The Light of Indiana Jones | IndianaJones.host.sk
NOVINKY FILMY HUDBA HRY OBRAZKY O MNE
IndianaJones.com
Oficiálna stránka

Lucasfilm.com
Oficiálna stránka

LucasArts.com
Oficiálna stránka

TheRaider.net
Informačná stránka

Jones.unas.cz
Česká stránka

ComingSoon.net
Filmové novinky

JWFan.com
Hudobné a iné novinky

- ostatné linky -Dočasne nefunkčná!
  Všetky dotazy, pripomienky   a návrhy zasielajte na
  e-mailovú adresu:

pbalaz1984@gmail.com
(Peter Baláž)


25-08-2007   9:30 AM   Všetko najlepšie Sean Connery!


Sean Connery Škótsky herec Sir Sean Connery dnes oslavuje svoje 77. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) Indyho otca, profesora Henryho Jonesa staršieho, ktorý sa po oslobodení Indym z Brunwaldovho zámku, ležiaceho na rakúsko-nemeckých hraniciach, spolu s ním vyberá hľadať tajuplný Svätý grál.23-08-2007   0:00 AM   Všetko najlepšie River Phoenix!


River Phoenix Americký herec River Phoenix by dnes oslávil svoje 37. narodeniny. Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) mladého Indianu Jonesa, ktorému sa v roku 1912 ako členovi skautov podarí v Utahu vziať zlodejom vzácny Koronádov kríž. Indy tu získava aj svoj klobúk, prvú skúsenosť s bičom i jazvu na brade.


Mladý Phoenix zomrel 31. októbra 1993, kedy mal ešte len 23 rokov, na predávkovanie drogami. Naše srdcia však v podobe mladého Indyho a výborného herca nikdy neopustí...20-08-2007   11:55 PM   Všetko najlepšie Corey Carrier!


Corey Carrier Najmladší predstaviteľ Indianu Jonesa, americký herec Corey Carrier, dnes oslavuje svoje 27. narodeniny! Tento herec stvárnil mladého Indyho v prvých 5 epizódach seriálu Kronika mladého Indianu Jonesa (1992-1993). Indy bol v nich 8-10 rokov starý a samotné epizódy boli zamerané predovšetkým na Indyho spoznávanie svetových kultúr.20-08-2007   11:55 PM   Všetko najlepšie Jonathan Ke Quan!


Jonathan Ke Quan (Ke Huy Quan) Vietnamský herec Jonathan Ke Quan, rod. menom Ke Huy Quan, dnes oslavuje svoje 36. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) Indyho 11-ročného čínskeho priateľa Shorta Rounda, ktorý Indyho zachraňuje pri klube Obi-Wan v Shanghaii a ktorý ho sprevádza aj na výprave do Pankotského paláca v Indii.18-08-2007   10:15 PM   Nové zábery z nakrúcania Indyho 4 !!


Na oficiálnej stránke IndianaJones.com sa 10. augusta objavilo video zvané "Reuniting the Family" alebo "Znovuzjednocujúc rodinu", ktoré pozostáva aj z doposiaľ nikde neuverejnených záberov z viacerých z miest nakrúcania štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, ktoré prebieha už od 18. júna!!!

Video trvá 2 minúty 20 sekúnd a predstavuje komentáre tvorcov tohto filmu režiséra Stevena Spielberg, vedúcich výroby Georgea Lucasa a Kathleen Kennedy, producenta Franka Marshalla, ako aj herca Harrisona Forda k spomínanému filmu, úseky mnohých zo scén zo všetkých filmov trilógie o Indiana Jonesovi, jedinečné zábery z nakrúcania práve týchto filmov, avšak aj dosiaľ uverejnené i neuverejnené exkluzívne zábery zo spomínaných miest nakrúcania štvrtého filmu o Indiana Jonesovi, ktoré poskytujú pohľad na členov filmového štábu či hercov z viacerých z miest nakrúcania tohto filmu alebo unikátny pohľad na Harrisona Forda v inom ako Indyho odeve s ďalšími hercami či členmi filmového štábu počas nakrúcania jednej zo scén filmu! Vizuálna zložka videa je podfarbená úsekmi viacerých zo skladieb, ktoré sú sučasťou soundtracku k prvému alebo tretiemu filmu o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981) a Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), ako i úsekmi jednej z verzii skladby "The Raiders March", predstavujúcej ústredný hudobný motív nielen k filmom o Indym.

Spomínané video vo formáte Adobe Flash Video si môžete pozrieť práve na oficiálnej stránke IndianaJones.com. Pre priamy download videa kliknite sem (18.5 MB).17-08-2007   0:00 AM   Všetko najlepšie Roshan Seth!


Roshan Seth Indický herec Roshan Seth dnes oslavuje svoje 65. narodeniny! Tento herec stvárnil vo filme Indiana Jones a chrám skazy (1984) ministerského predsedu jeho výsosti maharadžu z Pankotu, Chattara Lala, ktorý Indyho, Willie a Shortyho víta v Pankotskom paláci v Indii a pozýva ich na slávnostnú večeru na počesť maharadžu.12-08-2007   8:40 AM   LEGO hra na motívy filmov o Indym!!

Spoločnosť LucasArts ešte dňa 27. júla oficiálne oznámila, že pracuje na 3D akčnej adventúre na motívy všetkých filmov trilógie o Indiana Jonesovi, ktorej grafika predstavuje prvky stavebnice LEGO! Hra vyjde v lete 2008. Konkrétne na ktoré počítače či konzoly hra vyjde zatiaľ ešte známe nie je.

Jednotlivé úrovne hry budú inšpirované scénami zo všetkých filmov trilógie o dobrodružstvách Indianu Jonesa. Hru v spolupráci s firmou LucasArts vyvíja spoločnosť TT Games.

Samotná informácia, že spomínané spoločnosti vyvíjajú spomínanú hru, bola pôvodne odhalená práve na multižánrovej konvencii fanúšikov Comic-Con International v San Diegu, a to v rovnaký den, v aký bola na oficiálnej stránke LucasArts.com uverejnená tlačová správa s touto informáciou.

Hra zatiaľ ešte svoju oficiálnu stránku nemá, avšak na oficiálnej stránke LucasArts.com si môžete prečítať tlačovú správu, kde nájdete podrobnejšie informácie o hre, ako aj informáciu, že firma LEGO Group začne vydávať stavebnice LEGO na motívy Indianu Jonesa, a to v januári 2008! Informácia, že táto spoločnosť vydá spomínané stavebnice, sa objavila už i v tlačovej správe oznamujúcej pripravované vydanie rozličných produktov na motívy Indianu Jonesa práve v rámci uvedenia štvrtého filmu o Indiana Jonesovi do kín, ktorá sa objavila ešte 18. júna na oficiálnej stránke IndianaJones.com.

Na oficiálnej stránke LucasArts.com sa však nachádza i prvá upútavka na túto hru vo formáte Apple QuickTime 7, trvajúca 1 minútu 16 sekúnd, ktorá predstavuje zväčša humorne pozmenené úseky úvodnej scény prvého filmu o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981), prevedené práve do podoby spomínanej stavebnice, ako aj pohľad na Indianu Jonesa v podobe prvku tejto stavebnice! Upútavka je podfarbená úsekom jednej zo skladieb k spomínanému filmu predstavujúcim motív Archy zmluvy, úsekom začiatku skladby, ktorá je súčasťou soundtracku k tretiemu filmu o Indym, Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), zvanej "End Credits", i úsekmi jednej z verzií skladby "The Raiders March", ústredného hudobného motívu nielen k filmom o Indym. Pre download upútavky kliknite sem (7.3 MB).06-08-2007   0:30 AM   Článok o Indym 1  v BLOKBASTERi !

Obal časopisu BLOKBASTER č. 40 V najnovšom čísle jediného slovenského časopisu o filmoch, BLOKBASTER, sa objavil celkovo 2-stranový článok, ktorý zahŕňa podrobnú históriu vzniku a výroby ešte prvého filmu o Indiana Jonesovi, Dobyvatelia stratenej archy (1981). Článok zahŕňa i zoznam niekoľkých zaujímavostí týkajúcich sa tohto filmu, fotografiu z filmu či fotografiu Indyho.

Cena júnového čísla časopisu BLOKBASTER (č. 40) je 69 Sk/Kč.NOVINKY | FILMY | HUDBA | HRY | OBRÁZKY | O MNE |

"The Light of Indiana Jones" © 2001-2008 Peter Baláž. Všetky práva vyhradené.
Stránku najlepšie vidieť v rozlíšení 800x600 s použitím browsera Internet Explorer v4.0+.
Túto stránku odporúčam prehliadať so strednou veľkosťou textu.
Máj 2008
Apríl 2008
Marec 2008
Február 2008
Január 2008
December 2007
November 2007
Október 2007
September 2007
August 2007

- ostatné mesiace -MovieHeadLines.net/Indy20

IndianaJones.de

TheForce.net

TheRaider.net