The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


31-10-2007   10:35 PM   Nakrúcanie Indyho 4  dokončené!!!

Na oficiálnej stránke IndianaJones.com bola dnes uverejnená správa, ktorá oznamuje, že nakrúcanie dlhé roky očakávaného, štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008), ktoré bolo zahájené 18. júna 2007, bolo dokončené, a to 11. októbra 2007!!!

Súčasťou správy je aj video vo formáte Adobe Flash Video predstavujúce predovšetkým exkluzívne zábery z dokončenia nakrúcania všetkých 4 filmov o Indiana Jonesovi! Poskytuje aj pohľad na prípitok členov filmového štábu prednesený Stevenom Spielbergom v posledný deň nakrúcania až tretieho filmu o Indym v rámci jeho dokončenia, predtým už uverejnený pohľad na prípitok členov filmového štábu prednesený Spielbergom ešte v prvý deň nakrúcania štvrtého filmu o Indym v rámci jeho zahájenia, avšak aj pohľad na samotný prípitok členov filmového štábu prednesený Spielbergom už v posledný deň nakrúcania štvrtého filmu o Indym v rámci jeho dokončenia!! Zahŕňa však aj jedinečný pohľad na každého zo 7 z hercov v tomto filme stvárňujúcich jednotlivé postavy, prevažne v odevoch postáv, ktoré v ňom stvárňujú!! Video zahŕňa i pohľad na záber z prvého filmu o Indym, ktorého nakrútením bolo nakrúcanie filmu dokončené, pohľad na zábery z druhého filmu o Indym, ktorých nakrútením bolo nakrúcanie tohto filmu dokončené, pohľad na ilustrácie z predných strán obalov diskov DVD kolekcie prvých 3 filmov o Indym a dátumy ich premiér, pohľad na ilustráciu od 26. júla 2007 tvoriacu pozadie spomínanej oficiálnej stránky, ako aj pohľad na klapku z nakrúcania štvrtého filmu o Indym. Pohľad sa postupne zameriava vždy na tie zo spomínaných prvkov, ktoré prislúchajú tomu zo spomínaným filmov, z dokončenia nakrúcania ktorého zábery ide video poskytnúť. Príslušné úseky vizuálnej zložky videa sú podfarbené úsekmi skladieb "The Raiders March" práve k prvému filmu o Indym, "Slave Children's Crusade" k druhému filmu o Indym a "End Credits" k tretiemu filmu o Indym, ktorá podfarbuje i úsek vizuálnej zložky videa prislúchajúcej štvrtému filmu o Indym. Video takisto prezrádza názov štátu, kde bolo nakrúcanie tohto filmu zahájené! Trvá 1 minútu 59 sekúnd. Pre priamy download videa kliknite sem (16.1 MB).

Pôvodnú správu nájdete na oficiálnej stránke IndianaJones.com.30-10-2007   0:00 AM   Piate výročie uverejnenia stránky!

Presne pred 5 rokmi, 30. októbra 2002, bola táto stránka, The Light of Indiana Jones, umiestnená na Internet. Od októbra 2002 bolo na stránke umiestnených okolo 670 noviniek, z toho vyše 470 čistých noviniek rôzneho druhu, 164 gratulácií k narodeninám hercov a tvorcov, ktorí sú dôležitou súčasťou filmov či počítačových hier o Indiana Jonesovi, avšak žiaľ i správy o úmrtiach 5 hercov, ktorí účinkovali aspoň v jednom z filmov o Indiana Jonesovi a ktorí sú tak dôležitou súčasťou Indyho sveta, a napokon 26 oznámení o doplnení nových súčastí stránky. Dlho neuskutočnené doplnenie ďalšej chýbajúcej súčasti stránky najmä kvôli mojim školským povinnostiam (tretí ročník vysokej školy...) nebolo počas uplynulých mesiacov v mojich silách zrealizovať. Ani škola mi ale nezabránila vložiť svoje úsilie aspoň do zväčša pravidelného písania noviniek, ako aj do zdokonaľovania samotnej stránky prostredníctvom množstva menších zmien či úprav jej jednotlivých prvkov či súčastí, ktoré boli na nej vykonané počas celých 5 rokov jej existencie. Stránka bola teda vďaka môjmu neodbytnému entuziazmu plne aktívna celý ten čas, čo som v tých často ráznych chvíľach, plných nie vždy zdravého napätia, rozhodoval nielen o svojom vlastnom ďalšom osude. Od 4. novembra 2002 stránka zaznamenala už takmer 60 000 prístupov a jej návštevnosť od začiatku relatívne rapídne vzrástla, čo ma len podporuje v zachovaní si pozitívneho prístupu ku všetkému, čo do práce na nej vkladám - najmä energiu, čas i úsilie. Veď niet väčšej motivácie pre webmastera stránky, ako keď ju denne navštevuje čo najviac ľudí...

Okrem prelomového zosilnenia globálneho boja za urgentnú minimalizáciu neprirodzených, negatívnych vplyvov na prvky Zeme a proti klimatickým zmenám na Zemi bezpochyby historickou udalosťou, splnením priania alebo až bájneho sna v živote každého verného fanúšika Indianu Jonesa bolo zahájenie nakrúcania dlhé roky pripravovaného a očakávaného, štvrtého filmu o Indym, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008), ktoré by práve v týchto dňoch malo byť už dokončené, alebo dokončené minimálne bude. Je to dôkaz, že udržať nádej význam má… c);-4

Všetkým, ktorí túto stránku podporujú, srdečne ďakujem a verím, že aj naďalej vám budem môcť pravidelne poskytovať podstatné a kvalitne spracované informácie s pravdivým obsahom. Tiež dúfam, že chýbajúce sekcie a ostatné súčasti tejto stránky sa mi podarí zhotoviť čo najskôr…

Všetkým návštevníkom ešte raz ďakujem za dôveru a podporu!23-10-2007   0:00 AM   Všetko najlepšie Philip Kaufman!


Philip Kaufman Americký režisér a scenárista Philip Kaufman dnes oslavuje svoje 71. narodeniny! Kaufman spolupracoval s Georgeom Lucasom pri písaní námetu k filmu Dobyvatelia stratenej archy (1981). Autorom myšlienky zhotoviť príbeh, ktorý je založený na legende o biblickej Arche zmluvy, bol práve Philip Kaufman.11-10-2007   0:00 AM   Všetko najlepšie Sean P. Flanery!


Sean Patrick Flanery Americký herec Sean Patrick Flanery dnes oslavuje svoje 42. narodeniny! Tento herec stvárnil takmer vo všetkých epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993) mladého Indyho. Mladého Indyho stvárnil aj v TV filmoch (1994-1996) a vo filmoch, ktoré sa objavili i na videokazetách (1992-1999).05-10-2007   0:00 AM   Všetko najlepšie Karen Allen!


Karen Allen Americká herečka Karen Allen dnes oslavuje svoje 56. narodeniny! Táto herečka stvárnila vo filme Dobyvatelia stratenej archy (1981) Indyho bývalú priateľku Marion Ravenwood, ktorá Indymu po tom, čo ju zachraňuje pred nacistom majorom Tohtom a jeho pomocníkmi v jej bare v Nepále, pomáha v Káhire pri hľadaní Archy zmluvy.02-10-2007   7:50 PM   Článok o filmoch o Indym!

Obal časopisu PREMIERE č. 87 V najnovšom čísle českého vydania časopisu o filmoch PREMIERE  bol uverejnený 7-stranový článok zvaný "Indiana se vrací", ktorý obsahuje zoznam prevažne chronologicky usporiadaných zaujímavostí spätých nielen so všetkými 4 filmami o Indiana Jonesovi. Ku každej z týchto zaujímavostí zahrnutých v zozname je priradený príslušný dátum. Zahŕňa aj komentáre členov filmového štábu či hercov, fotografie z prvých 3 filmov o Indym a ich nakrúcania, ako i všetky doteraz uverejnené oficiálne fotografie z nakrúcania dlho očakávaného, štvrtého filmu o Indym, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008), a pár z dosiaľ uverejnených neoficiálnych, alebo časť ilustrácie z plagátu k znovuuvedeniu prvého filmu o Indym, Dobyvatelia stratenej archy (1981), do kín z roku 1982. Na prednej strane časopisu sa nachádza časť propagačnej ilustrácie na motívy Indianu Jonesa, ktorá je i súčasťou tlačovej správy oznamujúcej pripravované vydanie rôznych produktov na motívy Indyho v rámci uvedenia štvrtého filmu o Indym do kín uverejnenej už 18. júna na oficiálnej stránke Home.BusinessWire.com, i jedna z verzií loga "Indiana Jones".

Cena už konštantnej, zmenšenej verzie septembrového čísla českého vydania časopisu PREMIERE (č. 87) je 49 Kč alebo 65 Sk.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net