The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


30-09-2005   10:15 PM   Hudba k Indymu 1  len nominovaná.

Soundtrack k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981) ostal po nedávnom vyhlasovaní víťazných soundtrackov Americkým filmovým inštitútom len nominovaným. Medzi samotné víťazné soundtracky boli zaradené aj 2 zo 6 nominovaných soundtrackov k filmom Stevena Spielberga, a to soundtrack k filmu E.T. Mimozemšťan (1982), ktorý obdržal 14. miesto, a soundtrack k filmu Čeľuste (1975), ktorý získal 6. miesto. Na samotnom vrchole rebríčka sa bezpochyby zaslúžene umiestnil soundtrack k filmu Georgea Lucasa Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977). Autorom všetkých týchto soundtrackov je legendárny skladateľ filmovej hudby John Williams. Súťaž o 25 najlepších soundtrackov k filmom Americký filmový inštitút vyhlásil v máji 2005 na počesť 100. výročia svojho vzniku ako hlavnú náplň programu osláv výročia na rok 2005. Celkovo bolo nominovaných 250 soundtrackov.

Zoznam 25 víťazných soundtrackov k filmom nájdete na oficiálnej stránke AFI.com. Ku každému soundtracku zahrnutom v rebríčku je priradená aj naskenovaná predná strana bookletu, ktorý je súčasťou obalu kompaktného disku s príslušným soundtrackom. K dispozícii je tu takisto aj možnosť si stiahnuť pôvodný zoznam všetkých nominovaných soundtrackov k filmom.28-09-2005   11:55 PM   Všetko najlepšie Ronald Lacey!


Ronald Lacey Britský herec Ronald Lacey by dnes oslávil svoje 70. narodeniny. Lacey stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu majora Tohta, ktorý sa pokúša od Marion Ravenwood v jej bare v Nepále získať Hlavicu ku kamennej barle boha Ra, ktorá je potrebná na objavenie presného miesta, kde leží Archa zmluvy.


Čo asi nevie každý, Ronald Lacey na okamih účinkoval aj vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), kde stvárnil ríšskeho vodcu nacistických jednotiek SS a šéfa nemeckej polície Heinricha Himmlera.

Lacey zomrel 15. mája 1991 na zlyhanie pečene, naše srdcia však v podobe majora Tohta a výborného herca nikdy neopustí...13-09-2005   11:40 PM   Všetko najlepšie Frank Marshall!


Frank Marshall Slávny americký producent a režisér Frank Marshall dnes oslavuje svoje 59. narodeniny! Bol producentom filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981) a spolu s Georgeom Lucasom vedúcim výroby filmov Indiana Jones a chrám skazy (1984) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989). Marshall by mal produkovať aj štvrtý film o Indym.10-09-2005   3:45 PM   Šestnásty dokument o Epizóde III!


Šestnásty webový dokument o výrobe záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), s názvom "Going to the Dark Side" alebo "Idúc na temnú stranu" bol na oficiálnej stránke StarWars.com včera uverejnený konečne aj pre všetkých návštevníkov, ktorí nie sú zaregistrovaní na platenej stránke Hyperspace. Tá je súčasťou práve oficiálnej stránky StarWars.com a tu sa spomínaný dokument objavil už 31. marca 2005.

Dokument trvá 6 minút 40 sekúnd a približuje definitívnu premenu mladého Jediho Anakina Skywalkera na temného lorda Dartha Vadera. Obsahuje aj niekoľko záberov z pracoviska alebo zo samotného nakrúcania Epizódy III, ako aj z predošlých dvoch epizód novej trilógie spomínanej ságy. Zahŕňa i komentáre členov filmového štábu či hercov, ako aj herca, ktorý spomínané postavy stvárnil práve v druhých 2 filmoch novej trilógie spomínanej ságy, Haydena Christensena. Nechýba však ani pohľad na úseky scén z ostatných epizód spomínanej ságy, kde vidieť Dartha Vadera. Isté úseky dokumentu sú podfarbené hudbou k filmom starej i novej trilógie spomínanej ságy.

Zmenšenú verziu tohto dokumentu vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com. Pre priamy download videa kliknite sem (18.1 MB).10-09-2005   1:10 PM   Fotografie prvkov z Epizódy III!

Na oficiálnej stránke StarWars.com bolo včera uverejnených 12 fotografií zo záverečnej časti novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktoré zachytávajú rôzne prvky späté s viacerými kľučovými udalosťami, ktoré sa v tomto filme odohrávajú v rámci záverečných scén. Všetky spomínané fotografie boli uverejnené v rámci ich zaradenia do databanky spomínanej oficiálnej stránky s informáciami o jednotlivých súčastiach sveta ságy Hviezdne vojny  k novovytvoreným či doplneným popisom týchto prvkov.

Fotografie zachytávajúce rôzne prvky späté so spomínanými kľučovými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v spomínanom filme, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke StarWars.com.09-09-2005   11:40 PM   Fanúšikovia vyvinú Indyho I  !!


Na stránke fanúšikov zdokonaľujúcich alebo tvoriacich rôzne hry na motívy adventúr od firmy LucasArts v mene čias, kedy táto firma adventúry ešte vyvíjala, LucasFanGames.de, sa ešte 1. septembra objavila správa, ktorá oficiálne oznamuje, že ich ďalším projektom sa stane adventúra na motívy samotného prvého filmu o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981)! Rozhodlo o tom okolo 700 účastníkov ankety, ktorá prebiehala od konca mája až do konca augusta 2005, čiže približne 3 mesiace. Celkovo hlasovalo viac ako 1500 účastníkov ankety. Spomínaní fanúšikovia v rámci ankety zadali otázku, na motívy ktorého príbehu o Indiana Jonesovi bude ich jedinečná adventúra vyvinutá. Vo výbere nechýbali ani prvé 2 filmy o dobrodružstvách Indianu Jonesa, obidve 3D akčné adventúry na motívy Indianu Jonesa od firmy LucasArts či rôzne romány a komiksy na motívy Indianu Jonesa. Možností bolo celkovo 10.

Fanúšikom tvoriacim túto jedinečnú adventúru, ktorých je vyše 30, prajem veľa úspechov pri jej vyvíjaní a pevne verím, že vytvoria ďalšiu skvelú adventúru s perfektnou atmosférou hodnou Indianu Jonesa a jeho sveta.

Pôvodné oznámenie nájdete na stránke LucasFanGames.de. Zahŕňa aj prvé 2 screenshoty z prípravnej verzie spomínanej adventúry!09-09-2005   11:00 PM   Menu z Epizódy III na DVD!

Obal DVD edície (širokouhlá verzia) Na stránke DVDAnswers.com sa ešte 17. júla objavilo 6 fotografií niekoľkých častí menu z disku so záverečnou časťou novej trilógie ságy Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), ktorý bude súčasťou DVD edície tohto filmu. Nachádzajú sa tu však i 3 fotografie z jednej z významnejších vystrihnutých scén, ktoré bude obsahovať bonusový disk priložený k disku s filmom, ako i fotografia DVD obalu určeného pre širokouhlú verziu filmu a fotografia DVD obalu určeného pre celoobrazovkovú verziu spomínaného filmu. Bonusový disk bude takisto súčasťou DVD edície spomínaného filmu, ktorá v USA a Kanade vyjde už 1. novembra 2005!

Spomínané fotografie si môžete pozrieť na stránke DVDAnswers.com.

Update (14-10-05): Na stránke DVDCC.com sa ešte 9. októbra objavila stručná recenzia DVD edície spomínaného filmu, ktorá zahŕňa aj 7 fotografií niekoľkých častí menu z obidvoch diskov edície.03-09-2005   11:55 PM   Článok o filme Jurský park !

Obal časopisu PREMIERE č. 63 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený 4-stranový článok, ktorý zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby slávneho dobrodružného filmu Stevena Spielberga Jurský park (1993). Článok zahŕňa aj komentáre členov filmového štábu, ako aj samotného Spielberga, alebo fotografie z filmu či jeho nakrúcania.

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie septembrového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 63) je 39 Kč alebo 49 Sk.03-09-2005   3:00 PM   Update stránky: Indy III !

Podsekcia venovaná počítačovým hrám na motívy filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) je obohatená o možnosť si stiahnuť pôvodnú nehrateľnú demo verziu adventúry na motívy tohto filmu! Ak si ju chcete stiahnuť, kliknite sem.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net