The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-11-2004   6:10 PM   Všetko najlepšie Jeffrey Boam!


Jeffrey Boam Americký scenárista Jeffrey Boam by dnes oslávil svoje 55. narodeniny. Tento scenárista je autorom scenára k filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989). Boam zomrel 24. januára 2000 na zlyhanie srdca spôsobené zriedkavou pľúcnou chorobou. Na jeho kus majstrovského diela však nikdy nezabudneme...26-11-2004   5:20 PM   Spielberg už nakrúca svoj nový film!

Na viacerých stránkach sa už objavili informácie ohľadom prebiehajúceho nakrúcania nového filmu režiséra Stevena Spielberga. Spielberg totiž už od 7. novembra nakrúca film na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov. Nakrúcanie postupne prebieha v niekoľkých mestách USA. Hlavnú postavu stvárni Tom Cruise. Film bude mať v USA premiéru 29. júna 2005.

Najnovšie informácie ohľadom priebehu nakrúcania tohto filmu nájdete na pravidelne aktualizovanej stránke SpielbergFilms.com.

Update (02-12-04): Na Internete bola včera uverejnená už aj oficiálna stránka spomínaného filmu. Momentálne zahŕňa logo filmu, ako aj jednu nádhernú ilustráciu na motívy filmu. Oficiálnu stránku spomínaného filmu nájdete na adrese WarOfTheWorlds.com.25-11-2004   9:05 PM   Knihy na motívy Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o pripravovaných knihách a komiksoch na motívy záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Článok zahŕňa popisy jednotlivých 14 kníh a sérií komiksov. Nechýbajú ani popisy kníh o rôznych prvkoch Epizódy III, ako sú postavy, vozidlá či technológie. Súčasťou článku sú aj naskenované predné strany väčšiny kníh. Všetky spomínané knihy a komiksy by mali vyjsť 2. apríla 2005, zhruba jeden a pol mesiaca pred uvedením Epizódy III do kín.

Článok o pripravovaných knihách a komiksoch na motívy spomínaného filmu nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.24-11-2004   4:00 PM   Prispejte na obnovu Tatier!

Vysoké Tatry, najvýznamnejšia vysokohorská oblasť Slovenska, ako aj jeho najväčšie turistické a rekreačné centrum s bohatou prírodnou zložkou, klenot všetkých obyvateľov túžiacich po jemnom pohladení prírodou či úplnom návrate k nej, prišli o svoje najväčšie bohatstvo - lesy. Vysoké Tatry na mnoho rokov nebudú také, akými boli do 19. novembra, kedy sa tu prehnal vietor dosahujúci obrovskú rýchlosť až okolo 170 kilometrov za hodinu. Dosahoval sily orkánu. Za necelé 4 hodiny prírodný živel zlomil alebo kompletne vyvrátil drvivú väčšinu stromov, ktoré sa rozprestierali na 40 až 60 kilometrov dlhej a 2.5 až 10 kilometrov širokej ploche prevažne ihličnatého lesa. Ten z tejto oblasti jednoducho zmizol. Konkrétne ide približne až o štvrtinu z celkovej rozlohy lesov Vysokých Tatier. Podľa najnovších informácií vzácne rastliny vietor nepoškodil, padli však hlavne asi 70-ročné smreky. Práve tie boli podľa mnohých odborníkov vysádzané neprirodzenou cestou, pretože tvorili monokultúrny les, ktorý po rokoch stratil odolnosť. Nebol totiž vytvorený na základe prírodných princípov, dôkazom čoho je i táto kalamita. Tomu s najväčšou pravdepodobnosťou dopomohla aj dlhodobá urbanizácia. Zničené boli okrem iného aj mnohé turistické zariadenia, o život prišiel jeden človek a veľa zvierat. Záchranné a upratovacie práce, sťažené vplyvom nepriaznivého počasia, sú už pár dní v plnom prúde. Vláda sa už takisto angažuje a zbiera finančné prostriedky na odstránenie miliónových škôd. Zriadila dokonca už aj vládny výbor, ktorý má slúžiť na koordináciu budúcich prác na komplexnej obnove Vysokých Tatier. Finančne prispievajú nielen vláda a jednotlivci, ale zároveň aj mnohé firmy, čo je obdivuhodné, keďže to rozhodne nie je samozrejmé. Ohlasy solidarity v podobe pomoci často nemalým finančným príspevkom prichádzajú i zo zahraničia. Očakávaná lyžiarska sezóna sa síce aj napriek tejto katastrofe začne už čoskoro, to však nič nemení na fakte, že príroda je v Tatrách zdevastovaná. Okrem mnohých psychicky vyčerpaných ľudí postihnutých katastrofou budú teraz trpieť hlavne práve zvieratá, pre ktoré bol les domovom, nehovoriac o dlhodobých nepriaznivých účinkoch na celý kolobeh v prírode či krajine a vôbec fungovanie procesov v nej - hrozí nebezpečenstvo erózie, zmena mikroklímy a mezoklímy, ako aj flóry či fauny. A to sa evidentne nebude týkať len Vysokých Tatier ako takých...

Najväčší klenot mojej rodnej krajiny dostal veľmi silnú ranu. Táto vážna ekologická katastrofa len potvrdila, že neustále zásahy človeka do prírody k prirodzenému fungovaniu procesov v nej určite nepridajú. Až toto je jeden z príkladov, kedy je nutný zásah človeka, lebo takto ťažko ranená príroda sa sama len tak ľahko nevschopí. Nič len spúšť, nič len pohľad prinášajúci slzy do očí a ľútosť… a pre viacerých určite aj výzva, príležitosť zamyslieť sa, v čom je podstata… príroda sa práve našimi každodennými bezcitnými zásahmi stáva čoraz zraniteľnejšia a je už najvyšší čas, aby sme aspoň zhodnotili naše doterajšie pôsobenie voči nej a snažili sa byť naozaj bytosťami, ktoré sú jej plnohodnotnou súčasťou, ktoré si očividne vážia jej plody a ktoré sa s nádejou snažia celou svojou podstatou zachovať všetko prirodzené… v prírode predsa nájdeme prvotnú, prirodzenú podstatu, nie vo výplodoch človeka a civilizácie, ktorá už dlhé roky presahuje isté hranice. Príroda nás všetkých spája a v tom je to nenahraditeľné čaro...

Tatry sú ťažko poranené, a preto čo i len minimálny finančný príspevok poukázaný na číslo účtu uvedené na oficiálnej stránke mesta Vysoké Tatry, Tatry.sk, na ich obnovu len pomôže. Nádej, že Tatry už čoskoro opäť uvidíme také, na aké sme boli zvyknutý, sa tým takisto zvyšuje. Nájdete tu aj podrobnejšie informácie o viacerých možných cestách pomoci finančným príspevkom, ako aj bližšie alebo aktuálne informácie ohľadom spomínanej katastrofy. Prispievať môžete aj na číslo účtu zriadené samotnou vládou Slovenskej republiky. To nájdete na oficiálnej stránke Government.Gov.sk. Na obnovu Tatier a pomoc subjektom postihnutým spomínaným prírodným živlom bol občianskym združením Združenie Vysoké Tatry otvorený aj zvláštny fond, prostredníctvom ktorého môžete finančne prispieť takisto. Číslo účtu tohto fondu a informácie o možných cestách pomoci finančným príspevkom nájdete na oficiálnej stránke SME.sk.19-11-2004   4:40 PM   Výrok z Indyho 1  nominovaný!

Americký filmový inštitút pred dvomi dňami vyhlásil na počesť osláv 100. výročia svojho vzniku súťaž o 100 najpamätihodnejších výrokov postáv z amerických filmov ako hlavnú náplň programu osláv 100. výročia na rok 2005. Medzi nominované výroky bol zaradený aj výrok Indianu Jonesa z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorý predstavuje jeho prvú reakciu po nazretí do práve odkrytej Studne duší a následnom odhalení obrovského množstva hadov plaziacich sa po jej podlahe - "Snakes. Why did it have to be snakes?" v slovenskom preklade "Hady. Prečo to museli byť hady?". Nominované boli aj výroky postáv z ďalších 6 filmov Stevena Spielberga, ako aj 4 výroky postáv z prvých 2 epizód starej trilógie Hviezdnych vojen. Celkovo bolo nominovaných až 400 výrokov postáv z amerických filmov. Tie budú posudzované mnohými odborníkmi na filmy.

Trojhodinový program s vyhlasovaním víťazných výrokov bude odvysielaný v júni 2005 na americkej televíznej stanici CBS.

Zoznam nominovaných výrokov nájdete spolu s bližšími informáciami na oficiálnej stránke AFI.com.18-11-2004   5:50 PM   Hra na motívy Hviezdnych vojen !

Na oficiálnej stránke ostrieľaného amerického hudobníka už zaniknutej firmy na vývoj počítačových hier Westwood Studios, Franka Klepackiho, FrankKlepacki.com, sa predvčerom objavila správa, ktorá oznamuje, že nová spoločnosť Petroglyph Games, ktorej väčšinu členov tvoria pôvodní členovia zaniknutej firmy Westwood Studios, vrátane Klepackiho, pracuje s firmou LucasArts na novej stratégii na motívy Hviezdnych vojen ! Hra by mala vyjsť už budúci rok na PC. Prezradil to sám prezident firmy LucasArts Jim Ward v rozhovore pre stránku HollywoodReporter.com.

Bohatej hudobnej tvorby Franka Klepackiho som verným fanúšikom už asi 3 roky, takže osobne ma táto príjemná informácia nesmierne potešila. Tento 30-ročný priekopník revolučnej hudby k prelomovej stratégii Dune II: The Building of a Dynasty (1992) alebo Dune II: The Battle for Arrakis (1993) je zároveň sám veľkým fanúšikom Hviezdnych vojen !

Správu oznamujúcu, že spomínaná hra je vo vývoji, nájdete na oficiálnej stránke FrankKlepacki.com alebo tiež na samotnej oficiálnej stránke firmy Petroglyph Games, PetroglyphGames.com. Spomínaný rozhovor s Jimom Wardom si môžete prečítať napríklad na stránke News.Yahoo.com.16-11-2004   5:45 PM   Nová verzia upútavky na Epizódu III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bola včera exkluzívne pre jej zaregistrovaných užívateľov uverejnená pôvodná prvá upútavka na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), avšak v zatiaľ najvyššom rozlíšení, a to až 720x310! Jej kvalita prehrávania je tiež na veľmi vysokej úrovni, zodpovedá totiž celosvetovej norme rýchlosti premietania filmov - 24 obrázkov za sekundu.

Vysokokvalitnú verziu prvej upútavky na tento film si môžu na oficiálnej stránke StarWars.com pozrieť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.13-11-2004   9:05 PM   Článok o Connerym v BLOKBASTERi !

Obal BLOKBASTERu č. 9 V najnovšom čísle nového slovenského časopisu o filmoch, BLOKBASTER, sa objavil 4-stranový článok o svetoznámom škótskom hercovi Seanovi Connerym. Článok v podstate zahŕňa podrobnú biografiu a filmografiu Seana Conneryho. Navyše obsahuje aj zmienku o samotnom tvorcovi postavy legendárneho agenta Jamesa Bonda, britskom spisovateľovi Ianovi Flemingovi. Sám Sean Connery totiž Jamesa Bonda stvárnil ako prvý. Nachádzajú sa tu aj popisy 9 filmov, v ktorých Sean Connery účinkoval, fotografie z týchto filmov, fotografie Seana Conneryho či fotografie z filmov zachytávajúce Conneryho.

Novembrové číslo nového časopisu BLOKBASTER (č. 9) je v predaji od 4. novembra. Cena časopisu je 69 Sk/Kč. Časopis s DVD stojí 299 Sk/Kč.12-11-2004   3:40 PM   Atlantída konečne objavená?!


Na stránke fanúšikov tvoriacich neoficiálne pokračovanie hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), AmberFishArts.com, sa dnes objavila informácia, že na stránke Ament.vi bola uverejnená správa priam ako zo sna, v ktorej istý bádateľ, menom Jerry D. Querrard, oznamuje, že našiel legendárnu Atlantídu! Podľa Querrarda sa jedná o rovnakú Atlantídu, akú vo svojich dialógoch Timaios a Kritias  opísal grécky filozof Platón. Okrem stručných informácií o tomto stratenom kontinente Querrard v článku, umiestnenom na spomínanej stránke, všetkým zároveň ponúka odhalenie presného miesta, kde leží, prostredníctvom 3-dňovej exkurzie, ktorá vraj každému priamo pred očami odhalí tajomstvá tejto už tisíce rokov zaniknutej ríše! Požaduje za to rovných 8 000 000 amerických dolárov, pričom je jedno, či pôjde o jednu alebo viacero osôb. Čo je obdivuhodné, Querrard nabral odvahu za svoj objav garantovať, a to relatívne veľmi presvedčivo, i keď viacmenej len prostredníctvom prejaveného entuziazmu.

No tak toto ma teda dostalo, to by sa predsa jednalo bezpochyby o najväčší nález ľudstva!! Zo slov tohto človeka síce v jeho článku srší entuziazmus takmer v každej druhej vete, ale osobne sa mi nepáči už len ten fakt, že odhalenie svojho (")objavu(") prezentuje takouto neformálnou ponukou exkurzie prvému človeku, ktorý vyplatí takú veľkú ale hlavne konkrétnu sumu peňazí, ako nejaké výkupné, ako keby išlo o druh jednodňovej atrakcie... Atlantída predsa nie je nejaký lunapark… ten prístup sa mne osobne veľmi nepozdáva, správa navyše postráda akékoľvek relevantné dôkazy týkajúce sa samotného nálezu, na niekoho bude možno pôsobiť až naivne, ale aj tak, uvidíme, ako sa celá záležitosť vyvinie, veď predsa len - čo ak... no ak sa ale bude teda jednať len o ďalšiu z množstva poplašných správ, ktoré sa zakladajú na mylnom presvedčení, alebo sa na pravde nálezcu nezakladajú vôbec, nebude to nič nezvyčajné (ThisIsEssex.co.uk). Pripravme sa teda na to... dovtedy môže Atlantída pre nás naďalej zostať laicky povedané len krásnym snom, ktorý si vždy budeme môcť aspoň sčasti nostalgicky pripomenúť napríklad prostredníctvom nezabudnuteľnej Indyho výpravy za bájnou Atlantídou v slávnej adventúre Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992), kde historický či mytologický pôvod mnohých prvkov hry môžeme takisto nachádzať v prvotnej, Platónovej teórii...

Správu o údajnom objave spomínaného legendárneho kontinentu nájdete spolu s podrobnými informáciami na stránke Ament.vi. Nechýba tu ani fotografia (")samotného(") Jerryho Querrarda či jeho e-mailová adresa, na ktorej však, ako udáva, očakáva len odozvy so serióznym záujmom.

Update (16-11-04): Na viacerých stránkach bola včera a predvčerom uverejnená správa, že štátna cyperská televízna stanica včera oznámila, že 38-ročný americký bádateľ Robert Sarmast sa po niekoľkomesačných výskumoch domnieva, že zhruba 1500 metrov pod hladinou mora ležiaceho medzi ostrovom Cyprus a Sýriou objavil pozostatky Atlantídy. Poloha vraj takisto zodpovedá práve opisu Platóna vo vyššie uvedených dialógoch. Na morskom dne 80 kilometrov juhovýchodne od Cypru sonár okrem zvyškov ulíc či kanalizácie zachytil aj mohutné, 2-3 kilometre dlhé múry, ktoré sú podľa všetkého výsledkom ľudskej činnosti, a podľa Sarmasta i vrch so samotnou akropolou Atlantídy. Ako dôkazový materiál Sarmast pre začiatok poskytol len trojrozmernú počítačovú simuláciu záberov zaznamenaných sonárnym snímaním morského dna, ktoré uskutočnil jeho tím. Uverejnil ju 14. novembra. Tento prípad je teda určite pravdepodobnejší než už vyššie uvedený, nepodložený, ale ako aj pri mnohých predošlých "objaveniach" Atlantídy, aj tu by bolo dobré zatiaľ ostať skeptický, pretože či skutočne ide o Platónov tisíce rokov stratený legendárny kontinent, sa dozvieme až po Sarmastovom ďalšom dôkladnom výskume a expertíze pozostatkov. Na to bude potrebovať nielen čas, ale aj 250 000 amerických dolárov... i keď na možnú polohu Atlantídy mnohí určite máme svoj vlastný názor, aspoň teda verme, že práve jeho teória sa konečne ukáže ako vysnívaná realita. Oficiálnu stránku knihy Roberta Sarmasta zvanej Discovery of Atlantis alebo Objavenie Atlantídy, ktorú v podstate predstavuje spis Sarmastových poznatkov a jeho teórie ohľadom polohy Atlantídy, nájdete na adrese DiscoveryOfAtlantis.com. Knihu publikoval ešte v septembri 2003, dlho pred zahájením podmorského prieskumu. Okrem iného na spomínanej stránke nájdete aj informácie o Sarmastovi či najnovšie informácie o jeho výskume a objavoch, fotografiu zo spomínanej počítačovej simulácie záberov zaznamenaných sonárnym snímaním či jeden celý animovaný úsek tejto simulácie! Správu o Sarmastových objavoch si môžete prečítať napríklad na oficiálnej stránke Edition.CNN.com. Oficiálnu tlačovú správu o týchto objavoch nájdete na oficiálnej stránke DiscoveryOfAtlantis.com.11-11-2004   8:10 PM   Článok o archivárke kostýmov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Gillian Libbert" alebo "Zachytená na kamere: Gillian Libbert", ktorý predstavuje archivárku kostýmov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Gillian Libbert. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Gillian Libbert, jej fotografiu i zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Gillian Libbert pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.09-11-2004   6:15 PM   Fotografie postáv z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com boli včera uverejnené fotografie z očakávanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), ktoré zachytávajú niekoľko hlavných postáv filmu. Sú nimi rytier Jedi Obi-Wan Kenobi, rytier Jedi Anakin Skywalker, kancelár Palpatine, senátorka Padmé Amidala a senátor Bail Organa. Medzi týmito fotografiami sa nachádza aj jedna nádherná exkluzívna fotografia, ktorá ako prvá fotografia vôbec zachytáva záhadného generála menom Grievous s jeho osobnými strážcami priamo v zábere z Epizódy III! Fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta Hviezdnych vojen  k doplneným životopisom týchto postáv.

Fotografie uvedených postáv zo spomínaného filmu si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.08-11-2004   6:00 PM   Prvá upútavka na Epizódu III!!


Prvá oficiálna upútavka alebo teaser trailer na záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), bola na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnená konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace ! Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa upútavka objavila už 4. novembra. Odvtedy mala premiéru už aj v kinách ležiacich v USA a Kanade, ako aj na mnohých televíznych staniciach.

Upútavka celkovo trvá 1 minútu 47 sekúnd a jej úvodnú časť predstavujú úseky známej scény z Epizódy IV, kde rytier Jedi Obi-Wan Kenobi Lukeovi Skywalkerovi vykladá históriu rytierov rádu Jedi, striedajúce sa so zábermi z prvých dvoch epizód novej trilógie. Po nich už nasledujú historicky prvé krátke záblesky niekoľkých záberov priamo z Epizódy III! Čo sa týka príbehu alebo deja, upútavka jednoznačne mnohé (")prezrádza("), okrem iného poskytuje pohľad aj na mnoho známych postáv novej trilógie či celej ságy, ako aj krátky pohľad na zábery prezrádzajúce zopár najrozhodujúcejších udalostí celého filmu a v podstate aj celej ságy. Napokon nechýba ani pohľad na rôzne prvky filmu dokazujúce prepojenosť Epizódy III s Epizódou IV či pohľad na samotného temného lorda Dartha Vadera! Jednotlivé záblesky scén zo samotnej Epizódy III dokopy trvajú necelých 50 sekúnd. Celou upútavkou sa tiež tiahne hudba k starej i novej trilógii ságy.

No zábery, ktoré upútavka poskytuje, vyzerajú rozhodne veľmi sľubne. Je zhotovená naozaj elegantne. Držme teda Georgeovi Lucasovi i jeho štábu pevne palce, aby sa mu atmosférou tejto epizódy podarilo priblížiť filmom starej trilógie ságy tentokrát už naozaj čo najvernejšie, a každého, kto je na pochybách, presvedčiť, že nakrútiť novú trilógiu za to stálo!

Prvú upútavku na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. K dispozícii je v rozlíšeniach 320x127 a 480x206. Pre priamy download verzie upútavky v rozlíšení 320x127 kliknite sem (necelých 5 MB) a pre priamy download verzie upútavky v rozlíšení 480x206 sem (8.6 MB).

Update (09-11-04): Na stránke TheForce.net sa ešte 4. novembra objavil zoznam všetkých záberov, ktoré upútavka obsahuje, predstavujúci ich stručný popis. K popisu každého záberu je priradený aj presný čas, v ktorom sa daný záber v upútavke objavuje.08-11-2004   5:45 PM   Ford a Connery medzi najväčšími!

Na viacerých stránkach sa ešte koncom októbra objavila informácia, že v britskom časopise o filmoch Empire  bol uverejnený zoznam 30 najväčších žijúcich filmových hviezd starších ako 50 rokov. V rebríčku sú samozrejme zahrnuté aj bezpochyby jedny z najvýraznejších legiend filmového plátna - Harrison Ford a Sean Connery. Harrison Ford obdržal 12. a Sean Connery následné, 13. miesto. Rebríček bol zostavený na základe hlasov čitateľov spomínaného časopisu, ktorí sa zapojili do ankety vyhlásenej ešte pred dlhším časom. Celkovo hlasovalo až okolo 10 000 účastníkov.

Zoznam 30 najväčších žijúcich filmových hviezd starších ako 50 rokov nájdete napríklad na stránke News.Scotsman.com.

Update (09-11-04): Na stránke TheForce.net sa objavila informácia, že v spomínanom časopise bol uverejnený aj zoznam 100 najsexy filmových hviezd všetkých čias, v ktorom Sean Connery získal 50. a Harrison Ford 88. miesto. V rebríčku je zahrnutý i zosnulý River Phoenix, ktorý stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) mladého Indyho. Obhájil 64. miesto. Zoznam 100 najsexy filmových hviezd všetkých čias si môžete pozrieť napríklad na stránke Boards.MuchMusic.com.

Update (10-11-04): Zoznam 30 najväčších filmových hviezd starších ako 50 rokov bol napokon uverejnený aj na samotnej oficiálnej stránke EmpireOnline.co.uk, kde dostal názov "Gods Among Us" alebo "Bohovia medzi nami". Ku každému poradovému číslu v rebríčku je priradená aj fotografia príslušného herca či herečky. Pri 27 umiestnených filmových hviezdach nechýba ani komentár k tomu, čo najvýstižnejšie reprezentuje najvýznamnejšiu postavu, akú stvárnili, komentár k nim samotným alebo zoznam filmov, v ktorých stvárnili kľučové postavy.08-11-2004   5:25 PM   Ford zakázal lov jeleňov vapiti!

V sobotňajšej prílohe denníka SME, magazín VÍKEND, zo dňa 6. novembra 2004, som našiel tento úryvok:

Harrison Ford sa dostal do konfliktu s úradmi amerického štátu Wyoming, kde vlastní rozsiahle pozemky. Hollywoodsky herec na nich totiž prísne zakázal lov jeleňov vapiti, zatiaľ čo tamojšia vláda ho všemožne podporuje. Podľa serveru E!Online wyominská administratíva vyzýva obyvateľov k lovu vysokej zveri, pretože sa rozmnožuje nebývalým tempom a prispieva k šíreniu chorôb medzi dobytkom. Predstaviteľ Indianu Jonesa, ktorý sa v minulosti angažoval v mnohých oblastiach ochrany životného prostredia, však lov jeleňov na svojich pozemkoch zakázal a hrozí, že každého, kto jeho nariadenie poruší, nechá zatknúť. Fordove pozemky sa tak pre jelene stali bezpečnou chránenou prírodnou rezerváciou. Miestne úrady z toho majú ťažkú hlavu, pretože nevedia, ako ináč jeleniu populáciu kontrolovať. "

Čo dodať, jedným slovom obdivuhodné. Kiež by bolo v jeho silách takýmto spôsobom chrániť aj ďalšie druhy zvierat v ďalších kútoch Zeme. Predsa všetky majú rovnaké práva, či sa to niekomu páči alebo nie...07-11-2004   1:50 PM   Všetko najlepšie Michael Byrne!


Michael Byrne Britský herec Michael Byrne dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) krutého nacistického plukovníka Vogela, ktorý nacistom pomáha pri hľadaní tajuplného Svätého grálu. Plukovník Vogel tiež zápasí s Indym na tanku počas hľadania miesta, kde Grál leží.05-11-2004   4:15 PM   Stránka hry na motívy Epizódy III!

Firma LucasArts včera uverejnila oficiálnu stránku pripravovanej 3D akčnej adventúry na motívy záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Momentálne stránka v podstate zahŕňa len pôvodnú tlačovú správu, oznamujúcu, že hra je vo vývoji, 5 exkluzívnych screenshotov z hry či zmienku o prvej upútavke na hru, ktorá by sa tu mala objaviť už onedlho. Samotná hra vyjde 5. mája 2005, čiže 2 týždne pred uvedením Epizódy III do svetových kín. Konkrétne na ktoré počítače či konzoly hra vyjde zatiaľ ešte stále známe nie je.

Oficiálnu stránku tejto hry nájdete na oficiálnej stránke LucasArts.com.

Update (06-11-04): Na oficiálnej stránke hry bola spomínaná upútavka uverejnená už včera. Trvá 1 minútu 5 sekúnd, je podfarbená hudbou k predošlým epizódam novej trilógie Hviezdnych vojen  a mnohé zábery z hry, ktoré upútavka obsahuje, poskytujú pohľad aj na niektoré kľúčové súboje Epizódy III. Upútavka je k dispozícii vo formáte Apple QuickTime 6 a v rozlíšeniach 320x240 a 480x360. Verziu upútavky v rozlíšení 320x240 je možné si tu aj priamo stiahnuť (necelých 13 MB).

Update (06-11-04): Na oficiálnej stránke hry sa v rámci uverejnenia prvej upútavky na hru objavili aj logá konzol, na ktoré hra vyjde. Sú nimi PlayStation, PlayStation 2 a Xbox. Či hra vyjde i na PC je zatiaľ otázne.03-11-2004   4:40 PM   Všetko najlepšie Kate Capshaw!


Kate Capshaw Manželka Stevena Spielberga, známa americká herečka Kate Capshaw, dnes oslavuje svoje 51. narodeniny! Predstaviteľka barovej speváčky a partnerky Indianu Jonesa vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984), Willie Scott, si má vedľajšiu rolu zopakovať i v jednej zo scén v očakávanom Indiana Jonesovi 4 (2005-2006).03-11-2004   4:30 PM   Článok o zmenách v Epizóde VI!


Na stránke DVDAnswers.com bol dnes uverejnený vyčerpávajúci článok o väčšine zmien vykonaných v šiestej epizóde ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983), pre jej vydanie na DVD. Článok zahŕňa podrobný popis zmien doteraz vykonaných v pôvodnej verzii filmu a zároveň približuje samotné rozdiely medzi DVD verziou filmu a jeho pôvodnou verziou alebo špeciálnou edíciou z roku 1997. Súčasťou článku je tiež 23 fotografií záberov týkajúcich sa popisovaných rozdielov z DVD verzie filmu a nechýba ani 12 fotografií mnohých rovnakých záberov z pôvodnej verzie filmu, ako aj 17 fotografií väčšiny rovnakých záberov z jeho špeciálnej edície z roku 1997 pre porovnanie. Napokon nechýba ani možnosť si stiahnuť a vypočuť úsek zvukovej stopy DVD verzie filmu, ktorý bol pre jeho vydanie na DVD takisto upravený, ako aj rovnaký úsek zvukovej stopy pôvodnej verzie filmu pre porovnanie.

Článok nájdete na stránke DVDAnswers.com.01-11-2004   8:55 PM   Indy 1  medzi najdesivejšími!


Na stránke Movies.Go.com bol uverejnený zoznam 10 najdesivejších filmov všetkých čias s názvom "The 10 Movies You Gotta See That Scared the Crap of Us When We Were Kids" alebo "10 filmov, ktoré nás vydesili, keď sme boli deti, ktoré musíte vidieť". V rebríčku je zahrnutý aj prvý film o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorý získal 6. miesto! Konkrétne to má podľa komentára k tomuto filmu na svedomí samotná vrcholná scéna filmu, kde nacisti otvárajú Archu zmluvy a odhaľujú jej tajomstvo. Je tu zahrnutý i ďalší film Stevena Spielberga E.T. Mimozemšťan (1982). Ten obdržal 7. miesto.

No možno, že spomínaná scéna sa už v dnešnej dobe nebude zdať tak desivá každému, bolo by však dobré si uvedomiť, že už len tie miestami smrteľne reálne prelomové dobové efekty určite zanechávali vo vtedajších divákoch rozmanité, často práve mrazivé pocity...

Zoznam 10 najdesivejších filmov všetkých čias si môžete pozrieť na stránke Movies.Go.com. Ku každému názvu filmu je priradený aj komentár.

Update (02-11-04): Na rovnakej stránke, Movies.Go.com, sa objavil i zoznam 10 najlepších pokračovaní všetkých čias s názvom "The 10 Sequels You Gotta See" alebo "10 pokračovaní, ktoré musíte vidieť", v ktorom je zahrnutá aj piata epizóda Hviezdnych vojen, Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980). Film získal 2. miesto.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net