The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-07-2005   11:55 PM   Scéna z Indyho 1  na 1. a 2. mieste!

Na viacerých stránkach bola v posledných dňoch uverejnená informácia, že spoločnosť Sony Ericsson uverejnila zoznam 10 najlepších filmových scén, zoznam 5 najsexy filmových scén, zoznam 5 najlepších komediálnych scén a zoznam 5 najlepších akčných scén. V prvom rebríčku je zahrnutá aj legendárna stručná scéna z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorá predstavuje nezabudnuteľný súboj Indianu Jonesa s arabským šermiarom na trhovisku v Káhire. Scéna obdržala vynikajúce 2. miesto. Vo štvrtom spomínanom rebríčku sa však táto scéna umiestnila až na samotnom vrchole rebríčka! Jednotlivé rebríčky boli zostavené na základe hlasov približne 1200 účastníkov ankety.

Všetky spomínané zoznamy nájdete napríklad na stránke Mirror.co.uk.

Update (03-08-05): V treťom spomínanom rebríčku sa však umiestnila aj scéna z filmu Dr. No (1962). Obdržala 3. miesto.31-07-2005   11:55 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa predvčerom objavilo 11 fotografií zo záverečnej časti novej trilógie sci-fi ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s viacerými kľučovými udalosťami, ktoré sa v tomto filme odohrávajú, ako aj fotografiu niekoľkých hlavných postáv filmu spätých s týmito udalosťami. Fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta Hviezdnych vojen  k novovytvoreným či doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté so spomínanými kľučovými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.31-07-2005   11:50 PM   Epizóda III na DVD v novembri!!


Obal DVD edície (širokouhlá verzia) Na oficiálnej stránke StarWars.com bola ešte 25. júla uverejnená správa, že spoločnosti Twentieth Century Fox a Lucasfilm Ltd. oficiálne oznámili termín vydania záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) alebo Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov, na DVD! Film na DVD vyjde v širokouhlej i v celoobrazovkovej verzii. Oficiálny dátum dlho očakávaného vydania tohto filmu na DVD v USA a Kanade je 1. november 2005. V ostatných krajinách sveta by mal film na DVD vyjsť v rovnaký dátum alebo krátko po tomto dátume.

DVD edícia spomínaného filmu bude zahŕňať 2 disky. Na prvom sa bude nachádzať spomínaný film. K disku s filmom bude však takisto priložený aj 1 špeciálny disk s bonusovým materiálom, ktorý bude tvoriť napríklad kolekcia celkovo 15 dokumentov o výrobe Epizódy III, ktoré boli postupne uverejňované na oficiálnej stránke StarWars.com, celkom nové exkluzívne dokumenty a mnoho ďalších prekvapení.

Spomínaná sága bude teda po vydaní spomínaného filmu na DVD uzavretá aj na DVD. Jedinečnú celistvosť ságy si tak onedlho bude môcť vychutnať každý naplno, teraz už v perfektnom obrazovom i zvukovom prevedení!

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com. Správa zahŕňa aj fotografiu DVD obalu určeného pre širokouhlú verziu spomínaného filmu a fotografiu DVD obalu určeného pre celoobrazovkovú verziu spomínaného filmu.19-07-2005   4:10 PM   Pätnásty dokument o Epizóde III!


Pätnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), s názvom "The Creatures of Episode III" alebo "Tvory Epizódy III" bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre všetkých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 1. marca 2005.

Dokument trvá 7 minút 12 sekúnd a približuje výrobu kostýmov vyvíjaných na stvárnenie tvorov Epizódy III. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska či nakrúcania Epizódy III a zahŕňa i komentáre členov filmového štábu.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (26.4 MB).13-07-2005   1:35 PM   Všetko najlepšie Harrison Ford!


Harrison Ford Slávny americký herec Harrison Ford dnes oslavuje svoje 63. narodeniny! Ford stvárnil svetoznámeho archeológa Indianu Jonesa vo všetkých 3 filmoch Stevena Spielberga. Klobúk by si mal znovu nasadiť a bič opäť uchopiť, keď sa začne nakrúcať Indiana Jones 4 (2006)! Kuriozitou je, že Ford je narodený v rovnakom znamení ako Indy. :)06-07-2005   2:30 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bolo včera uverejnených 19 fotografií zo záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa v tomto filme odohrávajú. Fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta Hviezdnych vojen  k novovytvoreným či doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.04-07-2005   9:00 PM   Spielberg nakrúca film Pomsta...

Na stránke NYTimes.com sa už pred niekoľkými dňami objavili informácie ohľadom prebiehajúceho nakrúcania ďalšieho filmu Stevena Spielberga. Spielberg totiž už od 29. júna, odo dňa premiéry svojho nového filmu Vojna svetov (2005), nakrúca film inšpirovaný skutočnou tragickou udalosťou z letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1972 v Mníchove, kedy niekoľkí palestínski militanti uniesli a zavraždili 11 izraelských športovcov, s pracovným názvom Vengeance (2005) alebo Pomsta. Nakrúcanie tohto historického thrilleru bolo zahájené na Malte. Hlavnú postavu v ňom stvárni Eric Bana. Film by mal mať v USA premiéru už 23. decembra 2005.

Nakrúcanie mnohé roky očakávaného a pripravovaného, štvrtého filmu o dobrodružstvách Indianu Jonesa je tak žial opäť odložené. Spielberg sa najnovšie vyjadril, že dúfa v dokončenie scenára na konci leta, čo evidentne znamená, že nakrúcanie sa prakticky začne najskôr až budúci rok. Dobrou správou je však fakt, že na scenári už záverečné úpravy robia ako George Lucas, tak aj pomocný scenárista Jeff Nathanson, ktorý pôvodný scenár Franka Darabonta z januára 2004 až do súčasnosti zdokonaľoval. Snáď sa už teda definitívne blíži ten historický okamih, keď šošovky kamier zachytia to cenné odrazené svetlo od prvých elementov neobvykle dlho a starostlivo pripravovaného, štvrtého filmu o slávnom staromódnom archeológovi… riadne teda držme palce, aby tomu bolo tak práve budúci rok!!

Pôvodnú správu o prebiehajúcom nakrúcaní filmu Vengeance (2005), ako aj podrobné informácie o tomto filmu, nájdete na stránke NYTimes.com. Najnovšie informácie ohľadom priebehu nakrúcania tohto filmu nájdete na pravidelne aktualizovanej stránke SpielbergFilms.com.

Update (05-07-05): Správa o prebiehajúcom nakrúcaní spomínaného filmu sa dnes objavila už aj na oficiálnej stránke Kultura.SME.sk.

Update (06-07-05): Úplná tlačová správa spoločností Paramount Pictures a DreamWorks SKG, ktorá potvrdzuje prebiehajúce nakrúcanie spomínaného filmu, sa včera objavila napríklad na stránke SpielbergFilms.com.

Update (03-08-05): Spoločnosti Paramount Pictures a DreamWorks SKG oznámili, že už definitívny názov spomínaného filmu bude "Munich" alebo "Mníchov". Potvrdzuje to aj samotná tlačová správa týchto spoločností z 25. júla, ktorú si môžete prečítať napríklad na stránke SpielbergFilms.com.04-07-2005   7:20 PM   Spielberg a Lucas najmocnejšími!


Obal časopisu PREMIERE č. 61 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE bol uverejnený zoznam 30 najmocnejších ľudí Hollywoodu zvaný "Kdo vládne továrně na sny?". V rebríčku je zahrnutá i bezpochyby jedna z najvplyvnejších osobností filmového priemyslu Steven Spielberg, ktorý sa umiestnil na 2. mieste! V rebríčku sa taktiež umiestnil aj Spielbergov veľmi dobrý priateľ a spolupracovník George Lucas, ktorý bez komentára takisto patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti filmového priemyslu. Otec slávnej vesmírnej ságy Hviezdne vojny  obdržal 3. miesto. Ku každej osobnosti zahrnutej v rebríčku je priradený aj stručný komentár a informácia, aké boli tržby z premietania jej filmov za rok 2004. Súčasťou zoznamu sú aj karikatúry a fotografie týchto osobností, medzi ktorými sa nachádza aj nádherná kresba Georgea Lucasa so skautskou šatkou okolo krku a svetelným mečom v ruke. Obidva tieto prvky sú pozoruhodnými narážkami na hlavnú náplň rozsiahleho diela Georgea Lucasa… ;)

Časopis však zahŕňa aj rozhovor s Georgeom Lucasom, ktorý rozoberá hlavne ságu Hviezdne vojny. Súčasťou článku sú aj fotografie z nakrúcania filmov novej trilógie tejto ságy. Lucas v rozhovore tiež poznamenáva, že čo sa týka štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, so Stevenom Spielbergom to dotiahne do konca. Dúfam však len, že aj s Harrisonom Fordom… :)

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie júlového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 61) je 39 Kč alebo 49 Sk.01-07-2005   4:35 PM   Všetko najlepšie Indy!


Indiana Jones Indiana Jones dnes oslavuje svoje 106. narodeniny! Dr. Henry Jones mladší sa narodil v znamení Raka 1. júla 1899 Henrymu a Anne Jonesovcom. Archeológ so zaprášeným klobúkom a neodlučiteľným bičom už síce má vek hodný oddychu od bláznivých dobrodružstiev, avšak ako päťdesiatnik prežije ešte minimálne jedno filmové dobrodružstvo… aspoň vo svojich spomienkach.


Indiana Jones a jeho dobrodružstvá zostanú s nami navždy, či už vo filmovej, počítačovej alebo knižnej podobe. Všetko najlepšie Indy! ;)01-07-2005   4:35 PM   Všetko najlepšie Dan Aykroyd!


Dan Aykroyd Kanadský herec Dan Aykroyd dnes oslavuje svoje 53. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho priateľa Angličana Webera, ktorý Indymu, barovej speváčke Willie Scott a miestnemu chlapcovi Shortymu Roundovi zabezpečuje prepravné lietadlo plné živej hydiny zo Shanghaia do Dillí.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net