The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-05-2006   11:45 PM   Všetko najlepšie Denholm Elliott!


Denholm Elliott Britský herec Denholm Elliott by dnes oslávil svoje 84. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho priateľa a kolegu z univerzity, doktora Marcusa Brodyho, ktorý Indymu pomáha hlavne pri pátraní po Svätom grále.


Elliott 6. októbra 1992 podľahol zákernej chorobe AIDS, naše srdcia však v podobe Marcusa Brodyho a výborného herca nikdy neopustí...24-05-2006   0:00 AM   Všetko najlepšie Alfred Molina!


Alfred Molina Britský herec Alfred Molina dnes oslavuje svoje 53. narodeniny! Molina stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho spoločníka Satipa na ceste cez peruánsku džungľu, ktorý Indyho zrádza tým, že si v chráme Chachapoyánov privlastňuje Indym získanú sošku plodnosti, keď ju má počas rútenia sa chrámu vymeniť za jeho bič.20-05-2006   8:35 PM   Článok o výrobe hry Maniac Mansion !

Obal LEVELu č. 139 V najnovšom čísle českého časopisu o počítačových hrách LEVEL bol uverejnený 2-stranový článok o výrobe slávnej klasickej adventúry od firmy LucasArts Maniac Mansion (1988). Rozoberá vznik i výrobu hry a zahŕňa aj komentáre hlavných tvorcov tejto hry, Rona Gilberta, Garyho Winnicka a Davida Foxa, technické informácie či screenshoty z hry.

Cena májového čísla časopisu LEVEL (č. 139) s DVD je 189 Kč alebo 325 Sk. Našťastie pre bežných čitateľov je k dispozícii i jeho zmenšená verzia. Tá stojí 49 Kč alebo 79 Sk, a to za kompletné číslo rozhodne nie je veľa.19-05-2006   2:40 PM   Všetko najlepšie Pat Roach!


Pat Roach Britský herec Pat Roach by dnes oslávil svoje 69. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) gigantického šerpu a hlavného mechanika, vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) hlavného dozorcu väzňov a vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) člena gestapa.


Roach zomrel 17. júla 2004 na rakovinu hrtana, naše srdcia však v podobe spomínaných postáv a výborného herca nikdy neopustí...19-05-2006   1:20 AM   Obaly na Hviezdne vojny  na DVD!

Na oficiálnej stránke StarWars.com boli len 16. mája uverejnené fotografie predných strán 2 verzií DVD obalov diskov s upravenými verziami filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny z roku 2004, ako však aj ich pôvodnými verziami, ktoré na DVD vyjdu už 12. septembra 2006! Jedna verzia obalov je určená práve pre širokouhlé a druhá pre celoobrazovkové verzie filmov. Predné strany obalov sú zhotovené v duchu predných strán obalov diskov s filmami novej trilógie spomínanej ságy, teda okrem iného obsahujú logo a fotografie rôznych prvkov jednotlivých filmov vrátane hlavných postáv, a zároveň sú inšpirované aj ilustráciami nachádzajúcimi sa na pôvodných hlavných plagátoch k filmom starej trilógie spomínanej ságy.

Fotografie predných strán obidvoch verzií spomínaných obalov si môžete pozrieť priamo na oficiálnej stránke StarWars.com.

Update (26-05-06): Pokiaľ si chcete pozrieť o niečo kvalitnejšie fotografie predných strán obidvoch verzií spomínaných obalov, nájdete ich napríklad na stránke DVDActive.com, kde boli uverejnené ešte 4. mája.14-05-2006   3:40 AM   Všetko najlepšie George Lucas!


George Lucas Slávny americký režisér, producent a scenárista George Lucas dnes oslavuje svoje 62. narodeniny! Lucas sa podieľal na námetoch ku všetkým trom filmom o Indiana Jonesovi a je otcom ságy Hviezdne vojny. Nakrútil Epizódy I, II, III a IV, je autorom námetu k štvrtému filmu o Indym a podieľal sa i na zdokonaľovaní scenára k tomuto filmu...12-05-2006   4:00 AM   Prvá upútavka na novú hru o Indym!!


Spoločnosť LucasArts predvčerom uverejnila prvú upútavku na novú hru na motívy Indianu Jonesa, ktorá by mala vyjsť už v lete roku 2007 na konzoly novej generácie PlayStation 3 a Xbox 360! Upútavka celkovo trvá 3 minúty a 4 sekundy a okrem niekoľkých rôznych skutočných dobových záberov poskytuje predovšetkým pohľad na rozmanité zábery práve zo spomínanej vyvíjanej hry a zachytáva hlavne samotného Indianu Jonesa v súbojoch s jeho nepriateľmi. Tieto zábery dokopy trvajú asi 1 minútu 15 sekúnd a sú podfarbené úsekmi jednej z verzií skladby "The Raiders March", ktorá predstavuje ústredný hudobný motív nielen k filmom o Indym... upútavka však zahŕňa i zopár úsekov scén z filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), úsek scény z filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), ako aj pár záberov z hry Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992).

Upútavka na spomínanú hru bola pôvodne uverejnená práve na najväčšej obchodnej akcii v oblasti počítačových hier, ako aj náučného softwareu, Electronic Entertainment Expo alebo E3, kde sú prezentované pripravované hry. Na tejto akcii sa majú právo zúčastniť len médiá a ľudia, ktorí pracujú v herných spoločnostiach. Prebieha od 10. do 12. mája v Los Angeles.

Dej samotnej hry sa odohráva v roku 1939 a na jeho zhotovovaní sa podieľal i samotný George Lucas. Jedným z miest, kde sa táto hra bude odohrávať, bude štvrť mesta San Francisco zvaná Chinatown. Hra bude využívať aj niekoľko revolučných technológií pre zdokonalenie pohybov či správania sa postáv alebo jednotlivých prvkov prostredia v hre.

Prvú upútavku na spomínanú hru vo formáte Apple QuickTime 6 si môžete pozrieť na oficiálnej stránke LucasArts.com. Pre priamy download upútavky kliknite sem (76.6 MB). Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com okrem spomínanej upútavky nájdete aj viac informácií o spomínanej hre alebo screenshoty z tejto upútavky. Odkaz na spomínanú upútavku nájdete spolu so spomínanými informáciami aj na samotnej oficiálnej stránke IndianaJones.com.09-05-2006   0:00 AM   Všetko najlepšie Anthony Higgins!


Britský herec Anthony Higgins dnes oslavuje svoje 59. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) nacistu Goblera.06-05-2006   2:40 AM   Pôvodné Hviezdne vojny  na DVD!!


Je to tak! Na oficiálnej stránke StarWars.com sa 3. mája objavila správa, že spoločnosti Twentieth Century Fox a Lucasfilm Ltd. oficiálne oznámili, že pôvodné verzie filmov starej trilógie ságy Hviezdne vojny vyjdu na DVD! Filmy sa na DVD budú predávať zvlášť. Dátum vydania týchto filmov na DVD v USA a Kanade je 12. september 2006. V ostatných krajinách sveta by mali filmy na DVD vyjsť krátko po tomto dátume. V predaji však DVD edície spomínaných filmov budú len do 31. decembra 2006.

DVD edícia každého zo spomínaných filmov, Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder (1980) a Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho (1983), bude zahŕňať až 2 disky. Na prvých diskoch sa budú nachádzať dôkladne (digitálne) upravené verzie filmov ako po obrazovej, tak aj po zvukovej stránke, ktoré boli na DVD vydané v roku 2004 ako kolekcia, a na druhých práve pôvodné verzie týchto filmov.

Táto informácia je bezpochyby historickým momentom predovšetkým pre fanúšikov spomínanej ságy! Vydanie pôvodných verzií spomínaných filmov na DVD bolo totiž hlavne ich dlhoročným prianím...

Pôvodnú správu si môžete prečítať na oficiálnej stránke StarWars.com. Správa zahŕňa i komentár priamo od prezidenta firmy LucasArts a hlavného viceprezidenta spoločnosti Lucasfilm Ltd., Jima Warda, či pár fotografií z pôvodnej verzie filmu Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej.05-05-2006   0:00 AM   Všetko najlepšie John Rhys-Davies!


John Rhys-Davies Britský herec John Rhys-Davies dnes oslavuje svoje 62. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filmoch Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho verného priateľa Sallaha, ktorý Indymu pomáha ako pri hľadaní Archy zmluvy, tak aj pri pátraní po Svätom grále.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net