The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


26-06-2004   11:50 PM   Pieseň z Indyho 2  len nominovaná.

Pieseň z filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984) "Anything Goes" a pieseň z ďalšieho filmu Stevena Spielberga Purpurová farba (1985) "Miss Celie's Blues (Sister)" ostali po vyhlasovaní víťazných filmových piesní Americkým filmovým inštitútom len nominovanými. Súťaž o 100 najlepších filmových piesní Americký filmový inštitút vyhlásil v novembri 2003 na počesť 100. výročia svojho vzniku ako hlavnú náplň programu osláv 100. výročia na rok 2004. Celkovo bolo nominovaných 400 filmových piesní.

Zoznam víťazných filmových piesní nájdete na oficiálnej stránke AFI.com. K dispozícii je tu takisto aj možnosť si stiahnuť pôvodný zoznam všetkých nominovaných filmových piesní.26-06-2004   11:30 PM   Dokrúcanie scén Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok, ktorý informuje o súčasnom štádiu prác na záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III (2005), ktorá je už od septembra 2003 v postprodukcii. Článok okrem iného oznamuje, že plánované dokrúcanie niektorých scén začne 23. augusta vo Veľkej Británii a potrvá do 4. septembra, teda celkovo bude trvať zhruba 2 týždne. Scény sa budú dokrúcať hlavne s hercami, ktorí stvárňujú hlavné postavy filmu. Nové scény budú potom zakomponované do druhého strihu filmu. Ten má byť dokončený ešte v júli. Článok zahŕňa aj komentáre producenta Ricka McCalluma či vynikajúcu fotografiu Anakina Skywalkera z Epizódy III v pozadí s maskou Dartha Vadera. Na samom konci článku je takisto prezradené meno planéty, ktorá sa po prvýkrát objaví práve v Epizóde III.

Pôvodný článok s podrobnejšími informáciami o nasledujúcich prácach na Epizóde III si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.25-06-2004   8:35 PM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na oficiálnej stránke StarWars.com boli včera konečne uverejnené naskenované potlače jednotlivých diskov, ktoré sú súčasťou dlho očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny, spolu s kvalitnými fotografiami predných strán ich obalov! Predné strany týchto obalov sú zhotovené v duchu predných strán obalov diskov s filmami novej trilógie spomínanej ságy, teda okrem iného obsahujú logo a fotografie rôznych prvkov jednotlivých filmov vrátane hlavných postáv. Na prednej strane obalu bonusového disku je okrem iného zobrazená hlavne maska Dartha Vadera. Jednotlivé disky s filmami budú pokrývať ilustrácie pochádzajúce z originálnych kinoplagátov. Bonusový disk bude však na rozdiel od diskov s filmami pokrytý jedným z prvých náčrtov ilustrácie pre plagát k vôbec prvému filmu ságy uverejnenému do kín.

Naskenované potlače diskov, ktoré sú súčasťou spomínanej kolekcie, a fotografie predných strán ich obalov nájdete spolu so stručným popisom na oficiálnej stránke StarWars.com.25-06-2004   8:15 PM   Hviezdne vojny  opäť na ČT 1!

Na českej televíznej stanici ČT 1 budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť filmy starej trilógie ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny ! Už 3. júla bude odvysielaný film Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). O týždeň neskôr, 10. júla, zavíta na televízne obrazovky temnejšie pokračovanie s názvom Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980) a 17. júla trilógiu ukončí záverečná epizóda celej ságy, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983). Pôjde samozrejme o nie každým uznávané upravené verzie týchto filmov z roku 1997.

Všetky filmy budú postupne odvysielané približne v rovnakom čase, teda medzi 21:10 a 21:15. Nenechajte si ujsť nenahraditeľné filmy starej trilógie jednej z najúspešnejších ság všetkých čias!

Update (27-06-04): Okrem spomínaných filmov televízna stanica ČT 2 odvysiela aj 3-dielny dokumentárny film o celej ságe s názvom Svet filmu: Hviezdne vojny. Všetky 3 dokumenty budú postupne odvysielané v rovnaké dni ako jednotlivé filmy starej trilógie medzi 14:25 a 14:40.

Update (30-06-04): Dodatočne bude 24. júla o 21:05 odvysielaná aj úvodná epizóda novej trilógie Hviezdnych vojen, Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba (1999).22-06-2004   4:30 PM   Všetko najlepšie Amrish Puri!


Amrish Puri Slávny indický herec Amrish Puri dnes oslavuje svoje 72. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho hlavného nepriateľa, vodcu kultu Thuggee, veľkňaza Molu Rama, ktorý spolu so svojou sektou uskutočňuje obrady na počesť bohyne zla Kali.20-06-2004   9:55 PM   Trailer na Hviezdne vojny  na DVD!


Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke TheForce.net sa dnes objavila informácia, že prvý trailer alebo upútavka na dlho očakávanú DVD kolekciu filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny bol na stránke Amazon.com uverejnený konečne aj pre tých, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný trailer objavil už 5. júna. Upútavku si teda môžu pozrieť tentokrát už naozaj všetci. Trvá 3 minúty 51 sekúnd, predstavuje jednotlivé filmy starej trilógie spomínanej ságy, obsahuje zábery z týchto filmov a zároveň približuje aj jednotlivé zložky bonusového materiálu, ktorý sa bude nachádzať na bonusovom disku. K dispozícii sú 2 kvalitou odlišné verzie traileru. Jedna verzia je pre užívateľov s vysokorýchlostným pripojením na Internet a druhá pre tých s pripojením s nízkou rýchlosťou prenosu dát.

Upútavku na kolekciu si môžete pozrieť na stránke Amazon.com.20-06-2004   12:50 PM   Indická usadlosť v ohrození duchov!

Na teletexte TV Markíza som našiel tento úryvok:

Približne 2000 obyvateľov dediny na juhu Indie utieklo od svojich obydlí po tom, čo miestni astrológovia, čarodejníci a veštci varovali, že ich usadlosť je prekliata. Zároveň predpovedali, že dedina Poovalambedu bude napadnutá "zlými duchmi". Veštci vo svojich predpovediach uvádzajú, že ohrozené zlom sú najmä deti v noci na začiatku nového mesiaca. V usadlosti zostalo naďalej bývať len 50 odvážnych dedinčanov. Informovali o tom indické médiá. Paniku vyvolal najskôr miestny šaman, ktorý poukázal na skutočnosť, že tu zomrelo za posledných šesť mesiacov nevysvetliteľným spôsobom 18 osôb. To má údajne súvislosť s tým, že dedinčania sú neveriaci. Oficiálne však úrady informujú len o troch úmrtiach starších osôb prirodzenou smrťou. "

Táto veľmi zaujímavá správa mi pripomenula podobnú situáciu dedinčanov v druhom filme o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Indiana Jones a chrám skazy (1984). Žeby týchto dedinčanov naozaj čakal podobný osud?18-06-2004   11:00 PM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke TheDigitalBits.com sa dnes objavili naskenované predné strany obalov diskov s filmami očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny ! Predné strany obalov sú zhotovené v duchu predných strán obalov diskov s filmami novej trilógie spomínanej ságy, teda okrem iného obsahujú logo a fotografie rôznych prvkov jednotlivých filmov vrátane hlavných postáv. Na spomínanej stránke sa nachádza aj naskenovaný propagačný plagát so zmenšenými fotografiami jednotlivých obalov a stručným popisom týkajúcim sa vydania kolekcie.

Vôbec prvá fotografia predných strán obalov diskov s filmami spomínanej kolekcie bola dnes uverejnená na stránke StarWars.se.

Naskenované predné strany obalov diskov s filmami kolekcie nájdete na stránke TheDigitalBits.com. Fotografiu hlavného obalu kolekcie, bonusového disku a predných strán spomínaných obalov si spolu s naskenovaným propagačným plagátom môžete pozrieť na stránke TheForce.net.15-06-2004   11:30 PM   Článok o tvorcovi efektov Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Chris Edwards" alebo "Zachytený na kamere: Chris Edwards", ktorý predstavuje vedúceho predvizualizačných efektov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Chrisa Edwardsa. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Edwardsa a jeho fotografiu. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Edwardsa pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.12-06-2004   8:30 PM   Piaty dokument o Epizóde III!


Piaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "This Weapon Is Your Life" alebo "Táto zbraň je tvoj život" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 31. marca 2004.

Dokument trvá 6 minút 21 sekúnd a poskytuje pohľad na vyvíjanie mnohých zbraní použitých počas nakrúcania Epizódy III vrátane legendárnych svetelných mečov. Obsahuje i komentáre členov filmového štábu.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (takmer 20 MB).11-06-2004   4:50 PM   Spielberg a Lucas najmocnejšími!


Obal časopisu PREMIERE č. Jún 2004 V najnovšom čísle časopisu o filmoch PREMIERE bol uverejnený zoznam 100 najmocnejších ľudí filmového priemyslu zvaný "The 100 Most Powerful People in Movies". V rebríčku je zahrnutá aj rozhodne jedna z najvplyvnejších osobností filmového priemyslu Steven Spielberg, ktorý sa umiestnil na 2. mieste! V rebríčku sa taktiež umiestnil i Spielbergov veľmi dobrý priateľ a spolupracovník George Lucas, ktorý bez komentára takisto patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti filmového priemyslu. Otec ságy Hviezdne vojny obdržal 16. miesto. Ku každej osobnosti zahrnutej v rebríčku je priradený i komentár a informácia, aké boli tržby z premietania jej filmov celkovo a za rok 2003. Súčasťou zoznamu sú okrem iného aj karikatúry a fotografie týchto osobností.

Časopis takisto obsahuje aj vyše 4-stranový článok o najnovšom filme Stevena Spielberga, očakávanej romanticko-komediálnej dráme Terminál (2004), ktorá bude mať v USA premiéru už 18. júna. Nachádzajú sa tu aj komentáre členov filmového štábu a fotografie z filmu či jeho nakrúcania.

Cena časopisu PREMIERE (č. Jún 2004) je okolo 264 Sk. V USA však časopis stojí len necelé 4 doláre (momentálne necelých 140 Sk).10-06-2004   7:15 PM   Všetko najlepšie Robert Eddison!


Japonský herec Robert Eddison by dnes oslávil svoje 96. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) posledného z 3 bratov Krížového meča, rytiera Grálu, ktorý je už vyše 7 storočí verným ochrancom Svätého grálu. Eddison zomrel 14. decembra 1991, naše srdcia však v podobe spomínanej postavy nikdy neopustí...05-06-2004   4:25 PM   Trailer na Hviezdne vojny  na DVD!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol dnes uverejnený prvý trailer alebo upútavka na dlho očakávanú DVD kolekciu filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny vôbec!

Upútavku si na oficiálnej stránke StarWars.com môžu pozrieť zatiaľ len všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.

Bežní návštevníci budú môcť na oficiálnej stránke StarWars.com upútavku zhliadnuť pravdepodobne až o pár týždňov.05-06-2004   4:10 PM   Siedmy dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa dnes objavil v poradí siedmy webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "Epic Designs for an Expanding Universe" alebo "Epické návrhy pre rozpínajúci sa vesmír".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.04-06-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie David Yip!


David Yip Britský herec David Yip dnes oslavuje svoje 53. narodeniny! Yip stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) čašníka a Indyho verného priateľa menom Wu Han, ktorý s Indym spolupracuje v nočnom klube Obi-Wan v Shanghaii počas obchodovania so zločincom menom Lao Che, keď mu Indy vymieňa urnu s pozostatkami jeho predka Nurhachiho.02-06-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie Anthony Powell!


Britský návrhár kostýmov Anthony Powell dnes oslavuje svoje 69. narodeniny! Powell bol návrhárom kostýmov pre druhé 2 filmy o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Indiana Jones a chrám skazy (1984), v ktorom takisto stvárnil misionára čakajúceho na lietadlo, a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989).NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net