The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-10-2005   1:40 PM   Nová verzia programu ScummVM!


Na stránke MixnMojo.com sa včera objavila informácia, že konečne vyšla nová verzia programu zvaného ScummVM. Tento program pracuje ako emulátor umožňujúci hrať početné množstvo starších adventúr nielen od firmy LucasArts pod rôznymi operačnými systémami ako Windows či Linux. Verzia 0.8.0, ktorá bola ešte včera uverejnená na stránke ScummVM.org, prináša okrem zdokonalenia samotného programu aj podporu grafických módov CGA a Hercules pre niektoré hry, podporu systémov PlayStation Portable, PlayStation 2 a EPOC/SymbianOS, predbežnú podporu hier od LucasArts na konzoly Commodore 64 a Nintendo Entertainment System, ale aj podporu adventúr Gobliiins (1991) a Inherit the Earth (1994) či zlepšenú podporu 7 adventúr pre deti od firmy Humongous Entertainment. Program je k dispozícii na viaceré systémy ako Mac OS X, Fedora Core či PalmOS. Nová verzia obsahuje samozrejme aj mnoho ďalších vylepšení a opráv.

Program ScummVM v0.8.0 si môžete stiahnuť na stránke ScummVM.org (takmer 1.5 MB), kde nájdete aj kompletný zoznam jednotlivých vylepšení novej verzie programu.30-10-2005   4:00 PM   Tretie výročie uverejnenia stránky!

Presne pred 3 rokmi, 30. októbra 2002, bola táto stránka, The Light of Indiana Jones, umiestnená na Internet. Od októbra 2002 bolo na stránke umiestnených okolo 530 noviniek, z toho vyše 400 čistých noviniek rôzneho druhu, 88 gratulácií k narodeninám hercov a tvorcov, ktorí sú dôležitou súčasťou filmov či počítačových hier o Indiana Jonesovi, avšak žiaľ i správy o úmrtiach 5 hercov, ktorí účinkovali aspoň v jednom z filmov o Indiana Jonesovi a ktorí sú tak dôležitou súčasťou Indyho sveta, a napokon 26 oznámení o doplnení nových súčastí stránky. Tretí rok existencie tejto stránky dnes čiastočne naznačuje aj dlho neuskutočnené doplnenie jej ďalšej chýbajúcej súčasti, čo hlavne kvôli mojim školským povinnostiam (prvý ročník vysokej školy...) nebolo počas uplynulých mesiacov v mojich silách zrealizovať. Škola mi však nezabránila vložiť svoje úsilie aspoň do zväčša pravidelného písania noviniek, ako aj do zdokonaľovania samotnej stránky prostredníctvom množstva menších zmien či úprav jej jednotlivých prvkov i súčastí, ktoré boli na nej vykonané počas celých 3 rokov jej existencie. Stránka bola teda vďaka môjmu neodbytnému entuziazmu plne aktívna celý ten čas, čo som v tých často ráznych chvíľach, plných nie vždy zdravého napätia, rozhodoval o svojom ďalšom osude. Od 4. novembra 2002 stránka zaznamenala už takmer 35 000 prístupov a jej návštevnosť od začiatku relatívne rapídne vzrástla, čo ma len podporuje v zachovaní si pozitívneho prístupu ku všetkému, čo do práce na nej vkladám - najmä energiu, čas i úsilie. Veď niet väčšej motivácie pre webmastera stránky, ako keď ju denne navštevuje čo najviac ľudí...

Všetkým, ktorí túto stránku podporujú, srdečne ďakujem a verím, že aj naďalej vám budem môcť pravidelne poskytovať podstatné a kvalitne spracované informácie s pravdivým obsahom. Tiež dúfam, že chýbajúce sekcie a ostatné súčasti tejto stránky sa mi podarí zhotoviť čo najskôr… a snáď sa niekedy v blízkej budúcnosti podarí zrealizovať aj nejaké to citeľné prekvapenie späté aj s touto stránkou... ;)

Všetkým návštevníkom ešte raz ďakujem za dôveru a podporu!30-10-2005   3:50 PM   Update stránky: Časová priamka!

Podsekcia s časovou priamkou, predstavujúca stručný popis dobrodružstiev Indianu Jonesa a udalostí, ktoré sa odohrali v jeho živote, v chronologickom poradí, je rozšírená o roky 1932-1935. Ak si teda chcete prečítať Indyho životopis, rozšírený o vyššie uvedené roky, kliknite sem.26-10-2005   5:55 PM   Zomrel herec William Hootkins.


William HootkinsNa stránke WhatsOnStage.com sa predvčerom objavila veľmi smutná správa, že ešte 23. októbra zomrel vo veku 57 rokov na rakovinu pankreasu americký herec William Hootkins. Hootkins stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) jedného z dvoch pracovníkov vojenskej rozviedky, ktorí Indianu Jonesa informujú o odhalenej snahe nacistov nájsť niečo tajomné na mieste zvanom Tanis, majora Eatona, a v epizóde seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993), ktorej dej sa odohráva v máji 1917 v Barcelone, ruského baletného impresária Sergeia Diaghileva. Účinkoval však aj v štvrtej epizóde ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), kde stvárnil povstaleckého pilota stíhačky X-Wing Porkinsa s označením Red 6. Na herca teda minimálne v podobe týchto postáv určite nezabudneme...

Pôvodnú správu si môžete prečítať na stránke WhatsOnStage.com. Stručné informácie o zosnulom hercovi nájdete spolu s jeho filmografiou napríklad na stránke IMDb.com.25-10-2005   10:25 PM   Filmy Spielberga medzi najväčšími!

Na diskusnom fóre oficiálnej stránky TotalFilm.com bol dnes uverejnený zoznam 100 najväčších filmov všetkých čias s názvom "The 100 Greatest Movies of All Time". V rebríčku je zahrnutý aj prvý film o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981), ktorý získal 74. miesto! Sú tu zahrnuté aj ďalšie filmy Stevena Spielberga, a to film Blízke stretnutia tretieho druhu (1977), ktorý obdržal 76. miesto, film E.T. Mimozemšťan (1982), ktorý získal 40. miesto, a film Čeľuste (1975). Ten obdržal 3. miesto. Sú tu však zahrnuté aj filmy Georgea Lucasa Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), ktorý získal 33. miesto, a Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1981), ktorý obdržal 8. miesto. V rebríčku nechýba ani film Goldfinger (1964), kde agenta Jamesa Bonda stvárnil Sean Connery, ktorý získal práve 100. miesto, a film Blade Runner (1982), kde hlavnú postavu stvárnil Harrison Ford. Ten obdržal 47. miesto.

Zoznam 100 najväčších filmov všetkých čias nájdete na diskusnom fóre oficiálnej stránky TotalFilm.com.23-10-2005   2:45 PM   Všetko najlepšie Philip Kaufman!


Philip Kaufman Americký režisér a scenárista Philip Kaufman dnes oslavuje svoje 69. narodeniny! Kaufman spolupracoval s Georgeom Lucasom pri písaní námetu k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981). Autorom myšlienky zhotoviť príbeh, ktorý je založený na legende o biblickej Arche zmluvy, bol práve Philip Kaufman.15-10-2005   1:25 PM   Sedemnásty dokument o Epizóde III!


Sedemnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), s názvom "Endlessly Compelling: The Music of Episode III" alebo "Nekonečne podmanivá: Hudba Epizódy III" bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre všetkých tých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa dokument objavil už 30. apríla 2005.

Dokument trvá 8 minút 41 sekúnd a približuje vznik i nahrávanie hudby k Epizóde III, ktorej autorom je legendárny skladateľ filmovej hudby John Williams. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska alebo zo samotného nahrávania Epizódy III, ako aj zo všetkých filmov spomínanej ságy. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu, ako aj samotného Johna Williamsa, či zmienku o bonusovom DVD disku zvanom "Star Wars: A Musical Journey", priloženom ku kompaktnému disku so soundtrackom k Epizóde III, ktorý vyšiel ešte 3. mája 2005. Súčasťou dokumentu je i videoklip na motívy Epizódy III s názvom "Battle of the Heroes" alebo "Bitka hrdinov". Pozostáva z úsekov scén z Epizódy III striedajúcich sa so zábermi z nahrávania soundtracku k filmu a trvá asi 3 a trištvrte minúty. Isté úseky dokumentu sú podfarbené hudbou k filmom starej i novej trilógie spomínanej ságy.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (36.8 MB).15-10-2005   1:10 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bolo včera uverejnených 6 fotografií z vystrihnutých scén zo záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s viacerými kľučovými udalosťami, ktoré sa v tomto filme odohrávajú v rámci týchto vystrihnutých scén. Všetky spomínané fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta ságy Hviezdne vojny  k novovytvoreným či doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté so spomínanými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.11-10-2005   7:40 PM   Všetko najlepšie Sean P. Flanery!


Sean Patrick Flanery Americký herec Sean Patrick Flanery dnes oslavuje svoje 40. narodeniny! Tento herec stvárnil takmer vo všetkých epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993) mladého Indyho. Mladého Indyho stvárnil aj v TV filmoch (1994-1996) a vo filmoch, ktoré sa objavili i na videokazetách (1992-1999).07-10-2005   4:00 PM   Článok o Epizóde III na DVD!

Na oficiálnej stránke StarWars.com sa včera objavil článok zvaný "Inside the DVD: Revenge of the Sith " či "Vo vnútri DVD: Pomsta Sithov ". Článok približuje očakávanú DVD edíciu filmu Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ako aj obsah bonusového disku, ktorý bude súčasťou tejto DVD edície, a jednotlivé jeho súčasti. Zahŕňa aj podrobnejšie informácie o niektorých z dokumentov o filme a vystrihnutých scén z filmu, ktoré sa budú nachádzať práve na bonusovom disku, či komentáre niektorých z autorov, ktorí sa podieľali na vyvíjaní DVD edície tohto filmu. Súčasťou článku je aj fotografia DVD obalu určeného pre širokouhlú verziu spomínaného filmu, fotografie záberov zo širokouhlej verzie filmu a tiež fotografie rovnakých záberov z celoobrazovkovej verzie filmu práve pre porovnanie, fotografie z nakrúcania filmu, fotografie častí menu z obidvoch diskov DVD edície, ako i fotografie z niektorých z vystrihuntých scén, ktoré bude obsahovať samotný bonusový disk! DVD edícia spomínaného filmu vyjde už 1. novembra 2005!

Článok nájdete na oficiálnej stránke StarWars.com.05-10-2005   11:35 PM   Všetko najlepšie Karen Allen!


Karen Allen Americká herečka Karen Allen dnes oslavuje svoje 54. narodeniny! Táto herečka stvárnila vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho bývalú priateľku Marion Ravenwood, ktorá Indymu po tom, čo ju zachraňuje pred nacistom majorom Tohtom a jeho pomocníkmi v jej bare v Nepále, pomáha v Káhire pri hľadaní Archy zmluvy.03-10-2005   9:20 PM   Indy 1  takisto zmenil svet!


Obal časopisu PREMIERE č. 64 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený zoznam 30 filmov, ktoré zmenili svet. V zozname sú zahrnuté aj 2 filmy Stevena Spielberga, a to samotný prvý film o dobrodružstvách Indianu Jonesa, Dobyvatelia stratenej archy (1981), a film Čeľuste (1975). Je tu však zahrnutý aj film Georgea Lucasa Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). Ku každému jednému filmu zahrnutému v zozname je priradený i stručný komentár, informácia, aké boli tržby z premietania príslušného filmu, informácia, koľko Oscarov príslušný film získal, či fotografia z príslušného filmu.

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie októbrového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 64) je 39 Kč alebo 49 Sk.01-10-2005   4:40 PM   Nová súčasť IndianaJones.com !


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa dnes objavila jej nová súčasť zvaná "MARSHALL COLLEGE" či "MARSHALLOVA UNIVERZITA". Túto novú súčasť tvorí sekcia venovaná jednotlivým prvkom sveta Indianu Jonesa. Pre začiatok tu nájdete biografie Indianu Jonesa, Marion Ravenwood, Willie Scott, Shortyho Rounda v rámci podsekcie "Characters" alebo "Postavy", biografie Nurhachiho a Adolfa Hitlera v rámci podsekcie "Historical Figures" či "Historické postavy", informácie o Arche zmluvy, Sankarových kameňoch a Svätom grále v rámci podsekcie "Artifacts" alebo "Artefakty", informácie o bare Marion Ravenwood, The Raven, v rámci podsekcie "Locations" alebo "Miesta" a informácie o Mexickej revolúcii v rámci podsekcie "Events" alebo "Udalosti". Nachádzajú sa tu aj fotografie z filmov o Indiana Jonesovi a ich nakrúcania, fotografie rekvizít použitých práve počas ich nakrúcania, ako aj fotografie zo seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993).

Novú súčasť nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net