The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


29-07-2007   3:15 PM   Video režiséra a hercov z Indyho 4 !!


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bolo predvčerom uverejnené video, ktoré pozostáva z komentárov režiséra štvrtého filmu o Indiana Jonesovi a niektorých z hercov vo filme stvárňujúcich niektoré z postáv z jedného z miest nakrúcania spomínaného filmu, ktoré prebieha už od 18. júna!!

Video trvá 4 minúty 40 sekúnd a predstavuje hlavne komentáre režiséra spomínaného filmu, Stevena Spielbega, a 4 z hercov vo filme stvárňujúcich jednotlivé postavy, v odevoch postáv, ktoré v tomto filme stvárňujú, a to Harrisona Forda, Shiu LaBeoufa, Raya Winstonea, ako aj samotného herca, ktorý stvárnil jednu z postáv v jednom z filmov o Indiana Jonesovi a ktorý túto postavu stvárňuje i vo štvrtom filme o Indym, k tomuto filmu!! Harrison Ford v rámci svojich komentárov vo videu prezrádza, v akom je v podstate vzťahu postava, ktorú v tomto filme stvárňuje, k postavám, ktoré stvárňujú druhý a tretí zo spomínaných hercov, a Steven Spielberg v rámci svojich komentárov vo videu okrem iného odhaľuje aj fakt, že dokončených je 25 dní nakrúcania! Video zahŕňa aj zábery z jeho uvedenia na prezentácii na multižánrovej konvencii fanúšikov Comic-Con International v San Diegu, kde bolo pôvodne naživo odvysielané, a to ešte dňa 26. júla, a pohľad na jeden z prvých propagačných plagátov k spomínanému filmu vôbec! Zábery čisto zo samotného spomínaného miesta nakrúcania trvajú 4 minúty.

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa predvčerom objavila aj unikátna fotografia spomínaného režiséra a spomínaných hercov urobená v rámci zhotovovania spomínaného videa.

Spomínané video vo formáte Adobe Flash Video si môžete pozrieť práve na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pre priamy download videa kliknite sem (takmer 37 MB).29-07-2007   1:20 PM   Nové zábery z nakrúcania Indyho 4 !!!


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bolo predvčerom uverejnené video, ktoré pozostáva z dosiaľ nikde neuverejnených záberov až z dvoch z miest nakrúcania štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, ktoré prebieha už od 18. júna!!! Stručný komentár priradený k tomuto videu prezrádza názvy oboch štátov, kde sa spomínané miesta nachádzajú!

Video trvá 52 sekúnd a poskytuje pohľad na zábery zo spomínaných miest nakrúcania, pohľad na množstvo prvkov spomínaného filmu, pohľad na Harrisona Forda v inom ako Indyho odeve počas nakrúcania viacerých scén filmu, pohľad na Shiu LaBeoufa v odeve postavy, ktorú v spomínanom filme stvárňuje, prvé zábery z exotického prostredia, plné lúčov Slnka, ako i prvý pohľad na Harrisona Forda v odeve Indianu Jonesa vrátane koženej bundy počas jednej z predstávok na jednom zo spomínaných miest nakrúcania!!

Video bolo pôvodne odhalené práve na multižánrovej konvencii fanúšikov Comic-Con International v San Diegu v rovnaký deň, v aký bolo uverejnené na spomínanej oficiálnej stránke.

Spomínané video vo formáte Adobe Flash Video si môžete pozrieť práve na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pre priamy download videa kliknite sem (necelých 7 MB).29-07-2007   8:55 AM   Postava z filmu o Indym v Indym 4 !!


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa práve 26. júla objavila správa odhaľujúca meno herca i meno postavy, ktorú stvárnil v jednom z prvých 3 filmov o Indiana Jonesovi a ktorý túto postavu stvárňuje i vo štvrtom filme o Indym!! Správa zahŕňa aj fotografiu samotného herca v odeve spomínanej postavy a Stevena Spielberga z jedného z miest nakrúcania spomínaného filmu a prezrádza názov štátu, kde sa toto miesto nachádza!

Meno tohto herca i postavy bolo pôvodne odhalené práve na multižánrovej konvencii fanúšikov Comic-Con International v San Diegu v rovnaký deň, v aký bola spomínaná správa uverejnená na spomínanej oficiálnej stránke.

Pôvodnú správu nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.29-07-2007   8:55 AM   Nová verzia IndianaJones.com !!

Na adrese IndianaJones.com sa ešte 26. júla objavila nová verzia oficiálnej stránky IndianaJones.com vytvorená na počesť príchodu štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, ktorý bude do svetových kín uvedený 22. mája 2008!!

Pozadie stránky tvorí ilustrácia predstavujúca klobúk a bič Indianu Jonesa zavesený na drevenej prepravke, na ktorej je potlačené "PROPERTY OF DR. JONES" v preklade "Majetok Dr. Jonesa" a číslo "9906573", čo je až na prehodené číslice 5 a 7 rovnaké číslo, aké je potlačené na prepravke, do ktorej je uložená Archa zmluvy práve v záverečnej scéne filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981), jedna z verzií skladby "The Raiders March", ktorá predstavuje ústredný hudobný motív nielen k filmom o Indym, ako i jedna z verzií loga "Indiana Jones". Nová verzia stránky okrem pôvodných či mierne upravených súčastí spätých so štvrtým filmom o Indiana Jonesovi zahŕňa i možnosť si stiahnuť 4 unikátne wallpapery (tapety) na pracovnú plochu, jeden predstavujúci spomínanú ilustráciu, druhý prvú fotografiu Harrisona Forda v odeve Indyho z miesta nakrúcania štvrtého filmu o Indym, tretí fotografiu Harrisona Forda v odeve Indyho z 80. rokov 20. storočia v pozadí s istou dekoráciou, a štvrtý fotografiu zo scény z filmu Dobyvatelia stratenej archy, kde Indy uniká pred rútiacim sa obrovským balvanom. Každý z týchto wallpaperov zahŕňa i spomínanú verziu spomínaného loga a k dispozícii sú až v 4 rozlíšeniach. Nechýba tu ani animovaná ikona s prvkami prvého zo spomínaných wallpaperov a animovaná ikona s prvkami druhého z týchto wallpaperov. Stránka je zhotovená s použitím systému Adobe Flash.

Novú verziu spomínanej oficiálnej stránky vytvorenú na počesť príchodu spomínaného filmu nájdete na adrese IndianaJones.com.17-07-2007   7:00 PM   Kompilácia oznámení o Indym 4 !


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa dnes objavilo video zvané "Indy News Spreads Worldwide" alebo "Novinka o Indym sa šíri celosvetovo" či "Indiana Jones Production Footage: International Compilation Reel" alebo "Stopáž z výroby Indianu Jonesa: Zvitok medzinárodnej kompilácie", ktoré pozostáva zo záberov z oznámení v rámci uverejnenia videa poskytujúceho aj pohľad na Harrisona Forda v odeve Indianu Jonesa počas nakrúcania štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, prebiehajúceho už od 18. júna, ktoré boli odvysielané 11. júla na televíznych staniciach 10 krajín sveta po tom, čo bolo toto video uverejnené na spomínanej oficiálnej stránke!

Video trvá 1 minútu 10 sekúnd, poskytuje pohľad na spomínané oznámenia a zahŕňa aj mapu sveta zhodnú s tou, ktorá tvorí pozadie spomínanej oficiálnej stránky, na ktorej sú vyznačené body označujúce miesta, kde sa spomínané krajiny na tejto mape nachádzajú. Pohľad sa zameriava vždy na ten zo spomínaných bodov, ktorý označuje miesto, kde sa nachádza tá zo spomínaných krajín, z ktorej pohľad na príslušné zo spomínaných oznámení ide video poskytnúť. Pri spomínanom pohľade na každý zo spomínaných bodov sa zároveň objavuje aj názov krajiny a čas, v ktorý bolo spomínané oznámenie na príslušnej televíznej stanici krajiny odvysielané. Video zahŕňa i jednu z verzií loga "Indiana Jones" a vizuálna zložka videa je podfarbená úsekmi jednej z verzií skladby "The Raiders March", ktorá predstavuje ústredný hudobný motív nielen k filmom o Indym...

Spomínané video vo formáte Adobe Flash Video si môžete pozrieť práve na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pre priamy download videa kliknite sem (8.1 MB).13-07-2007   7:05 PM   Všetko najlepšie Harrison Ford!


Harrison Ford Slávny americký herec Harrison Ford dnes oslavuje svoje 65. narodeniny! Ford stvárnil svetoznámeho archeológa Indianu Jonesa vo všetkých 3 filmoch Stevena Spielberga. Klobúk si znovu nasadil a bič opäť uchopil, lebo sa začal nakrúcať štvrtý film o Indym!! Kuriozitou je, že Harrison je narodený v rovnakom znamení ako Indiana. :)12-07-2007   1:35 AM   Nové zábery z nakrúcania Indyho 4 !!!


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bolo práve včera uverejnené video s názvom "Indy Arrives" alebo "Indy prichádza", ktoré pozostáva z dosiaľ nikde neuverejnených záberov z jedného z miest nakrúcania štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, ktoré prebieha už od 18. júna!!!

Video trvá 23 sekúnd, avšak poskytuje pohľad na Indyho klobúk, košeľu, bundu, bič i kapsu na práve jednom z miest nakrúcania spomínaného filmu, pohľad na Harrisona Forda s ďalšími hercami alebo členmi filmového štábu počas jednej z prestávok na spomínanom mieste nakrúcania a napokon aj jedinečný pohľad na Harrisona Forda v samotnom odeve Indianu Jonesa s ďalšími postavami filmu priamo počas nakrúcania jednej zo scén filmu!!

Spomínané video vo formáte Adobe Flash Video si môžete pozrieť práve na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pre priamy download videa kliknite sem (necelé 3 MB).05-07-2007   11:45 PM   Všetko najlepšie William Hootkins!


William HootkinsAmerický herec William Hootkins by dnes oslávil svoje 59. narodeniny. Hootkins stvárnil vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) jedného z dvoch pracovníkov vojenskej rozviedky, ktorí Indianu Jonesa informujú o odhalenej snahe nacistov nájsť niečo tajomné na mieste zvanom Tanis, majora Eatona.

Čo zrejme nevie každý, William Hootkins stvárnil v epizóde seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993), ktorej dej sa odohráva v máji 1917 v Barcelone, ruského baletného impresária Sergeia Diaghileva a učinkoval i vo filme Hviezdne vojny: Epizóda IV - Nová nádej (1977), kde stvárnil povstaleckého pilota stíhačky X-Wing Porkinsa s označením Red 6.

Hootkins zomrel 23. októbra 2005 na rakovinu pankreasu, naše srdcia však v podobe spomínaných postáv a výborného herca nikdy neopustí...01-07-2007   10:15 PM   Všetko najlepšie Indy!


Indiana Jones Indiana Jones dnes oslavuje svoje 108. narodeniny! Dr. Henry Jones mladší sa narodil v znamení Raka 1. júla 1899 Henrymu a Anne Jonesovcom. Archeológ so zaprášeným klobúkom a neodlučiteľným bičom už síce má vek hodný oddychu od bláznivých dobrodružstiev, avšak ako päťdesiatnik prežije ešte minimálne jedno filmové dobrodružstvo… aspoň vo svojich spomienkach.


Indiana Jones a jeho dobrodružstvá zostanú s nami navždy, či už vo filmovej, počítačovej alebo knižnej podobe. Všetko najlepšie Indy! ;)01-07-2007   10:15 PM   Všetko najlepšie Dan Aykroyd!


Dan Aykroyd Kanadský herec Dan Aykroyd dnes oslavuje svoje 55. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho priateľa Angličana Webera, ktorý Indymu, barovej speváčke Willie Scott a miestnemu chlapcovi Shortymu Roundovi zabezpečuje prepravné lietadlo plné živej hydiny zo Shanghaia do Dillí.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net