The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


29-03-2004   9:45 PM   Indiana Jones opäť na TV Nova!

Na TV Nova budeme mať po vyše polroku opäť možnosť uvidieť kompletnú trilógiu Stevena Spielberga a Georgea Lucasa o dobrodružstvách Indianu Jonesa! Už 4. apríla zaháji dobrodružnú jazdu prvý film trilógie s názvom Dobyvatelia stratenej archy (1981). O týždeň neskôr, 11. apríla, zavíta na televízne obrazovky nemenej úspešné, trochu drsnejšie pokračovanie s názvom Indiana Jones a chrám skazy (1984). Trilógiu ukončí triumfom komerčne najúspešnejší, tretí film, Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), dňa 18. apríla.

Všetky spomínané filmy budú postupne odvysielané približne v rovnakom čase, teda okolo 17:00. Nenechajte si ujsť jednu z najúspešnejších trilógií všetkých čias!27-03-2004   6:10 PM   Všetko najlepšie Julian Glover!


Julian Glover Britský herec Julian Glover dnes oslavuje svoje 69. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho nepriateľského konkurenta, zberateľa vzácnych pamiatok a nacistického špióna Waltera Donovana, ktorý Indianu Jonesa využíva, aby objavil čo najviac stôp vedúcich k nájdeniu Svätého grálu.25-03-2004   9:25 PM   Nová súčasť IndianaJones.com !


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavila jej nová súčasť zvaná "Photo Chronicles" alebo "Kronika fotografií", ktorá je súčasťou sekcie "THE MUSEUM" alebo "MÚZEUM". Túto novú súčasť predstavuje v podstate výstava fotografií z filmov o Indiana Jonesovi alebo ich nakrúcania. Ku každej vystavenej fotografii je zároveň priradený aj komentár priamo od jedného z hercov alebo iných členov filmového štábu, ktorý s danou fotografiou v niečom súvisí. Pre začiatok tu nájdete celkovo 6 fotografií s komentárom, ale pravidelne sem budú pridávané aj ďalšie.

Novú súčasť nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pôvodné oznámenie o uverejnení tejto novej súčasti si môžete prečítať takisto na oficiálnej stránke IndianaJones.com.22-03-2004   7:30 PM   Remake Revenge of the Ancients !


Na stránke fanúšikov tvoriacich neoficiálne pokračovanie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), AmberFishArts.com, bola dnes uverejnená správa, že jedna fanynka klasických adventúr pracuje na remakeu alebo novej verzii starej textovej adventúry Indiana Jones and Revenge of the Ancients (1987). Konkrétne má v pláne hru obohatiť o grafiku a klasické ovládanie myšou. Tento remake je súčasťou fanúšikovského projektu, ktorý je zameraný na vývoj remakeov klasických adventúr. Spomínaná fanynka tiež hľadá niekoho, kto by sa do tohto projektu zapojil svojou výpomocou, momentálne hlavne pri vyvíjaní grafiky k spomínanej hre.

Stránku spomínaného projektu s názvom "Classic Adventure Remakes" nájdete na stránke AmberFishArts.com, ktorej je novou súčasťou. Okrem stručných informácií sa tu nachádza zatiaľ len pár ukážkových screenshotov z vyvíjaného remakeu spomínanej hry. Plnú verziu pôvodnej hry nájdete aj na tejto stránke. Ak si ju chcete stiahnuť, kliknite sem.22-03-2004   6:15 PM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!


Na stránke TheDigitalBits.com sa dnes objavili fotografie 2 verzií hlavných obalov očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Fotografie spomínaných obalov boli zhruba pred tromi dňami uverejnené na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, pre jej zaregistrovaných užívateľov. Teraz si ich však môže pozrieť konečne už každý. Verzia obalu platinovej farby je určená pre širokouhlú a verzia obalu zlatej farby pre celoobrazovkovú verziu kolekcie.

Na prednej strane hlavných obalov sa okrem loga "Star Wars Trilogy" nachádzajú aj klasické kresby hlavných postáv, a to Lukea Skywalkera, princeznej Leie, Hana Sola a robotov R2-D2 a C-3PO. Na zadnej strane je spolu s logom zobrazená maska Dartha Vadera. Na jednej z bočných hrán sa nachádza Hviezda smrti s logom a stíhačkami TIE Fighter a X-Wing a na druhej zase číselné označenia a názvy jednotlivých epizód.

Fotografie hlavného obalu širokouhlej i celoobrazovkovej verzie kolekcie nájdete na stránke TheDigitalBits.com.

Update (23-03-04): Rovnaké fotografie hlavného obalu obidvoch verzií kolekcie boli včera spolu so stručným popisom uverejnené aj na samotnej oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (24-03-04): Ak si chcete pozrieť omnoho kvalitnejšie fotografie hlavného obalu obidvoch verzií kolekcie, nájdete ich na stránke IGN.com, kde boli uverejnené včera.21-03-2004   12:40 PM   Test engineu druhého Indyho IV !


Na stránke fanúšikov tvoriacich neoficiálne pokračovanie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), AmberFishArts.com, bola včera uverejnená prvá hrateľná verzia tohto vyvíjaného pokračovania vôbec! Konkrétne sa jedná o prvú testovaciu verziu engineu hry zvaného IP-SCUMM 2.0, ktorá má slúžiť na vychytanie všetkých problémov a chýb v engine, teda v celkovom chode hry. K tomu však bude potrebná pomoc každého, kto na nejaké tie chyby či problémy počas hrania narazí. Preto ak medzi nich budete patriť aj vy, dajte tvorcom o svojich nálezoch určite vedieť!

Oproti pôvodnej adventúre od LucasArts sú tu viditeľné podstatné zmeny v animácii pohybu postavy ako takej. Testovacia verzia engineu takisto zahŕňa aj 3 celkom nové miestnosti s prvkami miestností Minotaurovho bludiska a Atlantídy z pôvodnej hry. Táto testovacia verzia je jasným dôkazom, že veci sú v pohybe a fanúšikovia na pokračovaní jednej z najvydarenejších adventúr po všetkých stránkach trvajú! Čaká ich ešte veľa práce, a preto im teda držím palce, aby to dotiahli až do vytúženého konca!

Prvú hrateľnú, testovaciu verziu engineu pokračovania spomínanej hry si môžete stiahnuť na stránke AmberFishArts.com (necelý 1 MB). So svojimi nálezmi môžete potom autorov oboznámiť napríklad na diskusnom fóre na stránke Forum.AmberFishArts.com, kde nájdete aj zoznam príkazov s rôznymi funkciami, ktoré možno v tejto testovacej verzii hry zadávať.20-03-2004   10:00 PM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!


Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavili fotografie 2 verzií hlavných obalov dlho očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen, ktorá vyjde už 21 septembra 2004. Jedna verzia obalu je určená pre širokouhlú a druhá pre celoobrazovkovú verziu kolekcie.

Fotografie hlavných obalov kolekcie si na oficiálnej stránke StarWars.com môžu pozrieť zatiaľ len všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.19-03-2004   5:20 PM   Článok o tvorcovi efektov Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol predvčerom uverejnený článok s názvom "Caught on the Cam: Bradley Alexander" alebo "Zachytený na kamere: Bradley Alexander", ktorý predstavuje hlavného tvorcu vizuálnych efektov animácií, ktoré zobrazujú hrubú podobu jednotlivých záberov záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Bradleyho Alexandera. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Bradleyho Alexandera. Článok tiež obsahuje pár fotografií zachytávajúcich Alexandera pri práci.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.17-03-2004   8:45 PM   Indy na 7. mieste v PREMIERE !


Obal špeciálneho vydania PREMIERE č. Marec 2004 V špeciálnom, zberateľskom vydaní aprílového čísla časopisu o filmoch PREMIERE sa objavil zoznam 100 najväčších filmových postáv všetkých čias zvaný "The 100 Greatest Movie Characters of All Time". V rebríčku sa takisto umiestnil aj slávny archeológ Indiana Jones, ktorý získal 7. miesto. Indyho tentokrát predbehlo 6 postáv, medzi nimi aj legendárny agent James Bond v podaní Seana Conneryho, ktorý obhájil 5. miesto. Nachádza sa tu aj známa záporná postava zo ságy Hviezdne vojny temný lord Darth Vader. Ten obdržal 84. miesto.

Nato, že sa nejedná čisto len o hrdinov, ale o postavy ako také, to, že sa Indy nachádza v prvej desiatke rebríčka, je stále obdivuhodným výsledkom.

Cena špeciálneho, zberateľského vydania časopisu PREMIERE (č. Apríl 2004) je okolo 264 Sk. V USA však časopis stojí len necelé 4 doláre (momentálne necelých 140 Sk).17-03-2004   4:15 PM   Ford vedúcim programu Mladí orli!


Na oficiálnej stránke EAA.org bola uverejnená správa, že svetoznámy americký herec Harrison Ford bol 8. marca menovaný do funkcie vedúceho programu spoločnosti Experimental Aircraft Association s názvom Young Eagles alebo Mladí orli, ktorý funguje od roku 1992. Vyhlásil to prezident spoločnosti, Tom Poberezny, vo Van Nuys v Kalifornii. Ford tak nahradzuje vedúceho brigády Chucka Yeagera, ktorý bol vedúcim spomínaného programu od roku 1994. Harrison Ford bude mladých členov tohto programu učiť pilotovať lietadlo, pričom doteraz pracoval už s 81 členmi.

Veľkou záľubou Harrisona Forda je už dlhý čas lietanie s helikoptérou a v júli 2001 so svojou helikoptérou dokonca vyzdvihol mladého skauta, ktorý sa stratil v Yellowstoneskom národnom parku, a dopravil ho do bezpečia. Ford teda vie byť hrdinom s dobrým srdcom nielen vo svete filmu...

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke EAA.org. Oficiálnu stránku programu Young Eagles nájdete na adrese YoungEagles.org.16-03-2004   8:15 PM   Nová verzia programu ScummVM!


Na stránke MixnMojo.com som objavil informáciu, že konečne vyšla nová verzia programu zvaného ScummVM. Tento program pracuje ako emulátor umožňujúci hrať početné množstvo starších adventúr nielen od firmy LucasArts pod rôznymi operačnými systémami ako Windows či Linux. Verzia 0.6.0, ktorá bola dnes uverejnená na stránke ScummVM.org, prináša okrem podpory tentokrát už naozaj všetkých (!) adventúr od firmy LucasArts takisto zlepšenú podporu v oblasti zvuku, hudby a ovládania v niektorých hrách, podporu originálnych verzií klasických adventúr Maniac Mansion (1988) a Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988), podporu hry Full Throttle (1995) a napokon aj podporu hier Broken Sword: The Shadow of the Templars (1996), Broken Sword II: The Smoking Mirror (1997) a Flight of the Amazon Queen (1995), ktorej plnú verziu si odteraz môžete stiahnuť priamo na stránke programu ScummVM! Program je k dispozícii na viaceré systémy ako MacOS, Dreamcast či PalmOS. Nová verzia obsahuje samozrejme aj mnoho ďalších vylepšení a opráv.

Program ScummVM v0.6.0 si môžete stiahnuť na stránke ScummVM.org (takmer 1.3 MB), kde nájdete aj kompletný zoznam jednotlivých vylepšení novej verzie programu.15-03-2004   6:00 PM   Podporte stránku TheRaider.net !


Jedna z najväčších a najnavštevovanejších stránok venovaných Indiana Jonesovi a jeho svetu, TheRaider.net, je v krízovej situácii. Na stránke sa včera objavila správa so žiadosťou o pomoc v podobe finančného príspevku. Jej správcovia už nie sú naďalej schopní platiť nesmierne vysoké poplatky za server, na ktorom je umiestnená, a preto hrozí, že už koncom tohto roka stránka zanikne.

Za spomínanou stránkou stoja roky naozaj ťažkej a precíznej práce, preto pokiaľ máte možnosť tejto stránke finančne pomôcť čo už len symbolickým príspevkom, neváhajte ani chvíľu...

Správu so žiadosťou o finančnú pomoc nájdete na stránke TheRaider.net.13-03-2004   11:15 PM   Druhý dokument o Epizóde III!


Druhý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "… One World, Two Movies" alebo "… Jeden svet, dva filmy" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 23. decembra 2003.

Dokument trvá 5 minút 41 sekúnd a predstavuje v podstate pohľad na záverečné prípravy na nakrúcanie Epizódy III po príchode Georgea Lucasa do Sydney. Vysvetľuje tiež nutnosť prepojenia Epizódy III s Epizódou IV a poskytuje pohľad na úpravu výzoru hercov, kostýmov či predmetov práve za týmto účelom. Dokument samozrejme obsahuje komentáre členov filmového štábu, pohľad na trénovanie súboja so svetelnými mečmi a okrem iného aj moment, v ktorom George Lucas oboznamuje hercov so samotným scenárom. Dokument končí záberom na prvú klapku, ktorá zahajuje nakrúcanie prvej scény vôbec.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (15.8 MB).12-03-2004   10:30 PM   Článok o práci Clinta Bajakiana!

Na stránke MixnMojo.com bola predvčerom uverejnená správa, že na oficiálnej stránke Apple.com sa objavil článok, ktorý predstavuje dnes už nezávislého skladateľa hudby k počítačovým hrám z firmy LucasArts Clinta Bajakiana a približuje jeho postup pri komponovaní hudby. Článok, ktorý sa na spomínanej stránke objavil zhruba pred týždňom, obsahuje prevažne komentáre priamo od Bajakiana v podobe názorov na hudbu ako takú a jej význam v oblasti počítačových hier. Nachádza sa tu tiež niekoľko fotografií zachytávajúcich Clinta Bajakiana pri práci, popis technického vybavenia spomínaného skladateľa, vzorky skladieb z niektorých hier, stručný popis rozhrania zvaného "MIDI", zoznam hier, ku ktorým spomínaný skladateľ skomponoval hudbu, či zoznam odkazov na stránky späté so spomínaným skladateľom. V článku je zahrnutá aj zmienka o práci na hre Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003), ku ktorej hudbu zložil práve Bajakian. Bajakian skomponoval okrem iného aj hudbu k hre Indiana Jones and the Infernal Machine (1999) a podieľal sa dokonca aj na komponovaní revolučnej hudby k hre Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992).

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke Apple.com.12-03-2004   10:10 PM   Vodopád pomenovaný po Connerym!

V sobotňajšej prílohe denníka SME, magazín VÍKEND, zo dňa 6. marca 2004, som našiel tento úryvok:

Škótskemu hercovi Seanovi Connerymu sa dostalo nevšednej pocty - pomenovali po ňom vodopád. Meno predstaviteľa agenta 007 Jamesa Bonda zostane tak zvečnené v názve vodopádu Connery Falls (Conneryho vodopády) na rieke Pina v Paname. S nápadom pomenovať panamský vodopád po 73-ročnom hercovi prišiel britský bádateľ John Blashford Snell, ktorému Connery nedávno sponzoroval expedíciu do Strednej Ameriky. "

Tak a po Harrisonovi Fordovi je teda už aj meno Seana Conneryho späté s prírodou takýmto obdivuhodným spôsobom!05-03-2004   7:30 PM   Stránka o adventúrach od LucasArts!


Na stránke MixnMojo.com sa včera objavila informácia, že na stránke VintageGaming.org bola uverejnená jej nová súčasť s názvom "LucasArts Collecting Guide" alebo "Príručka zberateľstva LucasArts", ktorá je venovaná adventúram od firmy LucasArts a všetkému, čo s nimi súvisí. Táto nová súčasť obsahuje podrobné informácie zatiaľ len o niektorých adventúrach a ich rôznych verziách, ale postupne budú doplnené aj popisy všetkých ostatných adventúr. Nová súčasť takisto zahŕňa aj naskenované krabice k niektorým adventúram, fotografie diskiet, kompaktných diskov, rôznych častí manuálov a iných súčastí krabíc, fotografie reklamných výrobkov na motívy niektorých adventúr a mnoho iného.

Novú súčasť spomínanej stránky o adventúrach od firmy LucasArts nájdete na adrese LucasArts.VintageGaming.org.04-03-2004   8:25 PM   Článok o koordinátorke Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "A Thousand Things on Track: Virginia Murray" alebo "Tisícka vecí na ceste: Virginia Murray", ktorý predstavuje koordinátorku výroby záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Virginiu Murray. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Virginie Murray. Článok takisto obsahuje pár fotografií z nakrúcania a fotografiu spomínanej koordinátorky.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.04-03-2004   7:40 PM   Pokračovanie Sam & Max  zrušené!


Na oficiálnej stránke LucasArts.com sa včera objavila veľmi smutná správa najmä pre fanúšikov úspešnej kreslenej adventúry Sam & Max Hit the Road (1993), že práca na plánovanom pokračovaní Sam & Max Freelance Police (2004) sa končí a projekt je tak zastavený. Mike Nelson, generálny riaditeľ a viceprezident financií a operácií, to odôvodnil tým, že po dôkladnom zhodnotení súčasného trhu a základných ekonomických hľadísk sa firma LucasArts rozhodla, že stanovený dátum nebol vhodným na uvedenie tejto hry na trh. Zatiaľ však nie je plánované rozpustenie pracovného kolektívu, čo by mohlo znamenať, že projekt definitívne zastavený ešte nebol.

Niečo podobné sa stalo v auguste 2003, kedy bola pozastavená práca na pokračovaní akčnej adventúry Full Throttle (1995) s názvom Full Throttle: Hell on Wheels (2003). Firma LucasArts teda sklamala už po druhýkrát a znova tak prispieva k úpadku adventúr ako takých, čo je viac než smutné.

Pôvodnú správu nájdete na oficiálnej stránke LucasArts.com.01-03-2004   10:00 PM   Demo verzia hry Maniac Mansion !

Na stránke LucasForums.com, ktorá je súčasťou stránky MixnMojo.com, sa predvčerom objavila originálna demo verzia prastarej klasickej adventúry od firmy LucasArts, Maniac Mansion (1988), ktorá je v dnešnej dobe už obrovskou raritou. Demo verziu tejto slávnej hry plnej čierneho humoru náhodou objavil jeden človek na disketách s ďalšou vynikajúcou adventúrou Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988).

Demo verzia v podstate predstavuje hru ako takú. Hlavné postavy hry tu hráča sprevádzajú po dome šialeného vedca, v ktorom sa dej celej hry odohráva, a zábavnou cestou mu odhaľujú jeho jednotlivé časti.

Vzácnu demo verziu spomínanej slávnej adventúry si môžete stiahnuť na stránke LucasForums.com (106 kB).NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net