The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


29-01-2005   11:40 AM   Dátumy premiéry Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera konečne uverejnený zoznam dátumov premiéry záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), v jednotlivých krajinách sveta! Zoznam zahŕňa dátumy premiéry Epizódy III vo vyše 60 krajinách sveta. V týchto krajinách bude mať film premiéru 18. až 21. mája 2005, to znamená, že deň pred až 2 dni po dátume premiéry v USA a Kanade, 19. máji 2005! Do slovenských a českých kín bude film uvedený takisto 19. mája 2005! Len v Japonsku bude mať film premiéru až 9. júla 2005.

Zoznam dátumov premiéry spomínaného filmu v jednotlivých krajinách sveta nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.28-01-2005   7:30 PM   Článok o stavbyvedúcom Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok s názvom "Constructing a Galaxy: Greg Hajdu" alebo "Stavajúc galaxiu: Greg Hajdu", ktorý predstavuje hlavného stavbyvedúceho záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Grega Hajdua. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Grega Hajdua, jeho fotografiu, ale aj fotografie zachytávajúce časť procesu výroby niektorých zo stavieb vyvíjaných pre Epizódu III! Takisto prezrádza aj meno a hodnosť jednej z nových postáv, ktorá sa po prvýkrát objaví práve v Epizóde III.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.28-01-2005   5:00 PM   Úvodný text Epizódy III odhalený!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol predvčerom uverejnený článok o známych úvodných textoch filmov ságy Hviezdne vojny, predstavujúcich úvod do udalostí v jednotlivých filmoch, zvaný "Episode III: How It Begins" alebo "Epizóda III: Ako to začína". Článok odhaľuje i samotný úvodný text očakávanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Zahŕňa aj úvodné texty ostatných epizód spomínanej ságy a nechýbajú ani komentáre vedúceho vizuálnych efektov Johna Knolla k svojej práci na vizuálnom spracovaní úvodných textov filmov novej trilógie spomínanej ságy.

Článok s úvodnými textami všetkých epizód spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.22-01-2005   2:50 PM   Hra Empire at War  vo vývoji!

Spoločnosť LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na stratégii na motívy ságy Hviezdne vojny  s predbežným názvom Empire at War (2005) v slovenskom preklade Impérium vo vojne. Táto už pár týždňov očakávaná hra má vyjsť na konci tohto roka na PC.

Dej spomínanej hry sa odohráva pár rokov pred udalosťami vo filme Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977), v čase rastúcej moci galaktického Impéria a Sithských lordov imperátora Palpatinea a Dartha Vadera, ako aj vzniku povstania proti Impériu. Hrať teda budete môcť nielen za Impérium, ale aj za povstalcov. Samotnú hru v spolupráci s firmou LucasArts vyvíja firma Petroglyph Games, ktorej väčšinu členov tvoria pôvodní členovia už zaniknutej firmy na vývoj počítačových hier Westwood Studios. Hudbu k hre skomponuje ostrieľaný hudobník tejto zaniknutej firmy, Frank Klepacki!

Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si momentálne môžete prečítať tlačovú správu s bližšími informáciami, alebo si tiež pozrieť prvých 13 screenshotov priamo z hry, zopár náčrtov prvkov hry či pozoruhodnú kresbu na motívy hry.22-01-2005   2:40 PM   Desiaty dokument o Epizóde III!


Desiaty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "Pick-ups & Re-shoots" alebo "Odvozy a dokrútky" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre všetkých tých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil ešte 6. októbra 2004.

Dokument trvá 6 minút 16 sekúnd a poskytuje pohľad na dokrúcanie scén Epizódy III, ktoré prebiehalo od 23. augusta do 4. septembra 2004 vo Veľkej Británii. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (13.7 MB).18-01-2005   7:30 PM   Conneryho prízvuk najobľúbenejším!

Na viacerých stránkach bola včera uverejnená informácia, že spoločnosť BBC uverejnila zoznam 5 osobností s najobľúbenejším prízvukom vo Veľkej Británii a zoznam 5 osobností s najmenej obľúbeným prízvukom vo Veľkej Británii. V prvom rebríčku je zahrnutý aj herec s nenahraditeľným škótskym prízvukom Sean Connery, ktorý sa umiestnil na samotnom vrchole rebríčka! Samotná anketa prebiehala ešte v období od 17. do 26. novembra 2004. Celkovo hlasovalo vyše 5000 účastníkov ankety.

Obidva spomínané zoznamy si môžete pozrieť napríklad aj na samotnej oficiálnej stránke News.BBC.co.uk. Okrem iného tu nájdete aj podrobnejšie informácie ohľadom samotnej ankety.18-01-2005   4:00 PM   Všetko najlepšie Paul Freeman!


Paul Freeman Britský herec Paul Freeman dnes oslavuje svoje 62. narodeniny! Freeman stvárnil v prvom filme o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981), Indyho nepriateľského konkurenta, francúzskeho archeológa Reného Belloqa, ktorý sa spája s nacistami, aby spoločne našli tajomnú Archu zmluvy.15-01-2005   4:20 PM   Obaly kníh na motívy Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok, ktorý odhaľuje definitívne verzie obalov 4 kľúčových kníh na motívy záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). K zmenšenej verzii naskenovanej prednej strany obalu každej z týchto kníh je priradený aj stručný popis príslušnej knihy. Všetky spomínané knihy by mali vyjsť 2. apríla 2005, teda zhruba jeden a pol mesiaca pred uvedením Epizódy III do svetových kín.

Článok s naskenovanými obalmi všetkých spomínaných kníh nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.15-01-2005   4:15 PM   Článok o technikovi droidov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Justin Dix" alebo "Zachytený na kamere: Justin Dix", ktorý predstavuje technika droidov účinkujúcich v záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Justina Dixa. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Dixa, jeho fotografiu i zopár fotografií z pracoviska. Súčasťou článku sú aj odkazy na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Justina Dixa pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.14-01-2005   3:00 PM   Všetko najlepšie Lawrence Kasdan!


Lawrence Kasdan Americký scenárista a režisér Lawrence Kasdan dnes oslavuje svoje 56. narodeniny! Kasdan napísal scenár nielen k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ale podieľal sa aj na príprave scenárov k dvom epizódam ságy Hviezdne vojny - Epizóda V: Impérium vracia úder (1980) a Epizóda VI: Návrat Jediho (1983).12-01-2005   7:55 PM   Zomrel herec Amrish Puri.


Amrish PuriNa viacerých stránkach bola dnes uverejnená veľmi smutná správa, že dnes ráno zomrel vo veku 72 rokov na následky krvácania do mozgu jeden z najlegendárnejších indických hercov - Amrish Puri. Puri stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) hlavného nepriateľa Indianu Jonesa, vodcu kultu Thuggee, veľkňaza Molu Rama, ktorý spolu so svojou sektou uskutočňuje obrady na počesť bohyne zla Kali. Na herca teda minimálne v podobe tejto nezabudnuteľnej postavy určite nezabudneme...

Pôvodnú správu si môžete prečítať napríklad na stránke NewKerala.com. Podrobnejšie informácie ohľadom úmrtia spomínaného herca nájdete tiež na stránke NewKerala.com. Stručné informácie o zosnulom hercovi nájdete spolu s jeho filmografiou napríklad na stránke IMDb.com.08-01-2005   2:30 PM   Ford a Connery najobľúbenejšími!

Na oficiálnej stránke EOnline.com bol ešte 4. januára uverejnený zoznam 10 najobľúbenejších filmových hviezd v USA za rok 2004. V rebríčku sú samozrejme zahrnuté taktiež bezpochyby jedny z najvýraznejších legiend filmového plátna - Harrison Ford a Sean Connery. Harrison Ford obdržal 5. a Sean Connery 9. miesto. Samotná anketa prebiehala v období od 8. do 15. decembra 2004. Celkovo hlasovalo vyše 1000 účastníkov.

Zoznam 10 najobľúbenejších filmových hviezd v USA nájdete na oficiálnej stránke EOnline.com. Okrem bližších informácií ohľadom ankety tu nájdete aj stručné informácie o víťazných hercoch a herečkách.06-01-2005   8:45 PM   Harrison Ford najsexy starým otcom!

Na viacerých stránkach sa predvčerom objavila informácia, že v časopise GRAND bol uverejnený zoznam najsexy starých rodičov všetkých čias. V rebríčku je zahrnutý aj Harrison Ford, ktorý sa umiestnil na samotnom vrchole rebríčka! Podľa rebríčka tohto časopisu sa teda nenahraditeľný predstaviteľ Indianu Jonesa stáva najsexy starým otcom všetkých čias!

Zoznam prvých 10 najsexy starých rodičov všetkých čias si môžete pozrieť napríklad na stránke HindustanTimes.com.06-01-2005   1:05 PM   Spielberg prispeje na pomoc Ázii!


Na viacerých stránkach bola v posledných dňoch uverejnená informácia, že americký režisér Steven Spielberg spolu s rodinou osobne prispeje 1.5 milióna amerických dolárov na pomoc krajinám postihnutým zemetrasením a následnými prívalovými vlnami tsunami. Obrovské ničivé prívalové vlny, vyvolané podmorským zemetrasením so silou takmer 9 stupňov Richterovej stupnice, ktoré 26. decembra 2004 zdevastovali rozsiahle časti krajín južnej alebo juhovýchodnej Ázie ako Indonézia, ostrov Srí Lanka, India či Thajsko, zanechali okrem spúšte podľa aktuálnych informácií už viac ako 150 000 mŕtvych. Najmä spomínané krajiny momentálne potrebujú pomocnú ruku z celého sveta, nakoľko sú v súčasnosti potrebné hlavne potraviny a lieky pre milióny ľudí, aby sa zabránilo hroziacim epidémiám. Dnes už v podstate prispievajú krajiny zo všetkých častí sveta.

Takáto prírodná katastrofa sa môže stať hocikedy, hocikde a hocikomu, preto udalosti, akou je táto, spájajú nás všetkých - ako ľudí, ktorí žijú na spoločnom svete, a súcitia spolu...

Pôvodnú správu o spomínanom prispení Spielberga nájdete napríklad na stránke SpielbergFilms.com. Pokiaľ sa teda rozhodnete prispieť čo i len minimálnou finančnou čiastkou aj vy, podrobnejšie informácie o možných cestách pomoci finančným príspevkom na Slovensku nájdete spolu s číslami účtov napríklad na oficiálnej stránke SME.sk.06-01-2005   12:55 PM   Článok o trénerovi dialógov!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok zvaný "Chris Neil: Coaching Vader" alebo "Chris Neil: Trénujúci Vadera", ktorý predstavuje trénera dialógov záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Chrisa Neila. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Neila, jeho fotografiu, ako aj fotografie z pracoviska.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.05-01-2005   2:35 PM   Fotka hercov z Hviezdnych vojen !

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok o súhrnnom článku o ságe Hviezdne vojny, uverejnenom v najnovšom čísle časopisu Vanity Fair. Článok zahŕňa hlavne komentáre prispievajúceho redaktora Jima Windolfa k svojmu rozhovoru s Georgeom Lucasom, ktorý sa týkal jeho vesmírnej ságy Hviezdne vojny. Tento exkluzívny rozhovor zhotovil práve pre spomínaný časopis. Čo je však podstatnejšie, článok okrem naskenovanej prednej strany obalu časopisu odhaľuje exkluzívnu fotografiu 16 hercov, ktorí stvárnili hlavné postavy spomínanej ságy! Niektorí herci majú oblečené svoje pôvodné kostýmy. Na fotografii nechýba ani samotný otec sveta Hviezdnych vojen, George Lucas, ani herec Harrison Ford! Na fotografii sú tiež zachytené aj digitálne postavy - legendárny majster Yoda, komický Gungan menom Jar Jar Binks alebo jedna z hlavných postáv, ktorá sa po prvýkrát objaví práve v ešte pripravovanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Napokon nechýba ani kostým temného lorda Dartha Vadera.

Táto naozaj unikátna fotografia, ktorá bude mimochodom uverejnená aj v najnovšom čísle spomínaného časopisu, mnohým bezpochyby navodí silné pocity plné nostalgie… za tými neopakovateľnými, zlatými časmi...

Článok s touto fotografiou nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net