The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


10-02-2006   0:00 AM   Všetko najlepšie Douglas Slocombe!


Britský kameraman Douglas Slocombe dnes oslavuje svoje 93. narodeniny! Slocombe bol hlavným kameramanom pri nakrúcaní všetkých 3 filmov o dobrodružstvách Indianu Jonesa.08-02-2006   11:55 PM   Všetko najlepšie John Williams!


John Williams Americký skladateľ filmovej hudby John Williams dnes oslavuje svoje 74. narodeniny! K najvydarenejším dielam Williamsa jednoznačne patria soundtracky k filmom ságy Hviezdne vojny a trilógie o Indiana Jonesovi. Williams by mal skomponovať aj hudbu k dlho očakávanému filmu Indiana Jones 4 (2006-2007)!


Perličkou je i fakt, že Williams nedávno získal svoju 44. a 45. nomináciu na sošku Oscara. Nominovaný bol v kategórii "Music (Original Score)" alebo "Pôvodná hudba" za soundtracky k filmom Mníchov (2005) a Gejša (2005). Stal sa tak 2. najviac nominovaným na sošku Oscara všetkých čias!04-02-2006   9:50 PM   Článok o Spielbergovi v Cineme !

V najnovšom čísle českého časopisu o filmoch Cinema  bol uverejnený až 6-stranový článok o slávnom americkom režisérovi Stevenovi Spielbergovi. Článok zahŕňa biografiu, ako i filmografiu Stevena Spielberga. Navyše však obsahuje aj zoznam niekoľkých zaujímavostí týkajúcich sa Spielberga alebo stručné komentáre k niektorým z najvýznamnejších filmov, ktoré Spielberg doteraz nakrútil. Ku každému jednému komentáru je priradená fotografia z príslušného filmu. Článok obsahuje i zopár čiernobielych fotografií Stevena Spielberga. Tiež čiernobiela fotografia Stevena Spielberga sa nachádza aj na samotnej prednej strane časopisu.

Časopis takisto obsahuje aj recenziu najnovšieho filmu Stevena Spielberga, historického thrilleru Mníchov (2005).

Cena februárového čísla časopisu Cinema (č. 178) u nás je 149 Sk, i keď v Českej republike časopis stojí len 98 Kč.01-02-2006   8:35 PM   Sekcia IndianaJones.com  rozšírená!


Podsekcia "Characters" alebo "Postavy" sekcie "MARSHALL COLLEGE" alebo "MARSHALLOVA UNIVERZITA" na oficiálnej stránke IndianaJones.com bola včera rozšírená o biografie nepriateľov Indianu Jonesa z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), a to o biografie Reného Belloqa, Arnolda Tohta, plukovníka Dietricha, opičieho muža, Satipa a Barrancu. Nachádzajú sa tu aj fotografie zo spomínaného filmu zachytávajúce tieto postavy.

Spomínanú podsekciu, rozšírenú o biografie spomínaných postáv, nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.01-02-2006   6:45 PM   Nominácie na sošku Oscara!

Akadémia filmových umení a vied včera konečne uverejnila zoznam hercov, herečiek a filmov, ktoré sa na začiatku marca tohto roka budú uchádzať o sošku Oscara v rôznych kategóriách. Nominované boli aj 2 filmy Stevena Spielberga, a to práve jeho najnovší film, Mníchov (2005), a takisto film Vojna svetov (2005)! Prvý spomínaný film bol nominovaný až v 5 a druhý spomínaný film v 3 kategóriách. Nominovaná však bola aj hudba k filmu Gejša (2005), ktorej autorom je samotný John Williams, ako aj záverečná časť novej trilógie ságy Georgea Lucasa, Hviezdne vojny, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov (2005), a to práve v 1 kategórii. Tu je zoznam jednotlivých spomínaných kategórií a zároveň filmov, ktoré v nich boli na sošku Oscara nominované:

BEST PICTURE (Najlepší film)
Brokeback Mountain
Capote
Crash
Good Night, and Good Luck.
Munich

DIRECTING (Režírovanie)
Brokeback Mountain
Capote
Crash
Good Night, and Good Luck.
Munich

ADAPTED SCREENPLAY (Adaptovaný scenár)
Brokeback Mountain
Capote
The Constant Gardener
A History of Violence
Munich

FILM EDITING (Strih filmu)
Cinderella Man
The Constant Gardener
Crash
Munich
Walk the Line

MUSIC (ORIGINAL SCORE) (Pôvodná hudba)
Brokeback Mountain
The Constant Gardener
Memoirs of a Geisha
Munich
Walk the Line

VISUAL EFFECTS (Vizuálne efekty)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
King Kong
War of the Worlds

SOUND MIXING (Mixáž zvuku)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
King Kong
Memoirs of a Geisha
Walk the Line
War of the Worlds

SOUND EDITING (Strih zvuku)
King Kong
Memoirs of a Geisha
War of the Worlds

MAKE-UP (Make-up)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
Cinderella Man
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith


Filmom Mníchov, Vojna svetov, Hviezdne vojny: Epizóda III - Pomsta Sithov a Johnovi Williamsovi pevne držím palce a zároveň verím, že sa z pomedzi nominovaných dostanú až na samotný vrchol! ;)

Už 78. slávnostné udeľovanie cien Akadémie filmových umení a vied sa uskutoční 5. marca 2006 v Los Angeles. Kompletný zoznam nominovaných hercov, herečiek a filmov v rôznych kategóriách nájdete aj na samotnej oficiálnej stránke Oscar.com.

Update (24-02-06): Spoločnú fotografiu všetkých nominovaných na sošku Oscara tento rok si môžete pozrieť napríklad na stránke JWFan.net.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net