The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-08-2005   10:15 PM   Zomrel herec Michael Sheard.


Michael SheardNa viacerých stránkach sa dnes objavila veľmi smutná správa, že dnes ráno zomrel vo veku 65 rokov po boji s rakovinou škótsky herec Michael Sheard. Sheard stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) kapitána ponorky a vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Adolfa Hitlera. Účinkoval však i v piatej epizóde ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980), kde stvárnil admirála Ozzela. Na herca teda minimálne v podobe spomínaných postáv určite nezabudneme...

Pôvodnú správu nájdete napríklad na oficiálnej stránke News.BBC.co.uk. Stručné informácie o zosnulom hercovi nájdete spolu s jeho filmografiou napríklad na stránke IMDb.com.

Update (01-09-05): Oficiálnu stránku Michaela Shearda s informáciami o jeho živote a kariére nájdete na adrese MichaelSheard.com.25-08-2005   11:55 PM   Nový článok na IndianaJones.com !!

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bol včera uverejnený článok s názvom "Raiders of the Lost Scene" alebo "Dobyvatelia stratenej scény". Tento exkluzívny článok rozoberá scénu, ktorá sa pôvodne mala objaviť vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981), no napokon však bola mierne pozmenená a použitá až ako časť úvodnej scény pokračovania Indiana Jones a chrám skazy (1984). Ide o scénu, kde Indy cestuje do Shanghaia, aby mohol získať časť hlavice k berle boha Ra. Článok zahŕňa aj scénu tak, ako bola zapísaná v treťom náčrte scenára Lawrencea Kasdana k prvému filmu o Indiana Jonesovi z augusta 1979, v ktorom sú zvýraznené úseky, ktoré boli nakoniec pozmenené. Súčasťou tohto článku je však tiež až 90 exkluzívnych kresieb, ktoré predstavujú najvýznamnejšie momenty scény filmu, a ako súvislý celok hrubú podobu priebehu celej spomínanej scény. Napokon nechýba ani zopár fotografií z druhého filmu o Indiana Jonesovi zachytávajúcich niektoré z prvkov spomínanej scény.

Článok nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.25-08-2005   6:30 PM   Všetko najlepšie Sean Connery!


Sean Connery Škótsky herec Sir Sean Connery dnes oslavuje svoje 75. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho otca, profesora Henryho Jonesa staršieho, ktorý sa po oslobodení Indym z Brunwaldovho zámku, ležiaceho na rakúsko-nemeckých hraniciach, spolu s ním vyberá hľadať tajuplný Svätý grál.23-08-2005   8:30 PM   Všetko najlepšie River Phoenix!


River Phoenix Americký herec River Phoenix by dnes oslávil svoje 35. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) mladého Indianu Jonesa, ktorému sa v roku 1912 ako členovi skautov podarí v Utahu vziať zlodejom vzácny Koronádov kríž. Indy tu získava aj svoj klobúk, prvú skúsenosť s bičom i jazvu na brade.


Mladý Phoenix zomrel 31. októbra 1993, kedy mal ešte len 23 rokov, na predávkovanie drogami. Naše srdcia však v podobe mladého Indyho a výborného herca nikdy neopustí...20-08-2005   3:00 PM   Všetko najlepšie Corey Carrier!


Corey Carrier Najmladší predstaviteľ Indianu Jonesa, americký herec Corey Carrier, dnes oslavuje svoje 25. narodeniny! Tento herec stvárnil mladého Indyho v prvých 5 epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993). Indy bol v nich 8-10 rokov starý a samotné epizódy boli zamerané predovšetkým na Indyho spoznávanie svetových kultúr.20-08-2005   3:00 PM   Všetko najlepšie Jonathan Ke Quan!


Jonathan Ke Quan (Ke Huy Quan) Vietnamský herec Jonathan Ke Quan, rod. menom Ke Huy Quan, dnes oslavuje svoje 34. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho 11-ročného čínskeho priateľa Shorta Rounda, ktorý Indyho zachraňuje pri klube Obi-Wan v Shanghaii a ktorý ho sprevádza aj na výprave do Pankotského paláca v Indii.20-08-2005   2:30 PM   Článok o Connerym v Pravde !

V sobotňajšej prílohe dnešného vydania denníka Pravda, Sobota, bol uverejnený článok o svetoznámom škótskom hercovi Seanovi Connerym s názvom "Connery dozrieva ako víno". Článok zahŕňa hlavne biografiu Seana Conneryho. Takisto obsahuje aj komentáre samotného Seana Conneryho, komentár Stevena Spielberga k Seanovi Connerymu či zoznam všetkých filmov o Jamesovi Bondovi, v ktorých tohto tajného agenta stvárnil práve Sean Connery. Nachádza sa tu aj fotografia samotného Seana Conneryho, fotografia Conneryho s jeho manželkou, ako aj fotografia z jedného z filmov o Jamesovi Bondovi, ktorá zachytáva i Conneryho.

Cena dnešného vydania denníka Pravda je 12 Sk.17-08-2005   0:00 AM   Všetko najlepšie Roshan Seth!


Roshan Seth Indický herec Roshan Seth dnes oslavuje svoje 63. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) ministerského predsedu jeho výsosti maharadžu z Pankotu, Chattara Lala, ktorý Indyho, Willie a Shortyho víta v Pankotskom paláci v Indii a pozýva ich na slávnostnú večeru na počesť maharadžu.02-08-2005   4:35 PM   Scény z filmov o Indym najlepšími!


Obal časopisu PREMIERE č. 62 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE sa objavil zoznam 15 najlepších kaskadérskych kúskov s názvom "Žít jako kaskadér". V rebríčku je zahrnutá aj scéna z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), kde Indiana Jones počas jazdy na ceste v Káhire podlieza nákladné auto prevážajúce Archu zmluvy a ktorým je následne ťahaný po tom, čo sa o auto zachytáva pomocou svojho biča. Scéna získala 3. miesto. V rebríčku je však zahrnutá aj scéna z filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), kde Indiana Jones v Hatayi počas hľadania miesta, kde leží Svätý grál, zápasí na tanku s nacistami. Tá obdržala 10. miesto. Ku každej scéne zahrnutej v rebríčku je priradený komentár, fakt spätý s danou scénou, ako aj fotografia zo scény.

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie augustového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 62) je 39 Kč alebo 49 Sk.02-08-2005   3:20 PM   Článok o Stevenovi Spielbergovi!

Obal BLOKBASTERu č. 18 V najnovšom čísle jediného slovenského časopisu o filmoch, BLOKBASTER, bol uverejnený 4-stranový článok o slávnom americkom režisérovi Stevenovi Spielbergovi. Tento článok zahŕňa hlavne podrobnú filmografiu Stevena Spielberga. Navyše však obsahuje aj stručné komentáre ku všetkým tým filmom, ktoré Steven Spielberg doteraz nakrútil. Ku každému jednému komentáru je priradená aj fotografia z daného filmu, ale aj jeho ohodnotenie. Článok obsahuje aj čiernobielu fotografiu samotného Stevena Spielberga.

Augustové číslo časopisu BLOKBASTER (č. 18) je v predaji od 29. júla. Cena časopisu je 69 Sk/Kč. Časopis s DVD stojí 299 Sk/Kč.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net