The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-05-2005   5:25 PM   Všetko najlepšie Denholm Elliott!


Denholm Elliott Britský herec Denholm Elliott by dnes oslávil svoje 83. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho priateľa a kolegu z univerzity, doktora Marcusa Brodyho, ktorý Indymu pomáha hlavne pri pátraní po Svätom grále.


Elliott 6. októbra 1992 podľahol zákernej chorobe AIDS, naše srdcia však v podobe Marcusa Brodyho a výborného herca nikdy neopustí...28-05-2005   9:00 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bolo včera uverejnených 14 fotografií zo záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa v tomto filme odohrávajú, ako aj 3 fotografie samotných prvkov použitých v tomto filme v rámci tejto udalosti. Fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta Hviezdnych vojen  k novovytvoreným či doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.27-05-2005   7:30 PM   Trailer na Vojnu svetov !

Na oficiálnej stránke Apple.com bol dnes uverejnený trailer alebo hlavná upútavka na očakávaný film Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! K dispozícii je opäť malá, stredne veľká, veľká a celoobrazovková verzia traileru. Všetky 4 verzie tohto približne 2 a pol minúty trvajúceho traileru sú k dispozícii vo formáte Apple QuickTime 5.

V kinách ležiacich v USA bude mať film premiéru už 29. júna 2005, no do slovenských a českých kín by mal byť uvedený takisto 29. júna 2005!

Trailer na spomínaný film si môžete pozrieť na samotnej oficiálnej stránke Apple.com. Odkaz na túto stránku nájdete aj na samotnej oficiálnej stránke filmu, WarOfTheWorlds.com.27-05-2005   6:45 PM   Zaujímavosti o Epizóde III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený článok, ktorý predstavuje zoznam mnohých zaujímavostí o záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), zvaný "Episode III Easter Egg Hunt" alebo "Lov na kraslice Epizódy III". Článok zahŕňa aj zaujímavosti o spomínanom filme späté s ostatnými filmami spomínanej ságy, zaujímavosti týkajúce sa rôznych odkazov na ostatné epizódy spomínanej ságy, ako aj zaujímavosti týkajúce sa členov filmového štábu a ich účinkovania v spomínanom filme. K popisu každej zaujímavosti je priradená aj príslušná fotografia zo spomínaného filmu.

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.25-05-2005   3:40 PM   Štrnásty dokument o Epizóde III!


Štrnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), s názvom "B-107: The Life of an HD Tape" alebo "B-107: Život HD pásky" bol na oficiálnej stránke StarWars.com predvčerom uverejnený konečne aj pre návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 31. januára 2005.

Dokument trvá 4 minút 46 sekúnd a približuje hlavne prácu so špeciálnou, HD páskou a s údajmi zaznamenanými na nej, ktoré predstavujú jednotlivé scény vytvárajúce samotnú Epizódu III, zaznamenané na nakrúcaní Epizódy III. Dokument obsahuje aj niekoľko záberov z nakrúcania Epizódy III a zahŕňa i komentáre členov filmového štábu. Poskytuje však aj pohľad na úseky jednej už dokončenej scény z Epizódy III.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (17.4 MB).24-05-2005   8:35 PM   Všetko najlepšie Alfred Molina!


Alfred Molina Britský herec Alfred Molina dnes oslavuje svoje 52. narodeniny! Molina stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho spoločníka Satipa na ceste cez peruánsku džungľu, ktorý Indyho zrádza tým, že si v chráme Chachapoyánov privlastňuje Indym získanú sošku plodnosti, keď ju má počas rútenia sa chrámu vymeniť za jeho bič.21-05-2005   2:40 PM   Tretia upútavka na Vojnu svetov !

Na oficiálnej stránke Movies.Channel.AOL.com bola predvčerom uverejnená už tretia upútavka alebo ďalší teaser trailer na očakávaný film režiséra Stevena Spielberga na motívy slávneho sci-fi románu H. G. Wellsa o invázii Marťanov na Zem, War of the Worlds (2005) alebo Vojna svetov ! K dispozícii je aj celoobrazovková verzia upútavky. Obidve verzie tejto viac ako minútu trvajúcej upútavky sú k dispozícii vo formáte Apple QuickTime.

Tretiu upútavku na spomínaný film si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Movies.Channel.AOL.com. Odkaz na túto stránku nájdete aj na samotnej oficiálnej stránke filmu, WarOfTheWorlds.com.19-05-2005   11:00 PM   Nová hra na motívy Indianu Jonesa!!


Spoločnosť LucasArts včera oficiálne oznámila, že pracuje na ďalšej hre na motívy Indianu Jonesa! Hra by mala vyjsť v roku 2007 na konzoly novej generácie. Či hra vyjde aj na PC je zatiaľ otázne. Konkrétnejšie informácie o samotnej hre spoločnosť zatiaľ neposkytla.

Plánované vydanie spomínanej hry bolo pôvodne oznámené samotným prezidentom firmy LucasArts Jimom Wardom na najväčšej obchodnej akcii v oblasti počítačových hier a náučného softwareu, Electronic Entertainment Expo alebo E3, kde sú prezentované pripravované hry. Na tejto akcii sa majú právo zúčastniť len médiá a samotní ľudia, ktorí pracujú v herných spoločnostiach. Akcia prebieha od 18. do 20. mája v Los Angeles.

Pôvodnú tlačovú správu nájdete na oficiálnej stránke LucasArts.com.19-05-2005   6:05 PM   Všetko najlepšie Pat Roach!


Pat Roach Britský herec Pat Roach by dnes oslávil svoje 68. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) gigantického šerpu a hlavného mechanika, vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) hlavného dozorcu väzňov a vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) člena gestapa.


Roach zomrel 17. júla 2004 na rakovinu hrtana, naše srdcia však v podobe spomínaných postáv a výborného herca nikdy neopustí...19-05-2005   5:55 PM   Komplexný článok o Epizóde III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bol včera uverejnený komplexný článok o záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktorá dnes mala celosvetovú premiéru, s názvom "An Introduction to Episode III" alebo "Úvod do Epizódy III"! Článok zahŕňa hlavne históriu vzniku a výroby spomínaného filmu a naviac obsahuje aj komentáre členov filmového štábu či hercov. Súčasťou článku je tiež rozhovor so samotným Georgeom Lucasom. Článok obsahuje aj fotografie zo spomínaného filmu či jeho nakrúcania.

Článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com.17-05-2005   9:00 PM   Televízna upútavka na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená ďalšia, v poradí už 12. televízna upútavka na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), zvaná "Sith Happens (3 Days)" alebo "Sith sa stáva (3 dni)"! Táto 17 sekúnd trvajúca televízna upútavka zahŕňa i pohľad na asi 4 dosiaľ neuverejnené zábery z Epizódy III. Je podfarbená hudbou k Epizóde III.

Televíznu upútavku na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.14-05-2005   2:50 PM   Všetko najlepšie George Lucas!


George Lucas Slávny americký režisér, producent a scenárista George Lucas dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Lucas sa podieľal na námetoch ku všetkým trom filmom o Indiana Jonesovi a je otcom ságy Hviezdne vojny. Nakrútil Epizódy I, II a IV a práve dokončil už záverečnú časť novej trilógie ságy, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005).


Ako vďaku za to, že George Lucas svojou očarujúcou vesmírnou ságou, ktorú nakrútením spomínaného filmu práve uzavrel, za posledných 28 rokov pohladil srdce toľkým ľuďom, sa istá skupina fanúšikov Lucasovi rozhodla napísať list, v ktorom mu ďakuje v mene milióna ľudí, ktorí ho podpísali.

Ak máte dôvod sa medzi tento milión ľudí zaradiť aj vy, môžete tak učiniť jednoduchým elektronickým podpísaním spomínaného listu, a to na stránke ThankYouGeorge.com. A pamätajte, Sila nás bude sprevádzať… navždy.14-05-2005   2:45 PM   Televízne upútavky na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavili ďalšie 2 televízne upútavky na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Každá z týchto televíznych upútaviek trvá 32 sekúnd. Televízna upútavka zvaná "Brothers" alebo "Bratia" zahŕňa aj pohľad na asi 10 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Televízna upútavka s názvom "Celebration" alebo "Oslava" obsahuje i pohľad na asi 5 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Zahŕňa však aj úseky niekoľkých nostalgických scén z filmu Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). Obidve tieto televízne upútavky sú podfarbené hudbou k filmom spomínanej ságy.

Televízne upútavky na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.13-05-2005   9:10 PM   Súboj z Indyho 1  na 28. mieste!


V najnovšom čísle britského časopisu o filmoch Total Film  bol uverejnený zoznam 50 najväčších filmových súbojov s názvom "The 50 Greatest Movie Fights Ever". V rebríčku je zahrnutý aj súboj Indianu Jonesa s hlavným mechanikom na nacistickom letisku v Káhire z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981). Získal 28. miesto. V rebríčku je však zahrnutý aj súboj Lukea Skywalkera s tvorom menom Rancor z filmu Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983), ktorý získal 50. miesto, súboj agenta Jamesa Bonda v podaní Seana Conneryho s Donaldom "Červeným" Grantom z filmu Srdečné pozdravy z Ruska (1963), ktorý získal 18. miesto, či súboj Ricka Deckarda v podaní Harrisona Forda s Royom Battym z filmu Blade Runner (1982), ktorý obdržal 2. miesto. Ku každému súboju zahrnutom v rebríčku je priradená stručná zmienka o víťazovi príslušného súboja a ku takmer každému súboju zahrnutom v rebríčku je priradená i fotografia z príslušného filmu.

Cena júnového čísla časopisu Total Film (č. 102) u nás je okolo 382 Sk, i keď vo Veľkej Británii časopis stojí len niečo vyše 3 libier (asi 200 Sk). K časopisu je priložená zberateľská príručka filmov ságy Hviezdne vojny.12-05-2005   11:55 PM   Televízna upútavka na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com bola včera uverejnená ďalšia, v poradí už 9. televízna upútavka na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "End of Wars" alebo "Koniec vojen"! Táto minútu trvajúca televízna upútavka zahŕňa aj pohľad na asi 15 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Je podfarbená úsekom jednej tragickej skladby, ktorá je súčasťou samotného soundtracku k Epizóde III.

Televíznu upútavku na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.12-05-2005   11:55 PM   Pohľadnice na motívy Epizódy III!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa ešte predvčerom objavila možnosť vytvoriť elektronické pohľadnice na motívy záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Na vytvorenie elektronickej pohľadnice je k dispozícii 13 fotografií priamo z Epizódy III, z toho zhruba polovica dosiaľ neuverejnených, výroky späté s filmami spomínanej ságy, úseky 3 skladieb so známymi motívmi k filmov spomínanej ságy a 4 zvuky späté s filmami spomínanej ságy. Zo zvolených prvkov je potom možné vytvoriť jedinečnú elektronickú pohľadnicu.

Neváhajte a oznámte aj vy prostredníctvom elektronickej pohľadnice vašim známym príchod spomínaného filmu do kín! Toto majstrovské dielo bude mať premiéru už 19. mája 2005!! Dovtedy nech vás Sila sprevádza.

Elektronické pohľadnice na motívy spomínaného filmu môžete vytvárať a zasielať na oficiálnej stránke StarWars.com.12-05-2005   8:50 PM   Soundtracky Williamsa nominované!

Americký filmový inštitút pred pár dňami vyhlásil na počesť 100. výročia svojho vzniku súťaž o 25 najlepších soundtrackov k filmov ako hlavnú náplň programu osláv 100. výročia na rok 2005. Medzi nominované soundtracky boli zaradené i soundtracky legendárneho skladateľa filmovej hudby Johna Williamsa k 11 filmom. Medzi týmito filmami sa nachádza 6 filmov Stevena Spielberga. V zozname nominovaných soundtrackov k filmom však nechýba ani soundtrack k prvému filmu o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981), a soundtrack k filmu Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977)! Celkovo je nominovaných až 250 soundtrackov k filmov. Tie budú posudzované viac ako 500 odborníkmi na filmy.

Vyhlasovanie výsledkov sa uskutoční 23. septembra 2005 v amfiteátri Hollywood Bowl, kde 25 víťazných soundtrackov k filmom odznie naživo.

Kompletný zoznam nominovaných soundtrackov k filmom nájdete spolu s bližšími informáciami na oficiálnej stránke AFI.com.09-05-2005   9:30 PM   Všetko najlepšie Anthony Higgins!


Britský herec Anthony Higgins dnes oslavuje svoje 58. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu Goblera.05-05-2005   10:50 PM   Televízne upútavky na Epizódu III!!


Na oficiálnej stránke StarWars.com sa dnes objavili ďalšie 2 televízne upútavky na očakávanú, záverečnú časť novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)! Každá z týchto televíznych upútaviek trvá 32 sekúnd. Televízna upútavka s názvom "To Protect You" alebo "Aby som ťa chránil" zahŕňa aj pohľad na asi 10 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Televízna upútavka zvaná "Seduction" alebo "Zvádzanie" obsahuje i pohľad na asi 15 dosiaľ nikde neuverejnených záberov z Epizódy III. Obidve tieto televízne upútavky sú podfarbené hudbou k Epizóde III.

Televízne upútavky na spomínaný film vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.05-05-2005   10:50 PM   Článok o Darthovi Vaderovi!

Obal časopisu PREMIERE č. 59 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený 8-stranový článok zvaný "Darth Vader: Jeho život a doba", ktorý zahŕňa životopis temného lorda Dartha Vadera z filmov ságy Hviezdne vojny. Životopis je zostavený hlavne z udalostí spätých s Darthom Vaderom v rámci filmov spomínanej ságy. Článok zahŕňa i komentáre členov filmového štábu vrátane hercov, zmienku o filmoch, ktoré parodujú filmy spomínanej ságy, zmienku o rôznych produktoch na motívy filmov spomínanej ságy, ako aj unikátny graf zobrazujúci vzájomné vzťahy medzi hlavnými postavami ságy. Súčasťou článku sú aj fotografie z filmov spomínanej ságy. Časopis však obsahuje aj exkluzívny rozhovor s hercom Haydenom Christensenom, ktorý stvárnil v druhých 2 epizódach novej trilógie spomínanej ságy mladého Jediho Anakina Skywalkera.

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie májového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 59) je 39 Kč alebo 49 Sk.05-05-2005   10:50 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bolo včera uverejnených 13 fotografií z očakávanej, záverečnej časti novej trilógie Hviezdnych vojen, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa v tomto filme odohrávajú. Fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta Hviezdnych vojen  k doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté s jednou z kľučových udalostí, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.05-05-2005   9:50 PM   Všetko najlepšie John Rhys-Davies!


John Rhys-Davies Britský herec John Rhys-Davies dnes oslavuje svoje 61. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho verného priateľa Sallaha, ktorý Indymu pomáha ako pri hľadaní Archy zmluvy, tak aj pri pátraní po Svätom grále.04-05-2005   1:00 PM   Stránka soundtracku k Epizóde III!

Vydavateľstvo Sony Classical včera uverejnilo oficiálnu stránku pôvodného soundtracku k záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), predstavujúceho pôvodnú hudbu k tomuto filmu. Pozadie tejto pozoruhodnej stránky tvorí animácia cyklicky zobrazujúca fotografie niekoľkých hlavných postáv Epizódy III. Stránka však poskytuje predovšetkým možnosť si vypočuť 45-sekundové úseky prvých 14 z 15 skladieb, ktoré obsahuje kompaktný disk s pôvodnou hudbou k Epizóde III. Zahŕňa aj informácie o tomto soundtracku, stručnú biografiu a filmografiu skladateľa filmovej hudby Johna Williamsa, ktorý je autorom soundtracku, alebo možnosť si stiahnuť 2 wallpapery (tapety) na motívy Epizódy III. Nechádza sa tu i naskenovaná predná strana bookletu, ktorý je súčasťou obalu kompaktného disku s pôvodnou hudbou k Epizóde III. Stránka je zhotovená s použitím systému Macromedia Flash.

Oficiálnu stránku pôvodného soundtracku k spomínanému filmu nájdete na adrese StarWars.SonyClassical.com.

Update (07-05-05): Správa o uverejnení spomínanej oficiálnej stránky sa včera objavila už aj na samotnej oficiálnej stránke StarWars.com.01-05-2005   1:55 PM   Videoklip na motívy Epizódy III!

Na stránke StarWars.com sa včera objavil videoklip na motívy očakávanej, záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), s názvom "A Hero Falls" alebo "Hrdina upadá"! Trvá 3 minúty 39 sekúnd, pozostáva z dosiaľ uverejnených, ale aj neuverejnených úsekov scén z Epizódy III, a predstavuje predovšetkým pohľad na postupnú premenu mladého Jediho Anakina Skywalkera na temného lorda Dartha Vadera. Je podfarbený dramatickou skladbou "Battle of the Heroes", ktorá je súčasťou soundtracku k filmu. Soundtrack bude predstavovať pôvodnú hudbu k Epizóde III, ktorej autorom je legendárny skladateľ filmovej hudby John Williams. Samotný videoklip bude súčasťou kolekcie až 16 videoklipov obsahujúcich chronologicky usporiadané úseky nezabudnuteľnej hudby Johna Williamsa k filmom spomínanej ságy, ako i scén z týchto filmov, ktorá sa bude nachádzať na bonusovom DVD disku s názvom "Star Wars: A Musical Journey", priloženom ku kompaktnému disku s pôvodnou hudbou k Epizóde III. Ten vyjde už 3. mája 2005.

Tento videoklip na motívy spomínaného filmu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. K dispozícii je v rozlíšeniach 320x127 a 480x206. Pre priamy download verzie videoklipu v rozlíšení 320x127 kliknite sem (15.5 MB) a pre priamy download verzie videoklipu v rozlíšení 480x206 sem (30.2 MB).01-05-2005   1:45 PM   Sedemnásty dokument o Epizóde III!

Na platenej stránke Hyperspace, ktorá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com, sa včera objavil v poradí už sedemnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005), zvaný "Endlessly Compelling: The Music of Episode III" alebo "Nekonečne podmanivá: Hudba Epizódy III".

Obsah tohto dokumentu môžu na oficiálnej stránke StarWars.com odhaliť všetci tí, ktorí sú ochotní za registráciu na stránku Hyperspace zaplatiť približne 20 amerických dolárov ročne.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net