The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


27-03-2005   2:10 PM   Všetko najlepšie Julian Glover!


Julian Glover Britský herec Julian Glover dnes oslavuje svoje 70. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho nepriateľského konkurenta, zberateľa vzácnych pamiatok a nacistického špióna Waltera Donovana, ktorý Indianu Jonesa využíva, aby objavil čo najviac stôp vedúcich k nájdeniu Svätého grálu.22-03-2005   5:05 PM   Nová súčasť stránky StarWars.com !

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavila jej nová súčasť, ktorá predstavuje jej úvodnú stránku vytvorenú na počesť príchodu očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), ktorá bude do svetových kín uvedená už o necelé 2 mesiace, a to 19. mája 2005!

Pozadie stránky tvorí ilustrácia zachytávajúca moment súboja so svetelnými mečmi z Epizódy III, konkrétne súboj majstra a jeho padawana. Pozadie tejto prekrásnej stránky však tvorí aj 1 z 8 motívov, každý predstavujúci fotografiu jednej z vybraných hlavných postáv Epizódy III a istý úsek hudby k filmom spomínanej ságy, ktorý je náhodne zvolený ešte pri načítavaní stránky. Nechýba ani oficiálne logo Epizódy III. Množstvo odkazov, ktoré táto špeciálna úvodná stránka zahŕňa, takisto smeruje na mnohé dosiaľ už uverejnené, pôvodné či mierne pozmenené súčasti spomínanej oficiálnej stránky, no i táto jej nová súčasť zahŕňa nový exkluzívny obsah. Obsahuje napríklad krátke informácie o príbehu jednotlivých filmov spomínanej ságy, stručné informácie o 8 vybraných hlavných postavách Epizódy III, stručné informácie o 7 planétach vyskytujúcich sa v Epizóde III, z toho informácie o 3 planétach, ktoré sa po prvýkrát objavia práve v Epizóde III, alebo 27 fotografií z Epizódy III, z toho asi 15 dosiaľ nikdy neuverejnených. Stránka je zhotovená s použitím systému Macromedia Flash.

Nová súčasť spomínanej oficiálnej stránky však okrem iného zahŕňa aj možnosť si stiahnuť 6 unikátnych wallpaperov (tapiet) na pracovnú plochu, ktoré zobrazujú hlavné postavy Epizódy III. K dispozícii sú v 3 rozlíšeniach.

Novú súčasť spomínanej oficiálnej stránky vytvorenú na počesť príchodu spomínaného filmu nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.21-03-2005   9:45 PM   Nová verzia traileru na Epizódu III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, bol dnes exkluzívne pre jej zaregistrovaných užívateľov uverejnený pôvodný trailer alebo hlavná upútavka na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), avšak v zatiaľ najvyššom rozlíšení, a to až 720x310!

Vysokokvalitnú verziu traileru na tento film si môžu na oficiálnej stránke StarWars.com pozrieť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.19-03-2005   9:55 PM   R2-D2 a C-3PO medzi najlepšími!


Obal časopisu PREMIERE č. 57 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený zoznam 25 najlepších filmových robotov. V rebríčku je zahrnutá i známa nerozlučná dvojica dôvtipných robotov z filmov ságy Hviezdne vojny, R2-D2 a C-3PO! Získala 2. miesto. Ku každému robotovi zahrnutom v rebríčku je priradený aj komentár či jeho fotografia.

Cena českého vydania marcového čísla časopisu PREMIERE (č. 57) je 85 Kč alebo 119 Sk. Cena zmenšenej verzie časopisu je 39 Kč alebo 49 Sk.

Update (21-03-05): V rebríčku sa však umiestnil i robot gigolo Joe z filmu Stevena Spielberga A.I. Umelá inteligencia (2001). Ten obdržal 9. miesto.19-03-2005   3:35 PM   Článok o koordinátorke Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Caught on the Cam: Nina Fallon" alebo "Zachytená na kamere: Nina Fallon", ktorý predstavuje koordinátorku výroby záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Ninu Fallon. Okrem informácií o jej kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Niny Fallon, jej fotografiu či niekoľko fotografií z nakrúcania. Súčasťou článku je aj niekoľko odkazov na archívne zábery zaznamenané webkamerou, ktoré zachytávajú Ninu Fallon pri práci. Tie si však budú môcť pozrieť len zaregistrovaní užívatelia platenej stránky Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.18-03-2005   4:45 PM   Druhá upútavka na Vojnu svetov !

Na oficiálnej stránke Apple.com bola dnes uverejnená druhá upútavka alebo ďalší teaser trailer na očakávaný film Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! K dispozícii je malá, stredne veľká, veľká a celoobrazovková verzia upútavky. Všetky 4 verzie tejto takmer 2 minúty trvajúcej upútavky sú k dispozícii vo formáte Apple QuickTime 5.

Spomínaný film bude vo fáze intenzívnej postprodukcie len onedlho, no v kinách ležiacich v USA bude mať premiéru už 29. júna 2005.

Druhú upútavku na spomínaný film si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Apple.com. Odkaz na túto stránku nájdete aj na samotnej oficiálnej stránke filmu, WarOfTheWorlds.com. Podrobný popis tejto upútavky si môžete prečítať napríklad na stránke SpielbergFilms.com.18-03-2005   2:30 PM   Kniha na motívy Hviezdnych vojen !


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o ďalšej pripravovanej knihe na motívy filmov ságy Hviezdne vojny. Článok zahŕňa popis knihy zvanej Dressing a Galaxy: The Costumes of Star Wars  alebo Obliekajúc galaxiu: Kostýmy Hviezdnych vojen, ktorá bude približovať kostýmy spomínanej ságy a celý proces ich výroby, a to hlavne kostýmov použitých počas nakrúcania filmov novej trilógie spomínanej ságy. Kniha bude zahŕňať i vyše 300 fotografií a ilustrácií spätých s týmito kostýmami. Súčasťou článku je aj naskenovaná predná strana predbežnej verzie obalu knihy. Kniha by mala vyjsť v septembri 2005.

Článok o ďalšej pripravovanej knihe na motívy filmov spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.17-03-2005   12:40 PM   Článok o zvukovom technikovi!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Hearing is Believing: Paul "Salty" Brincat" alebo "Počutie je dôvera: Paul "Salty" Brincat", ktorý predstavuje produkčného zvukového technika očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), Paula Brincata. Okrem informácií o jeho kariére a práci na Epizóde III článok zahŕňa aj komentáre priamo od Paula Brincata. Nechýba však ani jeho fotografia.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.16-03-2005   12:40 PM   Soundtrack k Epizóde III už v máji!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, že známe vydavateľstvo Sony Classical už onedlho vydá pôvodný soundtrack k očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Soundtrack vyjde 3. mája 2005.

Soundtrack bude predstavovať pôvodnú hudbu legendárneho skladateľa filmovej hudby Johna Williamsa, ktorú k Epizóde III napísal prednedávnom. Hudbu nahral s Londýnskym symfonickým orchestrom počas februára 2005. Ku kompaktnému disku s pôvodnou hudbou k spomínanému filmu bude navyše priložený aj bonusový DVD disk s názvom "Star Wars: A Musical Journey" alebo "Hviezdne vojny: Hudobná cesta", ktorý bude obsahovať približne 70-minútovú kolekciu 16 celkom nových videoklipov obsahujúcich chronologicky usporiadané úseky nezabudnuteľnej hudby John Williamsa k filmom spomínanej ságy, ako aj scén z týchto filmov.

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com. Kompletnú tlačovú správu s podrobnejšími informáciami nájdete napríklad na stránke PRNewsWire.com, kde bola uverejnená včera.15-03-2005   7:40 PM   Trailer na Epizódu III pre všetkých!!!


Trailer, ktorý predstavuje druhú, hlavnú upútavku na záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre tých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace ! Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa trailer objavil už 10. marca. Odvtedy mal premiéru už aj v kinách ležiacich v USA, ako aj na mnohých televíznych staniciach.

Trailer celkovo trvá 2 minúty 31 sekúnd a predstavujú ho zväčša úseky scén zachytávajúce úseky dialógov medzi niekoľkými hlavnými postavami filmu, striedajúce sa s úsekmi scén zachytavajúcimi mohutné vesmírne i pozemné bitky, pozoruhodné scenérie niekoľkých značne odlišných planét, ako aj viacero súbojov so svetelnými mečmi. Trailer taktiež približuje niektoré okolnosti, ktoré mladého Jediho Anakina Skywalkera postupne privádzajú k podľahnutiu temnej strane Sily a jeho definitívnej premene na temného lorda Dartha Vadera, čo je evidentne stredobodom celého filmu. Trailer je takisto podfarbený jedinečnou hudbou k filmom starej trilógie ságy, ktorá je viac-menej veľkolepého, grandiózneho charakteru, a končí pohľadom na samotného Dartha Vadera a imperátora. Jednotlivé záblesky scén zo samotnej Epizódy III dokopy trvajú približne 130 sekúnd.

Trailer rozhodne nasvedčuje tomu, že Epizóda III by mala pôsobiť značne vyrovnanejším dojmom než predošlé 2 epizódy novej trilógie. Aj keď ide zatiaľ iba o trailer, dramatickou, deprimujúcou atmosférou je teda Epizóda III aspoň podľa neho k legendárnym filmom starej trilógie spomínanej ságy určite bližšie. Takže aj naďalej držme Georgeovi Lucasovi i jeho štábu pevne palce, aby sa mu atmosférou tejto epizódy podarilo priblížiť filmom starej trilógie ságy tentokrát už naozaj čo najvernejšie, a každého, kto je na pochybách, presvedčiť, že nakrútiť novú trilógiu za to stálo!

Trailer na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Movies.Channel.AOL.com. K dispozícii je v rozlíšeniach 320x127 alebo 480x206. Pre priamy download verzie traileru v rozlíšení 320x127 kliknite sem (takmer 16 MB) a pre priamy download verzie traileru v rozlíšení 480x206 sem (31.2 MB).

Update (17-03-04): Na stránke TheForce.net sa ešte 11. marca objavil zoznam všetkých záberov, ktoré trailer obsahuje, predstavujúci ich stručný popis. K popisu každého záberu je priradený aj presný čas, v ktorom sa daný záber v traileri objavuje.15-03-2005   6:20 PM   Knihy na motívy Hviezdnych vojen !


Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok o ďalších pripravovaných knihách na motívy filmov vesmírnej ságy Hviezdne vojny. Článok zahŕňa popisy 2 kníh. Kniha s názvom Star Wars: The Ultimate Visual Guide alebo Hviezdne vojny: Definitívna vizuálna príručka bude približovať mnohé prvky sveta spomínanej ságy ako galaxiu spomínanej ságy, hlavné postavy, technológie alebo miesta spomínanej ságy, proces výroby filmov tejto ságy a mnoho iného. Kniha bude zahŕňať i vyše 600 obrázkov. Kniha zvaná Star Wars: Complete Locations - Inside the Worlds of Episodes I to VI alebo Hviezdne vojny: Kompletné miesta - vo vnútri svetov Epizód I až VI  bude zahŕňať kresby späté s filmami spomínanej ságy ako schémy, ilustrácie či mapy. Súčasťou článku sú aj naskenované predné strany obalov týchto kníh. Obidve knihy vyjdu v októbri 2005.

Článok o ďalších pripravovaných knihách na motívy filmov spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.12-03-2005   2:15 PM   Dvanásty dokument o Epizóde III!


Dvanásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "The Wookiees Are Back!" alebo "Wookieeovia sú späť!" bol na oficiálnej stránke StarWars.com dnes uverejnený konečne aj pre tých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 30. novembra 2004.

Dokument trvá 5 minút 56 sekúnd a približuje tvorov zvaných Wookieeovia. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska alebo zo samotného nakrúcania Epizódy III či pohľad na výrobu kostýmov vyvíjaných na stvárnenie týchto tvorov. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu či hercov, ako aj herca, ktorý stvárnil vo filmoch starej trilógie spomínanej ságy Wookieeho menom Chewbacca, Petera Mayhewa, a ktorý ho stvárnil aj v Epizóde III. Nechýba však ani pohľad na úseky scén zo všetkých filmov starej trilógie spomínanej ságy, kde Chewbaccu vidieť, a napokon ani pohľad na niektoré fázy vývoja záberu vyvíjaného pre Epizódu III až do jeho konečnej podoby!

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (24.2 MB).09-03-2005   10:55 AM   Hlavný plagát k Epizóde III!!

Hlavný plagát k Epizóde III Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera konečne uverejnený naskenovaný druhý, hlavný plagát k očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005). Plagát, ktorý bude už čoskoro uverejnený aj v mnohých svetových kinách, aby propagoval príchod spomínaného filmu, zahŕňa predovšetkým kresby niekoľkých hlavných postáv filmu, a to mladého Jediho Anakina Skywalkera, rytiera Jedi Obi-Wana Kenobiho, senátorky Padmé Amidaly, majstra Yodu, temného lorda Dartha Sidiousa a rytiera Jedi Macea Windua. Na plagáte nechýba ani kresba masky Dartha Vadera či kresby stíhačiek z Epizódy III. Ústrednou kresbou celého plagátu je však kresba zachytávajúca moment najdlhšieho súboja so svetelnými mečmi filmov spomínanej ságy, ostrý súboj majstra a jeho padawana. Plagát samozrejme odhaľuje, kto sú tieto 2 postavy, a napokon obsahuje aj oficiálne logo filmu, ako aj titulky k filmu s menami hercov a tvorcov. K plagátu je okrem iného priradený aj stručný popis, informácie o možnosti si objednať kópiu samotného plagátu od elektronického predajcu StarWarsShop.com, avšak aj zmenšené verzie naskenovaných hlavných plagátov k ostatným epizódam spomínanej ságy. Na Slovensko ani do Českej republiky však spomínaný predajca tovar zatiaľ nevyváža.

Naskenované hlavné plagáty ku všetkým epizódam spomínanej ságy si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (10-03-05): Pokiaľ si chcete pozrieť omnoho kvalitnejšiu verziu naskenovaného hlavného plagátu k spomínanému filmu, v oveľa vyššom rozlíšení, môžete si ju pozrieť napríklad na stránke TheForce.net, kde bola uverejnená ešte predvčerom.05-03-2005   9:55 PM   Knihy na motívy Hviezdnych vojen !


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa ešte 25. februára objavil článok o ďalších pripravovaných knihách na motívy filmov ságy Hviezdne vojny. Článok zahŕňa popisy 2 kníh. Kniha s názvom The Star Wars Poster Book alebo Kniha plagátov na motívy Hviezdnych vojen bude predstavovať kolekciu vyše 300 rôznych plagátov k jednotlivým filmom spomínanej ságy. Kniha zvaná Star Wars Chronicles: The Prequels alebo Kronika Hviezdnych vojen: Prológy bude zahŕňať fotografie späté s filmami novej trilógie spomínanej ságy ako fotografie z týchto filmov a ich nakrúcania, rôzne náčrty či kresby elementov týchto filmov, fotografie rekvizít použitých počas ich nakrúcania a mnoho iného. Kniha bude zároveň obsahovať aj text približujúci svet Hviezdnych vojen či proces nakrúcania alebo výroby filmov novej trilógie spomínanej ságy. Súčasťou článku sú aj naskenované predné strany obalov týchto kníh. Obidve knihy by mali vyjsť v decembri 2005.

Článok o pripravovaných knihách na motívy filmov spomínanej ságy nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.03-03-2005   10:40 PM   Indyho profesia na 6. mieste!

Na stránke TheIndyExperience.com bola dnes uverejnená správa, že na oficiálnej stránke CNN.com sa včera objavil zoznam 7 najpopulárnejších profesií filmových postáv všetkých čias. V rebríčku je zahrnutá aj profesia Indianu Jonesa, archeológia, ktorá získala 6. miesto! Je tu zahrnutá i profesia rytiera Jedi Obi-Wana Kenobiho zo ságy Hviezdne vojny, ktorá obdržala 3. miesto, a profesia agenta Jamesa Bonda. Tá získala 7. miesto. Rebríček bol zostavený na základe hlasov vyše 1200 účastníkov ankety.

Archeológia je rozhodne neobyčajná profesia, ktorá svojou nekonečnou tajomnosťou dennodenne láka mnoho nadšencov s vášňou k hľadaniu dosiaľ neobjavených stôp dávnej minulosti... avšak, ako povedal Indiana Jones, 70 percent všetkej archeológie je vykonaných v knižnici... ;)

Zoznam 7 najpopulárnejších profesií filmových postáv všetkých čias si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Edition.CNN.com. Nájdete tu aj popisy profesií jednotlivých filmových postáv zahrnutých v rebríčku.02-03-2005   7:35 PM   Pätnásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už pätnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "The Creatures of Episode III" alebo "Tvory Epizódy III".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.01-03-2005   4:55 PM   Trailer na Epizódu III už onedlho!!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená správa, ktorá oznamuje, že trailer na záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), ktorý predstavuje druhú, hlavnú upútavku na tento film, bude mať v kinách ležiacich v USA premiéru už 11. marca, a to pred premietaním filmu Robots ! Ešte 10. marca bude trailer odvysielaný na televíznej stanici FOX počas vysielania seriálu The O.C. a v rovnaký deň bude uverejnený aj na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, pre jej zaregistrovaných užívateľov. Ostatní, bežní návštevníci, budú môcť na oficiálnej stránke StarWars.com trailer zhliadnuť už od 14. marca!

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (04-03-05): Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil záznam televíznej upútavky na seriál The O.C., odvysielanej na televíznej stanici FOX. Časť upútavky však predstavuje prvý pohľad na zábery, ktoré poskytuje spomínaný trailer! Trvá 16 sekúnd, no záblesky scén zo samotnej Epizódy III trvajú len asi 5 sekúnd. Tie však zahŕňajú pohľad na 7 záberov z filmu! Záznam televíznej upútavky si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (3.2 MB).NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net