The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-09-2004   6:40 PM   Článok o výrobcovi modelov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok zvaný "Don Bies: Droid Wrangler" alebo "Don Bies: Strážca droidov", ktorý predstavuje výrobcu modelov vyvíjaných pre záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Dona Biesa. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Dona Biesa alebo niekoľko fotografií z pracoviska či nakrúcania. Na niektorých fotografiach je zachytený aj úplne nový prototyp stíhačky, ktorý sa po prvýkrát objaví práve v pripravovanej Epizóde III.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.28-09-2004   5:25 PM   Všetko najlepšie Ronald Lacey!


Ronald Lacey Britský herec Ronald Lacey by dnes oslávil svoje 69. narodeniny. Lacey stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu majora Tohta, ktorý sa pokúša od Marion Ravenwood v jej bare v Nepále získať Hlavicu ku kamennej barle boha Ra, ktorá je potrebná na objavenie presného miesta, kde leží Archa zmluvy.


Čo asi nevie každý, Ronald Lacey na okamih účinkoval aj vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), kde stvárnil ríšskeho vodcu nacistických jednotiek SS a šéfa nemeckej polície Heinricha Himmlera.

Lacey zomrel 15. mája 1991 na zlyhanie pečene, naše srdcia však v podobe majora Tohta a výborného herca nikdy neopustí...25-09-2004   2:15 PM   Indiana Jones opäť na TV Markíza!

Na TV Markíza budeme mať po dlhšom čase opäť možnosť uvidieť kompletnú trilógiu Stevena Spielberga a Georgea Lucasa o dobrodružstvách Indianu Jonesa! Už 6. októbra zaháji dobrodružnú jazdu prvý film s názvom Dobyvatelia stratenej archy (1981). O týždeň neskôr, 13. októbra, zavíta na televízne obrazovky nemenej úspešné, trochu drsnejšie pokračovanie s názvom Indiana Jones a chrám skazy (1984). Trilógiu ukončí triumfom komerčne najúspešnejší, tretí film, Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), dňa 20. októbra.

Všetky filmy budú postupne odvysielané v rovnakom čase, o 20:00, pravdepodobne so slovenským dabingom. Nenechajte si ujsť jednu z najúspešnejších trilógií všetkých čias!18-09-2004   1:35 PM   Článok o dokumente Ríša snov!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o hlavnom, vyše 2-hodinovom dokumente zvanom "Empire of Dreams" alebo "Ríša snov", ktorý sa bude nachádzať na bonusovom disku dlho očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen, s názvom "The Human Story Behind Star Wars: Empire of Dreams " alebo "Ľudský príbeh za Hviezdnymi vojnami: Ríšou snov ". Článok zahŕňa podrobnú históriu vzniku dokumentu, komentáre priamo od tvorcu dokumentu, Kevina Burnsa, ako aj 10 exkluzívnych fotografií priamo z tohto dokumentu!

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.17-09-2004   9:05 PM   Herečka Alison Doody opäť vo filme!

Alison Doody Pôvabná írska herečka Alison Doody, ktorá pred vyše 15 rokmi stvárnila vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) nacistku doktorku Elsu Schneider, sa opäť vracia na televízne obrazovky! Doody naposledy vo filme účinkovala pred približne 10 rokmi, konkrétne vo filme Temptation (1994). Najnovším filmom s Alison Doody v jednej z hlavných úloh je 2-dielny dobrodružný film od spoločnosti Hallmark Entertainment podľa románu H. Ridera Haggarda, King Solomon's Mines (2004) alebo Bane kráľa Šalamúna. Ide teda o film žánrovo totožný s filmami o Indiana Jonesovi! Film mal na televíznej stanici HBO premiéru už 6. júna 2004, tentokrát ho však odvysiela aj televízna stanica Hallmark! Prvý diel na televízne obrazovky zavíta 25. a druhý 26. septembra. Obidva diely budú odvysielané v rovnakom čase, o 19:45. Trvajú asi 84 minút.

Dej filmu je o slávnom lovcovi a dobrodruhovi, ktorý prijíma lákavú ponuku krásnej ženy. Vydáva sa s ňou do Afriky hľadať jej otca, profesora oxfordskej univerzity, ktorého uniesol jeden z domorodých kmeňov. Otec jej ešte pred svojím uväznením stihol poslať vzácnu mapu, ktorá vedie k samotnej legendárnej hrobke kráľa Šalamúna, kde sa nachádza poklad nesmiernej hodnoty a krásy. V ceste im stojí nielen domorodý africký kráľ, ale aj skupina Rusov na čele s istým zradcom.

Podrobnejšie informácie o spomínanom filme nájdete na oficiálnej stránke HallmarkEnt.com. Okrem informácií o filme vrátane popisu jeho deja tu nájdete aj plagát na motívy filmu, pôvodný trailer v 2 formátoch, RealVideo a Windows Media, každý v 3 kvalitou odlišných verziách, 114 fotografií z filmu či zoznam účinkujúcich hercov a tvorcov filmu.17-09-2004   7:25 PM   Článok o úprave Hviezdnych vojen !

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok o digitálnej úprave a renovácii filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny  firmou Lowry Digital Images pre ich vydanie na DVD s názvom "John Lowry: Restoring Films to the Galaxy" alebo "John Lowry: Navrátenie filmov galaxii". Článok predstavuje i popis procesu digitálnej úpravy a renovácie filmov pre ich následné vydanie na DVD. Obsahuje aj komentáre priamo od zakladateľa spomínanej spoločnosti, Johna Lowryho, jeho fotografiu a 8 exkluzívnych fotografií z DVD verzií všetkých 3 filmov starej trilógie spomínanej ságy, ktoré vychádzajú v jednej kolekcii už 21. septembra!

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.14-09-2004   5:20 PM   Indy 1  na 3. mieste!

Na stránke ManchesterOnline.co.uk bol včera uverejnený zoznam 10 najobľúbenejších filmov s názvom "The Nation's Top 10 Favourite Films" alebo "Vrchných 10 obľúbených filmov národa". V ankete, ktorá prebiehala v období od 1. apríla do 31. mája 2004 v rámci uskutočnenia filmového festivalu Diet Coke 2004, celkovo hlasovalo okolo 200 000 účastníkov. Svoj hlas mohli predať jednému z 50 filmov vybraných expertmi na filmy. Absolútna klasika medzi dobrodružnými filmami, film Dobyvatelia stratenej archy (1981), celkovo získal vynikajúce 3. miesto a zároveň sa umiestnil na samotnom vrchole v kategórii "Action Packed" alebo "Akciou natlačený"! Víťazných 10 filmov sa bude premietať vo vybraných kinách s označením "Vue Cinemas", ktoré sa nachádzajú v Londýne, v rámci filmového festivalu Diet Coke 2004. Ten sa uskutoční v dňoch 25. a 26. septembra 2004.

Zoznam víťazných filmov nájdete na stránke ManchesterOnline.co.uk. Harmonogram s rozpisom hodín, kedy sa budú jednotlivé filmy premietať, a zoznam spomínaných vybraných kín nájdete priamo na oficiálnej stránke filmového festivalu Diet Coke, DietCokeFilmFest.co.uk. K jednotlivým filmom sú tu pripísané aj názvy kategórií, v ktorých zvíťazili.13-09-2004   6:10 PM   Všetko najlepšie Frank Marshall!


Frank Marshall Slávny americký producent a režisér Frank Marshall dnes oslavuje svoje 58. narodeniny! Bol producentom filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981) a spolu s Georgeom Lucasom vedúcim výroby filmov Indiana Jones a chrám skazy (1984) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989). Marshall by mal produkovať aj štvrtý film o Indym.09-09-2004   8:00 PM   Ďalšie zmeny v Hviezdnych vojnách !


Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke TheDigitalBits.com sa dnes objavilo 15 fotografií z DVD verzií jednotlivých filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny, ktoré potvrdzujú vizuálne rozdiely medzi DVD verziami všetkých 3 filmov a ich špeciálnymi edíciami z roku 1997. Taktiež sa tu nachádzajú fotografie rovnakých záberov zo spomínaných špeciálnych edícií filmov pre porovnanie.

Fotografie nájdete na stránke TheDigitalBits.com. Sú súčasťou podrobnej recenzie, ktorá zahŕňa aj množstvo technických informácií ohľadom obsahu spomínaných diskov. Tú nájdete takisto na stránke TheDigitalBits.com.

Update (10-09-04): Fotografie zo spomínaných DVD verzií filmov starej trilógie Hviezdnych vojen uverejnené na stránke TheDigitalBits.com boli dnes doplnené o 1 fotografiu z Epizódy IV a 4 fotografie z Epizódy VI, ktoré takisto potvrdzujú vizuálne rozdiely medzi DVD verziami filmov a ich špeciálnymi edíciami. Opäť sa tu nachádzajú aj fotografie rovnakých záberov zo spomínaných špeciálnych edícií filmov pre porovnanie.

Update (14-09-04): Kompletný zoznam zmien vykonaných v jednotlivých filmoch starej trilógie spomínanej ságy, ktorý bol uverejnený v najnovšom, septembrovom čísle francúzskeho časopisu o všetkom zo sveta DVD, Les Années Laser, nájdete na stránke TheForce.net. K popisu každej zmeny je priradený aj presný čas, v ktorom sa daná zmena vo filme objavuje.

Update (20-09-04): Na stránke StarWars-Union.de sa dnes objavilo 19 fotografií z DVD verzií jednotlivých filmov starej trilógie spomínanej ságy, ktoré taktiež potvrdzujú vizuálne rozdiely medzi DVD verziami všetkých 3 filmov a ich špeciálnymi edíciami. Nachádza sa tu aj 7 nových fotografií ďalších upravených záberov, zoznam zmien vykonaných v pôvodnom znení, stručné komentáre k fotografiam a opäť nechýbajú ani fotografie rovnakých záberov zo špeciálnych edícií filmov pre porovnanie.09-09-2004   4:25 PM   Článok o tvorcovi DVD menu!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Menu Man: Producer Van Ling Creates DVD Magic" alebo "Menu Man: Producent Van Ling vytvára DVD mágiu", ktorý predstavuje tvorcu menu alebo ponúk, ktoré sa budú nachádzať na všetkých 4 diskoch očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Okrem informácií o jeho kariére a práci článok zahŕňa aj komentáre priamo od Linga, jeho fotografiu a napokon až 28 fotografií niekoľkých častí a verzií spomínaných menu!

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.07-09-2004   9:05 PM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!


Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na stránke StarWars-Union.de sa dnes objavili fotografie zachytávajúce rôzne časti obalov, vnútorné kartičky a disky očakávanej DVD kolekcie filmov starej trilógie Hviezdnych vojen. Konkrétne ide o fotografie všetkých častí hlavného obalu, obalov diskov s filmami, prekrásnych predných strán vnútorných kartičiek i samotných diskov.

Fotografie častí spomínaných obalov, predných strán vnútorných kartičiek a diskov spomínanej kolekcie nájdete na stránke StarWars-Union.de.06-09-2004   6:15 PM   Spielberg rytierom Čestnej légie!

Na teletexte TV Markíza som našiel tento úryvok:

Americký režisér Steven Spielberg sa stal nositeľom francúzskeho vyznamenania - Radu Čestnej légie. Odovzdal mu ho v Elyzejskom paláci v Paríži francúzsky prezident Jacques Chirac. Na slávnosti bola prítomná aj Spielbergova manželka Kate Capshawová, ktorá hrala v jeho filme Indiana Jones a chrám skazy, i herečka Gwyneth Paltrowová. Rad Čestnej légie založil v roku 1802 Napoleon Bonaparte s cieľom oceniť prínos jednotlivcov v oblasti kutúry, vojenstva, vedy alebo v spoločenských vedách. Udeliť ho môžu aj Nefrancúzom. Spielberg sa stal rytierom Čestnej légie, čo je najnižší z piatich stupňov vyznamenania. "

Gratulujem! Ešte by som len poznamenal, že pôvodný názov spomínaného vyznamenania je "Chevalier de la Légion d'Honneur". Spielberg ho prevzal včera v rámci svojej účasti na 30. ročníku amerického filmového festivalu v Deauville. Prezident Chirac Spielberga komentoval ako veľkého filmára oddaného boju proti nenávisti a neznášanlivosti. Napokon aj sám Spielberg pri preberaní medaili povedal vetu, ktorá hovorí za všetko:

Musíme pracovať veľmi, veľmi tvrdo, aby ľudia pochopili, že rozdiely medzi ľudmi musíme oslavovať, nie ich odsudzovať. "

Pred návštevou Francúzska sa Steven Spielberg spolu s hercom Tomom Hanksom zúčastnil na 61. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, ktorý 1. septembra otvorilo premietanie jeho najnovšieho filmu s Hanksom v hlavnej úlohe, The Terminal (2004).

Niekoľko fotografií z 30. ročníka amerického filmového festivalu v Deauville si môžete pozrieť napríklad na stránke News.Yahoo.com. Nachádzajú sa tu tiež fotografie priamo zo samotného udeľovania vyznamenania Stevenovi Spielbergovi francúzskym prezidentom Jacquesom Chiracom.06-09-2004   6:10 PM   Nakrúcanie Indyho 4  v lete 2005.

Na viacerých stránkach sa v posledných dňoch objavila dôležitá informácia, že v novom dokumente "The Making of The Terminal ", ktorý je o výrobe najnovšieho filmu Stevena Spielberga, Terminál (2004), Spielberg osobne potvrdzuje, ktoré by mali byť jeho nasledujúce projekty. Okrem zmienení sa o pripravovaných filmoch War of the Worlds (2005), Vengeance (2006) či filme o Abrahámovi Lincolnovi Spielberg tiež spomenul, že dúfa v nakrúcanie štvrtého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa v lete 2005, kedy mal pôvodne film mať premiéru.

A týmto prakticky definitívne potvrdzuje obavy, že dlhé roky očakávaný Indiana Jones 4 sa tento rok už nakrúcať nezačne. Bolo by to zároveň veľmi nepravdepodobné, nakoľko sa zatiaľ všetky 3 filmy o Indiana Jonesovi nezačali nakrúcať skôr ako na jar. Nakrúcanie Indyho 4 malo pôvodne začať už toto leto, no George Lucas mal však k výslednej podobe scenára Franka Darabonta z januára 2004 stále isté výhrady. Ako bolo už niekoľkokrát spomínané - pokiaľ scenár nebude napísaný tak, aby s ním boli všetci traja hlavní tvorcovia, Steven Spielberg, George Lucas i Harrison Ford, spokojní, s nakrúcaním sa nezačne. Harrisonovi Fordovi bude bezpochyby klobúk sedieť aj dnes, len dúfajme, že tiež bude ešte nejaké tie roky v patričnej kondícii... i keď čo bolo pred 20 rokmi, už nikto nenavráti. Preto riadne držme palce, aby sa Indiana Jones 4 stal sladkou realitou práve budúci rok a aby nám ďalšie nezabudnuteľné adrenalínové dobrodružstvá Indianu Jonesa okorenené krásami archeológie a exotických miest mohli rozprúdiť krv len krátko nato!

Ak si chcete prečítať podrobnejšie informácie o pripravovanom, štvrtom filme o Indiana Jonesovi, kliknite sem.

Update (08-09-04): Na tlačovej konferencii o najnovšom filme Stevena Spielberga, The Terminal (2004), ktorá sa cez víkend uskutočnila v rámci 30. ročníka amerického filmového festivalu v Deauville vo Francúzsku, Spielberg okrem iného takisto podotkol, že dúfa, že scenár k štvrtému filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa bude definitívne hotový budúci rok, ako je momentálne naplánované.

Update (11-09-04): George Lucas v rozhovore pre televíznu stanicu MTV ohľadom záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), ktorý sa uskutočnil včera, tiež poznamenal, že dúfa v nakrúcanie štvrtého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa do jedného roka! Pevne teda držme palce, aby tomu bolo naozaj tak! Niekoľko komentárov Georgea Lucasa z rozhovoru si môžete prečítať na oficiálnej stránke MTV.com.03-09-2004   10:40 PM   Prepis rozhovoru z Indyho 2 !

Obal Cinemy č. 161 V najnovšom čísle českého časopisu o filmoch Cinema  bol uverejnený prepis rozhovoru Indianu Jonesa s barovou speváčkou Willie Scott zo známej milostnej scény z filmu Indiana Jones a chrám skazy (1984), ktorá sa odohráva v Pankotskom paláci, ležiacom v Indii. Súčasťou tohto prepisu je aj krátky komentár a niekoľko fotografií z tejto scény.

Cena septembrového čísla časopisu Cinema (č. 161) u nás je 149 Sk, i keď v Českej republike časopis stojí len 98 Kč.03-09-2004   10:05 PM   Článok o Spielbergovi v Total Filme !

Obal Total Filmu č. 93 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film sa objavil až 19-stranový článok s názvom "The Films of… Steven Spielberg" alebo "Filmy Stevena Spielberga". Tento mimoriadne rozsiahly článok v podstate rozoberá jednotlivé filmy Stevena Spielberga a takisto zahŕňa ich ohodnotenie. Článok obsahuje aj zmienku o magickom momente každého filmu, kvíz zameraný na Spielberga, zmienku o detských predstaviteľoch účinkujúcich v jeho filmoch, fotografie z týchto filmov a ich nakrúcania či rôzne zaujímavosti týkajúce sa niektorých zo spomínaných filmov. K popisu niektorých filmov je priradený aj prepis rozhovoru z vybranej klasickej scény filmu. Nachádza sa tu i prepis rozhovoru Indianu Jonesa so Satipom zo známej scény z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorá sa odohráva v chráme Chachapoyánov v Peru.

Časopis navyše obsahuje aj 6-stranový článok, ktorý predstavuje exkluzívny rozhovor so Stevenom Spielbergom. Stručne sa v ňom zmieňuje aj o tom, že štvrtý film o Indiana Jonesovi bude mať veľmi dobrý príbeh a že ho k jeho nakrúteniu nelákajú peniaze ani úspech ale dobré časy, počas ktorých spolu s Georgeom Lucasom a Harrisonom Fordom prežil tú najväčšiu zábavu vo svojom živote. Nič nové či aktuálne však Spielberg ohľadom spomínaného filmu v rozhovore neprezrádza. Súčasťou rozhovoru je i fotografia Stevena Spielberga či fotografie z nakrúcania jeho filmov.

Cena septembrového čísla časopisu Total Film (č. 93) u nás je okolo 352 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier.03-09-2004   9:20 PM   Článok o Epizóde VI v Total Filme !

Obal Total Filmu č. 93 V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film bol uverejnený 6-stranový článok s názvom "Perhaps I Can Try New Ways to Motivate Them" alebo "Možno môžem vyskúšať nové metódy, aby som ich motivoval". Exkluzívny článok zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby šiestej epizódy ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983), a naviac obsahuje aj nové komentáre tvorcov či stručné informácie o špeciálnych edíciach filmov starej trilógie spomínanej ságy. Článok obsahuje aj fotografie z filmu či jeho nakrúcania alebo zaujímavosti týkajúce sa nakrúcania scény, kde sa Luke Skywalker a princezná Leia ocitajú v naháňačke na speederových motocykloch s vojakmi Impéria, ktorá sa odohráva v lese na Lesnom mesiaci planéty Endor.

Cena septembrového čísla časopisu Total Film (č. 93) u nás je okolo 352 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier.03-09-2004   2:55 AM   Deviaty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol včera uverejnený deviaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "C-3PO: His Moment to Shine" alebo "C-3PO: Jeho chvíľa zažiariť".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net