The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-05-2004   5:25 PM   Všetko najlepšie Denholm Elliott!


Denholm Elliott Britský herec Denholm Elliott by dnes oslávil svoje 82. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho priateľa a kolegu z univerzity, doktora Marcusa Brodyho, ktorý Indymu pomáha hlavne pri pátraní po Svätom grále.


Elliott 6. októbra 1992 podľahol zákernej chorobe AIDS, naše srdcia však v podobe Marcusa Brodyho a výborného herca nikdy neopustí...30-05-2004   7:45 PM   Spielberg a Lucas najmocnejšími!


Obal časopisu PREMIERE č. 48 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE bol uverejnený zoznam 33 najmocnejších ľudí Hollywoodu zvaný "Kdo vládne Hollywoodu?". V rebríčku je zahrnutá aj bezpochyby jedna z najvplyvnejších osobností filmového priemyslu Steven Spielberg, ktorý sa umiestnil na samotnom vrchole rebríčka! V rebríčku sa taktiež umiestnil i Spielbergov veľmi dobrý priateľ a spolupracovník George Lucas, ktorý bez komentára takisto patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti filmového priemyslu. Otec vesmírnej ságy Hviezdne vojny obdržal 7. miesto. Ku každej osobnosti zahrnutej v rebríčku je priradený aj komentár a informácia, aké boli tržby z premietania jej filmov celkovo a za rok 2003. Súčasťou zoznamu sú aj karikatúry a fotografie týchto osobností, medzi ktorými sa nachádza aj nádherná kresba ako keby plávajúceho Spielberga.

Redakcia časopisu takisto vyhlásila anketu o 50 najobľúbenejších filmových postáv alebo hrdinov, o ktorých má možnosť rozhodnúť každý z vás. Táto anketa je však zároveň aj súťažou o 50 hodnotných cien. Vašou úlohou je do 15. júna 2004 predať hlas 3 vašim najobľúbenejším filmovým postavám alebo hrdinom podľa obľúbenosti a ku každému menu vybranej postavy pripísať komentár s dôvodom jej zvolenia. 50 vyplnených formulárov s najoriginálnejšími komentármi bude odmenených spomínanými cenami. Hlasovať môžete priamo na stránke Soutez.PREMIERE.cz, kde okrem hlasovacieho formuláru taktiež nájdete aj pravidlá súťaže či informácie o možnostiach odosielania vašich hlasov.

No myslím si, že o predaní hlasu jednému staromódnemu hrdinovi netreba ani dlho uvažovať… ;)

Cena českého vydania júnového čísla časopisu PREMIERE (č. 48) je 85 Kč alebo 119 Sk. Cena zmenšenej verzie časopisu je 29 Kč alebo 39 Sk.26-05-2004   11:30 PM   Nový článok na IndianaJones.com !

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa včera objavil článok s názvom "Behind the Indiana Jones Thrill Rides" alebo "V zákulisí vzrušujúcich jázd Indianu Jonesa". Článok zahŕňa podrobnú históriu a popis najznámejších atrakcií inšpirovaných filmami a vôbec rôznymi príbehmi o Indiana Jonesovi a jeho svetom, ktoré sú súčasťou zábavných parkov Disneyland ležiacich v rôznych častiach sveta. Nachádzajú sa tu aj komentáre či fotografia imažinistu atrakcií Disneylandu Tonyho Baxtera a fotografie atrakcií.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke IndianaJones.com.26-05-2004   11:10 PM   3-D fotografie z Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, že na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com, sa už od budúceho týždňa, presnejšie od 1. júna, budú objavovať špeciálne, trojrozmerné fotografie z nakrúcania záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005). Všetky fotografie budú zhotovené použitím technológie QuickTime VR a nové budú uverejňované každý týždeň. Autorom fotografií je vedúci vizuálnych efektov John Knoll, ktorý ich zhotovil prostredníctvom vylepšenej digitálnej kamery.

Spomínané fotografie si na oficiálnej stránke StarWars.com budú môcť pozrieť zatiaľ len všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.

Pôvodné oznámenie nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.24-05-2004   2:45 PM   Všetko najlepšie Alfred Molina!


Alfred Molina Britský herec Alfred Molina dnes oslavuje svoje 51. narodeniny! Molina stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho spoločníka Satipa na ceste cez peruánsku džungľu, ktorý Indyho zrádza tým, že si v chráme Chachapoyánov privlastňuje Indym získanú sošku plodnosti, keď ju má počas rútenia sa chrámu vymeniť za jeho bič.22-05-2004   10:50 PM   Remake hry Maniac Mansion !

Na stránke MixnMojo.com sa včera objavila informácia, že na stránke People.FreeNet.de/LucasFanGames bol v rovnaký deň uverejnený remake úspešnej klasickej adventúry od firmy LucasArts Maniac Mansion (1988) s názvom Maniac Mansion Deluxe, ktorý vytvorila skupinka talentovaných fanúšikov hier od tejto firmy. Remake hry obsahuje vylepšenú grafiku s tisíckami farieb, herný interface prevzatý z jej pokračovania Day of the Tentacle (1993), nové zvukové efekty i novú hudbu. Remake je k dispozícii v Angličtine, Nemčine, vo Francúzštine a v Španielčine.

V hre ovládate celkom 3 postavy, študenta menom Dave spolu s ďalšími 2 zvolenými študentami, s ktorými sa vyberáte zachrániť Daveovu priateľku Sandy do domu šialeného vedca doktora Freda.

Remake si môžete stiahnuť na stránke People.FreeNet.de/LucasFanGames (5.8 MB), kde nájdete aj stručné informácie o hre či jej príbehu. Remake spomínanej hry si môžete stiahnuť aj na stránke AGSForums.com.19-05-2004   0:00 AM   Všetko najlepšie Pat Roach!


Pat Roach Britský herec Pat Roach dnes oslavuje svoje 67. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) gigantického šerpu a hlavného mechanika, vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) hlavného dozorcu väzňov a vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) člena gestapa.15-05-2004   6:15 PM   Článok o výrobe Monkey Island !

Obal LEVELu č. 113 V najnovšom čísle českého časopisu o počítačových hrách LEVEL sa objavil článok o výrobe slávnej klasickej adventúry od LucasArts The Secret of Monkey Island (1990). Článok rozoberá jej vznik, zahŕňa aj komentáre hlavných tvorcov hry, Rona Gilberta, Tima Schafera a Davea Grossmana, technické informácie či screenshoty z rôznych verzií hry.

Cena májového čísla časopisu LEVEL (č. 113) s 3 CD je 179 Kč alebo 299 Sk. Časopis s DVD stojí 219 Kč alebo 359 Sk. Našťastie pre bežných čitateľov je k dispozícii aj zmenšená verzia časopisu. Tá stojí presne 39.50 Kč alebo 65 Sk (!), a to za kompletné číslo rozhodne nie je veľa.15-05-2004   12:05 AM   Štvrtý dokument o Epizóde III!


Štvrtý webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 28. februára 2004. Jeho názov prezrádza meno a hodnosť jednej z nových postáv, ktorá je aj stredobodom pozornosti celého dokumentu.

Dokument trvá 6 minút a približuje spomínanú postavu. Rozoberá jej vznik a poskytuje pohľad na jej prvé náčrty a napokon aj na tie s jej definitívnou podobou. Takisto obsahuje aj komentáre členov filmového štábu.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (takmer 8 MB).14-05-2004   12:20 PM   Všetko najlepšie George Lucas!


George Lucas Slávny americký režisér, producent a scenárista George Lucas dnes oslavuje svoje 60. narodeniny! Lucas sa podieľal na námetoch ku všetkým trom filmom o Indiana Jonesovi a je otcom ságy Hviezdne vojny. Nakrútil Epizódy I, II a IV a v súčasnosti pracuje už na záverečnej časti novej trilógie tejto ságy, Star Wars: Episode III (2005).13-05-2004   3:25 PM   Najdesivejšia scéna aj z Indyho 2 !


Na stránke retroCRUSH.com bol uverejnený zoznam 100 najdesivejších filmových scén všetkých čias s názvom "The 100 Scariest Movie Scenes of All Time". V rebríčku je zahrnutá aj známa scéna z druhého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Indiana Jones a chrám skazy (1984), odohrávajúca sa v temnom tuneli plnom chrobákov všetkého druhu, ktorá obdržala 33. miesto. Sú tu zahrnuté aj 3 scény z veľkolepého horrorového thrilleru Stevena Spielberga o obrovskom krvilačnom žralokovi, Čeľuste (1975). Tie získali 94., 59. a 51. miesto.

Spomínané scény rozhodne paria medzi tie najmrazivejšie a pre divákov so slabším žalúdkom tie najnepríjemnejšie scény obidvoch filmov.

Zoznam 100 najdesivejších filmových scén všetkých čias nájdete na stránke retroCRUSH.com. Ku každej scéne z jednotlivých filmov je priradený aj komentár a fotografia zo scény.12-05-2004   4:05 PM   Hviezdne vojny  medzi najväčšími!


Obal Total Filmu č. 89 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film bol uverejnený zoznam 50 najväčších veľkofilmov s názvom "The 50 Greatest Movie Epics". Rebríček predstavujú jednotlivé filmy aj trilógie. Je tu samozrejme zahrnutá aj stará trilógia vesmírnej ságy Georgea Lucasa, Star Wars alebo Hviezdne vojny, ktorá získala bezpochyby zaslúžené 3. miesto. V rebríčku je takisto zahrnutá aj vojnová dráma Stevena Spielberga Ríša slnka (1987). Tá obhájila vzhľadom na mimoriadne silnú konkurenciu takisto veľmi slušné 32. miesto. Ku každému filmu je priradený i stručný komentár a zmienka o jeho veľkom momente.

Cena júnového čísla časopisu Total Film (č. 89) u nás je okolo 352 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier (asi 200 Sk).09-05-2004   12:30 PM   Všetko najlepšie Anthony Higgins!


Britský herec Anthony Higgins dnes oslavuje svoje 57. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu Goblera.07-05-2004   4:50 PM   Indy na DVD získal prvú cenu!

Obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) DVD kolekcia filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, bola na 30. slávnostnom udeľovaní cien "Saturn Awards", ktoré sa uskutočnilo 5. mája 2004, ocenená v kategórii "Best DVD Collection" alebo "Najlepšia DVD kolekcia"! Tieto ceny sú odovzdávané Akadémiou vedecko-fantastických, fantazijných a horrorových filmov. Kolekcia bola v uvedenej kategórii nominovaná spolu s ďalšími piatimi DVD kolekciami filmov. Taktiež svetoznámemu skladateľovi filmovej hudby Johnovi Williamsovi bola udelená osobitná cena "Lifetime Achievement Award" za jeho celoživotný výkon.

Spomínaná DVD kolekcia svoju nomináciu na cenu "DVD Exclusive Award" na samotné ocenenie v decembri 2003 nepremenila, ale práve získanie tejto ešte významnejšej ceny dáva jasne najavo, že kolekcia si ho za svoje neobyčajné kvality bezpochyby zaslúži. Gratulujem!

Zoznam víťazov v jednotlivých kategóriách nájdete na oficiálnej stránke SaturnAwards.org. Celý zoznam nominovaných filmov, hercov, herečiek, hlavných členov filmového štábu a DVD edícií filmov a ich kolekcií v rôznych kategóriách nájdete takisto na oficiálnej stránke SaturnAwards.org.07-05-2004   4:50 PM   Hviezdne vojny  na DVDBest.sk !

Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke DVDBest.sk máte možnosť si predobjednať očakávanú DVD kolekciu filmov starej trilógie vesmírnej ságy Hviezdne vojny. Kolekcia má u nás vyjsť o nejaký čas neskôr ako v USA, a to pravdepodobne už 15. októbra 2004. Jej cena je na spomínanej stránke momentálne 2399 Sk a jej plná cena po vydaní bude 2599 Sk.

Kolekciu si môžete predobjednať priamo na stránke DVDBest.sk. Nájdete tu aj technické informácie či komentáre ku kolekcii.06-05-2004   5:55 PM   Článok o Mousy McCallum!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok s názvom "Caught on the Cam: Mousy McCallum" alebo "Zachytená na kamere: Mousy McCallum", ktorý predstavuje Mousy McCallum, dcéru producenta záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), Ricka McCalluma. Mousy McCallum v spomínanom filme stvárnila mladú padawanskú učeníčku Bene a takisto pomáhala aj pri jeho nakrúcaní. Okrem informácií o jej práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Mousy McCallum a pár jej fotografií.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.05-05-2004   7:50 PM   Ďalší Rytieri Starej republiky !

Firma LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na pokračovaní mimoriadne úspešnej RPG hry z prostredia Hviezdnych vojen, Star Wars: Knights of the Old Republic (2003). V poradí prvé pokračovanie spomínanej hry nesie názov Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords (2005) v slovenskom preklade Hviezdne vojny: Rytieri Starej republiky II - Sithskí lordi. Hra má vyjsť vo februári 2005 na počítače PC a Xbox.

Dej spomínanej hry sa odohráva približne 4000 rokov pred udalosťami vo filme Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) a asi 5 rokov po udalostiach v pôvodnej hre. Sithskí lordi sú čoraz bližšie k porážke Starej republiky a zastaviť ich môže už len rytier Jedi. Vybrať si budete môcť z 3 kategórií rytierov Jedi a prebojovať sa budete musieť cez 7 rôznych svetov s využitím svetlej alebo temnej strany Sily. Hru v spolupráci s firmou LucasArts vyvíja firma Obsidian Entertainment.

Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si o nej momentálne môžete prečítať aspoň stručné informácie. Nájdete tu aj tlačovú správu či niekoľko kresieb.05-05-2004   4:25 PM   Všetko najlepšie John Rhys-Davies!


John Rhys-Davies Britský herec John Rhys-Davies dnes oslavuje svoje 60. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho verného priateľa Sallaha, ktorý Indymu pomáha ako pri hľadaní Archy zmluvy, tak aj pri pátraní po Svätom grále.04-05-2004   3:25 PM   Jim Ward prezidentom LucasArts!

Na oficiálnej stránke Lucasfilm.com bola včera uverejnená tlačová správa, ktorá oznamuje, že viceprezident marketingu a distribúcie pre spoločnosť Lucasfilm Ltd. a takisto vedúci výroby DVD kolekcie filmov o Indiana Jonesovi, The Adventures of Indiana Jones, Jim Ward, bol spoločnosťou Lucasfilm Ltd. menovaný do funkcie nového prezidenta svetoznámej firmy na vývoj počítačových hier LucasArts. Oznámil to dnes riaditeľ akciovej spoločnosti Lucasfilm Ltd., Micheline Chau. Firma LucasArts bola približne pol roka bez prezidenta. Predtým ním bol Simon Jeffery. Ten však z rodinných dôvodov v októbri 2003 rezignoval.

Tlačovú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke Lucasfilm.com. Správa zahŕňa aj stručnú históriu a fotografiu nového prezidenta.01-05-2004   10:40 AM   Šiesty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený šiesty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III (2005), s názvom "Video Village" alebo "Dedina obrazu".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net