The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


27-02-2005   3:40 PM   Hviezdne vojny  na ČT 2!

Na českej televíznej stanici ČT 2 budeme mať už onedlho možnosť uvidieť filmy starej trilógie ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny ! Už 5. marca bude odvysielaný film Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). O týždeň neskôr, teda 12. marca, zavíta na televízne obrazovky temnejšie pokračovanie s názvom Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980) a 19. marca trilógiu ukončí záverečná epizóda celej ságy, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983). Pôjde samozrejme o nie každým uznávané upravené verzie týchto filmov z roku 1997.

Všetky filmy budú postupne odvysielané približne v rovnakom čase, teda medzi 11:50 a 12:05. Nenechajte si ujsť nenahraditeľné filmy starej trilógie jednej z najúspešnejších ság všetkých čias!

Update (03-03-05): Okrem spomínaných filmov televízna stanica ČT 2 odvysiela aj 3 dokumenty týkajúce sa filmov celej spomínanej ságy. Dokument s názvom Pred dávnymi časmi  bol odvysielaný už 27. februára o 16:20, dokument zvaný Od Hviezdnych vojen k Hviezdnym vojnám  bude odvysielaný 9. marca o 15:50 a napokon dokument s názvom Mytológia Hviezdnych vojen  bude odvysielaný 16. marca o 15:40.26-02-2005   1:10 AM   Connery najlepším britským hercom!

Na stránke TheForce.net sa včera objavila informácia, že na oficiálnej stránke Sky.com bol uverejnený zoznam 10 najlepších britských hercov všetkých čias a zoznam 10 najlepších britských herečiek všetkých čias. V prvom rebríčku je zahrnutý aj Sean Connery, ktorý sa umiestnil na samotnom vrchole rebríčka! Je tu zahrnutý aj legendárny predstaviteľ rytiera Jedi Obi-Wana Kenobiho vo všetkých filmoch starej trilógie ságy Hviezdne vojny, Alec Guinness, ktorý získal takisto vynikajúce 3. miesto. Rebríček bol zostavený na základe hlasov vyše 2000 účastníkov ankety.

Obidva spomínané zoznamy nájdete na oficiálnej stránke Sky.com. Nájdete tu aj podrobnejšie informácie ohľadom samotnej ankety.26-02-2005   0:55 AM   Jedenásty dokument o Epizóde III!


Jedenásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Becoming Obi-Wan" alebo "Stávajúci sa Obi-Wanom" bol na oficiálnej stránke StarWars.com 22. februára uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 29. októbra 2004.

Dokument trvá 7 minút 41 sekúnd a približuje veľkého rytiera Jedi Obi-Wana Kenobiho. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska alebo zo samotného nakrúcania Epizódy III, ako aj predošlých dvoch epizód novej trilógie spomínanej ságy. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu či hercov, ako aj herca, ktorý spomínanú postavu stvárnil vo filmoch novej trilógie spomínanej ságy, Ewana McGregora. Nechýba však ani pohľad na úseky scén z ostatných epizód ságy, kde Obi-Wana Kenobiho vidieť. Isté úseky dokumentu sú podfarbené jedinečnou hudbou k filmom starej trilógie spomínanej ságy, pričom najviac zo všetkého vyniká prekrásna tajomná hudba s motívom Sily alebo Obi-Wana Kenobiho z Epizódy IV.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (17.1 MB).19-02-2005   1:05 PM   Článok o dvojníkovi hercov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Christian Simpson" alebo "Zachytený na kamere: Christian Simpson", ktorý predstavuje dvojníka hercov účinkujúceho v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Christiana Simpsona. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Christiana Simpsona, jeho fotografiu i niekoľko fotografií z pracoviska či samotného nakrúcania. Súčasťou článku je aj niekoľko odkazov na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Simpsona pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.12-02-2005   1:10 PM   Článok o vedúcom efektov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok s názvom "From Pixels to Perfection: Roger Guyett" alebo "Z pixelov do dokonalosti: Roger Guyett", ktorý predstavuje vedúceho vizuálnych efektov záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Rogera Guyetta. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Rogera Guyetta i jeho fotografiu. Takisto prezrádza aj názvy 2 planét, ktoré sa po prvýkrát objavia práve v Epizóde III. Článok navyše odhaľuje rôzne prvky či udalosti Epizódy III, ktoré sú s týmito planétami späté. Obsahuje aj pár fotografií z prvej upútavky na Epizódu III, uverejnenej v novembri 2004.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.11-02-2005   12:05 PM   Hviezdne vojny  na DVD ocenené!

Predná strana obal DVD kolekcie (širokouhlá verzia) Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, ktorá oznamuje, že DVD kolekcia filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny získala na 5. slávnostnom udeľovaní cien "DVD Exclusive Awards", ktoré sa uskutočnilo 8. februára 2005 v Los Angeles v Kalifornii, 3 tieto ceny! Ocenená bola v kategóriách "Best Overall DVD, Classic Film" alebo "Najlepšie celkové DVD, klasický film", "Best Behind-the-Scenes Program" alebo "Najlepší program o zákulisí" a "Best Menu Design" alebo "Najlepší design menu". Spomínané ceny sú každoročne odovzdávané mesačníkom DVD Exclusive.

Spomínanú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com. Zoznam víťazov v jednotlivých kategóriách nájdete spolu s podrobnejšími informáciami priamo na oficiálnej stránke DVDExclusive.com.10-02-2005   4:05 PM   Hviezdne vojny  na DVD nominované!

Predná strana obalu DVD kolekcie (širokouhlá verzia) DVD kolekcia filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny  bola nominovaná na cenu "Saturn Award", ktoré sú každoročne odovzdávané Akadémiou vedecko-fantastických, fantazijných a horrorových filmov. Kolekcia bola nominovaná v kategórii "Best DVD Collection" alebo "Najlepšia DVD kolekcia" spolu s ďalšími piatimi DVD kolekciami filmov. Nominovaná bola aj DVD edícia filmu Stevena Spielberga Duel (1971) a DVD edícia filmu Georgea Lucasa THX 1138 (1971). Obidva tieto filmy boli nominované v kategórii "Best DVD Classic Film Release" alebo "Najlepšie vydanie klasického filmu na DVD" s ďalšími štyrmi DVD edíciami filmov.

V poradí už 31. slávnostné udeľovanie cien "Saturn Awards" sa uskutoční 3. mája 2005. Kompletný zoznam nominovaných filmov, hercov, herečiek, hlavných členov filmového štábu a DVD edícií filmov a ich kolekcií v rôznych kategóriách nájdete na oficiálnej stránke SaturnAwards.org.10-02-2005   4:00 PM   Knihy na motívy Epizódy III pre deti!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o pripravovaných knihách na motívy záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), určených hlavne pre deti. Článok zahŕňa popisy jednotlivých 14 kníh. Súčasťou článku sú aj naskenované predné strany väčšiny týchto kníh. Všetky spomínané knihy vyjdu v apríli 2005.

Článok o knihách na motívy spomínaného filmu určených hlavne pre deti nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.10-02-2005   0:00 AM   Všetko najlepšie Douglas Slocombe!


Britský kameraman Douglas Slocombe dnes oslavuje svoje 92. narodeniny! Slocombe bol hlavným kameramanom pri nakrúcaní všetkých 3 filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa.08-02-2005   12:45 PM   Všetko najlepšie John Williams!


John Williams Americký skladateľ filmovej hudby John Williams dnes oslavuje svoje 73. narodeniny! K najvydarenejším dielam Williamsa jednoznačne patria soundtracky k filmom ságy Hviezdne vojny a trilógie o Indiana Jonesovi. Williams momentálne už nahráva hudbu k očakávanému filmu Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)!02-02-2005   11:30 PM   Štrnásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol predvčerom uverejnený v poradí už štrnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "B-107: The Life of an HD Tape" alebo "B-107: Život HD pásky".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net