD verzie záverečnej časti spomínanej ságy, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983), ktorá je takisto súčasťou spomínanej kolekcie. Dve z týchto fotografií tiež potvrdzujú dosiaľ nepotvrdený rozdiel medzi pôvodnou a DVD verziou filmu, že v záverečnej scéne je Anakin Skywalker v podaní pôvodného herca, Sebastiana Shawa, skutočne digitálne nahradený samotným hercom Haydenom Christensenom, ktorý stvárnil Anakina Skywalkera vo filme Hviezdne vojny: Epizóda II - Klonovaní útočia (2002) a ktorý ho stvárni aj v pripravovanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005).

Fotografie hlavných menu z diskov s filmami spomínanej kolekcie nájdete na stránke DVDTown.com. Fotografie z DVD verzie Epizódy VI si môžete pozrieť na stránke StarWars-Union.de.

Update (26-07-04): Na stránke StarWars-Union.de sa dnes objavilo ďalších 9 fotografií tentokrát už niekoľkých častí menu z disku s filmom Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983).

Update (28-07-04): Na stránke CSWU.cz sa dnes objavilo 11 fotografií z DVD verzií jednotlivých filmov starej trilógie Hviezdnych vojen, ktoré potvrdzujú niektoré rozdiely medzi DVD verziami filmov a ich špeciálnymi edíciami z roku 1997. Sú tu zahrnuté aj neoficiálne informácie o nových dialógoch či predabovaných alebo digitálne nahradených postavách v jednotlivých DVD verziách filmov. Takisto na stránke StarWars-Union.de bolo dnes uverejnených 9 fotografií z DVD verzie filmu Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), ktoré taktiež potvrdzujú spomínané rozdiely. Nachádza sa tu aj fotografia časti menu s výberom kapitol z disku s týmto filmom a 3 fotografie z VHS verzie pre porovnanie.20-07-2004   6:30 PM   Knihy o Epizóde III v apríli 2005!


Predná strana obalu knihy The Art of Star Wars: Episode III Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok, ktorý oznamuje, že vydavateľstvo Del Rey vydá 2 knihy o záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III (2005)! Kniha s názvom The Art of Star Wars: Episode III alebo Umenie Hviezdnych vojen: Epizódy III  bude poskytovať detailný pohľad na obrovské množstvo rekvizít použitých počas nakrúcania spomínaného filmu, rôzne náčrty či kresby elementov filmu a mnoho iného. Kniha bude takisto zahŕňať pohľad na pôvodný scenár Epizódy III Georgea Lucasa. Súčasťou spomínaného článku je aj naskenovaná predná strana tejto knihy. Kniha zvaná The Making of Star Wars: Episode III  alebo Výroba Hviezdnych vojen: Epizódy III  bude naopak obsahovať komplexný prehľad o celom procese nakrúcania alebo výroby Epizódy III. Táto kniha bude k dispozícii aj v papierovej väzbe. Obidve knihy by mali vyjsť 2. apríla 2005.

Pôvodné oznámenie o pripravovanom vydaní spomínaných kníh nájdete spolu s podrobnejšími informáciami na oficiálnej stránke StarWars.com.19-07-2004   3:45 PM   Spielberg producent vojnového filmu!

V piatkovej prílohe denníka Pravda, Leto, zo dňa 16. júla 2004, som našiel tento úryvok:

Clint Eastwood a Steven Spielberg spojili sily a pripravujú film Flags of Our Fathers (Vlajky našich otcov). Eastwood bude režisér snímky, Spielberg producent. Film bude opisovať bitku Američanov a Japoncov o ostrov Iwo Jima zo zimy 1945. Tá stála životy tisícov vojakov. Scenár filmu pripravil podľa vlastnej knihy James Bradley. Eastwood sa však do pripravovaného filmu pustí až po dokončení filmu Million Dollar Baby  v hlavnej úlohe s oscarovou herečkou Hillary Swankovou. "

Súčasťou tohto úryvku sú aj fotografie Clinta Eastwooda a Stevena Spielberga, ako aj naskenovaná predná strana obalu spomínanej knihy.18-07-2004   1:40 PM   Zomrel herec Pat Roach.


Pat RoachNa oficiálnej stránke News.BBC.co.uk bola uverejnená veľmi smutná správa, že včera krátko po jednej hodine v noci zomrel vo veku 67 rokov po dlhom boji s rakovinou britský herec Pat Roach. Roach stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) gigantického šerpu a hlavného mechanika, vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) hlavného dozorcu väzňov a vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) člena gestapa. Na herca teda minimálne v podobe spomínaných postáv určite nezabudneme...

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke News.BBC.co.uk. Stručné informácie o zosnulom hercovi nájdete spolu s jeho filmografiou napríklad na stránke IMDb.com.

Update (20-07-04): Oficiálnu stránku Pata Roacha s informáciami o jeho živote a kariére nájdete na adrese PatRoach.co.uk.17-07-2004   6:30 PM   Indy na DVD získal druhú cenu!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) DVD kolekcia filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, bola na slávnostnom udeľovaní cien "The Home Entertainment DVD Technical Awards", ktoré sa uskutočnilo 14. júla v Las Vegas, ocenená v kategórii "Best Overall Presentation - Theatrical Release" alebo "Najlepšie celkové podanie - Kinové vydanie"! Spomínané ceny sú odovzdávané Asociáciou predajcov obrazového softwareu. Prvú cenu, "Saturn Award", ktoré sú odovzdávané Akadémiou vedecko-fantastických, fantazijných a horrorových filmov, kolekcia získala už v máji.

Zoznam víťazov v jednotlivých kategóriách nájdete spolu s podrobnejšími informáciami na oficiálnej stránke Home.BusinessWire.com.17-07-2004   6:10 PM   Šiesty dokument o Epizóde III!


Šiesty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "Video Village" alebo "Dedina obrazu" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 31. apríla 2004.

Dokument trvá 6 minút 32 sekúnd a približuje fakty týkajúce sa samotného obrazu Epizódy III a použitia kamier, ktorými sa film nakrúcal. Obsahuje aj niekoľko záberov z nakrúcania či komentáre členov filmového štábu.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (15.1 MB).13-07-2004   3:05 PM   Všetko najlepšie Harrison Ford!


Harrison Ford Slávny americký herec Harrison Ford dnes oslavuje svoje 62. narodeniny! Ford stvárnil svetoznámeho archeológa Indianu Jonesa vo všetkých 3 filmoch Stevena Spielberga. Klobúk by si mal znovu nasadiť a bič opäť uchopiť, keď sa začne nakrúcať Indiana Jones 4 (2005)! Kuriozitou je, že Ford je narodený v rovnakom znamení ako Indy. :)12-07-2004   2:15 PM   Článok o Epizóde IV v Total Filme !

Obal Total Filmu č. 91 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film bol uverejnený 6-stranový článok zvaný "A Day Long Remembered..." alebo "Deň dlho pamätaný...". Exkluzívny článok zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby štvrtej epizódy ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), a navyše obsahuje aj nové komentáre tvorcov či komentáre herca Anthonyho Danielsa, ktorý stvárnil robota C-3PO, o jeho zážitkoch z nakrúcania filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Článok obsahuje aj fotografie z filmu či jeho nakrúcania alebo zaujímavosti týkajúce sa nakrúcania scény, kde stíhačky povstalcov útočia na vesmírnu stanicu Impéria zvanú Hviezda smrti.

Časopis tiež obsahuje krátky článok s názvom "Stars and their hobbies…" alebo "Hviezdy a ich záľuby", ktorý tentokrát rozoberá jednu z najväčších záľub Harrisona Forda - lietanie. Nachádzajú sa tu aj jeho komentáre či fotografia, ktorá zachytáva Forda pri lietadle.

Cena letného čísla časopisu Total Film (č. 91) u nás je okolo 352 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier (necelých 200 Sk).11-07-2004   8:55 PM   Článok o redaktorovi LucasBooks!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa predvčerom objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Jonathan Rinzler" alebo "Zachytený na kamere: Jonathan Rinzler", ktorý predstavuje hlavného redaktora spoločnosti LucasBooks, Jonathana Rinzlera. Spomínaná spoločnosť vydáva hlavne knihy inšpirované svetom ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny. Okrem informácií o kariére a práci Rinzlera na pripravovanej knihe o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), článok zahŕňa aj komentáre priamo od Rinzlera a pár fotografií zachytávajúcich jeho pracovnú činnosť. Na samom konci článku Rinzler prezrádza aj zopár informácií o knihe o filmoch spätých s tvorbou Georgea Lucasa, The Cinema of George Lucas alebo Kino Georgea Lucasa, ktorá vyjde v januári 2005. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Rinzlera pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.05-07-2004   1:20 PM   Mladý Indy opäť na TV Markíza!

Na TV Markíza máme od dnes možnosť postupne uvidieť jednotlivé epizódy slávneho televízneho seriálu o dobrodružstvách mladého Indianu Jonesa, ktoré zažil v rokoch 1908-1922, Kronika mladého Indianu Jonesa alebo Mladý Indiana Jones (1992-1993). Seriál zahŕňa rovných 22 epizód. Každý týždeň v pondelok, stredu a piatok bude okolo 11:00 odvysielaná jedna epizóda tohto seriálu, teda každý týždeň 3 epizódy. Prvá epizóda bola odvysielaná už dnes. Posledná bude odvysielaná niekedy koncom augusta.

Nenechajte si ujsť epizódy tohto vynikajúceho televízneho seriálu!01-07-2004   6:45 PM   Významné triky aj z Jurského parku !


Obal časopisu PREMIERE č. 49 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE sa objavil článok o legendárnych filmových trikoch s názvom "Ty vado!". Článok predstavujú popisy legendárnych trikových scén z 15 filmov. Je tu zahrnutá aj triková scéna s obrovským brachiosaurom z filmu Stevena Spielberga Jurský park (1993) spolu s úvodnou scénou z filmu Georgea Lucasa Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977) s bojom medzi vesmírnou loďou Impéria a povstalcov. Popisy jednotlivých trikových scén zahŕňajú hlavne krátky komentár k danej scéne samotnej či komentár k tomu, aký mala daná scéna vplyv na svet filmového priemyslu. Nechýba ani zmienka o filmoch či ich tvorcoch, ktorí sa triky použité v danej scéne alebo prvky danej scény neskôr pokúšali napodobniť. Súčasťou článku sú aj fotografie z filmov, ich nakrúcania alebo výroby.

Cena českého vydania júlového čísla časopisu PREMIERE (č. 49) je 85 Kč alebo 119 Sk. Cena zmenšenej verzie časopisu je 29 Kč alebo 39 Sk. K pôvodnej verzii časopisu je tiež priložená originálna videokazeta s druhou časťou trilógie The Matrix, The Matrix Reloaded (2003)!01-07-2004   4:30 PM   Všetko najlepšie Indy!


Indiana Jones Indiana Jones dnes oslavuje svoje 105. narodeniny! Dr. Henry Jones mladší sa narodil v znamení Raka 1. júla 1899 Henrymu a Anne Jonesovcom. Archeológ so zaprášeným klobúkom a neodlučiteľným bičom už síce má vek hodný oddychu od bláznivých dobrodružstiev, avšak ako päťdesiatnik prežije ešte minimálne jedno filmové dobrodružstvo… aspoň vo svojich spomienkach.


Indiana Jones a jeho dobrodružstvá zostanú s nami navždy, či už vo filmovej, počítačovej alebo knižnej podobe. Všetko najlepšie Indy! ;)01-07-2004   4:30 PM   Všetko najlepšie Dan Aykroyd!


Dan Aykroyd Kanadský herec Dan Aykroyd dnes oslavuje svoje 52. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho priateľa Angličana Webera, ktorý Indymu, barovej speváčke Willie Scott a miestnemu chlapcovi Shortymu Roundovi zabezpečuje prepravné lietadlo plné živej hydiny zo Shanghaia do Dillí.01-07-2004   4:25 PM   Ôsmy dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený ôsmy webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), zvaný "Behind the Curtain" alebo "Za oponou".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net