The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


29-04-2005   10:00 PM   Ford vo filme The Wrong Element !

Na stránke IndianaJones.de sa dnes objavila informácia, že na diskusnom fóre stránky HarrisonFordWeb.com bola včera uverejnená prvá fotografia Harrisona Forda z miesta nakrúcania akčnej kriminálnej drámy režiséra Richarda Loncrainea s názvom The Wrong Element (2005) alebo Chybný element ! Ford v nej stvárni zatiaľ neznámu postavu. Spomínaná fotografia však nepriamo potvdrzuje, že film sa už naozaj nakrúca. Pôvodná správa oznamujúca účinkovanie Harrisona Forda v tomto filme bola uverejnená už v apríli 2004. Samotný film bude mať v USA premiéru ešte tento rok.

Ako vidno na fotografii, Harrison Ford odvtedy, čo vo filmoch slávnej trilógie o dobrodružstvách Indianu Jonesa stvárnil samotného Indyho, evidentne zostarol. Jeho kondíciu však podceňovať rozhodne netreba… ;)

Prvú fotografiu Harrisona Forda z miesta nakrúcania spomínaného filmu si môžete pozrieť na stránke HarrisonFordWeb.com. Stručné informácie o príbehu filmu nájdete takisto na stránke HarrisonFordWeb.com.29-04-2005   10:00 PM   Hlavný plagát k filmu Vojna svetov !

Hlavný plagát k filmu Vojna svetov Na stránke SpielbergFilms.com bol práve dnes uverejnený naskenovaný druhý, hlavný plagát k očakávanému filmu Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! Druhý oficiálny plagát k tomuto filmu bol autorom spomínanej stránky exkluzívne poskytnutý priamo spoločnosťou Paramount Pictures.

Naskenovaný druhý, hlavný plagát k spomínanému filmu si môžete pozrieť napríklad na stránke SpielbergFilms.com.25-04-2005   9:10 PM   Článok o výrobe hry X-Wing !

Obal LEVELu č. 125 V najnovšom čísle českého časopisu o počítačových hrách LEVEL bol uverejnený 2-stranový článok o výrobe leteckého simulátoru na motívy Hviezdnych vojen  od firmy LucasArts X-Wing (1992). Článok rozoberá vznik i výrobu tejto hry a zahŕňa aj komentáre jedného z jej autorov, Lawrencea Hollanda, technické informácie či screenshoty z hry.

Cena aprílového čísla časopisu LEVEL (č. 125) s 3 CD je 189 Kč alebo 299 Sk. Časopis s DVD stojí rovnako 189 Kč alebo 299 Sk. Našťastie pre bežných čitateľov je k dispozícii aj zmenšená verzia časopisu. Tá stojí 59 Kč alebo 95 Sk, a to za kompletné číslo rozhodne nie je veľa.22-04-2005   3:55 PM   Pokračovanie Battlefront  vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na pokračovaní 3D akčnej strieľačky z prostredia Hviezdnych vojen Battlefront (2004). V poradí prvé pokračovanie spomínanej hry nesie názov Battlefront II (2005) v slovenskom preklade Bojové pásmo II. Hra má vyjsť na konci tohto roka na PC, PlayStation 2 a Xbox.

V hre budete mať možnosť bojovať v ostrých súbojoch až 64 hráčov, a to až na viac ako 12 planétach z filmov ságy Hviezdne vojny. Nebude chýbať ani možnosť bojovať na niektorých z legendárnych miest spomínaných filmov a budete sa môcť angažovať aj vo vesmírnych súbojoch. Hru v spolupráci s firmou LucasArts vyvíja firma Pandemic Studios.

Na oficiálnej stránke hry nájdete okrem tlačovej správy s podrobnejšími informáciami aj prvých 23 screenshotov z hry. Oficiálnu stránku hry si môžete pozrieť na oficiálnej stránke LucasArts.com.19-04-2005   11:55 PM   Televízne upútavky na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavili ďalšie 3 televízne upútavky na záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Každá z týchto televíznych upútaviek trvá 32 sekúnd. Televízna upútavka zvaná "Jedi Action 1" alebo "Jediská akcia 1" zahŕňa aj pohľad na asi 15 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Televízna upútavka s názvom "Jedi Action II" alebo "Jediská akcia II" obsahuje i pohľad na asi 15 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Televízna upútavka zvaná "Unite" alebo "Spojiť sa" zahŕňa pohľad na asi 9 dosiaľ neuverejnených záberov z Epizódy III. Všetky 3 televízne upútavky sú podfarbené hudbou k filmom spomínanej ságy.

Televízne upútavky na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.19-04-2005   11:55 PM   Trinásty dokument o Epizóde III!


Trinásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Ten Gallons of Buildings" alebo "Desať galónov budov" bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre tých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 22. decembra 2004.

Dokument trvá 7 minút 15 sekúnd a približuje proces výroby niektorých zo skutočných modelov alebo miniatúr vyvíjaných pre Epizódu III. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska alebo zo samotného nakrúcania Epizódy III. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu vrátane vedúceho skutočných modelov Briana Gernanda. Dokument takisto prezrádza názvy 3 planét, ktoré sa po prvýkrát objavia práve v Epizóde III, a zahŕňa aj pohľad na miniatúry, skutočné modely alebo iné prvky späté s týmito planétami, ktoré boli použité počas nakrúcania Epizódy III.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (18.8 MB).19-04-2004   11:15 PM   Všetko najlepšie Peter McConnell!


Peter McConnell Americký skladateľ hudby k počítačovým hrám Peter McConnell dnes oslavuje svoje 45. narodeniny! V rokoch 1991-2000 tento skladateľ skomponoval hudbu k veľkému množstvu hier od firmy LucasArts. Podieľal sa dokonca aj na komponovaní vynikajúceho soundtracku k slávnej adventúre Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992).15-04-2005   9:35 PM   Ford a Connery medzi najväčšími!

V najnovšom čísle časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený zoznam 50 najväčších filmových hviezd všetkých čias s názvom "The 50 Greatest Movie Stars of All Time". V rebríčku sú samozrejme zahrnuté aj bezpochyby jedny z najvýraznejších legiend filmového plátna - Harrison Ford a Sean Connery. Harrison Ford obdržal 35. a Sean Connery následné, 36. miesto. Ku každej osobnosti zahrnutej v tomto rebríčku je priradený aj komentár, zoznam niektorých z najvýznamnejších filmov, v ktorých príslušná osobnosť účinkovala, informácia, koľko Oscarov alebo nominácií na Oscara príslušná osobnosť získala, a názov filmu, za ktorý daného Oscara alebo nomináciu na Oscara získala, či zmienka o odporúčanej DVD edícii filmu alebo DVD kolekcii filmov, v ktorých príslušná osobnosť účinkovala. Súčasťou zoznamu sú taktiež fotografie spomínaných filmových hviezd.

Cena časopisu PREMIERE (č. Apríl 2005) je okolo 264 Sk. V USA však časopis stojí len necelé 4 doláre (momentálne niečo vyše 120 Sk).14-04-2005   12:35 PM   Všetko najlepšie Philip Stone!


Philip Stone Britský herec Philip Stone by dnes oslávil svoje 81. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) kapitána Blumburtta, ktorý velí 11. púnskemu streleckému regimentu. Stone zomrel 15. júna 2003. Naše srdcia však v podobe Blumburtta nikdy neopustí...14-04-2005   11:50 AM   Kniha na motívy Hviezdnych vojen !


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o ďalšej pripravovanej knihe na motívy filmov ságy Hviezdne vojny. Článok zahŕňa popis knihy s názvom Creating the Worlds of Star Wars: 365 Days  alebo Vytvárajúc svety Hviezdnych vojen: 365 dní, ktorá bude obsahovať hlavne obrovské množstvo fotografií z nakrúcania alebo výroby filmov spomínanej ságy. Knihu bude tvoriť až vyše 700 strán a bude obsahovať aj komentáre vedúceho vizuálnych efektov Johna Knolla či fotografie z nakrúcania alebo výroby filmov spomínanej ságy, ktorých autorom je Knoll. Ku knihe bude priložený kompaktný disk s trojrozmernými fotografiami z nakrúcania alebo výroby filmov spomínanej ságy. Ich autorom je opäť John Knoll. Súčasťou článku je i samotná naskenovaná predná strana obalu knihy, ako aj zopár naskenovaných strán knihy. Kniha by mala vyjsť v októbri 2005.

Článok o ďalšej pripravovanej knihe na motívy filmov spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.08-04-2005   10:20 PM   Scéna z Epizódy II na 21. mieste!

Obal časopisu PREMIERE č. 58 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený zoznam 50 najlepších filmových momentov. V rebríčku je zahrnutá i scéna z filmu Hviezdne vojny: Epizóda II - Klonovaní útočia (2002), kde sa majster Yoda stretáva vo veľkolepom súboji s grófom Dookuom. Scéna obdržala 21. miesto. Ku každej scéne zahrnutej v rebríčku je priradený komentár alebo fotografia zo scény. Časopis však obsahuje aj 6-stranový článok o očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "50 důvodů, proč vidět Star Wars: Epizodu III ". Článok zahŕňa i komentáre členov filmového štábu vrátane hercov, ako aj fotografie zo samotného filmu či jeho nakrúcania.

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie aprílového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 58) je 39 Kč alebo 49 Sk.02-04-2005   2:00 PM   Televízne upútavky na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavili 3 televízne upútavky na záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Každá z týchto televíznych upútaviek trvá 30 sekúnd. Televízna upútavka s názvom "Teaser" alebo "Prvá upútavka" predstavuje skrátenú verziu prvej upútavky na Epizódu III, uverejnenej v novembri 2004. Televízna upútavka zvaná "Dark Side Unleashed" alebo "Temná strana rozpútaná" obsahuje aj pohľad na asi 8 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III! Televízna upútavka "Tragedy" alebo "Tragédia" zahŕňa pohľad až na 15 dosiaľ neuverejnených záberov z Epizódy III! Táto upútavka predstavuje predovšetkým pohľad na postupnú premenu mladého Jediho Anakina Skywalkera na temného lorda Dartha Vadera. Zahŕňa aj úseky scén, ktoré zachytávajú úseky dialógov medzi niekoľkými hlavnými postavami spomínaného filmu. Všetky 3 televízne upútavky sú podfarbené hudbou k filmom spomínanej ságy.

Televízne upútavky na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (03-04-05): Na stránke JWFan.net sa včera objavila informácia, že televízna upútavka zvaná "Tragedy" zahŕňa úseky dramatickej skladby s názvom "Battle of the Heroes" alebo "Bitka hrdinov", ktorá je súčasťou soundtracku k Epizóde III! Jeho autorom je samozrejme John Williams...02-04-2005   1:35 PM   Podtituly Epizódy III vo svete!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený zoznam lóg predstavujúcich plné názvy záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), v jednotlivých krajinách sveta! Zoznam zahŕňa logá Epizódy III predstavujúce plné názvy tohto filmu v 29 krajinách sveta. Súčasťou zoznamu je i logo Epizódy III predstavujúce slovenský názov tohto filmu! Oficiálny podtitul Epizódy III v slovenskom preklade bude už definitívne "Pomsta Sithov".

Zoznam lóg predstavujúcich plné názvy spomínaného filmu v jednotlivých krajinách sveta nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.01-04-2005   11:50 PM   Šestnásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už šestnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Going to the Dark Side" alebo "Idúc na temnú stranu".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net