The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-10-2004   11:55 PM   Jedenásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už jedenásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Becoming Obi-Wan" alebo "Stávajúci sa Obi-Wanom".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.30-10-2004   3:25 PM   Druhé výročie uverejnenia stránky!

Presne pred 2 rokmi, 30. októbra 2002, bola táto stránka, The Light of Indiana Jones, umiestnená na Internet. Od októbra 2002 bolo na stránke umiestnených vyše 350 noviniek, z toho asi 270 čistých noviniek rôzneho druhu, 53 gratulácií k narodeninám hercov a tvorcov, ktorí sú dôležitou súčasťou filmov či počítačových hier o Indiana Jonesovi, a napokon 25 oznámení o doplnení nových súčastí stránky. Druhý rok existencie tejto stránky včera čiastočne naznačilo aj dlho neuskutočnené doplnenie jej ďalšej chýbajúcej súčasti, čo hlavne kvôli mojim školským povinnostiam (maturita či viaceré prijímacie skúšky) nebolo počas uplynulých mesiacov v mojich silách zrealizovať. Škola mi však nezabránila vložiť svoje úsilie aspoň do pravidelného písania noviniek. Stránka bola teda vďaka môjmu neodbytnému entuziazmu plne aktívna celý ten čas, čo som v tých ráznych chvíľach, plných nie vždy zdravého napätia, rozhodoval o svojom ďalšom osude. Od 4. novembra 2002 stránka zaznamenala už asi 20 000 prístupov a jej návštevnosť od začiatku rapídne vzrástla a naďalej rastie, čo ma len podporuje v zachovaní si pozitívneho prístupu ku všetkému, čo do práce na nej vkladám - najmä energiu, čas i úsilie. Veď niet väčšej motivácie pre webmastera stránky, ako keď ju denne navšťevuje čo najviac ľudí...

Všetkým, ktorí túto stránku podporujú, srdečne ďakujem a verím, že aj naďalej vám budem môcť pravidelne poskytovať podstatné a kvalitne spracované informácie s pravdivým obsahom. Tiež dúfam, že chýbajúce sekcie a ostatné súčasti tejto stránky sa mi podarí zhotoviť čo najskôr.

Ak by ste mali záujem hlasovať v súťaži o najlepšiu webovú stránku Infovek 2004, neváhajte a učiňte tak podľa možností čo najrýchlejšie. Zajtra budete mať totiž poslednú šancu predať svoje hlasy! Hlasovať môžete na oficiálnej stránke Sutaz.Infovek.sk. Pokiaľ sa rozhodnete svoj hlas predať takisto aj tejto stránke, patrí vám moja srdečná vďaka!

Všetkým návštevníkom ešte raz ďakujem za dôveru a podporu!29-10-2004   5:10 PM   Update stránky: Obrázky!

Sekcia "OBRÁZKY" je obohatená o fotografie z nakrúcania filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984)! Ak si ich chcete pozrieť, kliknite sem.29-10-2004   4:50 PM   Prvý oficiálny plagát k Epizóde III!

Prvý plagát k Epizóde III Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera konečne uverejnený naskenovaný prvý plagát alebo teaser poster k očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Plagát v podstate predstavuje ilustráciu, ktorá kladie dôraz na hlavnú tému filmu, a to definitívnu premenu mladého Jediho Anakina Skywalkera na legendárneho temného lorda Dartha Vadera. Konkrétne sa jedná o zobrazenie Anakina so svetelným mečom a vyzdvihnutým plášťom upraveným do podoby, ktorá zobrazuje masku Dartha Vadera. K plagátu je okrem iného priradený aj stručný popis, informácie o niekoľkých produktoch obsahujúcich ilustráciu zo spomínaného plagátu spolu s ich fotografiami, ako aj naskenované prvé plagáty k obidvom predošlým epizódam novej trilógie Hviezdnych vojen.

Naskenované prvé plagáty ku všetkým epizódam novej trilógie spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.27-10-2004   5:35 PM   Článok o vedúcej výzoru hercov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok s názvom "Nikki Gooley: Making Memorable Faces" alebo "Nikki Gooley: Tvoriaca pamätihodné tváre", ktorý predstavuje vedúcu úpravy výzoru hercov účinkujúcich v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Nikki Gooley. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Nikki Gooley, jej fotografiu, fotografiu z pracoviska či zopár fotografií niekoľkých postáv z Epizódy III.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.27-10-2004   5:00 PM   Menu z Hviezdnych vojen  na DVD!

Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavila krátka správa, že na oficiálnej stránke EITechnologyGroup.com bol uverejnený článok o vyvíjaní menu, ktoré sa nachádzajú na diskoch nedávno vydanej DVD kolekcie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny. Článok zahŕňa podrobný popis procesu vyvíjania mnohých spomínaných animovaných menu alebo ponúk. Nechýba ani možnosť si pozrieť 8 krátkych ukážok vo formáte Apple QuickTime 6, ktoré vizuálne približujú práve jednotlivé fázy vývoja niektorých častí spomínaných menu až do ich konečnej podoby.

Článok nájdete na oficiálnej stránke EITechnologyGroup.com. Pôvodnú informáciu o uverejnení článku na spomínanej stránke si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.23-10-2004   4:00 PM   Všetko najlepšie Philip Kaufman!


Philip Kaufman Americký režisér a scenárista Philip Kaufman dnes oslavuje svoje 68. narodeniny! Kaufman spolupracoval s Georgeom Lucasom pri písaní námetu k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981). Autorom myšlienky zhotoviť príbeh, ktorý je založený na legende o biblickej Arche zmluvy, bol práve Philip Kaufman.21-10-2004   1:55 PM   Upútavka na Epizódu III v novembri!!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, ktorá oznamuje, že prvá upútavka alebo teaser trailer na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), bude mať v kinách ležiacich v USA a Kanade premiéru už 5. novembra, a to pred premietaním filmu The Incredibles ! Ešte 4. novembra bude upútavka uverejnená aj na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, pre jej zaregistrovaných užívateľov. Ostatní, bežní návštevníci, budú môcť na oficiálnej stránke StarWars.com upútavku zhliadnuť už od 8. novembra!

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.20-10-2004   10:40 PM   Sean Connery píše memoáre!

Na teletexte TV Markíza som našiel tento úryvok:

Škótska filmová legenda Sean Connery venuje všetku svoju energiu písaniu pamätí, ktoré by mali vyjsť o dva roky. Vypúšťa preto zo svojho programu niektoré akcie a nepríde napríklad ani na nakrúcanie filmu Josiah's Canon do Českej republiky. Informoval o tom český denník Mladá fronta Dnes. Sedemdesiatštyriročný herec mal vo filme spoločnosti 20th Century Fox stvárniť postavu muža, ktorý prežil holokaust a pripravuje lúpež vo švajčiarskej banke, v ktorej sú deponované peniaze židovských obetí vojny. Aj keď bol Conneryho honorár za tento film miliónový, herec sa ho vzdal v prospech svojich memoárov. "

No niekedy rozhodne prospeje aj takáto zmena - zasvätiť aspoň časť svojho života histórii… c);-)19-10-2004   8:55 PM   Článok o zmenách v Epizóde V!


Na stránke DVDAnswers.com bol včera uverejnený vyčerpávajúci článok o väčšine zmien vykonaných v piatej epizóde ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980), pre jej vydanie na DVD. Článok zahŕňa podrobný popis zmien doteraz vykonaných v pôvodnej verzii filmu a zároveň približuje samotné rozdiely medzi DVD verziou filmu a jeho pôvodnou verziou alebo špeciálnymi edíciami z roku 1997. Súčasťou článku je tiež 28 fotografií záberov týkajúcich sa popisovaných rozdielov z DVD verzie filmu a nechýba ani 13 fotografií mnohých rovnakých záberov z pôvodnej verzie filmu, ako aj 13 fotografií mnohých rovnakých záberov z jeho špeciálnej edície z roku 1997 pre porovnanie. Napokon nechýba ani možnosť si stiahnuť a vypočuť úseky zvukovej stopy DVD verzie filmu, ktoré boli pre jeho vydanie na DVD takisto upravené, ako aj rovnaké úseky zvukovej stopy pôvodnej verzie filmu pre porovnanie.

Článok nájdete na stránke DVDAnswers.com.

Update (23-10-04): Na stránke DVDAnswers.com sa v rovnaký deň uverejnenia spomínaného článku objavil ešte jeden rovnaký článok, avšak obohatený o 1 fotografiu ďalšieho záberu z DVD verzie Epizódy V. Je k nej priradená aj 1 fotografia rovnakého záberu z pôvodnej verzie filmu a 1 fotografia rovnakého záberu z jeho špeciálnej edície pre porovnanie.16-10-2004   10:25 PM   Článok o Hviezdnych vojnách !


V najnovšom čísle časopisu o filmoch PREMIERE  sa objavil 7-stranový článok o rôznych zaujímavostiach týkajúcich sa sveta ságy Hviezdne vojny, hlavne jej starej trilógie, zvaný "They Did It All for the Wookiee" alebo "Všetko to spravili pre Wookieeho". Článok okrem iného zahŕňa komentáre členov filmového štábu, komentáre rôznych celebrít k hlavným postavám ságy, komentáre hercov, ktorí mali pôvodne stvárniť niektoré z hlavných postáv starej trilógie spomínanej ságy, históriu vzniku nájomného lovca odmien Bobu Fetta, stručné informácie o súčasnom živote či kariére hercov, ktorí stvárnili hlavné postavy filmov starej trilógie ságy, či zoznam známych výrokov mnohých postáv ságy. Nachádza sa tu aj pomerne veľké množstvo fotografií z doteraz nakrútených 5 epizód spomínanej ságy či nakrúcania filmov jej starej trilógie. Súčasťou článku je aj stručná recenzia nedávno vydanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen.

Cena časopisu PREMIERE (č. Október 2004) je okolo 264 Sk. V USA však časopis stojí len necelé 4 doláre (momentálne necelých 140 Sk).16-10-2004   1:10 PM   Ôsmy dokument o Epizóde III!


Ôsmy webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Behind the Curtain" alebo "Za oponou" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa dokument objavil už 1. júla 2004.

Dokument trvá 5 minút 50 sekúnd a v podstate poskytuje pohľad na prácu v zákulisí počas nakrúcania Epizódy III. Zahŕňa aj niekoľko záberov zo samotného nakrúcania alebo komentáre členov filmového štábu vrátane členov, ktorí prácu v zákulisí sami vykonávajú.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (14.5 MB).15-10-2004   8:30 PM   Článok o zmenách v Epizóde IV!


Na stránke DVDAnswers.com bol pred pár dňami uverejnený vyčerpávajúci článok o väčšine zmien vykonaných vo štvrtej epizóde ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), pre jej vydanie na DVD. Článok zahŕňa podrobný popis zmien doteraz vykonaných v pôvodnej verzii filmu a zároveň približuje samotné rozdiely medzi DVD verziou filmu a jeho pôvodnou verziou alebo špeciálnou edíciou z roku 1997. Súčasťou článku je tiež 42 fotografií záberov týkajúcich sa popisovaných rozdielov z DVD verzie filmu a nechýba ani 24 fotografií mnohých rovnakých záberov z pôvodnej verzie filmu, ako aj 27 fotografií väčšiny rovnakých záberov z jeho špeciálnej edície z roku 1997 pre porovnanie. Napokon nechýba ani možnosť si stiahnuť a vypočuť úseky zvukovej stopy DVD verzie filmu, ktoré boli pre jeho vydanie na DVD takisto upravené, ako aj rovnaké úseky zvukovej stopy pôvodnej verzie filmu pre porovnanie.

Článok nájdete na stránke DVDAnswers.com.

Update (18-10-04): Na stránke DVDAnswers.com sa v rovnaký deň uverejnenia spomínaného článku objavil ešte jeden rovnaký článok, avšak obohatený o 4 fotografie ďalších 4 záberov z DVD verzie Epizódy IV. K fotografii prvého z týchto záberov je priradená aj 1 fotografia rovnakého záberu z pôvodnej verzie filmu a 1 fotografia rovnakého záberu z jeho špeciálnej edície z roku 1997 pre porovnanie.11-10-2004   4:45 PM   Všetko najlepšie Sean P. Flanery!


Sean Patrick Flanery Americký herec Sean Patrick Flanery dnes oslavuje svoje 39. narodeniny! Tento herec stvárnil takmer vo všetkých epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993) mladého Indyho. Mladého Indyho stvárnil aj v TV filmoch (1994-1996) a vo filmoch, ktoré sa objavili i na videokazetách (1992-1999).09-10-2004   1:40 PM   Článok o asistentke operátora!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok s názvom "Caught on the Cam: Zoë Whittaker" alebo "Zachytená na kamere: Zoë Whittaker", ktorý predstavuje asistentku operátora videopások určených na nakrúcanie záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Zoë Whittaker. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Zoë Whittaker, jej fotografiu či zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Zoë Whittaker pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.08-10-2004   4:10 PM   Hviezdne vojny  na DVDBest.sk !

Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na sklade elektronického predajcu DVDBest.sk sa už včera objavila dlho očakávaná DVD kolekcia filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny ! V USA kolekcia oficiálne vyšla už 21. septembra, takže do slovenských predajní sa evidentne dostane niekedy v najbližších dňoch! Orientačným dátumom vydania kolekcie u nás bol až doteraz 15. október.

Kolekciu si môžete objednať priamo na stránke DVDBest.sk za cenu 2199 Sk. Jej plná cena bude potom 2499 Sk. Okrem informácií o kolekcii tu nájdete aj naskenovanú prednú a zadnú stranu jej hlavného obalu a naskenované české verzie predných strán obalov jednotlivých diskov.

Update (14-10-04): Kolekcia je u nás definitívne v predaji už od 11. októbra! Zakúpiť si ju môžete napríklad v predajni Prima Art Hudobniny na Námestí SNP č. 17 v Bratislave. Prvé kusy z 11. októbra sú už síce vypredané, no ďalšie však do spomínanej predajne dorazia s najväčšou pravdepodobnosťou už 18. októbra!07-10-2004   6:55 PM   Desiaty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený v poradí už desiaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Pick-ups & Re-shoots" alebo "Odvozy a dokrútky".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.05-10-2004   5:10 PM   Všetko najlepšie Karen Allen!


Karen Allen Americká herečka Karen Allen dnes oslavuje svoje 53. narodeniny! Táto herečka stvárnila vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho bývalú priateľku Marion Ravenwood, ktorá Indymu po tom, čo ju zachraňuje pred nacistom majorom Tohtom a jeho pomocníkmi v jej bare v Nepále, pomáha v Káhire pri hľadaní Archy zmluvy.01-10-2004   5:45 PM   Článok o Hviezdnych vojnách !

Obal časopisu PREMIERE č. 52 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený 6-stranový článok, ktorý zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby jednotlivých filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny. Článok obsahuje aj komentáre hercov či členov filmového štábu a fotografie zo všetkých 3 filmov. Súčasťou článku je taktiež zmienka o niektorých vizuálnych rozdieloch medzi DVD verziami všetkých 3 filmov a ich špeciálnymi edíciami z roku 1997. Nechýbajú ani fotografie z DVD verzií filmov potvrdzujúce spomínané rozdiely či fotografie rovnakých záberov zo spomínaných špeciálnych edícií filmov pre porovnanie.

V časopise sa nachádza aj stručná recenzia samotnej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Kolekcia v nej obdržala 4-hviezdičkové hodnotenie po filmovej stránke a plné, 5-hviezdičkové hodnotenie po technickej i obsahovej stránke. Hneď vedľa recenzie sa nachádza i stručný popis niektorých dokumentov nachádzajúcich sa na bonusovom disku.

Cena českého vydania októbrového čísla časopisu PREMIERE (č. 52) je 85 Kč alebo 119 Sk. Cena zmenšenej verzie časopisu je 29 Kč alebo 39 Sk.01-10-2004   3:50 PM   Stránka zaradená do súťaže Infovek!


Ešte pred pár mesiacmi bola táto stránka, The Light of Indiana Jones, zaradená do súťaže o najlepšiu webovú stránku Infovek 2004, ktorú každoročne organizuje Asociácia Projektu Infovek v spolupráci s partnermi vrátane mediálnych. Súťažné stránky mohli byť do 4. ročníka tejto súťaže zaregistrované od 21. mája 2004 do včera a už od dnes má každý možnosť predať svoj hlas 8 stránkam z každej z 3 kategórií. V kategórii "Najlepšia tematická webová stránka", do ktorej bola zaradená aj táto, je zaradených spolu už 128 stránok, takže je z čoho vyberať. Svoje hlasy môže každý predať do 31. októbra 2004, pričom konečné vyhodnotenie zorganizované odbornou porotou prebehne ešte v novembri. Pred predaním svojho hlasu jednotlivým stránkam je potrebné sa zaregistrovať.

Pokiaľ sa rozhodnete svoj hlas predať takisto aj tejto stránke, patrí vám moja srdečná vďaka!

Hlasovať môžete na oficiálnej stránke Sutaz.Infovek.sk. Nájdete tu tiež bližšie informácie o súťaži či jej priebehu.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net